Tým k parkování

Moderátoři: asistent strany, Vedouci organu, Odbor - personalni

Martin.Bohac
Člen KS Praha
Profese: Developer
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tým k parkování

Příspěvek od Martin.Bohac » 05 úno 2019, 11:51

Uz se vi alespon predbezna hodina, kdy zacneme?

Jan.Tichavsky
Člen KS Praha
Profese: Elektrotechnik
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Tichavsky » 05 úno 2019, 16:13

V případě veřejné dopravy bych se taky rád zúčastnil.
Never let the perfect be the enemy of the good

Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Profese: dopravní inženýr
Dal poděkování: 465 poděkování
Dostal poděkování: 361 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Kalis » 06 úno 2019, 22:53

Ahoj, je to škoda, ale bohužel musím být ten den odpoledne jinde, jinak bych se rád stavil. Určitě si rád přečtu zápis a kdyby se cokoliv týkalo Prahy 9, případně se řešily otázky dopravního řešení, vyjádřím se aspoň dodatečně.

Na základě dnešní schůzky KET svolám také setkání na téma MHD/IDS - hlavně koncepce a také nejaktuálnějších témat. Napíšu to na fórum i na fb, takže snad se se zájemci o toto téma potkáme alespoň tam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kalis za příspěvek:
Jan.Tichavsky

Martin.Bohac
Člen KS Praha
Profese: Developer
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Bohac » 12 úno 2019, 23:02

Ahoj, bohuzel se nemohu zucastnit. Zena ma tesne pred porodem a sem tam mi doma omdliva, takze jsem na strazi ;).
Budu muset pockat na pristi termin.

Aspon sem napisu, co jsem v te veci resil. V ramci piratskeho tymu pro smart city jsem se sesel s potencialnim dodavatelem reseni pro sledovani obsazenosti parkovacich mist eParkomat. Panove predvedli pomerne zajimave reseni, umi toho dost, ale realna presnost je dle naseho tymoveho nazoru nekde na urovni 80-90%. Cele to maji postavene na datech od operatoru.
Vim, ze v IPRu si se z dat od operatoru take snazi neco vydolovat, podrobnosti bohuzel neznam.
Dale jsem absolvoval prezentaci na OICT, kde o reseni parkovani nepadlo ani slovo. Vim ovsem, ze lidem z OICT tady panove z eParkomat svoji technologii prezentovali. OICT nemelo zajem.

Jsem toho nazoru, ze parkovani v Praze je aktualne nastaveno prinejlepsim zvlastne. Chapu argument, ze nechceme lidi nechat parkovat ve dvou zonach (centrum-okraj), jelikoz to zpusobi uplne zablokovani mesta. Nicmene redesign nastaveni zon je myslim velmi na miste.

Pokud ma Praha fungovat, musi to resit chytre. Muj pohled je hlavne z hlediska navrhu na zaklade analyzy chovani lidi. Zjistovani kam jezdi, proc tam jezdi, kde chteji parkovat a proc vznikaji kde kolony.

Dle meho skromneho nazoru je nejlepsi reseni aktualni situace z pohledu smart city nasledujici:
- Nekupovat zadne reseni treti strany jako black box, dojde jen k vendor locku a chabym vysledkum.
- Provest redesign zon parkovani tak, aby odpovidaly fungovani populace ve meste. Upravit je podle toho kde lide bydli a kde pracuji, odkud kam se pohybuji a tak dale.
- Vyvinout vlastni reseni, ktere Praha vysoutezi jako OPEN SOURCE. Sice to bude trochu dele trvat, ale budeme verni principum strany a ve vysledku to zpusobi mnoho pozitivnich synergickych efektu jako vlastni API, market aplikaci, studentske projekty, prebirani jinymi mesty a tak dale.
- Kalibraci strojoveho uceni pro predpoklad obsazenosti a cele rozplanovani parkovaich zon a nalezeni optimalniho reseni navrhuji crowd sourcovat. Vydat mobilni appku, kde lide budou oznacovat odkud kam jeli, co je pro ne cilovy bod (prace, schuzka, sport, domov, skola atd.) a zpusob, jak se tam dostali. Kdyz se aplikace spravne navrhne a s vhodnym PR do ni zapoji dost obcanu, ziskame nejpresnejsi data, jaka muzeme vubec mit. Data potom muzeme anonymizovane vydat.

Je to zatim pouze rozpracovana idea a chtel jsem vam ji odprezetovat, ale jelikoz ted resim hlavne porod, tak vam to musi stacit takhle ;).
Budu moc rad, kdyz mi k tomu napadu date feedback.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Bohac za příspěvek:
Jan.Hora

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Doprava a infrastruktura“