Změna Stanov - oblastní sdružení

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 870 členů je to 30 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 870 členů je to 59 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Jste pro projednání změny Stanov?

Pro projednání
19
30%
Proti projednání
42
66%
Zdržuji se
3
5%

Celkem hlasujících: 64 - Celkem hlasů: 64

Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 454 poděkování
Dostal poděkování: 286 poděkování

Re: Změna Stanov - oblastní sdružení

Příspěvek od Jakub.Dedek » 06 lis 2018, 12:59

Maria.Vasickova píše:
05 lis 2018, 22:42
Jakub.Dedek píše:
05 lis 2018, 12:04
Jsem pro a to z toho důvodu, že pro malé obce nemá MS existovat vůbec. MS má podle mě mít nějaký přesah pro větší celky. Co jsem zatím vypozoroval, tak pokud MS je město, obec nebo obvod, tak dost často se taková obec uzavírá sama do sebe a nezajíma jí dění v kraji nebo třeba s menšími obcemi za hranicí MSek.

Podle mě má se postupně rozdělovat kraj do menších celků a jestli to někdy dojde až k obcím, tak ok, ale současně tato situace kromě Prahy není vůbec nikde.

Posloupnost je jasná:
Kraj -> okresy (to jde v součanosti bezporblému) -> oblasti pro obec s rozšířenou působnosti (tedy celá ta oblast - to je silně na zvážení pro danou lokalitu a členskou základnu).
U té maximálně obce bych skončil a menší celky nezakládal.
No, právě by bylo skvělé, kdyby každá obec měla zástupce naší strany, právě v podobě MS. Z jakého důvodu by to nemělo být? I u obcí, které čítají řádově stovky, pokud se tam sejdou tři schopní lidi? Čemu to má překážet?
Nějak nechápu,... a souhlasím s Robertem Magnim, že už to jde proti hejnu. Čím to je, že některé členy strany zachvátil strach, že se bude strana ubírat jiným směrem? ...hm, kterým? Jakým? Ve výsledku, vždyť už se ubírá. ..Důkazem je tento návrh.
Jsme strana, která vznikla svobodně, odspodu. Návrh, který je předložen vlastně říká, "musíme lidi řídit a kontrolovat, protože ....mají špatné úmysly ?...Jak se k nám ti lidé dostali? A co ten návrh vlastně řeší?
Ale to není strach o tom, kam se strana bude ubírat, což jsem nikde nepsal. Ale konkrétně tvů příspěvek přesně ukazuje ten problém. Tlak na vznik MS často vzniká na základě toho, že si myslí, že jim do toho nemá kdo kecat, že si vše budou dělat jak oni chtějí a vůbec buďte ticho, tady jsem já/my.
A teď tu je problém typu, jak tam zařadit nového člena, když se vedoucí týmu MS staví proti tomu, aby vůbec přijímali nové členy, aby sami nebyli ohroženi (To je situace ve spoustě tradičních stran)?
Máme na tyto MS pak dávat neustále podněty ke KK za to, že nedodržují pravidla primárek (protože třeba tlačí na někoho, jak má kdo hlasovat, případně to dělají špatně) a nikdo z PKS nebo dalších ani nevěděl, že primárky dělají?
Nebo jak má pak PKS nebo i řádový člen řešit, když je v dané oblasti nějaký problém, třeba podezřele spousta členů z tamního MS odchází, lidi s nimi nechtějí mít nic společného a podobně.

Nejsme strana bez problémů a potřebujeme míru autokorekce/vnitřní kritiky, protože to se ukázalo v komunálních volbách, že některé buňky prostě mají nějaké problémy (pokud dostali výrazně menší důvěru pro danou oblast) a měli bychom se jim postavit čelem a nějak je řešit. Ovšem zatím mám pocit, že tyto oblasti se nejvíce dušují tím, aby je náhodou nikdo neřešil a nikdo jim do toho nekecal.

Pirát je myslím postaven na tom, že právě naopak chce slyšet věcnou kritiku, chce aby mu do toho lidé kecali a on si obhájil svůj postup a ne aby utíkal se schovat za hradby svého hradu. Pirát jde s kůži na trh.

Omlouvám se za trochu emotivní příspěvek... :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvek:
Kamil.Kubica

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 15986 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 06 lis 2018, 13:49

Jan.Bednarik píše:
06 lis 2018, 11:50
Dalibor.Zahora píše:
06 lis 2018, 04:18
Napsal člen PKS, které muselo nechat na poslední chvíli zrušit RV celou kandidátku, protože si nedostatečně prověřilo lídra kandidátky. A poškodilo tak dobré jméno strany nejen v dané lokalitě.
Sorry jako ale nejsme policie a nemáme pravomoc si lidi nějak prověřovat.
Rozhodně máme právo si je prověřovat v rámci dostupných veřejných zdrojů a stejně tak máme právo kandidátům klást i nepříjemné otázky.
Andrej.Ramaseuski píše:
06 lis 2018, 11:55
V pripade male obce je problem sehnat i tri piraty.
A je snad nutně potřeba, aby v té malé obci bylo samostatné MS?
Petr.Tkadlec píše:
06 lis 2018, 12:46
Tato opatření kvalitu ve straně nezlepší. Akorát zpomalí růst, což já nechci.
Můžeš trochu rozvést to zpomalení růstu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Vit.Jurasek
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 1901 poděkování
Dostal poděkování: 1544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 06 lis 2018, 15:27

Ano Martine můžu to rozvést. Naše přijímací administrativa je docela už tak hodně zkostnatělá. Jeden člověk mi třeba tvrdí, že se nemohl zaregistrovat na fóru, protože neprošel nějakou kontrolní otázkou, u které tvrdí, že ji tam zadal správně asi 5 různými způsoby. Další mě říkal, že mu přišla autorizace až někdy po celém dnu, pak byl někde fuč a taky trvalo strašnou dobu než tam o sobě napsal. Takže když je někdo schopný chodit na schůze, zaregistrovat se na fóru, tak bych mu neházel žádné další klacky pod nohy, aby se mohl stát členem. A jestli kraje nebudou prosíťovány MSky, tak to je další klacek.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Kamil.Kubica
Republikový výbor
Profese: Student práv
Dal poděkování: 84 poděkování
Dostal poděkování: 147 poděkování

Příspěvek od Kamil.Kubica » 06 lis 2018, 15:35

Petr.Tkadlec píše:
06 lis 2018, 15:27
Ano Martine můžu to rozvést. Naše přijímací administrativa je docela už tak hodně zkostnatělá. Jeden člověk mi třeba tvrdí, že se nemohl zaregistrovat na fóru, protože neprošel nějakou kontrolní otázkou, u které tvrdí, že ji tam zadal správně asi 5 různými způsoby. Další mě říkal, že mu přišla autorizace až někdy po celém dnu, pak byl někde fuč a taky trvalo strašnou dobu než tam o sobě napsal. Takže když je někdo schopný chodit na schůze, zaregistrovat se na fóru, tak bych mu neházel žádné další klacky pod nohy, aby se mohl stát členem. A jestli kraje nebudou prosíťovány MSky, tak to je další klacek.
Tenhle návrh ale nebrání nikomu stát se členem, zájemce to vůbec nepocítí tuhle změnu. Týká se to jen lidí, kteří už tu nějakou dobu jsou a plánují založit MS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamil.Kubica za příspěvek:
Jakub.Dedek

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 06 lis 2018, 16:07

Kamil.Kubica píše:
06 lis 2018, 15:35
Petr.Tkadlec píše:
06 lis 2018, 15:27
Tenhle návrh ale nebrání nikomu stát se členem, zájemce to vůbec nepocítí tuhle změnu. Týká se to jen lidí, kteří už tu nějakou dobu jsou a plánují založit MS.
To je právě omyl. Praxe prostě říká, že to lidi pocítí na vlastní kůži. Bez MS se těžko k něčemu vydávají třeba tiskové zprávy a mluví do veřejného dění. A všechno je provázané se vším, přípravný team nebude mít takovou schopnost získávat nové členy. Hlavně jak jsem říkal, žádnou kvalitu to prostě nezlepší. Celkovou, nikoliv průměrnou kvalitu zlepší zejména kvantita, ale tím tady nechci nabádat k velrybaření. Růst má bý plynulý, což se děje, tak nevím, proč by se to mělo měnit.

Přestav si, že půjdeš do přípravného teamu a buď budeš vaší aktivitu prezentovat jako přípravný team, což se ti všichni vysmějí, nebo to budeš tlačit přes KS, což tě zase unaví a ve finále si akorát nezaktivizoval potenciální lidi, kteří ti mezitím "chcípnou".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Jana.Skopalikova

Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 454 poděkování
Dostal poděkování: 286 poděkování

Příspěvek od Jakub.Dedek » 06 lis 2018, 16:17

Petr.Tkadlec píše:
06 lis 2018, 16:07

Bez MS se těžko k něčemu vydávají třeba tiskové zprávy a mluví do veřejného dění.
Promiň, to je ale blbost. MS je jenom ustanovení uvnitř Pirátů a nemá žádný vliv na vztah mimo Piráty.
Tiskovou zprávu může sepsat úplně kdokoliv a prostřednictvím krajského mediálního týmu si nechat překontrolovat a rozeslat jak na média, tak dát na FB jak krajský tak místní a umístit na webovky.

Možná by spíše bylo třeba upravit vnitřní fungování kraje, pokud se to někde zadrhává...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvek:
Karel.Nejedlik

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 06 lis 2018, 16:23

Zadrhává to, protože lidi a aktivisti... navíc žádným předpisem je nedonutíš pracovat efektivněji. ;-) Samozřejmě, že vždycky jde všechno, ale já bych byl rád, kdyby všechno šlo co nejlépe a hladce. Jsem odpůrcem zavádění jakékoliv další byrokracie, protože ta nikdy ničemu nepomohla. A podmínka mít 7 členů pro MS rozhodně úroveň byrokracie zvedne. Třeba jen to, že musíš se doprošovat PKS, aby ti něco vydali.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 06 lis 2018, 16:26

Nemluvě o tom, že to někde přinese ještě tu nežádanou kvantitu, že se rychle naberou dopočtoví lidi jen kvůli tomu, aby někde mohlo být MS. Tyto MS záležitosti by si měly řešit kraje dle potřeb.

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant, řemeslník
Dal poděkování: 861 poděkování
Dostal poděkování: 1150 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 06 lis 2018, 16:40

Jakub.Dedek píše:
06 lis 2018, 12:59
Ale to není strach o tom, kam se strana bude ubírat, což jsem nikde nepsal. Ale konkrétně tvů příspěvek přesně ukazuje ten problém. Tlak na vznik MS často vzniká na základě toho, že si myslí, že jim do toho nemá kdo kecat, že si vše budou dělat jak oni chtějí a vůbec buďte ticho, tady jsem já/my.
A teď tu je problém typu, jak tam zařadit nového člena, když se vedoucí týmu MS staví proti tomu, aby vůbec přijímali nové členy, aby sami nebyli ohroženi (To je situace ve spoustě tradičních stran)?
Máme na tyto MS pak dávat neustále podněty ke KK za to, že nedodržují pravidla primárek (protože třeba tlačí na někoho, jak má kdo hlasovat, případně to dělají špatně) a nikdo z PKS nebo dalších ani nevěděl, že primárky dělají?
Nebo jak má pak PKS nebo i řádový člen řešit, když je v dané oblasti nějaký problém, třeba podezřele spousta členů z tamního MS odchází, lidi s nimi nechtějí mít nic společného a podobně.

Nejsme strana bez problémů a potřebujeme míru autokorekce/vnitřní kritiky, protože to se ukázalo v komunálních volbách, že některé buňky prostě mají nějaké problémy (pokud dostali výrazně menší důvěru pro danou oblast) a měli bychom se jim postavit čelem a nějak je řešit. Ovšem zatím mám pocit, že tyto oblasti se nejvíce dušují tím, aby je náhodou nikdo neřešil a nikdo jim do toho nekecal.

Pirát je myslím postaven na tom, že právě naopak chce slyšet věcnou kritiku, chce aby mu do toho lidé kecali a on si obhájil svůj postup a ne aby utíkal se schovat za hradby svého hradu. Pirát jde s kůži na trh.

Omlouvám se za trochu emotivní příspěvek... :-)
Já mám občas pocit, že tyhle problémy nemají MS/PMS, ale PKS. Chtěli by mít absolutní kontrolu nad přijímáním členů, aby jim do toho nikdo nekecal. A cítí se ohroženi vznikem MS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Jana.Skopalikova
krizový manažer KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • [email protected] • 603 439 481

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 15986 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 06 lis 2018, 17:11

Jan.Bednarik píše:
06 lis 2018, 16:40
Já mám občas pocit, že tyhle problémy nemají MS/PMS, ale PKS. Chtěli by mít absolutní kontrolu nad přijímáním členů, aby jim do toho nikdo nekecal. A cítí se ohroženi vznikem MS.
Hele, kdyby nic jiného, tak mají právo (dokonce AFAIK dané v předpisech) mít přehled o nově přijatých členech jednotlivými MS (protože každý člen MS se automaticky stává členem nadřízeného KS).
A já se obávám, že kdybych kupříkladu teď dal Lucce za úkol projít všechny členy přijaté různými MS za poslední rok a prověřit, jestli byla dodržena povinnost veřejného hlasování (tj. buď se o přijetí hlasovalo na fóru, nebo aspoň na redmine, nebo byl zveřejněn zápis z příslušného zasedání PMS), tak by asi neshledala všechno stoprocentně v pořádku.

Ono jde totiž i o to, že se založením MS přicházejí též povinnosti a zodpovědnost, což si IMHO ti žadatelé o vlastní MS leckdy ne zcela uvědomují.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Vit.Jurasek, Petr.Tkadlec, Jakub.Dedek, Dalibor.Zahora, Marek.Necada
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“