Zavedení jednoho času

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 750 členů je to 28 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 750 členů je to 55 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporujete předložený podnět?

Ano
52
80%
Ne
8
12%
Zdržuji se
5
8%

Celkem hlasujících: 65 - Celkem hlasů: 65

Ondrej.Moravcik
Člen KS Praha
Profese: programator
Dal poděkování: 180 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zavedení jednoho času

Příspěvek od Ondrej.Moravcik » 09 črc 2018, 00:46

Ahoj,

EU právě rozjela anketu mezi občany ohledně toho, jak se dívají na myšlenku zrušení střídání letního a zimního času. Na základě vlastních negativních zkušeností se změnou času, ale především na základě studijí (na wiki je poměrně dobře shrnuto), jsem nabyl dojmu, že střídání letního a zimního času přináší v souhrnu více škody než užitku, a byl bych pro zrušení takovéhoto střídání.

Navrhuji tedy následující:
Celostátní fórum
1. podporuje ukončení střídání letního a zimního času
2. ukládá RV zapracovat tuto změnu do programových dokumentů strany
3. ukládá MO odpovídajícím způsobem medializovat tento cíl strany

Ještě je otázkou, jestli by bylo lepší si zachovat pouze letní čas, což by vlastně znamenalo posun do GMT+2, nebo zimní čas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Moravcik za příspěvky (celkem 6):
Mikulas.Peksa, Honza.Hora, Jan.Bednarik, Petr.Vileta, Pavel.Moravec, Josef.Kadlecek

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 9117 poděkování
Dostal poděkování: 5728 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavedení jednoho času

Příspěvek od Marek.Necada » 09 črc 2018, 07:39

Ondrej.Moravcik píše:
09 črc 2018, 00:46
Ještě je otázkou, jestli by bylo lepší si zachovat pouze letní čas, což by vlastně znamenalo posun do GMT+2, nebo zimní čas.
Zimní čas prosím ne.
(Ovšem mají to blbě i v tom konsultačním dotazníku od EK, což jsem jim tam psal.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Pavel.Moravec
vedoucí jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Martin.Rejman
Vedoucí technického odboru
Profese: živnostník IT, fyzik
Dal poděkování: 129 poděkování
Dostal poděkování: 338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Rejman » 09 črc 2018, 07:42

Mě osobně střídání času vyhovuje, protože je v létě delší produktivní čas.

Jako jediný zdroj odkazovat Wiki je nedostatečné, jsou tam jak názory pro, tak i proti. Jaký závažný důvod je pro zrušení ?

Co ve skutečnosti lidem brání adaptovat se na měnící se venkovní podmínky ? Většinou je to fixní pracovní doba ... se kterou nemohou vůbec nic dělat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 2):
Vladimir.Charvat, Stanislav.Podojil

Martin.Rejman
Vedoucí technického odboru
Profese: živnostník IT, fyzik
Dal poděkování: 129 poděkování
Dostal poděkování: 338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Rejman » 09 črc 2018, 07:43

Marek.Necada píše:
09 črc 2018, 07:39
Ondrej.Moravcik píše:
Zimní čas prosím ne.
(Ovšem mají to blbě i v tom konsultačním dotazníku od EK, což jsem jim tam psal.)
Proč ne zrovna zimní čas ? :-) Vždyť je to ten správný, sluneční.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Jan.Licka, Petr.Springinsfeld, Josef.Kadlecek

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 10269 poděkování
Dostal poděkování: 18867 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 09 črc 2018, 08:01

To, že je v létě delší produktivní doba, samozřejmě není letním časem, ale delší dobou, kdy je světlo.
Jinak asi nic nebrání tomu, aby firmy v létě posunuly pracovní dobu na dřív a klidně se může víc firem domluvit a sědnotit to.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Milan.Klajn, Josef.Kadlecek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Vladimir.Charvat
Člen KS Ústecký kraj
Profese: strojařský konstruktér, promotér
Dal poděkování: 156 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladimir.Charvat » 09 črc 2018, 08:05

Plne mi stridani casu vyhovuje. Nemam zadny problem, od doby co se mi prerizuje mobil sam od sebe to ani neregistruju. Radsi mam v lete svetlo vecer nez ve tri rano...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Charvat za příspěvky (celkem 2):
Martin.Smida, Anna.Valterova
OFFTOPICNesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl. Voltaire
Až se svět ohlédne za našim stoletím, bude plakat. Ne proto, že bylo zaplaveno krutostí, ale proto, že dobří lidé mlčeli. M.L.King
Člověk není Homo Sapiens Sapiens, ale Pan Narrans. Terry Pratchett
Tož, demokracii bychom měli, teď ještě nějaké ty demokraty. Tomáš Garrigue Masaryk

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 9117 poděkování
Dostal poděkování: 5728 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 09 črc 2018, 08:07

Martin.Rejman píše:
09 črc 2018, 07:43
Marek.Necada píše:
Ondrej.Moravcik píše:
Zimní čas prosím ne.
Asi jsem v poslední době moc nesledoval zprávy a nevšiml jsem si, že ČR provedla úspěšnou invazi až do Francie. :) Měl jsem za to, že území České republiky se rozkládá zhruba mezi 12 a 19 ° východní délky, čili z „celých“ pásmových časů je na nějaké části území ČR (konkrétně na 15° poledníku) slunečním časem pouze standardní středoevropský čas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Petr.Vileta, Roman.Kucera, Pavel.Moravec
vedoucí jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Honza.Hora
Místní předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 463 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza.Hora » 09 črc 2018, 08:54

ČR je v časovém pásmu CET, což je GMT+1. Letní čas CEST je GMT+2. Zařazení do pásma není jenom o konkrétních polednících, tj. neupravený čas je ten zimní, posunutý je ten letní.

Každopádně jsem pro sjednocení času. Jsem jeden z těch, kdo posunem času dost trpí (hlavně posun vzad), protože moje vnitřní hodiny se přizpůsobují pomalu a každoročně jarní posun času odmarodím. Ostatně dopady na zdraví nejsou nic neznámého, viz příklad - třeba zvýšení výskytu infraktu po každé změně času: https://www.aan.com/PressRoom/Home/PressRelease/1440

Úsporu energie za osvětlení shledávám jako obtížně obhajitelnou, dneska mnozí pracují podle toho, jak jim to vyhovuje, jiní jedou třísměnný provoz, kde je to jedno. Už se to ani nedá vyčíslit a zjistit, jestli jsou to ve výsledku úspory nebo naopak převáží náklady.

Za mě zrušit - ti co jim nedělá přechod na letní/zimní čas problém nebudou mít problém ani bez těch přechodů. A chcípáci jako já, které posun času rozboří, budou mít o mnoho produktivních hodin víc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Honza.Hora za příspěvky (celkem 4):
Vit.Rous, Daniela.Bila, Vit.Jurasek, Pavel.Moravec
PMS Praha 4
[email protected]
Keep calm and practise Iaido

Dan.Lestina
Místní předsednictvo
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 301 poděkování
Dostal poděkování: 161 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan.Lestina » 09 črc 2018, 08:59

Martin.Rejman píše:
09 črc 2018, 07:43
Marek.Necada píše:
Ondrej.Moravcik píše:
Zimní čas prosím ne.
Nee, vsak si pozorne precti ten Markuv odkaz.
Letni cas = posun do GMT+2 na leto;
Standardni Stredoevropsky cas = GMT+1, cili to, co tu mame v zime, ten spravny, slunecni pro nasi zemepisnou delku (casto nespravne nazyvan zimni cas).
Zimni cas = kdyz bychom se na zimu posouvali do GMT, podle vzoru Irska nebo predvalecneho Ceskoslovenska. Cili chceme kdyztak zachovat standardni Stredoevropsky cas, nikoli zavadet nebo zachovavat zimni cas...
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 09 črc 2018, 09:09, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Jan.Bednarik, Jakub.Dedek, Jakub.Nepejchal, Pavel.Moravec
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Vladimir.Charvat
Člen KS Ústecký kraj
Profese: strojařský konstruktér, promotér
Dal poděkování: 156 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladimir.Charvat » 09 črc 2018, 09:07

Honza.Hora píše:
09 črc 2018, 08:54
ČR je v časovém pásmu CET, což je GMT+1. Letní čas CEST je GMT+2. Zařazení do pásma není jenom o konkrétních polednících, tj. neupravený čas je ten zimní, posunutý je ten letní.

Každopádně jsem pro sjednocení času. Jsem jeden z těch, kdo posunem času dost trpí (hlavně posun vzad), protože moje vnitřní hodiny se přizpůsobují pomalu a každoročně jarní posun času odmarodím. Ostatně dopady na zdraví nejsou nic neznámého, viz příklad - třeba zvýšení výskytu infraktu po každé změně času: https://www.aan.com/PressRoom/Home/PressRelease/1440

Úsporu energie za osvětlení shledávám jako obtížně obhajitelnou, dneska mnozí pracují podle toho, jak jim to vyhovuje, jiní jedou třísměnný provoz, kde je to jedno. Už se to ani nedá vyčíslit a zjistit, jestli jsou to ve výsledku úspory nebo naopak převáží náklady.

Za mě zrušit - ti co jim nedělá přechod na letní/zimní čas problém nebudou mít problém ani bez těch přechodů. A chcípáci jako já, které posun času rozboří, budou mít o mnoho produktivních hodin víc.
Mohu se zeptat, to tedy nesmite na dovolenou do egypta ci recka? To by vas preci muselo hrozne ohrozit na zivote?

Prominte, lidske biologicke hodiny jsou nastaveny na skoro 25 hodin... Tedy to co rikate nedava logiku...

Presne dodrzovani casoveho harmonogramu je vnuceny autismus...

Od te doby co se mi prerizuje mobil sam od sebe, vubec nevim, ze se meni cas... Naopak mi plne vyhovuje to jak je stmivani/rozednivani ...
OFFTOPICNesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl. Voltaire
Až se svět ohlédne za našim stoletím, bude plakat. Ne proto, že bylo zaplaveno krutostí, ale proto, že dobří lidé mlčeli. M.L.King
Člověk není Homo Sapiens Sapiens, ale Pan Narrans. Terry Pratchett
Tož, demokracii bychom měli, teď ještě nějaké ty demokraty. Tomáš Garrigue Masaryk

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“