Nalezeno 70 výsledků hledání

Zpět

od Zbynek.Janoska
28 úno 2018, 22:14
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

[Přijat] Zbyněk Janoška

Ahoj všem, jmenuji se Zbyněk Janoška (31 let, bydliště Vracov, okr. Hodonín). Pracuji jako programátor v České společnosti ornitologické, předtím jsem pracoval jako analytik v Centru dopravního výzkumu, kde jsem se zabýval bezpečností dopravy. K Pirátům chci vstoupit nejen proto, že se ztotožňuji s ...
od Zbynek.Janoska
28 úno 2018, 22:46
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

[Přijat] Zbyněk Janoška

Ahoj všem, rád bych se stal členem místního sdružení Slovácko. Jmenuji se Zbyněk Janoška, je mi 31 let a bydlím ve Vracově. Pracuji jako programátor pro Českou společnost ornitologickou, dříve jsem pracoval jako analytik v Centru dopravního výzkumu, kde jsem se zabýval bezpečností dopravy. Piráti se...
od Zbynek.Janoska
15 bře 2018, 00:28
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Zákaz používání olověných broků

Ahoj všem, chtěl bych otevřít diskuzi k zákazu olověných broků. Evropská Chemická Agentura na popud Evropské komise připravila návrh zákazu používání olověných broků na mokřadech. Důvody pro zákaz jsou následující: 1) dochází k otravám ptactva (postřelení ptáci, z kontaminované vody nebo půdy, konzu...
od Zbynek.Janoska
15 bře 2018, 12:09
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Zákaz používání olověných broků

Ales.Jakl píše:
15 bře 2018, 08:17
Pošli prosím podklady Radkovi Holomčíkovi, aby mohl námět přetavit v legislativní návrh.
Díky, připravím podrobnější rešerši, na kterou sem dám pak taky odkaz.
od Zbynek.Janoska
16 bře 2018, 10:50
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Nikdo nenuti tehotne matky a deti konzumovat zverinu ktera muze obsahovat olovene broky. To je sice pravda, ale existují studie, které potvrdily, že děti, které častěji konzumují zvěřinu, měly snížené IQ (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26161681), čili není to pouze hypotetické. Olovo se navíc ...
od Zbynek.Janoska
16 bře 2018, 14:21
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Ale tomu já věřím, že olovo je jedovaté, o tom není potřeba mne přesvědčovat. Chtěl bych ale vidět čísla, která by prokazovala, kolik těch broků musí bažant sezobnout a v jakém časovém horizontu pak uhyne. A taky jaké jsou hodnoty olova v bažantech odlovených, kteří dosud nechcípli (protože předpok...
od Zbynek.Janoska
16 bře 2018, 14:22
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

zbynek_janoska: Prosím, až budeš nějaké podklady posílat poslancům, dej do kopie ještě mě (za pracovní skupinu zákona o zbraních), já to předám do skupiny a pak kontaktuju Honzu Lipavského (obranný výbor) a Lukáše Kolaříka (bezpečnostní výbor). Problematika střeliva má přesah do zákona o zbraních (...
od Zbynek.Janoska
16 bře 2018, 14:55
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Jinak věc druhá - Kanada a my je nebetyčný rozdíl. V Kanadě se lidé lovem i živí,u nás je zvěřina na talíři známá spíš z doslechu... Výška rizika je kurevsky rozdílná. Skoro stejná píčovina by byl prodej povolenek na lov velryb v českých rybnících,zdá se mi... Takže ještě jsem se na to díval a týka...