Nalezeno 52 výsledků hledání

Zpět

od Zdenek.Hrib
06 úno 2017, 10:09
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Spravedlnost - koncept bodu

sorry jako, ale ten návrh vypadá jako by ho psal exekutor. zaměřuje se primárně na usnadnění vymáhání nezpochybnitelných finančních pohledávek a to i za cenu buzerace 95% slušných lidí a firem. stručně: Zrušení doživotního mandátu soudců - toto je nutné přesně říct jak si to představujeme. pokud bud...
od Zdenek.Hrib
06 úno 2017, 23:32
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Spravedlnost - koncept bodu

ok, tak to bysme měli https://redmine.pirati.cz/issues/4030#note-34 a teď se teda hrdě hlásím že převezmu svou část odpovědnosti za úklid po téhle společné párty. obvolal jsem pár známých právníků a vytáhl z nich co považují za aktuální problémy justice. konkrétně šlo o advokáta, pracovníka nejvyšší...
od Nikezeus
23 bře 2017, 12:08
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Alimenty (rodina po rozvodu)

V případě výživného jsou v NOZ vágně řešeny tyto věci: 1. Max věk do kterého se má platit výživné. Osobně bych stanovil 18 let. Poté už je dítě dospělý človek, pokud dítě s povinným(t.j. většinou otcem) vychází dobře, určitě se třeba na podpoře během studina na VŠ dohodnou. 2. Minimální výživné, na ...
od Vladimir.Lansky
02 dub 2017, 16:01
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Střídavá péče - podpora Pirátů

Ten, kdo si střídavou péčí neprošel, by tuto tématiku tady neměl řešit. Ten,kdo si jí prošel a prochází (jako já a již jsem se tady v úvodu k tomu vyjádřil) musím konstatovat,že střídavá péče je výborná ,pokud 1) rodiče jsou normální a dohodnou se skoro na všem a střídavka probíhá bez emocí jedné ne...
od Robert.Magni
14 úno 2017, 22:25
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Všeobecný základní příjem - volby 2017

Pracuješ 16 hodin denně? Nebo 12 hodin, 8,5 hodiny 6 dní v týdnu? Ale dřív se tak pracovalo a taky určitě považovali za nereálné, aby se dělalo "jen" 40 hodin týdně. Že je to jinak, to neznamená, že to nejde. Terazky max 14,ale bývalo to i víc. Pokud bylo co dělat. Jinak,když zkrátíš pracovní dobu,...
od Petr.Vileta
14 úno 2017, 01:12
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Povinné odvody - nahrazení superhrubou mzdou zaměstnanců

Jestli někdo chápe, co chtěl básník prvním postem říci, ať se přihlásí a vysvětlií to. Jinak zbytečné vlákno, mute. Možná to chápu. ;) Dnes je zaměstnanec dezinformován a zmaten. Tedy pokud není zrovna VŠ ekonomického směru. Nejsem zaměstnanec a žádné nemám, tak nevím, jestli podobně vypadají všech...
od Tibor.Vansa
14 dub 2017, 10:18
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Mezinárodní daňové úniky

Zmizelo mi právo na edit na wiki, nápad na stanovisko k mezinárodním daňovým únikům dávám zde Piráti proti daňovým únikům Ztráty ČR způsobené daňovými úniky se odhadují na 50[3] i více miliard korun ročně. Daňové prostředí jednoznačně zvýhodňuje velké nadnárodní firmy, které mezinárodní daňovou opti...
od Jiri.Janecka
21 kvě 2017, 11:01
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: Alimenty (rodina po rozvodu)

Vzhledem k tomu, že k další diskusi o alimentech jsem nebyl přizván, nezbývá mi, než použít toto vlákno. https://www.novinky.cz/krimi/438338-kazdy-desaty-obzalovany-stoji-pred-soudem-kvuli-alimentum.html s některými názory v uvedeném článku nesouhlasím, nicméně dovoluji si upozornit na statistická z...
od Martin.Shanil
23 kvě 2017, 16:50
Přejdi na fórum
Přejdi na vlákno

Re: EET FAQ

Já budu "kacíř" a zeptám se jinak, když nechcete EET apod. systémy. Můžete mě vysvětlit jak skutečně efektivně "nediskriminačně" vybírat daně? A to myslím napříč systémem, tedy , aby stejné daně platil zaměstnanec, OSVČ a podnikatel. Protože občas si vyprávím u vína s někým, kdo ty daně zpracovává ...