RV 49/2018 zasedání RV Olomouc, 20.–21. 10. 2018

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Jednatele, Republikovy vybor

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 18598
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 23527 poděkování
Dostal poděkování: 16759 poděkování

Re: RV 49/2018 zasedání RV Olomouc, 20.–21. 10. 2018

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 25 říj 2018, 12:06

Abych to už nemusel řešit, dovolím si tu udělat exekutivní souhrn jednání; Zápis bude zafixován po schválení druhým ověřovatelem.
Olomouc, PiCoLo, zasedání republikového výboru 20-21.10.

Schválený pořad;

Sobota 20. října
1. (10:30) Pirátská strategie (Jakub Michálek-RP, 90 minut) viewtopic.php?p=583240#p583240 -probráno
2. (15:30) Rozpočet centrály 2019 a výhled (Jakub Michálek-RP, 60 minut) https://redmine.pirati.cz/issues/15081 - probráno
3. (12.10) Nominace člena RV do VV (10 minut, Jakub Michálek) - na zasedání nominace neproběhla
4. (12.20) Organizační řád (60 minut, bez usnesení, Vojta Pikal) https://redmine.pirati.cz/issues/15018 - neprobráno
13.20–14.30 přestávka na oběd
5. (14.30) Výsledky voleb + případné rozhodnutí o senátním klubu (90 minut) Dokument Senát: https://docs.google.com/presentation/d/ ... lide=id.p1 - probráno
6. (16.00) Programový bod lesy a myslivost (50 minut, Aleš Jakl, https://redmine.pirati.cz/issues/12629) - proběhla prezentace Alešova dokumentu
7. (17.00) Presentace upgrade týmu (60 minut) - odprezentováno
8. (18.00) Nový zástupce RV v upgrade týmu (s usnesením, Petr Tkadlec) - nebylo probráno

Neděle 21. října
9. (8.00) Příprava strategie pro volby do EP (20 minut, bez usnesení) - probráno
10. (8.20) Volební řád (30 minut, bez usnesení) - probráno
11. Koordinátoři, 60 minut, bez usnesení, Petr Tkadlec - částečně probráno, probrat na dalším zasedání osobně s Janou Koláříkovou
12. Registrovaní příznivci - probráno
13. Příští zasedání RV - probráno
14. (cca od 11.00) Projekty upgrade týmu - odprezentováno

Přítomnost
Přítomní: Vojtěch Pikal, Michalela Krausová, Roman Kučera, Petra Smutná, Lydie Bartošová, Andrej Ramašeuski, Petr Tkadlec, Kamil Kubica, Ivo Vlasatý, Daniel Halamíček, Jiří Demel, Jitka Novotná (stream, mumble), Marek Nečada (online do 10.40, od 15.00 osobně), František Kopřiva (online), Michaela Vodová, Lukáš Blažej
Hosté: Olga Richterová(RP), Markéta Gregorová(ZO), Jakub Michálek(RP), Mikuláš Ferjenčík(MO), Franta Navrkal(RK), Jaromír Beránek(FO), Dino Arnautovič (UTP), Jan Bednařík(OlK), Michal Novák (UTP), Miloš Zmeškal (OlK), Jan Mejsnar, Lucie Spáčilová (AO), Tomáš Svoboda (OlK), Giuseppe Maiello (od 11:30), Martin Kučera(AO) (od 11:45), Jan Pošvář (od odpoledne, mumble), Vit Řepka (odpoledne), Aleš Jakl (odpoledne)

Omluveni: Franta Kopřiva, Dana Balcarová, Lenka Kozlová, Daniela Weissová, Daniela Bílá,

Činovníci:
předsedající: Petr Tkadlec
zapisovatel: Elizabet Kovačeva, Jan Bednařík, Vojta Pikal
Ověřovatelé zápisu: 1. Vojta Pikal 2. Lukáš Blažej

1. (10:18) Pirátská strategie (Jakub Michálek-RP, 90 minut)
Proběhla podrobná diskuze a připomínkování
  • Do strategie klubu doplnit část pro senátní spolupráci/klub
  • sejde se pracovní schůzka k řešení Právního týmu (Blažej, Pikal, Michálek)
  • Řešení přehlcení členů rozhodováním je třeba řešit
  • Předsedání RV na internetu bude předáno zpět pod AO - připraví VP
(15:01) 2. Člen RV ve VV - jednání bude svoláno jak bude zřízen výbor.
Jednání bylo svoláno: viewtopic.php?f=248&t=44253

2. (15:35) Rozpočet centrály 2019 a výhled (Jakub Michálek-RP, 60 minut) https://redmine.pirati.cz/issues/15081
  • Řeší se, kde se vzalo 48 mil v příjmech výsledků - dohodnuto provedení upřesnění
  • Kraje by měli v rozpočtech počítat s eurovolbami
Jednání pokračuje zde: viewtopic.php?f=248&t=44181

3. Programový bod lesy a myslivost (50 minut, Aleš Jakl, https://redmine.pirati.cz/issues/12629)
Členové RV byli informování o rozporu v resortním týmu.

4. Prezentace upgrade týmu (60 minut)
https://docs.google.com/presentation/d/ ... ide=id.p16

RV by mělo přebrat projekt RegiON za svůj.

(19:48) 5. Výsledky voleb

Potřebujeme od krajů (koordinátoři)
- velikost obce
- počet %
- počet mandátů
- kandidátka (typ)
- výsledek v minulých parlamentních
- výsledek v minulých obecních pokud byly
- vložené prostředky (reálný vklad - kategorie: výdaje outdoor, výdaje online, počet skutečně rozdaných listů , roznesených dobrovolnicky, rozeslaných poštou/agenturou, inzerce v novinách, personální výdaje kampaně)
- stáří sdružení
- poznámky ke kampani (co fungovalo, co bylo hlavní, co se nepovedlo)
- kontakt na managera dané kampaně
- spolusenátní kandidátka

Je třeba zadat " Ekologická analýza - městské části/magistrát; + senátní" (Provede VP z vlastních prostředků)

Je třeba dopočítat tabulku zastupitelů a pak ji doplnit o kontaktní údaje - viz: viewtopic.php?f=75&t=43944&start=10

Hlasování o přistoupení k senátorskému klubu proběhlo - viewtopic.php?f=578&t=44186

Neděle

Prezenčka: Lukáš Blažej, Marek Nečada, Petra Smutná, Vojtěch Pikal, Daniel Halamíček(8:28), Kamil Kubica, Roman Kučera (8:35), Jiří Demel, Lydie Bartošová (8:50), Andrej Ramašeuski 9:30,, Ivo Vlasatý a Petr Tkadlec (11:05)
hosté: Dino Arnautovič (UPT), Guiseppe Maiello, Franta Navrkal (9.15), Martin Kučera (9:17), Michal Novák (10:45)
Předsedající: Vojtěch Pikal

(8.26) 6. Příprava strategie pro volby do EP (20 minut, bez usnesení, Lukáš Blažej)
Smyslem existence ČPS je prosazování programu v evropském parlamentu.
Diskuze o navýšení volebního rozpočtu
Členové výboru se přesvědčili, že má smysl ucházet se o pozice ve volebním výboru
Roman Kučera, Petra Smutná se hlásí.
Marek Nečada zahájil jednání zde: viewtopic.php?f=248&t=44253

7. Harmonogram zasedání RV 2019

termíny:
8.12. školení pro kandidáty do EP
RV: 5.-6./12.-13. ?ledna - Ústí nad Labem, Lukáš Blažej
Zasedání CF : 19.-20.1. 2019 leden (usnesení RP z 8.10.)
RV duben - hradec králové, nebo Karlovy Vary
Volby do EP : 23.-26.5.(24.5. - 25.5.) květen
RV červen (začátek) 15.-16. červen - karlovy vary, JiPiCe
RV podzim - Dan Halamíček, Rožnov pod radhoštěm(výjezdní?)
+ Teambuilding

Návrhy k organizaci:
Lydie Bartošová: Hosté na neděli. A jednat o našich věcech u kulatého stolu v sobotu. Ve vlákně organizace založí Lydie s Míšou vlákno k organizaci tembuildingu.

Anketa k lednovému termínu zasedání republikového výboru: viewtopic.php?f=638&t=44187

Marek Nečada je zodpovědný za včasné vyhlášení (termín, místo, čas, organizátor)

(9.39) 8. Volební řád, Vojta Pikal
https://pad.pirati.cz/p/r.aa1050115bd87 ... 274a5191bc
Sestavení další části kandidátní listiny usnesení upraví obecně platný postup pro všechny volby.
Otázku stálého volebního/kampaňvého výboru znovu otevřeme po evropských volbách

9. Registrovaní příznivci, Vojta Pikal
Postup byl nalezen (Příznivci, registrace ztotožněním a ověřením pověřenou osobou na místní úrovni) - pokračovat zde: viewtopic.php?f=248&t=41019

10. Koordinátoři (Petr Tkadlec): deklarovat za nás, v čem vidíme roli koordinátora
Petr Tkadlec: zapracujeme tu definici do strategie, a osobně s Janou na dalším zasedání probereme podrobně.

11. (12.30) Upgrade tým, vedoucí kanceláře (Michal Novák)
Potřebujeme změnu předpisů v OŘ ohledně vedoucího kanceláře
UPT DOPORUČUJE PRO RV - HLAVNÍ POZORNOST DOKUMENTU A PROJEKTU REGI-ON ... BUDE DO BUDOUCNA POD DOHLEDEM RV
Je tam spousta úkolů, tak rychle do toho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Martin.Smida, Michaela.Vodova, Frantisek.Kopriva
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Elizabet.Kovaceva
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 65
Registrován: 12 zář 2016, 09:08
Profese: překladatelka
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: RV 49/2018 zasedání RV Olomouc, 20.–21. 10. 2018

Příspěvek od Elizabet.Kovaceva » 28 říj 2018, 21:28

 Olomouc, PiCoLo, zasedání republikového výboru 20-21.10.

Sobota 20. října
1. (10:30) Pirátská strategie (Jakub Michálek-RP, 90 minut)
viewtopic.php?p=583240#p583240
-probráno
2. (15:30) Rozpočet centrály 2019 a výhled (Jakub Michálek-RP, 60 minut https://redmine.pirati.cz/issues/15081 - probráno
3. (12.10) Nominace člena RV do VV (10 minut, Jakub Michálek) - na zasedání nominace neproběhla
4. (12.20) Organizační řád (60 minut, bez usnesení, Vojta Pikal)
https://redmine.pirati.cz/issues/15018
- neprobráno

13.20–14.30 přestávka na oběd 

5. (14.30) Výsledky voleb + případné rozhodnutí o senátním klubu (90 minut) Dokument Senát:
https://docs.google.com/presentation/d/ ... lide=id.p1
- probráno
6. (16.00) Programový bod lesy a myslivost (50 minut, Aleš Jakl,

https://redmine.pirati.cz/issues/12629)
- proběhla prezentace Alešova dokumentu
7. (17.00) Presentace upgrade týmu (60 minut) - odprezentováno
8. (18.00) Nový zástupce RV v upgrade týmu (s usnesením, Petr Tkadlec) - nebylo probráno

Neděle 21. října
9. (8.00) Příprava strategie pro volby do EP (20 minut, bez usnesení) - probráno
10. (8.20) Volební řád (30 minut, bez usnesení) - probráno
11. Koordinátoři, 60 minut, bez usnesení, Petr Tkadlec - částečně probráno, probrat na dalším zasedání osobně s Janou Koláříkovou
12. Registrovaní příznivci - probráno
13. Příští zasedání RV - probráno
14. (cca od 11.00) Projekty upgrade týmu - odprezentováno
15. Kandidátka Praha 3-na žádost navrhovatelky staženo

Zápis
Přítomní: Vojtěch Pikal, Michalela Krausová, Roman Kučera, Petra Smutná, Lydie Bartošová, Andrej Ramašeuski, Petr Tkadlec, Kamil Kubica, Ivo Vlasatý, Daniel Halamíček, Jiří Demel, Jitka Novotná (stream, mumble), Marek Nečada (online do 10.40, od 15.00 osobně), František Kopřiva (online), Michaela Vodová, Lukáš Blažej Hosté: Olga Richterová(RP), Markéta Gregorová(ZO), Jakub Michálek(RP), Mikuláš Ferjenčík(MO), Franta Navrkal(RK), Jaromír Beránek(FO), Dino Arnautovič (UTP), Jan Bednařík(OlK), Michal Novák (UTP), Miloš Zmeškal (OlK), Jan Mejsnar, Lucie Spáčilová (AO), Tomáš Svoboda (OlK), Giuseppe Maiello (od 11:30), Martin Kučera(AO) (od 11:45), Jan Pošvář (od odpoledne, mumble), Vit Řepka (odpoledne), Aleš Jakl (odpoledne)
Omluveni: Franta Kopřiva, Dana Balcarová, Lenka Kozlová, Daniela Weissová, Daniela Bílá, 
Činovníci:     
předsedající: Petr Tkadlec    
zapisovatel: Elizabet Kovačeva, Jan Bednařík, Vojta Pikal    
Ověřovatelé zápisu: 1. Vojta Pikal 2. Lukáš Blažej
Live stream: https://www.youtube.com/watch?v=BelYMfCsRgM
Vypadl tu internet.

1. (10:18) Pirátská strategie (Jakub Michálek-RP, 90 minut)
viewtopic.php?p=583240#p583240 https://docs.google.com/document/d/1tvQ ... N33CY/edit

Vize České republiky: Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jen taková umožňuje vznik moderní, udržitelné a prosperující ekonomiky, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti. Ve dvojicích diskuzujeme o této vizi.

10:26 - Jakub Michlek: monologická část - jsme strana liberálního středu (obrázek v dokumentu str. 7) - cílem této strategie je to, abychom v příštích volbách zvítězili.
Mikuláš Ferjenčík (MO): ten rebel archetyp je naše značka, ve sněmovních volbách, neodlhasujem si že budeme jiný archetyp, posunutí do jiného typu je proces. můžete se na ty typy podívat a navrhovat, co jiného k Pirátům lze vztáhnout; ve Sněmovně jsme v řadě témat prostě proti ostatním stranám, a v tom jsme prostě "rebel"; zajímavé mi přijde ještě explorer/innovator Andrej Ramašeuski: Co když nám začně vznikat "riziko" podobných stran
Jakub Michálek: dáváme možnost se do politiky začlenit, a většinou to funguje-viz Strana zelených a životní prostředí 
Vojta Pikal: efektivní liberálně-autoritativní dělení (oproti liberálně-konzervativní)
Daniel Halamíček: pravicoví volí  dle strachu z migrace
Mikuláš Ferjenčík: skupina TOP, KDU, STAN-lze očekávat proměnu, a pro nás je důležité, aby tam byli důvěryhodní partneři, se kterými lze vyjednávat. A naopak my musíme mít dobré lidi, dělat to dobře, soustředit se na svou dobrou práci
pokračuje v monologu-Aktivační žebříček "AVE" - reálné výstupy, zmínky v médiích, pokud bychom si je platili sami  - strategii jsme psali tak, aby byla efektivní, stručná, realizovatelná (oproti stostránkovému nefunkčnímu dokumentu) a řešit ji na každoměsíčních setkáních dle aktuální potřeby. - jedná se vlastně o první strategii Pirátské strany,
- Dle týmů:
 
  • republikové předsednictvo (str. 12)
   
metriky: jednou ročně periodicky anketou zjistit spokojenost členů; každoroční návštěvy v regionech 
Vojta Pikal: "vedení strany" definovat -
JM viz. bod 1 prioritních směrů strategie; myslíme primárně kontinuální vedení-odborů 
  • poslanecký klub: konkrétní výsledky, získávání celostátní podpory.
- řešíme zvládání a dotahování kauz: od zjištění problému až do jeho vyřešení a následné medializace tohoto řešení - resortní týmy by měly velice úzce spolupracovat s PK, aby nedocházelo k dvojkolejnosti, a aby gesční poslanci táhli resortní týmy, zveřejňovaly se zápisy ze schůzek (resortní týmy na pirati.cz, lidé, co vyplnili Nalodění, atd) - každý gesční poslanec by měl řešit alespoň jednu regionální kauzu, vše by mělo být jeden celek
Metriky: 1x za 6 týdnů medializované výsledky, str. 13
Vojta Pikal: Senát zahrnout do Strategie?
Jakub Michálek: Ano, teď po volbách už můžeme toto popsat. Poprosme naše senátory o 1 stránku, kterou připojíme a bude na ní strategie pro Senát. Vojta Pikal napíše do poznámky přímo do dokumentu
Mikuláš Ferjenčík: S Lukášem Wagenknechtem to již funguje dobře
Jakub Michálek: Apelovali jsme na mediální výstupy už před třemi lety, bohužel také stál proti soupeři s mnohem vyšší mediální podporou ¨
Michal Novák: Lukáše Wagenknechta zvolili u nás na Praze 8, prosím nepřetěžte ho 
Jakub MIchálek: V předsednictvu budeme muset pořešit resortní týmy a garanty
Petr Tkadlec: je to slabina strany, určitě je to potřeba podrobně vyřešit
Mikuláš Ferjenčík: Část garantů se pustila do volební kampaně v komunálu, budou aktivní tam. Gesční poslanec a garant se musejí domluvit a dojde-li ke sporu, rozhodne gesční poslanec. Rezortní týmy musejí reflektovat realitu fungování lidí.
Jakub Michálek: Závazek předsednictva že do příštího zasedání RV začnou fungovat rezortní týmy.
Franta Navrkal: Garant je definován v předpisech a poslanecký klub by měl respektovat jeho mandát.
Mikuláš Ferjenčík: Novináři chtějí vědět, jak v dané otázce budeme hlasovat, na to nedokáže odpovědět garant, ale jen poslanec. Je třeba aby poslanci a garanci spolupracovali, ale poslanci jsou mediální reprezentant.
Vojtěch Pikal: Někteří garanti nechtějí být "mluvící hlava", ale chtějí se věnovat odborným záležitostem.
Michal Novák: Nefungujeme jako tým. Poslanci jsou v první linii, ale někdy nefunguje spolupráce.
Kancelář strany
Jakub Michálek: Představuje funkci a účel kanceláře. Strategie se poprvé přímo promítá do rozpočtu na příští rok. Kancelář přebírá agendu FO a část agendy AO. Dohled nad projekty odborů, sbírá metriky. Nový systém proplácení zefektivňuje proplácení.
Vojtěch Pikal: Má kancelář právně zastupovat stranu?
Jakub Michálek: Máme právní tým, ale nefunguje. Bylo výběrko na nového vedoucího právního týmu.
Vojtěch Pikal: Z výběrka se zatím vedoucí právního týmu nevybral.
  • Volební výbor
Jakub Michálek: Vedeme úspěšnou volební kampaň, ale pak se lidi rozprchnou a ztratí se know-how. To by měl vyřešit stálý volební výbor. Bod 3: Senátní volby, potřebujeme začít stavět lepší kandidáty. Krajská sdružení, která kandidáty lépe vytipují tak, aby měli šanci na zvolení Michal Novák: Podle mě je to velice důležité. Tyto lidi hledat, oslovovat.
Ivo Vlasatý: Bez analýzy voleb, bez pojmenování to nemůžeš řešit, to mi tam chybí.
Jakub Michálek: Ano, prosím připsat do dokumentu.  Dále i příprava kampaní (včetně například včasného objednání materiálů, atd...)
Jitka Novotná: Nelíbí se mi formulace ke tvorbě programu (podbod 4), tvorba programu a bodů bez řádné prezentace a odsouhlasení na fóru
Jakub Michálek: Toto právě jde opačným směrem
Mikuláš Ferjenčík: Proti tomu se ohrazuji, vše bylo odsouhlaseno CF, a mediální odbor zkoumá, které z našich priorit jsou pro voliče nejzajímavější a naláká je jít k volbám, ale nikdy to nevymýšlíme naopak, priority jsou vždy z programu strany, který je schválen CF. My se je snažíme dávat do skupin a dobře prezentovat.
Jakub Michálek: 20 priorit schvalovalo celostátní fórum, ale chápu i připomínku, protože některé věci se tam dostaly skrze marketing. Toto nové opatření by mělo právě toto vyřešit, aby byla spokojenost.
Jitka Novotná: místo "přípravy návrhů společných volebních programů a povolebních strategií se zapojením všech aktérů pro volené orgány" chci "koordinaci návrhů"
Andrej Ramašeuski: Jak se slucuje metrika vyzadujici ustaveni volebniho stabu 10 mesicu pred volbama s trvalym volebnim vyborem?
Jakub Michálek: předcházíme pluralitě. 

Přišel Giuseppe Maiello. Někdy okolo 11:30

Vojta Pikal: Volební výbor bude mít asistenta na full-time
Jakub Michálek: Administrativu v praxi zajišťuje volební štáb
Mikuláš Ferjenčík: V praxi- bude člen RP, který bude ochoten se tomuto věnovat?
Franta Navrkal: To jsou všechno ve VV jmenovaní, nikoli volení lidé. Odpovědnost jde za volenými.  
Jakub Michálek: Odpovídá za to [volební výbor] republikové předsednictvo, bylo to naše rozhodnutí.
Daniel Halamíček: Celé předsednictvo jsou poslanci. Nemáme nikoho, kdo by tu strategii časově zvládal vést směrem k parlamentním volbám
Jakub Michálek: Obsazení VV bude RP schvalovat v pondělí, vy dnes vyberete zástupce.
  • Mediální odbor
Jaromír Beránek: Chceme cílovku rozšiřovat tak, aby se rozšiřovala sama, ("přesvědčíme že mají být liberální") 
Ivo Vlasatý: když je přesvědčíme, že jsme důvěryhodní, tak to tím vlastně ovlivňujeme, nejde to proti sobě. KSČM třeba zatím ne.
Jakub Michálek: MO se nově bude zaměřovat na zvyšování mediálních dovedností lidí v krajích; Pirátské listy-naplno využít jejich v současnosti trochu zanedbávaný potenciál; nové cesty, jak se dostat k lidem; lepší support pro doborovolníky...); informační kampaň pro lidi, kteří si přeposílají hoaxy... (str. 18)
Dan Halamíček: ještě k těm Pirátským listům, řešili jsme profesionální redakci atd., je v návrhu rozpočtu?
-odpověď JM: je, je to navrženo.
Mikuláš Ferjenčík: Krajské spojky. Za MO jsme do rozpočtu navrhli 3 pozice pro lidi-PR podpora krajů. Každý by pokryl cca 4 kraje. Napůl placeno z MO a napůl z KS. Pokud má 4 kraje tak třeba 5 tisíc na kraj. Bude uhánět alespoň 1 mediální výstup týdně, řízený/á bude z MO, budou mít přehled o krajích a předávali naopak z centrály nové informace. Toto je náš návrh na zlepšení fungování krajských mediálních týmů.

cca 11.45 Martin Kučera příchod 
  • Personální odbor
"lídrovský kurz," formulace:    
Olga Richterová: nám se to líbí. jde i o přijetí své role lídra.     
Jakub Michálek: slovo "kurz" - časově ohraničený     
Lydie Bartošová: "průvodce" ukazuje dětem ten svět, vede je s lucerničkou    
Jakub Michálek: napište do dokumentu své návrhy a vybereme nejlepší    
Olga Richterová: například víkendová setkání, naplánuje se na rok dopředu, sdílení zkušeností. růst je teď rychlý. potřebujeme lidi, kteří primárně netouží po moci, zároveň neustupovali v té roli, pokud ji mají přijmout    
Tomáš Svoboda: Pokud slovo "lídr" vyvolává tuto debatu, tak je to zásadní a pojďme to důkladně řešit    
Ivo Vlasatý: jde to proti pojetí nehierarchické strany, ale prakticky vyplývá že to potřebujeme    
Olga Richterová: Personální odbor prostě dostane o něco vyšší budget, aby se například tady v PiCoLu mohlo konat takové kolečko, sejdou se 4 kraje, nastavíme strukturu tak, aby přijeli lidé s know-how a předali zkušenosti na úrovni PKS, atd v malých skupinách, kde to bude osobnější, si předali rychle tyto věci.    
Jakub Michálek: přijde člověk, který neví, jak něco zorganizovat, a naučí se jak na to.    
Tomáš Svoboda: primárně např. pro zvolené zastupitele, ale aby tam mohli všichni při možné kapacitě    
Olga Richterová: probereme i u bodu Upgrade    
K podbodu 7. Bavili jsme se o tom, že chceme více informací pro CF, na jejichž základě se rozhodnout    
Jakub Michálek: Kurzy budou také součástí e-learningu, projdeš kurzem, dostanete štempl
    Diskutuje se podbod 7 (Zlepšení výběrových postupů) a komentuje se přímo v dokumentu    
Lydie Bartošová: nemůžeme prostě sesbírat informace bez assessmentu? člověk si to napíše sám.    
Jakub Michálek: Závěr z upgrade týmu: vedoucí odborů jsou voleni dle popularity ve straně, a občas tam díky tomu chybí nějaké základní kompetence. Hlavní myšlena je, aby člověk ,aby mohl být zvolen, měl nějaké odborné předpoklady (např. pokud chce být ministr...)    
Olga Richterová: např. jste ve straně rok. nikam se nehrnete, ale máte svůj profesní životopis. A je pozvánka na půldenní setkání: pojďte si zkusit úkol, zda by vás bavil. A posuďte, jestli je to pro vás vhodný.    
Jakub Michálek: problém je v tom, že někteří prostě ty kvalifikace nedoloží a nasbírají podporu od kamarádů, kteří to odhlasují. a my jako RP zodpovídáme za to, že ten člověk bude muset doložit, že na ten výkon má.     
Mikuláš Ferjenčík: Navrhuji: pro všechny uchazeče o funkci bude k dispozici assessment centrum, aby sami si posoudili.      Michal Novák: na UPT řešíme: nutné rozdělit, co je politické, a co je nudné administrativní činnosti a zbytek (archivace...)     Mikuláš Ferjenčík: problém je i to, že to byly původně neplacené funkce, a jak se funkce stávaly placenými, zůstavali ve funkci     Tomáš Svoboda: ideální vs. nejlepší     
Petra Smutná: politická rovina je jedna věc. pokud je funkce placená, budeme to řešit natvrdo jako zaměstnanecký poměr? v tom případě to už doufám nebude volit CF, ale půjde to výběrkem. Pokud má být pozice volená a zároveň placená a ještě do toho vstupuje assessment centrum, tak i lidé vytvářející samotná kritéria pro AS to mohou ovlivňovat    
Míša Vodová: Když napíšete schopnosti, které má ten člověk mít, tak se to stejně prověří až časem    
Jitka Novotná: Spousta nováčků např při volbě vedoucího TO neznala skoro žádné kandidáty, nevěděla koho volit, z představení kandidátů netušila, kdo ma dostatečný soft-skills a tak se ptali svých kodo, pms a pod. Podle mě by bylo lepší, kdyby tohle hodnocení napsalo PO a bylo jasné a nedělo se vedlejšími uličkami.    
Olga Richterová: Toto přesně jsme diskutovali na upgrade. Nikdo placené a zároveň volené lidi nechce. Bylo to nasnadě, ale bylo odmítnuto. Takže jsme hledali kompromis. Ale pokud alespoň začátek procesu nějak dobře nenastavíme, abychom spoustě členů umožnili se aktivně zapojit--tak bude o vedoucích odborů hlasovat pořád těch 150 lidí "ze staré gardy"    
Petr Tkadlec: tohle nemůže vyhodnocovat volený člověk-musí to být placený člověk    
Michal Novák: Jana Koláříková si to umí vyjednat, pozvat si lidi na konzultaci z venku, atd.    
Ivo Vlasatý: na tom, že se nově příchozí vyptávají na lidi ve straně a chtějí vědět kdo je kdo    
Jakub Michálek: zásadně se ohrazuju proti tomu, že někam dosazujeme nějaké kámoše- vybíráme    
Jaromír Beránek: Pojďme zohlednit to, jak člověk zvládá nejen práci teď, ale i to, jak bude práce vypadat za 2 roky. Aby mohl v té funkci růst a uměl si říct například-toto je pro mě na hraně, do toho nejdu.    
Jakub Michálek: Takto je formulace ok? Má někdo zásadní výhrady? Dále-metriky.    
- nesmí se stávat to, že koordinátoři nám začnou nahrazovat dobrovolnickou práci.    
Vojta Pikal: zažil jsem, že koordinátor vyhlašoval hlasování předsednictva-to je velký špatný.    
Jakub Michálek: S Janou jsme probírali dokument a stanovovali priority. Vzdělávání seniorů jsme z toho například vyloučili přesně proto, že se to nejeví jako prioritní.  Pokud máte nějakou konkrétní chybějící věc, sem s ní. PO má klíčový úkol, abychom byli atraktivní stranou pro dobrovolníky, aby se chtěli zapojovat a pomáhat nám.    
- Olga Richterová: Jana Koláříková byla přítomna na jednání předsednictva, kde jsme tuto strategii probírali, a my teď můžeme pracovat s připomínkami a konkrétními návrhy.    
- Jakub Michálek: Jana se po projednání nevyjádřila ve smyslu, že s tím nesouhlasí    
- Michaela Vodová: za Janu Koláříkovou tlumočím výhradu: teď je to nastavené jako čím víc členů, tím víc adidas.     -
- Vojta Pikal: Čím víc zaškolených členů a aktivních dobrovolníků, tím víc adidas.    
- Olga Richterová: Poctivě jsme diskutovali každou metriku a jde jen o mírné přehození priorit.    
- Jakub Michálek: PO je pro růst strany naprosto klíčový, takže se na tomto musíme nějak domluvit.               
  • Technický odbor
internet nejede
Jitka Novotná: Je rozdíl mezi nasadit a reálně používat. Máme třeba chat a jde o to, že jsou lidé kteři nechtěji používat fb, ale musí, protože jsou sociálně nuceni Piráty, tohle jde odstranit rocketchatem a neměřít to 2. metrika la ale 7. ano. Odpověď-Jakub Michálek: Nasazování neskončí nasazením na server, ale musí se uživatelé i zaškolit, prezentovat to, atd. Připomínky zapracovány.
  • Zahraniční odbor
z dokumentu: Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního pirátského hnutí a přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany a naopak. Reprezentuje Pirátskou stranu v mezinárodních organizacích a jedná jejím jménem, vč. uzavírání smluv. Vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů a koordinuje přípravu mezinárodních kampaní a účast strany na nich. Koordinuje překlady a monitoruje zahraniční události.
  • Administrativní odbor
řeší se OVK
-Michal Novák: je to úkol pro PKS, PMS
- Míša Krausová: formulář by mohl být obecný pro všechny, ale pak už to přebere místní člověk - už to tak funguje
- Martin Kučera: pro každou obec byl určený kontakt
- Míša Krausová: když se někdo ozve a chce být v OVK a nikdo se mu neozve?  - Mikuláš Ferjenčík: víc to propagovat směrem k občanské povinnosti, hledáme aktivní občany-lidé se jistě najdou. Hodil by se systém, kde si koordinátor lehce otevře seznam zájemců a propojit to celostranicky, abychom viděli, kolik je kdo v kterém městě. 
- Míša Krausová: ať je byrozátěž co nejmenší, ale aby bylo stoprocentně jisté, že se všem zájemcům někdo ozve.
- Martin Kučera: Administrativní odbor bod 3 nemůže ovlivnit
- Vojta Pikal: nechceme tedy přejít na lepší systém hlasování? z Heliosu na něco jiného plus příslušnou změnu jednacího řádu? - Franta Navrkal: je problém mít tak robustní systém jako Helios.
- Jakub Michálek: volební účast se nám teď pohybuje okolo 25-30%, což je velice hraniční. Ani já to nestíhám všechno.
- Míša Krausová: nedává mi smysl, aby někdo hlasoval o něčem, s čím nemá bezprostřední zkušenost. stejné je to s hlasováním o lidech na kandidátce. zároveň by to nemělo být rozdělené na úrovni. ale opatrně neparticipovat reálně na těch věcech, a pouze skrze hlasování. Pokud necháme lidi rozhodovat o tom, o čem nemá informace, tak to není dobré. 
z nahrávky: - dnes to nerozsekneme, chce to vytvořit nějakou skupinu. - na druhou stranu, 60% nehlasujících jsou ti, kdo nehlasují podle někoho, 30% snad hlasovalo podle sebe a svého svědomí. nepřijde mi problematické, že nemáme 100%
- Jakub Michálek: já bych tam naopak napsal, že to vidíme jako problém, a že to chceme řešit jako prioritní cíl strategie--racionalizace obsahu rozhodování členské základny na všech úrovních, aby členové nebyli přehlceni vnitrostranickými hlasováními. Pravidelný rytmus, delegování, jedno kolo namísto dvou, to už je na nás, jak to vyřešíme
-  Martin Kučera: AO toto rychlost podání u jiných stranických orgánů nevyřeší. může ovlivnit komfort podávání, ale ne uhánět jiné odbory a předsednictva
- Jakub Michálek: co tedy s prodleními? ani KK nemůžeme neustále zahlcovat tím, že někdo někomu neodpověděl. chceme systém, kde budou vidět nedodělky, a přijdou upozornění. AO by mohlo si zobrazit věci, které jsou dávno po lhůtě a obepsat je. Alespoň centrálu. 
- Martin Kučera: také leží neúplná podání, kde něco chybí
- Jitka Novotná: ať tou skupinou, která řeší volební účast je strategicky team - toto je dlouhodobá strategie, dává to smysl - propojme redmine s facebookem! (VTIP)
  • 1. pirátská s.r.o.
Jakub Michálek: je předlužená, poskytujeme jí úvěry a ona investuje. Jinak funguje v pohodě, provozuje e-shop, firmu za 1 den, sídlo, a přeúčtování některých služeb. viz prezentace. Jinak pirátské sídlo, tam problémy jsou pořád. Jednatelem je Ivan, prokuristou je V. Židek
  • Republikový výbor
- náš požadavek na RV je, aby jednání začlo o rozpočtu po předložení od nás hned.
- Vojta Pikal: nemohlo by se předsedání RV dát zpátky na AO? Případně zadat Elizabet? To je potřeba vrátit do jednacího řádu.   - Petr Tkadlec: Vojta se k tomu zavazuje, že nám tu změnu připraví.
k RV - informace by neměly jít jen mailem, co když zrovna nepřijde-dát na fóru, na wiki, někam. Ať má každé zasedání nějakou platformu s informacemi.
- Petr Tkadlec: termíny jsme schválili na začátku roku předem. A ještě členové by měli palcemi na fóru podporovat zařazování návrhů na program
Mikuláš Ferjenčík: pro krajské volby je naprosto nutné dodržet harmonogram. Včas zveřejněné kandidátní listiny před primárkami. Tyto volby využít na pilot. RV musí dát VV nějaké požadavky. I členové jsou problematičtí (insolvence, exekuce)--musíme o tom vědět a mít vysvětlení a ne se to (Vojta Pikal) dozvědět ex post a aniž by o tom věděli i lidé, co jej volili
Vojta Pikal: zahájit u některých voleb dřív, to probrat v řádech. Povolební koalice-teď nemáme jasný postup, který by říkal, že příslušnou koalici schvaluje příslušné fórum. A musíme to dostat do formy i do praxe.
Jakub Michálek: Doplnil jsem tam jeden bod, č. 5.  Dále kandidátky vypořádejme nárazově na jednom setkání. Bod č. 7 včasný dohled před volbami, zajmána nad kandidátními listinami K diskuzi: má mít RV možnost zrušit povolební koalici?
Franta Navrkal: přijde mi to logické
Jakub Michálek: je to na hraně svobodného výkonu mandátu
Ivo Vlasatý: Spíš by to mělo být v kompetenci oblastního fóra Mikuláš Ferjenčík: zakotvit, aby všichni měli povolební strategii. pak zaujmout stanovisko ke kumulaci funkcí u našich zástupců, stejně jako u jiných stran, což je pak vymahatelné. Je reálné i vymáhat dodržování slibů. Ale nemyslím že je vhodné aby RV zakazovalo místní koalice. Od toho jsou místní a krajské fórum Olga Richterová: Musíme vyvažovat přirozenou inicativu lidí v MS a to, že je vždy lehčí zakázat něco zvrchu. U nás na desítce je třeba správné, že se od toho vložilo pražské předsednictvo. Ve chvíli, kdy je potřeba ošetřit něco tak citlivého, tak si v praxi myslím, že nebude tomu věnovaná dost pozornost, nikdo tam nepojede z RV to fyzicky řešit a raději se to "zruší, aby to nevypadalo blbě," čímž se totálně demotivují lidé, co na tom místně pracovali
Míša Krausová: souhlasím s Olgou
Franta Navrkal: občas je potřeba. my to řešíme všechno až zpětně, ne preventivně. 
Mikuláš Ferjenčík: mediální průser-nelze řešit preventivně. a vy chcete řešit mediální průser, ne předpisy.
Franta Navrkal: něco co je výhodné pro obec nemusí být výhodné pro stranu, může nás to hodně poškodit.
Jakub Michálek: vidím, že na tom konsenzus není, pojďme probrat zvlášť a naformulovat odstavec, na kterém bude shoda
Jiří Demel: pojistka, právo veta, nevím. protože by to mohlo i KS alibisticky "poslat dál"
Andrej Ramašeuski: Obzvlášť dnes když KS rychle rostou a nabralo se spousta lidí a je reálné riziko že to výrazně uhne od naší centrální strategie
Mikuláš Ferjenčík: zásádní rozdíl mezi předvolebními a povolebními strategiemi. u povolební situace už to, že to mají schvalovat místní fóra, máme zavádět stejná opatření i u republikového výboru a organizací? přijde mi extrémně rizikové. pokud by rv zakázal koalici na Praze 10 a zastupitelé by pro ni hlasovali i v souhlasu se zastupitelským slibem. 
Franta Navrkal: to je krátkodobá vs dlouhodobá perspektiva. krátkodobě ano. dlouhodobě to není dobré.
Petr Tkadlec:když se rozjela Praha 3, tak už jen díky tomu, že jsme to rozjeli, se ta kandidátka řešila. Problém se díky tomu vyřešil.
Jitka Novotná: RV by mělo řešit prevenci průšvihu vydat prohlášení, že koalici musí schvalovat příslušné forum a že nemá být s extrémistickymi stranami. Průsery ať řeši MS či KS to ať určuje co v daném místě je extrémistická strana (btw dost je jich lokálních a celostátní neexistují) a co je čistá strana - někde jsou zelení zkorumpovanější než ods a někdy naopak. 
Vojta Pikal: pokud chceme strategii, musíme říct, co v ní má být
Petra Smutná: Ne vždycky je kritérium času primární, nemusí to být rychlost=kvalita. To, že RV něco nevyřeší během půl minuty, neznamená že je špatné, že je řeší. Tato cesta je historicky funkční, nemyslím, že je potřeba ji měnit.
Petr Tkadlec: mívali jsme 2 kandidátky, teď jich máme 300 JItka Novotná: spíš než povinnou volební strategii bych chtěla aby RV udělalo defaultní jednoduchou strategii, kterou by mohlo příslušné MS/KS rozvinout, ale nemuselo
Vojta Pikal: jednotná volební strategie-to je otázka
Petr Tkadlec: povolební strategie: náš lídr vzal strategii z Děčína, něco si tam doplnil, a pak si to vzaly další kandidátky
  • Rozhodčí komise
Vojta Pikal: naše stanovy neodpovídají novému občanskému zákoníku
Dino Arnautovič: pouze stanovy se dají aplikovat, zbytek ne
Franta Navrkal: zákon předpokládá nějaké věci a my je předpisově nemáme. další jsou možná v rozporu. obojí je problém a je potřeba to řešit. 
Jakub Michálek: co je potřeba řešit? nemáme předpisy v rozporu se zákonem.
Franta Navrkal: prosím doplnit v pár větách, Franto. e.
Jakub Michálek: je to pseudoproblém, tyto věci řešit vůbec není potřeba namísto věcí, které mají vysokou přidanou hodnotu Andrej Ramašeuski: předložme rovnou změnu zákonů!

15:01 Člen RV ve VV - jednání bude svoláno jak bude zřízen výbor.
Jitka Novotná: Nápad: Což tak zadat PO uspořádat nějakou akci, kde by se propagovala KK vysvětlila její činnost, pomohlo se jí s byrokracií a zároveň by se tak vyškolili a vytipovali kandidáti pro případnou převolbu

2. (15:35) Rozpočet centrály 2019 a výhled (Jakub Michálek-RP, 60 minut) https://redmine.pirati.cz/issues/15081
zapínáme stream, stream nebude, umřel router
Jakub Michálek: Předvádí podání,  Výhled příjmy jsou predikovány podle aktuálních preferencí 13% V roce 2021 je třeba zvládnout cash flow
Předvádění rozpočtu Není sestaven udržovacím způsobem, ale vychází z navržených priorit. Nově je položka kanceláře strany, posílení kapitol PO, MO Nová pozice propláceče Část rozpočtu na volby vyčleněna pod volební výbor Fundraising na generování peněz Posílení technického odboru - potřeba jednorázových investic (potřebujeme zavádět více než 1-2 projekty za rok) Změna PaRo - poporovat jen projekty s celostátním významem
Otevřena obecná rozprava;
Petr Tkadlec - nelíbí se mi, že již počítáme s příjmy
Jaromír Beránek: Cashflow je napočítaný aby to vyšlo Petr Tkadlec - já si to nemyslím, ve výsledcích zmizely peníze,  Mikuláš Ferjenčík: Přibyl nám příspěvek na senátora
Jaromír Beránek: umíme nafundraisovat miliony Diskuze o rezervě Diskuze o vnitrostranických půjčkách
Petr Tkadlec : Co kdyby koordinátory spoluplatily kraje?
Vojta PIkal: To budou schopnostně PKS zakrňovat
Jakub Michálek: Buď jim zkrátíme peníze a řekneme aby to kraje doplatily, nebo změníme koordinátorům podmínky pod nohama.  Mikuláš Ferjenčík: PKS makají, neurážejme je. Do voleb 2020 to není možné přehodit, pokud chceme aby kraje byly schopné a skrouhneme rozpočty krajů na půlku a podvážeme jim kampaň.
Petr  Tkadlec: my na to máme, máme milion rezervu
Mikuláš Ferjenčík: Úspěšný senátor stojí milion a krajská kampaň 4x tolik Dan Halamíček: My bychom museli zavřít Picolo
Jiří Demel: mi potřebujem 1,5 koordinátora, nemáme na to
Petr Tkadlec: Co to transformovat po krajských volbách?
JM: To by dávalo smysl.
16:03 Konec obecné Připomínky jsou tří typů - penězům, formalistické a obsahové
Příjmy ...
Řešíme kde se bere 48 mil ve výsledcích? Z piroplácení příjmy
Záměry: V Poslaneckém klubu se nevyčerpala velká část peněz - částečně díky možnosti platit některé položky z výdajů Sněmovny, částečně díky tomu, že se některé pozice neobsadily, jiné se obsadily až později. 
probíráme záměry...
Činnost poslaneckého klubu Provozní výdaje kancelář Provozní výdaje předsednictva -diskuze- budget na právní konzultace: výběrko nedopadlo, sejde se skupina Jakub Michálek-Lukáš Blažej-Vojta Pikal a probere možnosti Provozní výdaje mediálního odboru-druhý největší co do výdajů; 3 noví psavci (1 admin-Mikuláš Ferjenčík) Mikuláš Ferjenčík: mezi výzkumy-nově si děláme průzkum, jak naši voliči hodnotí naše kroky po volbách Provozní výdaje technického odboru: největší navýšení v historii Provozní výdaje zahraničního odboru Provozní výdaje republikového odboru Provozní výdaje kontrolní komise Volební štáb
Mikuláš Ferjenčík: v komunálních volbách nám chyběl externí konzultant (jako jsme měli ve sněmovních Jakuba Horáka), protože z vnitřku po čase člověk ztratí perspektivu zvenku. U eurovoleb bude strategie naprosto klíčová; vybrán bude volebním výborem   Markéta Gregorová-navýšení (rozpočet na volební kampaň do europarlamentu)?  Olga Richterová: Dary z europoslaneckých rozpočtů jsou očekávány, ale neměly by být brány jako povinnost. Spíše pěstovat to jako pozitivní kulturu, doporučení Jakub Michálek: takže kraje by možná měly do eurovoleb taky dát peníze
Jaromír Beránek odchod 17:05
Jakub Michálek: fundraising je možná zásednější než navýšení rozpočtu. 
Markéta Gregorová: fundraisera mít budeme, s tím se počítá
Jitka Novotná: Za mě Volby do EU mají prioritu, a snažila bych se jim dala dát peníze, klidně na úkor dříve zmíněných teamů. Volby do europarlamentu nejsou volby druhé kategorie, tam se dá prosadit velká část programu ohledně svobodné kultury, která nejde prosadit z ČR kvůli mezinárodním smlouvám!
Mikuláš Ferjenčík: Reálně, PR kampaň bude, když naceníš třeba 20 milionů. Peníze jdou z velké části na PR efekt. 
Franta Navrkal: Takže nám stačí investovat nějakou minimální částku, fixní, a budeme mít takový multiplikační efekt. Ano? Mikuláš Ferjenčík: Tyto peníze umožní komplet dobrovolnickou kampaň po celé republice, propagační předměty, pohonné hmoty, online kampaň, nějaký malý outdoor (nevím, zda větší)
Markéta Gregorová: bude na to analýza MO.
Franta Navrkal: Těch 18 milionů na sněmovní volby--neplatil by tam tedy podobný argument?
Mikuláš Ferjenčík: Ano, ale z každého hlasu je daleko větší výnos. V eurovolbách navíc hlasují téměř výhradně lidi, kteří se o tuto politiku zajímají
Jitka Novotná: Jsem pro viditelnou venkovní reklamu aspoň na urovni té současné pražské ať vypadáme vážně. Slyšela jsem reakce voličky, která hodnotí velikost kampaně podle velikosti outdooru.
-Mikuláš Ferjenčík-jo, ale nemáme 20 milionů
Marek Nečada: kdo se zajímá, půjde. takže to spíš má mobilizovat lidi, kteří tam půjdou

Participativní rozpočtování navýšeno-450 tisíc.

Franta Navrkal: ještě poznámka-reálné dopady to má.
Jakub Michálek: vzdělávat voliče je ta nejdražší věc na světě.  diskuze: Nerovnost--europarlament--rozložilo SSO 
Franta Navrkal: to by se ta výběrka měla dělat už teď.
Mikuláš Ferjenčík: no a proč ne už teď? v lednu kandidáti dostanou měsíc na to nabrat si částečný support, který jim pomůže s kampaní
Olga Richterová: to jsou tak velké peníze, že se ti lidé můžou úplně urvat a dělat si své. možná by v té strategii mělo být i něco o sdílení.
Markéta Gregorová: Michale (Novák) sešel by ses s námi nad tím? -jo

Návrh usnesení:         

Návrhy usnesení RP:
Republikové předsednictvo souhlasí s předložením návrhu usnesení k rozpočtu 2019 včetně jeho příloh republikovému výboru a souhlasí se záměry tam uvedenými.

Návrh usnesení RV k rozpočtu:
Republikový výbor 
1. schvaluje návrh rozpočtu na rok 2019 (list Výdaje - sloupec 2019) a rozpočtového výhledu na roky 2019 až 2022 (list Výdaje - sloupce 2019 až 2022),
2. schvaluje záměry uvedené v příloze k tomuto rozpočtu (list Záměry - není-li uvedeno jinak, jde o záměry na dobu neurčitou),
3. souhlasí s tím, aby republikové předsednictvo v případě potřeby posunulo splatnost úvěrů poskytnutých 1. Pirátské s.r.o. dle jejích platebních možností.    

Vojta Pikal: podíval bych se ještě na výsledky  ¨
Jakub Michálek: ano, klidně předložte něco přesnějšího. Franta Kopřiva založil vlákno, dáme lhůty, já tam napíšu že jsme to probrali, proběhnou pozměňovací návrhy, poté se bude hlasovat  
Dan Halamíček: když se seženou slíbené peníze, tak si to klidně navýšit můžeš

3. Programový bod lesy a myslivost (50 minut, Aleš Jakl,
https://redmine.pirati.cz/issues/12629)    https://redmine.pirati.cz/issues/12629  

Aleš Jakl-návrh je v redmine-čte svůj návrh    

Dan Leština:  Vážený výbore et al., Dovolím si ještě jednou zaspamovat s lesy.  Dorazily velmi dobré reakce našich členů a různých zajímavých externích odborníků jak na mnou zkompilovaný návrh, tak na ten Alešův. začíná to cca zde: viewtopic.php?f=350&t=41845&start=250#p585310 Samozřejmě, že je to částečně ovlivněno tím, komu jsem to já poslal, a i když jsem se to snažil udržet pestré, stále prosím o připomínky třeba z nějakých úhlů pohledu, které mě ani nenapadly (zejm. by bylo skvělé, pokud by oba návrhy mohl poslat Aleš ještě nějakým svým bývalým kolegům apod.)
Svůj návrh průběžně upravuju za vydatné pomoci Jirky Lehejčka, Vítka Rouse a teď Milana Daďourka zde:     https://docs.google.com/document/d/16vl ... _bv3M/edit Výhrady k tomu Alešově návrhu se zde dočíst zde: https://docs.google.com/document/d/1Lh_ ... iu4IQ/edit
Chtěl bych ještě dokončit tu myšlenku o tom, že nepotřebujeme samostatný programový bod. Myslím, že by bylo fajn udělat z toho ale nějaké programové stanovisko (samozřejmě bych doporučoval svou verzi, třeba rozšířenou o to, co je nyní v návrhu těch poznámek/odkazů). Vím, že zatím moc takto speciálních stanovisek nemáme, ale myslím, že se tomu nevyhneme, ani u jiných bodů (Honza N. třeba mluvil o tom, že text programového bodu ŽP by to chtělo výrazně rozšířit).
Nakonec jsem stále v džungli, ale zkusím v ten čas, který je uvedený v programu, vyběhnout do signálu.
Užijte si Olomouc, je tam fajn 
Dan   

Členové RV byli informování o rozporu v resortním týmu.
Programový dokument půjde pravděpodobně do CF, takže je potřeba jej projednat RV

4. Prezentace upgrade týmu (60 minut) https://docs.google.com/presentation/d/ ... ide=id.p16
-Olga prezentuje dokument.
-dobrý lidi-je jich málo, a s eurovolbami kdybychom o ně přišli, tak to pocítíme.
-nevyužitý potenciál aktivních příznivců nová disciplína: "rychlý růst"
-Michal Novák: toto je výborný argument pro fundraising
-předchozí bod to ukázal: potřebujeme tato stanoviska, potřebujeme tyto body, ale musí to běžet už úplně jinak.
-Průšvih typu někdo z médií zavolá nově zvolenému zastupiteli XY, výkřik do tmy>průšvih na dva dny, řešený centrálou.
-Na každou úroveň patří jiný typ vedení, práci a předpisů -po roce ve sněmovně jsou poslanci zorientovaní; po půl roce Upgrade vypiloval svou roli-"rozhejbávač," nakopl spoustu projektů (proplácítko, nalodění), částečně tím suploval tuto aktivizační roli -extra poděkování Jana Koláříková, Martin Rejman
-na tom je i vidět, jak je důležité, že jsou na full-time
Michal Novák: projekt Upgradu: jak funguje. 2,5 měsíce nám trvalo, než se sladily kalendáře, aby se scházeli vedoucí odborů, RP... ukázala se i nenahraditelnost osobních setkání, leccos se během pěti minut vyřeší
Olga Richterová: například se to ukázalo v květnu u toho, že jsme byli poslední bez odevzdaného auditu
-Michal Novák: jakmile v tu dobu také vypadl 1 full-time člověk, ukázala se nenahraditelnost-uřídit to v 6ti lidech opravdu nešlo a došlo nám, jak zaostáváme v růstu hejno vymysleli švédští Piráti-a kde jsou dnes; možná je čas na hejno 2.0
slide Pár dokumentů z auditu
Lukáš Wagenknecht pro začátek přislíbil pomoc s nastartováním radničních auditů, začněme školením pro nové radní, jak komunikovat s novými externími auditory
Olga: Nově 4 full-time administrativní pozice, plus piroplacení-ušetříme stovky hodin, odrazí se to na fungování strany
Mikuláš Ferjenčík: chceme-li vyhrát, budeme taky potřebovat 4x víc členů než dnes, a je to důvod proč do růstu strany dáváme taky víc peněz než do voleb
Olga Richterová: Aby růst byl udržitelný a nebyla to nafouknutá bublina, tak musí být postupný. Za rok bude i RV vypadat jinak-za dva také Projekty Hejno 2.0, lídrovský kurz Tímto chceme totálně podpořit nově zvolení zastupitelé. Chceme zapojit poslance. Čekáme od toho velké, trvalé zlepšení, ale bude potřeba lidí;, kteří tomu věnují čas a energii
Regi-On
důležitá role RV v tomto.
Michal Novák: hledáme k tomuto "ambasadory," kteří se toho ujmou... zítra přijde i Martin Šmída
slide Konkrétní projekty (2)
Martin Novák: revize předpisů, budeme ještě probírat slide Převzetí projektů=nejdůležitější krok upgrade je definován do konce roku, potřebujeme prodat důležité projekty, které nás přežijí:         
Regi-On (RV?)    
Hejno 2.0 (PO?)    
Audit tým (RP?) - popíšeme zítra na úzké schůzce.         
slide Shrnutí závěrem     nesmíme selhat v tom, v čem již selhalo mnoho organizací. Rosteme--     nabrousit si nástroje, lépe hejnovat, předání zkušeností bohužel musí udělat ti zkušení--poslanci, RV a podobně, nelze bez osobních vazeb    
Olga: pozitivní závěr: problémy už mají navržené řešení. jen vytrvat a nevzdat to předávání. všechny ty věci jsou těsně před zavedením či již zavedené    
kdo z RV se věnuje vedení strany dovnitř     
Jitka Novoná: až ta strategie bude schválená bude to chtít ji ještě zpropagovat a kontrovat, že se děje. Kdo a jak? 
odpověď: Strategie se bude schvalovat na CF, to by mohla být v newsletterech dostatečná propagace. 
Jitka: Jde mi i o dlouhohobou propagaci wiki/stránky/redmine/google drive aby na ruzných zdrojích informací nebyli různé názory na to co mají dělat které orgány.  
Co regiony? - budeme řešit zítra.

19:48 5. Výsledky voleb
Mluví Mikuláš Ferjenčík;
Potřebujeme od krajů (koordinátoři)
 - velikost obce
 - počet %  
- počet mandátů
 - kandidátka (typ)
 - výsledek v minulých parlamentních
 - výsledek v minulých obecních pokud byly  
- vložené prostředky (reálný vklad - kategorie: výdaje outdoor, výdaje online, počet skutečně rozdaných listů , roznesených dobrovolnicky, rozeslaných poštou/agenturou, inzerce v novinách, personální výdaje kampaně)  
- stáří sdružení
 - poznámky ke kampani (co fungovalo, co bylo hlavní, co se nepovedlo)  
- kontakt na managera dané kampaně
 - spolusenátní kandidátka    
Ekologická analýza - městské části/magistrát; + senátní    https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing  
 Tabulka se musí dopočítat a pak se rozešle k doplnění o web kandidátky, web kandidáta, kontakt    
Senátní volby - nemá cenu dělat kandidáty "něco mezi". 2 miliony na to šly a "jen" to budovalo značku.  (Synergie funguje), Je jasné říct, jestli je to kandidát "proforma" (max. 50 000) nebo kandidát skutečně na výhru (s milonem a koalicí)  Důslednější analýza soupeřů a Vyjednávání spoluprací (RP).    
Prezentace: https://docs.google.com/presentation/d/ ... lide=id.p1    
Hlasovat vstup budeme na fóru.  
Hlasujeme zde: viewtopic.php?f=578&t=44186  

Neukoncene jednani pokracuje od 00:20 u Magora. Je otevřena rozprava k bodu 12. 'Registrovani priznivci'

Neděle, 21.10. 8:22
Prezenčka: Lukáš Blažej, Marek Nečada, Petra Smutná, Vojtěch Pikal, Daniel Halamíček(8:28), Kamil Kubica, Roman Kučera (8:35), Jiří Demel, Lydie Bartošová (8:50), Andrej Ramašeuski 9:30,, Ivo Vlasatý a Petr Tkadlec (11:05) hosté: Dino Arnautovič (UPT), Guiseppe Maiello, Franta Navrkal (9.15), Martin Kučera (9:17), Michal Novák (10:45) Předsedající: Vojtěch Pikal

Návrh nového pořadu:     
Příprava strategie pro volby do EP (20 minut, bez usnesení, Lukáš Blažej)
Příští zasedání, harmonogram zasedání
Volební řád 11h
Upgrade tým
Registrovaní příznivci 
zbývá Organizační řád, Koordinátoři

6. Příprava strategie pro volby do EP (20 minut, bez usnesení, Lukáš Blažej) 8.26h 
Smyslem existence ČPS je prosazování programu v evropském parlamentu. Lukáš představuje prezentaci- 1 europoslanec má na asistenty víc než všichni naši poslanci teď dohromady Politika založená na datech je daleko více praktikovaná než u nás Pokud prosadíme 5 europoslanců, budeme mít nejúspěšnější pirátskou stranu 
Význam EP pro ČR: iDnes píše (článek 2014) "Unie nařídí tři čtvrtiny zákonů, Češi je jen schvalují..."
-příklad link tax--co jiného u nás uděláme, než že se to přijme--z EP
-Jedná se ve frakcích, ne po jednotlivých poslancích-a lze již něco prosadit
-Konkrétní vliv na znění předpisů--viz Julia Reda; 
-nemyslitelné v ČR--prosaditelné v EU (např. obnovitelné zdroje elektřiny, agrodotace)
-vývoj (zero emission planes) vypíše se podpora a pro společnosti je atraktivní se tomu věnovat.
- manažer kampaně výběrko je vypsané, přihlášení do 25.10., rozhodnutí 30.11.

- Marek Nečada: u eurovoleb říkal Mikuláš Ferjenčík částečně alokovaný MO na tyto volby. Program vzniká na celoevropské úrovni; 
- Vojta Pikal: mám připravenou změnu organizační řádu, který zohlední složení pirátské frakce
- Marek Nečada: potřebujeme návrhové právo do eurovoleb
- Petra Smutná: 1. už teď rezervace na billboardy, chybí nám tam čas (i to výběrko) 2. tvorba strategie a rozpočtu--závisí na tom i např. rozpočet našeho kraje. a dle celorepublikové strategie budeme řešit naši činnost na kraji, jak se do toho včlenit
- Vojta Pikal: Rozpočet je napnutý, čili pokud se přidá na eurovolby, musí se vzít ze sněmovních.
- Jiří Demel: Kraje vůbec nezohlednily rozpočet na eurovolby
- Roman Kučera: já souhlasím, že z hlediska existence Pirátské strany jsou eurovolby ty nejdůležitější vůbec
Lukáš Blažej:  já se opravdu bojím, že volební manažer dostane všechny podklady na poslední chvíli. Předsednictvo by to mělo dělat, ale nevidí to jako důležité, proto bych se s tím rád obrátil na volební výbor
Petra Smutná: akce, rozpočty, časování
Vojta Pikal: ty billboardy budou na základě nějaké strategie, a tu by měl vyrábět volební výbor. 
Dan Halamíček: strategii nikdo neřeší. máme strategický tým, a ten strategii nedělá
Marek Nečada: jak uložit RP, že eurovolby jsou priorita? 
Roman Kučera: pokud vypadne Julia Reda, tak jen my
Vojta Pikal: šanci máme my, Slovinci, Němci
Lukáš Blažej: my máme reálnou šanci, a ostatním můžeme fandit.
Petra Smutná: a nemůžeme na fóru sehnat tým akčních lidí, kteří se do toho pustí?
Vojta Pikal: volební výbor má být založen v pondělí. Pokud chce někdo dělat na strategii a zapojovat dobrovolníky, tak kandidujte do volebního výboru!
Lukáš Blažej: máme tady nějakého zástupce?
Roman Kučera, Petra Smutná se hlásí. Marek Nečada to zahájí.
Rozpočet na kampaň je 2,2mil (Míša Vodová) Diskuze k rozpočtu.

7. Harmonogram zasedání RV 2019
pokr. Lukáš Blažej: prezentace, proč by mělo být další zasedání v Ústí n. Labem a vyvrací protiargumenty.
termíny: 8.12. školení pro kandidáty do EP
RV: 5.-6./12.-13. ?ledna - Ústí nad Labem, Lukáš Blažej
Zasedání CF : 19.-20.1. 2019 leden (usnesení RP z 8.10.)
RV  duben - hradec králové, nebo Karlovy Vary
Volby do EP : 23.-26.5.(24.5. - 25.5.)
RV  červen (začátek) 15.-16. červen - karlovy vary, JiPiCe
RV podzim - Dan Halamíček, Rožnov pod radhoštěm(výjezdní?) + Teambuilding
Návrhy k organizaci: Lydie Bartošová: Hosté na neděli. A jednat o našich věcech u kulatého stolu v sobotu.
Ve vlákně organizace založí Lydie s Míšou vlákno k organizaci tembuildingu.
Anketa k lednovému termínu zasedání republikového výboru: viewtopic.php?f=638&t=44187
Marek Nečada je zodpovědný za včasné vyhlášení (termín, místo, čas, organizátor)

8. Volební řád, 9.39, Vojta Pikal
-Otázka stálého volebního výboru, na kterém může viset organizace voleb.
- Markem sebrané podněty:
https://pad.pirati.cz/p/r.aa1050115bd87 ... 274a5191bc

Diskuze - k odpovědnosti za předkládání programů-termíny pro začátek jejich tvorby
-k lhůtám chybí termíny (do kdy je potřeba vybrat lidi, kteří na tom budou pracovat)
-Míša Vodová: programy pro komunální volby schvalované RV je příliš byrokracie pro RV.
-Marek Nečada: zatím v tom není žádný systém
-Vojta Pikal: například je potřeba, abychom se na centrální úrovni dozvěděli o tom, že někde na komunální úrovni je v programu migrace. 
-Marek Nečada: musí být předloženo, aby mohlo být kontrolováno.
-VP: ten, kdo na místní úrovni volby organizuje, má zodpovědnost za kandidátku, program, atd., a přinést ke kontrole 
-Míša Vodová: deadline na to musí být velice brzy.
-Marek Nečada: ano, a nebude-li splněn, někdo si na to musí sednout, obvolat ty lidi, a pokud se nesjedná náprava, nebude se kandidovat.
-Míša Vodová: pokud tuto byrokracii nezvládnou, tak nemohou ani kandidovat.
-Vojta Pikal: podle mě zanést do organizačního řádu, zda si koaliční smlouvu na příslušné úrovni schvaluje místní fórum.
- Jiří Demel: koaliční smlouvu jsme i my podepisovali spolu s povolební strategií.
-Franta Navrkal: Oblastní fórum má schvalovat koaliční smlouvu.
Lydie: Obsahem koaliční smlouvy není pouze povolební strategie, ale i nějaké další body, kompromisy, a měla by tam být nějaká možnost reagovat
Petra Smutná: ani na úrovni krajů nemusí být detailní vhled do všech MS a stran. To ví lidé z MS. Kraj nezná místní situace, a proto to má být na MS. Lidé, kteří jsou někam zvoleni, tak za své jednání nesou plnou zodpovědnost. 
-Franta Navrkal: ale my tu jednáme o schvalování na úrovni MS
-Vojta Pikal : ale poté, co se něco dohodne, musí být schváleno, že to bylo OK.
Míša Vodová: aparát schvalování bují a bují.
Franta Navrkal: máme velkou výhodu naší strany, že si držíme štábní kulturu právě tímto dohledem.
Vojta Pikal: schvalování dohodnutých koalic mi nepřijde jako bujení.
Marek Nečada: Na celostátní úrovni do sněmovny to tak je. Vládní koalice schvaluje CF výlučně. Řešíme, zda chceme tuto věc aplikovat všude. Toto si musíme ujasnit, aby všichni přesně věděli, co od nich chceme na základě kterých předpisů. 
Míša Vodová: čas běží, a koaliční vyjednávání jsou docela ožehavá a je potřeba rychle jednat. a musíme říct koaličnímu partnerovi, že je to ještě potřebujeme schválit CF? to může příležitost utéct, domluví se to jinak. Lidé dostanou dvakrát mandát, a musí znovu potvrzovat?
   
příchod Mikuláš Ferjenčík 10:06

Vojta Pikal: mají mandát k vyjednávání, ale musí potvrdit, co vyjednali.
Marek Nečada: do vyjednávání se jde s danou povolební strategií. průběžně informují členy MS. ale konečný výsledek potvrdit MS. Vojta Pikal: mít páku, že se daný klub nerozešel se zbytkem strany.
Franta Navrkal: Je to dobré, protože to dokáže zabránit průšvihům, a zas takový problém to není.
Vojta Pikal: za mě je to na místním fóru, a RV bych tam už nedával. Očekávám alternativní návrhy.
Dan Halamíček: tato práva jsou užitečná, nemyslím, že to bude někdo  zneužívat viz pad--Umožnit kandidátům řadit se v primárkách zařadit jinam (vždy níže) než vychází přísně podle počtu hlasů--než se dostanou.
Lydie: a nevznikne tím tlak na kandidáty, aby se posunuli níž?  -ano
Franta Navrkal: to je problém v čele, ale ne u zbytku kandidátky
diskuze a připomínkování dokumentu v padu.

volební řád,  § 22 Sněmovní volby a dál
Mikuláš Ferjenčík: u krajských voleb nutné doplnit pasáž o usnesení. v evropských volbách každý kandidát  z daného města může mít voliče z daného města, to může klíčově ovlivnit volby 
diskuze-umožnit rozšířit čelo kandidátky? 

Příchod Ivo Vlasatý, Petr Tkadlec 11:05

-anketa - doplnění do VŘ - bude formulováno usnesení 
Vojta Pikal: Sestavení další části kandidátní listiny usnesení upraví obecně platný postup pro všechny volby. Návrh postupu na prvních deset míst Návrhy pro primárky do evropských voleb. V tuto chvíli pouze skupiny členů-podle mě je to málo, mělo by to jít i pro sdružení, RP--tato změna jednacího řádu právě sbírá podporu členů a půjde to k CF
Jiří Demel: proč ne kandidát v rámci sdružení? Pokud chci samostatnou kandidátku s osobnostmi odjinud (ne koalice), nepřijde mi efektivní to domluvit s tou osobností, že půjde za nás do primárek, a ještě ji poté chodit představovat a sbírat podporu k nominaci. 
Mikuláš Ferjenčík: je to otázka, zda chceme explicitně umožnit předsednictvu, aby sbíralo podporu pro kandidáty u CF
Michal Novák: řešme pomocí volebního výboru
Vojta Pikal: dává mi smysl mít stálý volební výbor, ale i volební výbory na místní úrovni. ale stálý orgán Volební výbor, to bych ukotvil ve volebním řádu
Mikuláš Ferjenčík: V praxi je potřeba mít stálé lidi, kteří na volbách pracují. Proto jsme navrhli pozici Volební produkční pro zachování know-how. Otázka je, kdo bude za stranu činit strategická rozhodnutí ohledně voleb. Vznikne-li takový orgán, pak předsednictvo tutu pravomoc pozbyde. Je součástí dobré organizační kultury, aby předsednictvo rozhodovalo ve sporných případech, a dle mého názoru je to lepší, než nechat o tom rozhodovat např. výbor. a výbor nemůže být podřízen předsednictvu, když jej předsednictvo nemůže odvolat. 
Dan Halamíček: Stávající stav je ten, že je tam nominuje CF.
Mikuláš Ferjenčík: jo, ale z rozhodnutí předsednictva. Jakub Michálek chce, aby když někomu předá pravomoc, tak to byla opravdu ta osoba, která to udělá
Giuseppe Maiello: takže je to o pravomoci rozhodnout, kdo půjde například do televize. A mně přijde logické nechat o tom rozhodnout MO
Mikuláš Ferjenčík: optimalizovat na volební výsledek, a optimalizovat na vnitrostranickou demokracii, jsou dvě různé věci a my hledáme kompromis s větším zřetelem na tu demokracii. Rozhodnout kdo půjde do televizní debaty, já byl pro to poslat tam lídry. Pokud by byl rozpor, rozhodlo by předsednictvo. A přijde mi to rozumnější než nechat rozhodnout volební výbor. 
Vojta Pikal: a bude-li volební výbor stálý, tak mu to RP toto rozhodnutí rozmluvit nemůže. 
MF: pokud se to stane, že bude stálý VV, tak nám vznikne paralelní předsednictvo
Michal Novák: Cíl je zachování kontinuity, a k tomu jsou potřeba lidé a také fundraising. Najde-li se jiná cesta, nemám s tím problém.
Vojta Pikal: jde nám o to zda to chceme mít jasně napsané v organizační struktuře.
MF: je zde tlak aby RP nebyli samí poslanci. a pokud tam budou neposlanci, tak jak je teď vůle, tak se jim vezme tato hlavní pravomoc, totiž určovat směřování voleb.
GM: složení bylo jasně dané, ne? 
Vojta Pikal: bylo to neefektivní a například teď po volbách se dá bavit o tom, co se ukáže jako efektivnější
MF: takže aby předsednictvo dalo vytvořit volební výbor, ten by se posoudil ve vztahu k evropským volbám a vidělo by se
 
9. Registrovaní příznivci, Vojta Pikal
Není problém že jich je tolik, ale že nemáme nástroje na efektivní a zároveň bezpečné zapojení těchto lidí.
rád bych toto vyřešil tak do  14 dnů.
dále tu máme lidi, kteří spolupracovat chtějí a nemohou (služební funkce a podobně) pro začátek potřebujeme ztotožnění: to může dělat člen libovolného předsednictva a dále lidé z pověření (kupříkladu KOKS) nástroj pro to ale nemáme. a je na domluvě, jak toho docílit.
Martin Kučera: technicky to proveditelné je, na fóru přes uzavřené skupiny
Vojta Pikal: ze současných regp bych udělal "příznivec," a pak "(opravdu) registrovaný příznivec". Historicky se příznivcem stával člověk samoregistrací. Pokud si člověka mezi příznivce řadí přímo místní předsednictvo, zároveň tím vytváří skupinu potenciálních kandidátů-půjde skrze toto rozčlenění jednoduše řešit i primárky, bude jednoduše vidět hlasovací skupina?  Giuseppe Maiello: U nás zvolena Zora Starčovičová, tedy příznivec kandidující za nezávislé sdružení, chce se účastnit schůzí a podobně, ale dle čísel není od nás. Nyní 50% šance na starostku. Ale technicky u nás není vedena. 
Vojta Pikal: toto lze vyřešit, takových osob bude víc, mechanicky se dohledají a založí se jim profily apod. Chceme je mít registrované, ale ne veřejně.  Pořád ale potřebujeme, aby se někdo k těm identitám a kontaktům na příznivce dostal. Do pomocné evidence.
Martin Kučera: s TO na tom teď pracujeme. A ještě s tím souvisí, zda to ztotožnění bude jediná podmínka, anebo to bude podléhat schválení.
Vojta Pikal: podle mě to má podléhat schválení tomu danému členovi předsednictva, a musí zůstat možnost jednoduše vyloučit. na úrovni předsednictva. 
Martin Kučera: čili aby nedocházelo také k tomu, že se vyloučí člen (vyloučí ho předsednictvo), RK to odsouhlasí, a on se vzápětí registruje jako příznivec--musí to jít zamítnout.
Vojta Pikal: příklad: někdo se chce zapojit do diskuze k programovému bodu přímá demokracie, přihlásí se, je to regP--musím mít jistotu, že ho už někdy někdo viděl. 
Závěrem: po dnešním zasedání napíšeme krátký text a dáme k připomínkování.

10. Koordinátoři (Petr Tkadlec): deklarovat za nás, v čem vidíme roli koordinátora
-největší položka schvalovaná RV -chci cíl, co dělají, zda to odpovídá původnímu záměru
Míša Vodová: za můj kraj (Vysočina) mohu říct, ale jinak se poptejte raději na schůzce s PO, přizvěte na zasedání
Marek Nečada: založ rovnou jako bod dalšího zasedání
Míša Vodová: starám se kompletně o administrativu. teď jsme na Vysočině založili FO a MO v rámci dobrovolnictví. Už nemusím psát TZ ani podávat žádosti. Mým úkolem je zapojovat lidi do činnosti na kraje. Návody, školení, prezentace, workshopy, a hodně času trávím byrokracií (smlouvy...), dále podpora nováčkům (učím transparence, jak se píšou zápisy atd.), specificky teď třeba volby, merch Petr Tkadlec: super, že už něco Míša nedělá, tak by to mělo být. V některých krajích si totiž myslí, že má koordinátor dělat úplně všechno. Ale s tím nesouhlasím.
Míša Vodová: Předsednictvo nese odpovědnost za to, že koordinátor nedělá za ně, ale že především pracuje s lidmi. Předsednictvo odpovídá za funkčnost kraje.
Petr Tkadlec: Příště chci důkladněji a osobně probrat s Janou a centrálně deklarovat, co má koordinátor dělá.
Vojta Pikal: Toto bych dal do té celostátní strategie, oddíl Oblastní sdružení. Že základní demoratickou agendu zvládá předsednictvo samo, vlastní silou. 
Franta Navrkal: mně se líbí, že koordinátor ulehčí např. tím že zadá žádosti apod. 
Petra Smutná: například u proplácení určitě potřebujeme školení, a měly by být. primárně pro KOKS, ale otevřené i pro další, aby to umělo co nejvíc lidí. Druhá věc, KOKS nesmí být hospodáři kraje
Míša Vodová: nejsou. to je funkce
Vojta Pikal: hospodář má politickou odpovědnost, takže to dobré není
Franta Navrkal: u nás půlúvazkový koordinátor hospodařil s jednou položkou
Petra Smutná: Někdo, kdo podá žádost-kdokoli. Někdo, kdo to schválí-hospodář. A nesmí to být ten samý člověk.
Vojta Pikal: může. ale nesmí sám zadat příkaz, vydat souhlas k proplacení
Jiří Demel: KOKS dostali strašně velkou agendu, a teď nestíhají.
Petra Smutná: Ano, dostali spoustu práce a nestíhají se věnovat lidem 
Mikuláš Ferjenčík: Situace se oproti minulosti výrazně zlepšila. Dnes koordinátor zajišťuje pravidelné schůze, jejich agendu, zajistí, že se někdo bude věnovat zájemcům o členství, objednává propagační materiály, zajišťuje administrativní podporu. Takto to funguje tam, kde je to dobře nastavené. 
Vojta Pikal: Někde třeba koordinátoři řeší věci ohledně hospodaření, sestavování rozpočtu. Je dobré, že to umí, ale možná by to neměli dělat
Mikuláš Ferjenčík: Ano, aby to mohli předat dál. Když chce někdo v český třebový vydat pirátské listy, tak aby věděl, jak se to zařídí. IMHO je jedno, zda to zajistí KOKS nebo předsednictvo
Vojta Pikal: to je podle mě ne vždycky dobré. Předsednictvo někdy třeba nezvládne zprocesovat primárky. 
Marek Nečada: v tomto je dobrý e-learning. 
Mikuláš Ferjenčík: takže naopak co dělají předsednictva?
Míša Vodová: byla jsem nabrana jako koordinátorka dobrovolníků, teď jsem koordinátorka krajského sdružení
Martin Kučera: úkolem koordinátora je že zajistí fungování kraje, ale ne tak, že na něj bude hozena veškerá práce
Marek Nečada: jak to, že nemáme v některých předsednictvech člověka, který odpředsedá jednání?
Míša Vodová: co požádat PO opět o zpětnou vazbu ze sdružení? Já to třeba nedělám za ně--oni mi volají, jak by něco měli udělat, a já je navádím k předpisům
Petr Tkadlec: nějaká rešerše, kolik času věnují koordinátoři jednotlivým činnostem
Mikuláš Ferjenčík: já bych naopak definoval, jak funguje kraj, a zeptal se přímo krajů, zda fungují dobře. 
Závěr z této diskuze: Pokud si místní sdružení neumí svolat a zorganizovat schůzi, tak by nemělo existovat :) 
Petr Tkadlec: zapracujeme tu definici do strategie, a osobně s Janou na dalším zasedání probereme podrobně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Elizabet.Kovaceva za příspěvek:
Frantisek.Kopriva

Elizabet.Kovaceva
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 65
Registrován: 12 zář 2016, 09:08
Profese: překladatelka
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: RV 49/2018 zasedání RV Olomouc, 20.–21. 10. 2018

Příspěvek od Elizabet.Kovaceva » 28 říj 2018, 21:30

(Zbytek zápisu vkládám dodatečně-překročen max. počet znaků)

12.30 Upgrade tým, vedoucí kanceláře (Michal Novák) prezentace: https://docs.google.com/document/d/15Ii ... eV2G8/edit
Potřebujeme změnu předpisů v OŘ ohledně vedoucího kanceláře Michal představuje dokument a konkrétní změny v paragrafech, které budou potřeba papírové přihlášky-kde uchovat (centrum? koordinátoři-fluktuace. centrála?)
odkaz ze vcerejsi prezentace upgrade týmu.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... ide=id.p16
Opakujeme- některé projekty nás přežijí, podívejte se na odkázané prezentace. Zajistit chceme kontinuitu volebního know-how, fundraising, dostat jej pod volební výbor a o toto jsme se na upgrade snažili. Vychovat nástupce v kurzech, tedy komunikace staré gardy směrem k novým, zlepšení time managementu, koordinace-i tak bude strana fungovat lépe. 
Audit tým: pod RP Lídrovský kurz: dohled pod PO
UPT DOPORUČUJE PRO RV - HLAVNÍ POZORNOST DOKUMENTU A PROJEKTU REGI-ON ... BUDE DO BUDOUCNA POD DOHLEDEM RV

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Příspěvky: 2379
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 1905 poděkování
Dostal poděkování: 1549 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 49/2018 zasedání RV Olomouc, 20.–21. 10. 2018

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 29 říj 2018, 08:37

Prosím druhého ověřovatele Lukáše, aby potvrdil správnost zápisu.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Republikový výbor
Příspěvky: 413
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Profese: Student
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 325 poděkování
Dostal poděkování: 446 poděkování

Re: RV 49/2018 zasedání RV Olomouc, 20.–21. 10. 2018

Příspěvek od Lukas.Blazej » 09 lis 2018, 09:48

Zápis byl opraven, takže potvrzuji správnost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvek:
Petr.Tkadlec
778702712

"Co se to v tom Usti zase ksakru deje..." (Zdenek Stepanek)

OFFTOPICObrázek

Odpovědět

Zpět na „Republikový výbor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host