Tisk knihy a stahování nelegálního obsahu

Pirátská strana podporuje liberální autorské právo a odstranění výsadního postavení OSA. Na otázky odpovídají členové komise pro kopírování a Internet.

Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - medialni, Financni tym, Odbor - zahranicni, Garanti

Pravidla fóra
  • V tomto fóru odpovídají členové Pirátů na vaše dotazy k platnému autorskému zákonu a také k naší politice v oblasti kopírování.
  • Před položením dotazu zkuste najít odpověď v seznamu Často kladených otázek
Thoron
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Systémový inženýr
Kontaktovat uživatele:

Tisk knihy a stahování nelegálního obsahu

Příspěvek od Thoron » 11 led 2019, 12:05

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na dotaz ohledně autorského zákona a zda byl v tomto případě nějak porušen :-) Nedávno jsem si vytiskl knížku, která se již mnoho let nedá sehnat v žádném knihkupectví. Vytiskl jsem si jí pouze pro svoji osobní potřebu, ale z neoficiálního zdroje v pdf formátu, který jsme našel na internetu. Snažil jsem se pátrat v autorském zákoně a pokud jsem to pochopil správně, tak by to dle 121 § 30 mělo být v pořádku, ale nejsem si jistý tou částí stahování z internetu. Bavili jsme se o tom s přáteli a došli jsme k více možným výkladům. Je to asi podobný případ jako stahování seriálů, filmů, písniček a tak obecně. Je tedy stahování tohoto nelegálního obsahu z internetu (kromě softwaru, to bude asi jiný případ), porušování zákonů ČR? Omlouvám se, pokud už se to tu někde řešilo, snažil jsme se to dohledat a nenašel jsem to :-)

Rychlá odpověď

Zpět na „Kopírování“