Nalezeno 121 výsledků hledání

Zpět

od Milan.Dadourek
11 pro 2017, 23:20
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Je fajn, že si někdo všiml, že na venkově žijí lidé :). Snad mě tedy nevystěhujete.... Za povšimnutí stojí i to, že bez nich by naše krajina vypadala jinak, včetně druhové rozmanitosti. Pokud by tam lidé nebyli a nezemědělčili, výsledkem by byla krajina druhově chudší, nikoliv bohatší, a rozhodně kr...
od Milan.Dadourek
12 pro 2017, 11:49
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Nedá se říct, že by české zemědělství se svými stahektarovými lány, chemickým hnojením a pesticidy přispívalo k druhové rozmanitosti. Ubývá hmyzu, drobné zvěře i ptačích druhů. Nebaví to ani lidi, takže z venkova odcházejí do Prahy nebo satelitního „venkova“. Souhlas s výhradou :). Platí to nyní as...
od Milan.Dadourek
12 pro 2017, 10:17
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Podpora nebo omezení živočišné výroby?

Můj názor je prostý, přirozené biotopy jsou jediné schopné regenerovat a znovu-vytvářet kvalitní půdu. To je hlavní důvod, proč si myslím, že zemědělství by se mělo podstatně omezit. ale ne tím, že to budeme dělat se shora uměle a stavět zemědělce do špatného světla, za to, že se prostě chovají eko...
od Milan.Dadourek
16 pro 2017, 14:10
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Ústavní soud o EET - odlišná stanoviska

Dovolte mi upozornit na některé aspekty odlišných stanovisek ústavních soudců. Zdají se mi zajímavá z pohledu "právnosti" našeho státu. Čerpal jsem zde: https://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/Tiskova_mluvci/Publikovane_nalezy/2017/Pl._US_26_16_na_web_vcetne_nekterych_disentu.pdf. Bohužel, v době...
od Milan.Dadourek
18 pro 2017, 20:40
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Podpora zemědělců v nedělání

Podpora nedělání už tu vlastně trochu byla. Není to odpověň na otázku, ale snad bude ve prospěch debaty, když si dovolím shrnout letem světem vývoj SZP (společné zemědělské politiky = CAP = Common Agricultural Policy). Budu se snažit zdůraznit důležité úvahy v jejím vývoji. Co zůstává poněkud skryto...
od Milan.Dadourek
03 led 2018, 13:46
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Milan Daďourek-přijat

Ahoj, je mi 42 let, bydlím s rodinou ve vesničce blízko Žďáru nad Sázavou. Vystudoval jsem ochranu životního prostředí v Olomouci a s časovým odstupem také právo veřejné správy v Brně. Mám zkušenost jako státní úředník, vedoucí pracovník menší neziskovky, neuvolněný místostarosta a zastupitel malé o...
od Milan.Dadourek
21 pro 2017, 12:53
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Podpora zemědělců v nedělání

Jenda to možná píše trochu tvrdě, ale co se týče Vidláka, musím souhlasit. Je to zábavná beletrie, jejíž přínos může být ve vzbuzení zájmu o problematiku zemědělství a emocionálně vybarvuje nelehkou realitu. Ale, prosím moc prosím, neberte ho příliš vážně a určitě ten sitcom nepovažujte za faktograf...
od Milan.Dadourek
08 led 2018, 21:45
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Milan Daďourek

Ahoj, díky za reakce. Zamluvit hospodu není problém :)... V lednu jsem taky hodně zašvihaný. V první půli února? Od 24.2. jsou v ZR jarní prázdniny. Na mapě klidně být můžu. Mailu bych se raději vyhnul - chodí mi toho už hodně. A pokud, tak veřejně používám dadourek()seznam.cz (tedy prosím ne ten, k...
od Milan.Dadourek
09 úno 2018, 21:41
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Anketa: Východiska k referendu

Náš postoj k referendu ...Nezbytnou podmínkou naší podpory je, aby se jednalo o hlasovatelnou otázku, v souladu s ústavním pořádkem České republiky. ...hlasovatelnou v souladu s ústavním pořádkem - tedy v souladu mj. s tzv. tvrdým jádrem ústavy (čl.9, odst.2: Změna podstatných náležitostí demokrati...
od Milan.Dadourek
09 úno 2018, 22:04
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Evidence lobbistických kontaktů

9.2.2018 17:00-17:30 Na vlastní žádost jsem se sešel s panem Schmidtem, polovičním spoluvlastníkem budovy, kterou z druhé poloviny vlastní obec Počítky. Jako zastupitel obce jsem se chtěl seznámit s jeho názorem na návrh TJ Transformátor Počítky, který byl představen 7.2.2018 na zasedání zastupitels...