Nalezeno 318 výsledků hledání

Zpět

od Idaho
07 pro 2017, 16:41
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Pozornosti hodné články

EET skutečně není přínosem buď vůbec nebo jen nepatrným: http://forum24.cz/eet-vedla-ke-snizeni-vyberu-dph-definitivne-tak-ztratila-smysl/ zkoušel jsem si porovnávat historická data růstu HDP a výběru DPH a meziročně to mezi 11/2016 a 11/2017 není žádná sláva. rok 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 ...
od Ales.Jakl
30 pro 2015, 11:32
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Předkupní právo na půdu - plánovaná změna legislativy

Já sem postnu to podstatné z toho článku. Jsou tam velmi pádné argumenty a skutečnosti, které mi dosud nebyly známy. Stanovisko bude! Sedlák, který hospodaří na jednom nebo na dvou nebo třech katastrech, když má třeba tři sta hektarů, žije přímo v místě, kde se jeho činnost odehrává. Firma, která má...
od Jindrich.Pavek
22 říj 2017, 23:51
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Podpora nebo omezení živočišné výroby?

No jako plete se tu rajče s hruškama nebo jabkama to je fuk. O čem tu je řeč, tak jsou plošné dotace. Vcelku zlo, uznávám, ale pokud by se správně podchytili, bude to super nástroj k tomu, aby se zemědělci nutili dělat podsevy okolo lesů, remízku atd. Dávat na pole víc druhů a podobně. Spousta zeměd...
od Martin.Kucera
23 říj 2017, 07:24
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Není nikde psáno že v naší zemi musí být vůbec jakékoliv zemědělství. Potravinová soběstačnost je blábol. ČR nebude soběstačná ve výrobě kávy kakaa zeleniny tropického a subtropického ovoce rýže čaje atd. A koho to trápí? stejně tak není důvod abychom byli soběstační ve výrobě brambor žita a pšenic...
od JendaMarek
23 říj 2017, 10:59
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Tak jsem se tímto vláknem prokousal a pokusím se napsat něco z pohledu jak vystudovaného tak praktikujícího zemědělce. V první řadě, kdykoliv se bavíte o zemědělství, mějte na vědomí, že zemědělství je obrovsky komplikovaný systém a nikdy nemůžete vytrhnout jednu jeho část a dívat se na ní samostatn...
od Karel666
20 lis 2017, 11:18
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Lesní otázka

...umělou. A postupovat nějakým rozumným způosbem ekologicko ekonomicky. Všechno msuí mít smysl. To že zahltíme lesy listnatým dřevem je sice krásné, nebudou tak velké nahodilky po větru, ale nevím co kdo bude deělat s miliony kubíků listnatého dřeva. V republice je 8 firem co to zpracují a zbytek ...
od Andrej.Ramaseuski
07 pro 2017, 15:26
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Myslivost - anketa

usmrceni zivocicha se nepovazuje za tyrani, pokud je provedeno v souladu se zakonem, a t.zn. v ramci zivocisne vyroby, myslivosti nebo, treba, veterinarnich opatreni. (R) nejde tak úplně o ten rámec jako spíše důvod tzn. zda existuje obhajitelný důvod k tomu usmrtit nějaký organismus-zvíře a pak jd...
od JendaMarek
04 pro 2017, 20:49
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Podpora zemědělců v nedělání

Jenže zemědělec to začal dělat po svém... Místo aby každý rok nechal ležet ladem jedno pole a střídal to, nechává ležet ladem na každém poli deset procent... Pořád stejných deset procent - úvratě. Ty okraje, kde se traktor při práci obrací. Tam se špatně seje, tam je pole vždycky křivé, každý pohyb...
od JendaMarek
05 pro 2017, 18:42
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Podpora zemědělců v nedělání

O víkendu jsem měl čas, abych vyležel a přečetl jeho články a tak se o Vidlákovi dozvěděl co je zač atd. Mám tedy na výběr věřit někomu z praxe co popisuje jak to chodí nebo tobě co cituješ teorie? Moje rodina se živí zemědělstvím už od dob Rakousko-Uherska a já sám mám vystudovaného bakaláře v obo...
od Karel666
13 pro 2017, 09:41
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Vážený pane ocenil bych kdy by jste si alespoň přečetl to na co reagujete myslíte že banány nejsou tropické ovoce? ale to je detail náš jídelníček není tvořen pouze výrobky z obilí brambor a masem mlékem a vejci a není žádný racionální důvod, proč by pro tento typ potravin měla platit jiná pravidla...