Přípravný výbor pro nelinearitu?

Nemoderované fórum pro témata běžné konverzace.
Pravidla fóra
Fórum Podpalubí je fórum pro libovolná témata běžné konverzace. Fórum není nijak moderováno, v žádném případě nevyjadřuje názory Pirátské strany. Neposkytuje se žádná garance jakéhokoliv druhu.

Podstatná témata prosím zakládejte ve Vnitrostranické diskuzi, nebo jinde kam se hodí.
Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2314 poděkování
Dostal poděkování: 5600 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Přípravný výbor pro nelinearitu?

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 06 bře 2019, 23:41

Jsem inspirován nápadem, se kterým přišel Dalibor v oficiální části fóra. Trochu jsem to rozvedl, a říkám si, že než to vpustíme do RV, tak bychom to mohli otestovat nanečisto. Říkám tomu "Přípravný výbor pro nelinearitu". Jednoduše, členové strany, kteří by měli zájem, by se mohli přihlásit do slosování. Z přihlášených členů by byl vytvořen "Přípravný výbor pro nelinearitu", který by víceméně mohl udělat nějaké rozhodnutí, na kterém by se (nějak) dohodl. Samozřejmě by nemohl udělat nic závazného pro stranu ani pro ostatní členy, ale mohl by např. svým jménem vydávat různá prohlášení, apod.

Dělám si částečně legraci, ale jen částečně. Ve skutečnosti by bylo velice zajímavé zjišťovat, jaké náhodné permutace mohou z členů Pirátů vzniknout. Je nás totiž už už příliš na to, abychom se mohli nějak poznat osobně - to je prostě fakt (Dunbarova čísla, atakdál). Ale je to současně nutnost - pořád jsme pidistrana vzhledem k počtu členů.

Samotný vznik orgánu tvořeného náhodně vybranými členy by tedy mohl být zajímavým sociologicko-politologickým experimentem (už to, že by se někdo vůbec přihlásil, by samo o sobě bylo kvalifikací.. určitou). Každopádně, než by se např. losování členů něčeho, co má reálné pravomoci (RV) spustilo natvrdo, tak by mohlo zajímavé si nějaké vnitrostranické těleso vylosovat jen tak pro zajímavost. Samozřejmě, je to už blízké tomu, když si prostě založíte pseudonymní účet na otevřené sociální síti a začnete se náhodně seznamovat... ale pointa je, že v tomhle případě se tak či onak ocitnete ve skupině s lidmi, kteří se tak či onak rozhodli dělat politiku (což se vám jinak nestane).

Tak co ... najdou se odvážlivci, kteří se přihlásí do politické tomboly? Výsledný výbor by se stal pravděpodobně prvním vylosovaným ehm... tělesem v moderní historii ČR :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 6):
Josef.Spak, Michal.Ketner, David.Wagner, Vit.Jurasek, Frantisek.Navrkal, Jiri.Ulip
604 282398 | Jabber: [email protected] | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@[email protected] | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 4321 poděkování
Dostal poděkování: 1232 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přípravný výbor pro nelinearitu?

Příspěvek od Vit.Jurasek » 07 bře 2019, 14:57

Já myslím, že by stačilo, kdyby dotyční vylosovaní měli přístup do jednání RV s poradním hlasem, aby mohli kafrat a "lobbovat" OFFTOPICPřípadně dát RV šanci vyhodit trolla z tělesa. (Případně nějak vybraný jednatel tělesa by měl možnost prezentovat názory Tělesa) Už to by z Tělesa dělalo zajímavou věc.

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 988 poděkování
Dostal poděkování: 1391 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 07 bře 2019, 15:11

Michael.xChaos.Polak píše:
06 bře 2019, 23:41
Jsem inspirován nápadem, se kterým přišel Dalibor v oficiální části fóra. Trochu jsem to rozvedl, a říkám si, že než to vpustíme do RV, tak bychom to mohli otestovat nanečisto. Říkám tomu "Přípravný výbor pro nelinearitu". Jednoduše, členové strany, kteří by měli zájem, by se mohli přihlásit do slosování.
No, dle HG2G nejlepsimi kandidaty budou prave ti, kteri neprojevuji zadny zajem o pozici. Nejakym podobnym zpusobem byl zvolen ten nejlepsi prezident galaxie ktereho poznalo lidstvo - Zaphod Beeblebrox. Ptoto vychazim z protinavrhem, aby k demarchickemu losovani byli dopustene (samozrejme, bez donuceni) jen ty clenove strany ktere by o to nemeli zajem, nebo aspon nejevili zajem. S zachovanim nejakych jednoduchych omezujicich kriterii, treba aktivity.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 6):
Michal.Ketner, Vit.Jurasek, Josef.Spak, Petr.Springinsfeld, Michael.xChaos.Polak, Jiri.Ulip
two beers or not two beers?

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2314 poděkování
Dostal poděkování: 5600 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 14 bře 2019, 13:29

Takhle, celý návrh s tím vylosovaným výborem byla jen první půlka vtipu. Postupně mě napadlo, k čemu by ten vylosovaný výbor měl být:

Jeho úkolem by bylo vypracovat právě ten návrh na tu integraci demarchie do personálních rozhodovacích mechanismů strany. Takže vlastně v otázce, zda ten výběr funkcionářů losem zavádět nebo ne, by si strana tak říkajíc hodila korunou :-)

Jako fakticky je to dost složité: na jednu stranu mi to hodně láká a v minulosti jsem to sám navrhoval. Jenže na druhou stranu, třeba v programových otázkách je dnes naše členská základna už tak doširoka rozkročená, že se toho i trochu obávám...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
604 282398 | Jabber: [email protected] | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@[email protected] | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1355 poděkování
Dostal poděkování: 1579 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ludek.Blaha » 14 bře 2019, 17:45

Andrej.Ramaseuski píše:
07 bře 2019, 15:11
nejlepsimi kandidaty budou prave ti, kteri neprojevuji zadny zajem o pozici.
Jakože Já, Claudius ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Podpalubí“