Nalezeno 11 výsledků hledání

Zpět

od Zoom
01 led 2018, 14:22
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Právo na svoje tělo, právo na vlastní volbu vyznání

Dobrý den, v ČR jsou neustále pošlapávány lidská práva - konkrétně právo na vlastní tělo (teď myslím obřízky novorozenců). Tento, poměrně velký zásah do těla by si měl rozhodnout každý sám. Mnohdy se to také ani moc nepodaří a vzniká tak doživotní trable, nebo reoperace. Kvůli zbytečnému řezání zdra...
od Zoom
09 úno 2018, 16:14
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Právo na svoje tělo, právo na vlastní volbu vyznání

Naopak, právě v této době, kdy KDU možná nebude u korýtka by to projit za podpory levice mohlo. Jenže to by před tím ostatní nemohli zavírat oči. A Římsko-katolická církev, ať si brblá. Je zde nutné zduraznit, že nejde o zrušení rituálů, pouze jejich odložení do pozdějšího věku. Což vůbec ničemu neš...
od Zoom
01 led 2018, 18:10
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Do kostelů ať si klidně chodí od mala, ale vlastní "registraci" (vstup) do církve by měla být volba jedince. Vždyť víra je od toho, že věřím já, ne moji rodiče. Ti by měli vychovávat, seznamit své dítko třeba s biblí, koselem,.. Ale rozhodnout o jeho vstupu do cirkve, by už neměli (není to žádný jej...
od Zoom
02 led 2018, 09:18
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

To, že se to u mne nepovedlo, to byla reakce na to, že nejde o mrzačeni. Jde. KlIdne vam poslu foto. To, že je to malý problém, neznamená, že jej nebudeme řešit. I malý problém, je problém. Tím spíše, když jde o malé deti. Pokud však chcete právo na vlastní tělo řešit komplexneji, diskusi jedině vít...
od Zoom
10 úno 2018, 09:17
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Tím, že jsem nebyl seznámen s riziky jsem chtěl naznačit, že každý jedinec, kdo to podstoupí by měl o rizicích vědět a souhlasit s tím (což pochopitelně novorozenec nemůže). Jinak jsem Vás, Antoníne poprosil, zda byste zde místním politikům nesdělil rizika, jelikož o tom nic neví. Kromě mojí hypertr...
od Zoom
10 úno 2018, 19:31
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Svoboda vyznání vs. ostatní lidská práva

Ale potlačování lidských práv se v současnosti týká mnoha náboženství.. Nejde pouze o Islám, ale například obřízka u novorozenců - např. Židů.. Další potlačování lidských práv je například křest novorozenců, kteří si nemůžou svoji víru vybrat. Již jsem zde na toto téma založil také diskusi. Jde o po...
od Zoom
14 úno 2018, 17:35
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Úprava pracovní doby

Založil jsem toto téma hlavně s výhledem do budoucnosti. Dnes je ekonomický růst a velká zaměstnanost. To ale nepotrvá věčně. Za čas tu bude opět mnoho lidí bez práce. Nebyla by to příležitost ke změně povinné pracovní doby ze 7,5 hodin na 5,5 hod? Zavedení tzv. čtvrté směny by zajistilo opět velkou...
od Zoom
15 úno 2018, 06:39
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Úprava pracovní doby

Já jednou doma našel pracovní deník po babičce, pracovala v zemědělství - rukama. A devadesat procent těch činností dnes zvládne jeden kombajn či traktor za hodinu.. Zatímco prac. doba zůstala stejná. Byl zde zmíněn přesun do služeb, reklam a pod..Myslíte, že se vyplatí dotovat některé temeř zbytečn...
od Zoom
18 úno 2018, 18:04
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Argument, že jim ustoupime, protože to stejně budou dělat, je podobný jako.. Jako kdybysme dali politikům souhlas, že můžou ze zákona krást veřejný majetek.. S odduvodnenim, ze kdybysme jim zakázali veřejně krást, mohli by vzít zbraň a přepadnout banku..Tak jim radši dáme výjimku, ať můžou krást, ja...
od Zoom
08 kvě 2018, 14:32
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Rodičovská ne-práva

Jak jsem zmiňoval - v tomto věku nešlo o zdravotní důvody (i když to bylo v nemocnici), nýbrž šlo o zákrok na přání rodičů. A to je to, proti čemu brojím.. Nechť se každý jedinec rozhodne sám...