Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 184 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 11 kvě 2018, 15:22

Nechci tu rozjíždět žádné hejty, ale tohle téma se nám ozývá v několika různých tématech napříč fórem, často s komentářem "nepřijde mi vhodné se o tom bavit v tomto tématu", přijde mi proto vhodnější k tomuto tématu založit samostatné vlákno a diskusi nějak zkonsolidovat a nějak si názory na toto téma vyříkat.

Za mě: Účast poslanců na této akci byla naprosto v pořádku. Myslím, že Piráti se profilují tak, že "když se někde něco děje, chceme být u toho, protože když u toho nebudeme, nebudeme vědět, co se děje" a domnívám se, že je to naprosto správný přístup. Je ale nutné si tento přístup obhájit, musíme být schopni vysvětlit, že nejsme žádní ruští agenti, ale že je lepší u daných situací být a vědět, co se děje. Mně osobně úplně stačilo následující vysvětlení Mikuláše Peksy:
Ve vztahu ke 150miliónovému státu se takto chovat nelze. Takže i když mám tisíc výhrad k cenzuře médií, šikaně opozice atp., musím najít nějakou příležitost o tom mluvit. Porážka nacismu mi přijde jako věc, na které se snad všichni shodnou, že se měla stát. O tom to je. Mluvit je třeba s každým, ne jen s těmi, kteří se mnou souhlasí
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jaroslav.Kamen, Anonym104
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 3420 poděkování
Dostal poděkování: 933 poděkování

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od Vit.Jurasek » 11 kvě 2018, 15:43

Za mně: přijde mi to blízko hrany, ale furt ještě v limitu. Fotka a prezentace je na drobnou lidskou ostudu a přátelský facepalm. A i když chápu, že pro některé lidi je to už za hranou, tak mi nepřijde, že by to stálo za takovou hysterii.
Obecně: Velká a prázdná gesta mě spíš dráždí a jsem rád, že to u nás není standard.
Za moji soc. bublinu: výrazně větší a negativnější ohlas měl Vondráček nebo ta věc s advokáty, tohle v mém okolí neřešil nikdo (jako opravdu nikdo)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 6):
Tomas.Pastircak, Vaclav.Fortik, Vojtech.Pikal, Jan.Kochert, Jiri.Ulip, Dalibor.Zahora

Petr.Daubner
Místní předsednictvo
Profese: učitel
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Daubner » 11 kvě 2018, 16:00

Mně osobně to tedy přijde už za hranou. Ale pokud se už Mikuláš vydá slavit na ruskou ambasádu, měl by si to umět obhájit lépe. Ten rozhovor působí skoro strašidelně :weep: :
https://video.aktualne.cz/dvtv/pirat-pe ... 47ab5f122/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 9):
Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Zbynek.Janoska, Jiri.Ulip, Ivan.Mikolas, Barbora.Hradecna, Libor.Adamek, Rostislav.Reha, Radek.Strouhal

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 4962 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 11 kvě 2018, 20:09

Faktem je, že mi překvapilo, že pozvánku (kterou určitě dostalo víc poslanců) přijal právě Mikuláš Peksa. Já si kvůli tomu zase schytal menší vlnu trollingu od známých na diskuzních fórech a sociálních sítích. Ale co se dá dělat, no. Ale sám si nejsem jistý, co by bylo správně (to si poslední dobou ale nejsem téměř u ničeho).

Možná by stálo za zmínku zjistit, jestli teda opravdu nějakou tu řeč o cenzuře médií a šikaně opozice dal, no.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Jiri.Ulip, Anonym104
604 282398 | Jabber: [email protected] | https://twitter.com/MxChaosP | https://www.pirati.cz/lide/michael_polak | https://twitter.com/PiratiBrevnov | @[email protected]
člen MS Praha 6 | BTC https://blockchain.info/address/19rriLx ... CYNYwjLvxq | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Dave1789
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Finanční analytik
Dostal poděkování: 15 poděkování

Příspěvek od Dave1789 » 11 kvě 2018, 21:44

Osobně to považuju za hranou. Bylo-li cílem uctít památku sovětských vojáků, mohlo se zvolit kladení věnců u jednoho z mnoha památníků. Pokud bylo cílem navázat komunikaci s ruským velvyslancem (viz rozhovor v DVTV), určitě existují jednodušší způsoby, které by Piráty nestavěly po bok lidí, kteří tam byli přítomní, a o jejichž morální integritě lze s úspěchem pochybovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dave1789 za příspěvky (celkem 4):
Zbynek.Janoska, Pavel.Moravec, Coopy, Daniela.Weissova

Barbora.Hruzova
Zástupce vedoucího odboru
Profese: knihovnice, spisovatelka
Dal poděkování: 1301 poděkování
Dostal poděkování: 562 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Barbora.Hruzova » 11 kvě 2018, 22:09

Kdyby se neblížily volby, tak by to nejspíš prošlo téměř bez povšimnutí. Dana udělala chybu, že to dala na FB. Tím se toho chytly politické strany, které na tom chtějí získat voliče. To je to celé.
Naposledy upravil(a) Barbora.Hruzova dne 12 kvě 2018, 09:31, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Lenka.Kozlova

David.Wagner
Asistent poslance
Profese: historik, pedagog
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Příspěvek od David.Wagner » 11 kvě 2018, 22:12

Michael.xChaos.Polak píše:
11 kvě 2018, 20:09
Faktem je, že mi překvapilo, že pozvánku (kterou určitě dostalo víc poslanců) přijal právě Mikuláš Peksa. Já si kvůli tomu zase schytal menší vlnu trollingu od známých na diskuzních fórech a sociálních sítích. Ale co se dá dělat, no. Ale sám si nejsem jistý, co by bylo správně (to si poslední dobou ale nejsem téměř u ničeho).

Možná by stálo za zmínku zjistit, jestli teda opravdu nějakou tu řeč o cenzuře médií a šikaně opozice dal, no.
Ta flow pozvánky byla jasná - dostali jí poslanci z meziparlamentní skupiny přátel Ruska a dostal jí Ivan jako předseda, který jí dále pinknul na Mikuláše. Ten se skutečně nijak nehnal zrovna tam, ale jednou holt zastává tuhle funkci, tak musí i reprezentovat. Kde reprezentovat znamená potkat se s náhodnými lidmi, být vidět a zase jít s lepším přehledem o tom jak to funguje + neurazit hostitele. Selfíčky s pelmeni jsou ofc úplně špatně, prostě úlet - obzvlášt blbý, že od poslanců, kde nějaká proputinská orientace fakt vůbec nehrozí. Šance na to, aby tam jako jeden ze stovek hostů pronesl proslov je nula nula nic.

Blbý je, že se slil zbytečný mediální megafail (to by se opakovat fakt nemělo) s tím, že základem naší zahraniční politiky je fakt dialog téměř s každým kde to může mít aspoň náznakově smysl (z čehož by se couvat nemělo). To, že pak Miki úplně neustál Veselovského ultra tvrdý rozhovor (a teda i hustě ideologický, ale co už, má na to plný právo) je druhá věc, nevím ale jestli šlo být lépe připraven a kdo by tohle vychytal lépe.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 7):
Jaroslav.Nemec, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Vit.Jurasek, Jaroslav.Kamen, Lenka.Kozlova, Nela.Chudova

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20615 poděkování
Dostal poděkování: 18142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 11 kvě 2018, 22:27

David.Wagner píše:
11 kvě 2018, 22:12
Ta flow pozvánky byla jasná - dostali jí poslanci z meziparlamentní skupiny přátel Ruska a dostal jí Ivan jako předseda, který jí dále pinknul na Mikuláše. Ten se skutečně nijak nehnal zrovna tam, ale jednou holt zastává tuhle funkci, tak musí i reprezentovat. Kde reprezentovat znamená potkat se s náhodnými lidmi, být vidět a zase jít s lepším přehledem o tom jak to funguje + neurazit hostitele.
Tak můžeš neurazit hostitele, ale zároveň mu dát slušně najevo, že ho nehodláš ani objímat, ani líbat "na Brežněva". ;)
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

David.Wagner
Asistent poslance
Profese: historik, pedagog
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Příspěvek od David.Wagner » 11 kvě 2018, 22:37

Tak můžeš neurazit hostitele, ale zároveň mu dát slušně najevo, že ho nehodláš ani objímat, ani líbat "na Brežněva". ;)
[/quote]

Tak to se tam myslím fakt nedělo a neybl to ani zdaleka záměr :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1698 poděkování
Dostal poděkování: 2705 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 11 kvě 2018, 23:05

Samotná návštěva je za mě v pořádku.
Haló kolem fotky je komedie. Kdyby to byla jakákoliv jiná ambasáda, tak by to nikomu nestálo ani za poznámku pod čarou. Je to jen pokračování snahy vykreslit Rusko jako třídního nepřítele. To už to jednou bylo, akorát na opačnou světovou stranu. :(
Rozhovor v DVTV byl poněkud divný. Ocenil bych Mikulášovu snahu, kdy údajně chce komunikovat se všemi. Rozhovor bohužel vyznívá alibisticky - tj. ve stylu "na ambasádu jsem šel, abych mohl nebyl nařčen z rusofóbie a moje kritika Ruska byla brána vážně." To ovšem nemá s upřímnou snahou o komunikaci nic společného.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Barbora.Hruzova
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“