Nalezeno 17 výsledků hledání

Zpět

od tondavlas
09 úno 2018, 16:47
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Právo na svoje tělo, právo na vlastní volbu vyznání

Naopak, právě v této době, kdy KDU možná nebude u korýtka by to projit za podpory levice mohlo. Jenže to by před tím ostatní nemohli zavírat oči. A Římsko-katolická církev, ať si brblá. Je zde nutné zduraznit, že nejde o zrušení rituálů, pouze jejich odložení do pozdějšího věku. Což vůbec ničemu ne...
od tondavlas
09 úno 2018, 15:56
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

tak zrovna obrizku vidim u nas jako naprosto marginalni problem - nejspis se jedna jen o par desitek pripadu rocne. a zadne tezke zmrzaceni to neni. na rozdil od vymyti mozku, ktere tady hromadne a legalne provozuje skoro kazda cirkev. ale jsou i vice rozsirene pripady, kdy je clovek omezeny v prav...
od tondavlas
09 úno 2018, 15:39
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

K obřízkam: ze zdravotnich důvodu jistě, o tom není pochyb. Ale nač "léčit" něco, co je zdravé? To už pak není léčení, ale mrzačení zdravých orgánů. Zneužití malého ditete, zneužití toho, že se nemůže bránit. K tomu podotknu jednu věc. Plastický chirurg MUDr David Tomášek provádí mimo jiné též obří...
od Luky_5
13 úno 2018, 02:59
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Ale jestli to pomůže byť pěti lidem, budu rád.. Nejde zdaleka jen o židy a muslimy. Těch je v ČR cca 0,3% a zákaz jejich obřízek nikdy neprojde z důvodu ústavněprávní ochrany náboženských hodnot. Ale co zbývajících cca 99,5% dětí?? V ČR lze bezdůvodně provést cirkumcizi u dítěte bez udání důvodu, z...
od Jakub.Dedek
14 úno 2018, 02:35
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Podle mě je to nutné rozdělit do dvou kategorií. Fyzické postižení. A tady se řadí ta obřízka. Vše má své úskalí. Například následné neodborné obřízky na černo nebo potlačování zvyků menšin. I když účel ve smyslu ochrany dítěte je nadřazen. O tom by se podle mě dalo i uvažovat. Nefyzické postižení. ...
od Marek.Necada
14 úno 2018, 14:03
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Přátelé, pokud uděláte konkrétní nástřel úpravy programu (vizte dlouhodobý program), jsem ochoten to nadhodit na RV. Kdyžtak přitom zkuste i přímo otravovat příslušné garanty (teď z fleku neumím říci, pod který programový bod to bude nejlepší zařadit).
od Marek.Necada
14 úno 2018, 18:26
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Úprava pracovní doby

Já si naopak myslím, že tuto otázku je vhodné řešit s předstihem. Kdyby se nyní přijal takový zákon, nicméně s účinností odloženou třeba o 10 let, mohlo by to paradoxně vést ke zvýšení konkurenceschopnosti českých podniků v dlouhodobém měřítku (protože už teď by se na to musely připravovat). Naopak ...
od Lenka.Wagnerova
14 úno 2018, 19:16
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Úprava pracovní doby

Když jsme kdysi řešili sociální otázky, nepodmíněný základní příjem, to vše samozřejmě ve vztahu k vývoji hospodářství, zkrácení pracovní doby jsme považovali za samozřejmost. Tohle se probíralo leckde, např. Ivo Vašíček se dlouhodobě zabývá záležitostmi kolem vztahu produktivity práce, délky pracov...
od Anna.Valterova
10 bře 2018, 15:43
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Vložím se do diskuse, ačkoliv zatím děti nemám, tedy ani osobní zkušenost. Nicméně jsem si všimla rozčarování spousty maminek malých dětí poté, co pediatr jejich synovi předkožku násilím strhnul. Často se to stane bez předchozího upozornění během preventivní prohlídky, následují komplikace v podobě ...