Volba předsednictva 2018

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Odpovědět
Jan.Lukasek
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zemědělský podnikatel
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Re: Volba předsednictva 2018

Příspěvek od Jan.Lukasek » 12 říj 2018, 13:58

Ahoj,
hlásím se na místo místopředsedy KS. Kandidátskou řeč dodám později
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lukasek za příspěvky (celkem 5):
Radek.Cernohous, Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Dominika.Michailidu, Lenka.Kozlova

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 955 poděkování
Dostal poděkování: 394 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 říj 2018, 16:37

Vážené středočeské krajské fórum,

jmenuji se Jiří Snížek. Bydlím v Kolíně, kde jsem se narodil v roce 1989. Živí mě spolupráce s firmou Alis s r.o. (www.alis.cz), pro kterou instaluji a školím informační systém pro veřejnou správu a školy. (účetnictví, majetek, mzdy, evidence obyvatel, legalizace a vidimace, matrika, spisová služba, evidence hřbitovů, poplatky, evidence smluv, napojení na základní registry, oceňování pozemků, a propojení relevantních modulů). Před tím jsem krátce pracoval jako pomocník operátora kogenerační jednotky v Čáslavi (elektrárna na dřevní štěpku - odpad z těžby dřeva) a ještě kratší dobu jako mistr dřevařské výroby ve stejném podniku (Less&Energy, Less&Timber).

Vystudoval jsem na fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze program Elektronika a informatika, obor Elektronika a sdělovací technika (Bc. - bakalářskou práci jsem napsal na téma Digitální výhybky v akustickém pásmu - Digital crossover filters in acoustic range, 2011). Dále jsem vystudoval program Inteligentní budovy, který zajišťují fakulty elektrotechnická, stavební a strojní ČVUT (Ing. - magisterskou práci jsem vypracoval na téma Návrh realizace a řízení klimatu v bytě - Design and Control of the Clima System in the Flat, 2013).

Současně s posledním ročníkem na ČVUT jsem jeden rok studoval filosofii na Ústavu filosofie a religionistiky Filosofické fakulty Univerzity Karlovy, studium jsem nedokončil a začal pracovat. V červnu 2018 jsem dokončil bakalářské kombinované studium (kombinace dálkového a prezenčního studia) filosofie na Katedře filosofie Masarykovy univerzity (https://is.muni.cz/osoba/450034). Bakalářskou práci jsem napsal na téma Sociální zabezpečení jako lidské právo (Social security as a human right). Ve filosofii je mi nejbližší etika a politická a sociální filosofie.

Já vlastně ani program do funkce předsedy, respektive místopředsedy nemám, chtěl bych, abychom vyhráli krajské volby a udělám pro to maximum. To znamená - růst členské základny, spolupráce s odborníky (vytvoření volebního programu), podpora vzniku nových místních sdružení a růstu dosavadních, výběr dobrého volebního manažera.

Následují moje přání a požadavky.

Rád bych, aby se do této volby přihlásilo co nejvíce členů krajského sdružení. Pro nováčky, kteří se chtějí do volby hlásit a chtějí si vytvořit představu o tom, co předsednictvo krajského sdružení (PKS) dělá, doporučuju kouknout na zápisy ze schůzí viewtopic.php?f=799&t=29429
a subfórum PKS viewforum.php?f=314 Nicméně to je pouze špička ledovce. Být členem PKS vyžaduje denní vzájemnou komunikaci s koordinátorkou krajského sdružení (KoKS) a ostatními členy PKS.

Další moje přání je, abych většinu bodů na programy schůzí nepsal já a netlačil věci dopředu hlavně já. Chci, aby vedení krajského sdružení bylo týmem lídrů, který každý jeden je oblíbený a za kterým jdou lidi, který každý jeden z nich dovede, jak držet slovo a plnit úkoly, ke kterým se zavázal, tak zároveň mít vlastní nápady, které ale nebude pouze říkat, ale bude je i realizovat nebo dohlížet na jejich realizaci (mluvit a psát umí každý a já nemám rád, když musím poslouchat plané řeči)

V praxi jsem zjistil, že k řešení je toho tolik, že nejsem schopný ani vše usledovat, natož řídit. Proto bych v případě zvolení navrhnul novému PKS, aby se všechny úkoly pro KoKS a PKS evidovaly v redmine, aby bylo jasné, kdo je za co zodpovědný. Pro představu vkládám návrh rozdělení kompetencí. Protože to, aby všichni v PKS dělali všechno, není při velikosti našeho kraje a při velikosti agendy možné. Vím, že každého baví něco jiného, a tak to, co následuje je pouze můj návrh, ale na rozdělení kompetencí budu jako případný předseda trvat.

A) Spolupráce s krajským mediálním odborem (KMO) - např. čtení článků před publikováním apod.
B) Komunikace s registrovanými příznivci a zájemci o členství
C) Platforma pro sdílení nápadů (kampaň, volební program a další) napříč MS i kraji
D) Finance
E) Administrativa
F) Sklad - merch, stany, petiční stánky apod.
G) Krajská politika
H) Evropské volby
-----------------------------------------------------
CH) Informovanost a aktivizace členů a dobrovolníků (to je práce KoKS, nicméně je to i na nás všech, na předsednictvu krajském, předsednictvech místních, i řadových členech)

Každou neděli (pokud není krajská schůze) je mumble krajského sdružení (server: pirati.cz port: 64738). Aplikace na mobil se jmenuje plumble. Všichni jste vítáni. Můžete se na cokoli zeptat a také ovlivnit naše směřování.

Na závěr, když už jsem to bakalářské studium filosofie dokončil, mi dovolte citát z první části Kantových Základů metafyziky mravů: “Nikde ve světě, ba dokonce ani mimo něj, nelze myslet nic, co by se dalo bez omezení považovat za dobré, kromě dobré vůle.”

Přeji nám hodně energie a nadšení do práce, hodně respektu k oponentům a trpělivosti při vysvětlování a opakování již řečeného a zjevného.

Jirka Snížek

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 955 poděkování
Dostal poděkování: 394 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 říj 2018, 19:52

Dalibor.Zahora píše:
11 říj 2018, 16:59
Pokud nebude nikdo proti, navrhuji upravit dobu pro navrhování a hlasování následujícím způsobem:
Dobu na navrhování stanovuji do úterý 23.10.2018 včetně, dobu na rozmyšlenou do čtvrtka 25.10.2018. Rozhodující hlasování bude od pátku 26.10.2018 od 10:00 do pondělí 29.10.2018 do 22:00 hodin. Druhé kolo se potom uskuteční od pátku 2.11.2018:10:00 do pondělí 5.11.2018 do 22:00 hodin.

Odůvodnění:
Přijde mi zbytečná týdenní prodleva mezi 31.10. a 8.11., takhle bychom měli mít už navoleno k termínu, kdy končí mandát současnému PKS. Nevidím žádný důvod to protahovat.
Podporuji tento návrh.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Radek.Cernohous

Michal.Tresl
Krajské předsednictvo
Profese: Kovář
Dostal poděkování: 22 poděkování

Příspěvek od Michal.Tresl » 12 říj 2018, 21:02

Kolegové, přátelé, piráti,

tímto se hlásím na pozici místopředsedy PKS. Kandidátskou řeč přiložím později.

Všechny zdraví kapitán černošické posádky :)
MT
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Tresl za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Zmuda, Jiri.Snizek, Stepan.Drtina, Radek.Cernohous

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 240 poděkování
Dostal poděkování: 326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 13 říj 2018, 11:33

Vážení středočeští piráti.

Už je to dlouho, co jsem začal s počítači na kroužku programování. Díky tomu jsem zažil celý ten novodobý boom počítačů a éru opravdu svobodného internetu - dobu, kdy většina lidí o síť neměla zájem a ta byla opravdu svobodná, omezená jen rychlostí modemu. Jsem si vědom toho, že piráti už dávno nejsou jen o svobodě na internetu, ale nezapomínám na to, co je stále aktuálnější téma.

Nyní bych rád pomohl pirátským myšlenkám i na úrovni vedení kraje.

Původem jsem Jihočech z Písku, kde mám stále vazby a kde jsem ještě před pár lety vedl skautské středisko. V roce 2000 jsem se přestěhoval ke své přítelkyni (nyní manželce) na jih od Prahy a stal se vesničanem. Vystudovanou mám elektroprůmyslovku, obor výpočetní technika. Po ní jsem ještě rok "studoval" ČVUT/FEL, ale většinu z toho roku jsem proseděl před počítačem na strahovské koleji a škola šla stranou.

Živím se jako admin linux serverů, správou síťových zařízení, větších diskových úložišť a bezpečností. Prošel jsem menším korporátem, před kterým jsem byl zachráněn v roce 2005, kdy jsme společně se švagrem založili malou "rodinnou" IT firmu o pěti lidech. Máme několik stálých zákazníků (včetně státních), ve kterých po těch letech fungujeme téměř jako interní zaměstnanci.

Používám a při každé vhodné příležitosti propaguji a nasazuji svobodný software. Sám se snažím komunitě i něco vracet, ať už sdílením zkušeností z funkčních řešení, překlady, bugreporty nebo drobnými patchi. Seriozním programováním se nezabývám, spíš se snažím co nejlépe využít věci, které už byly vytvořeny. V sebeobraně (= když není k dispozici nikdo lepší) tvořím nebo spravuji komunitní weby, to je i případ toho středočeského.

V nastávajícím volebním období čekají pirátský kraj velké výzvy. Především ustát změny související s růstem strany a vybudovat infrastrukturu, která dostatečně podpoří nástup pirátů. Stát se stranou, která získá důvěru většiny, ale zároveň se nepřipraví o nové nápady nebo jiný pohled na věc.

Souhlasím s Jirkou, že je důležité (i v rámci PKS) rozdělit kompetence. Já osobně bych se rád věnoval technologiím (tedy kromě velkých bratrů typu Facebook, kterým jsem vyhlásil válku). Rád bych také pomohl s budováním něčeho jako KET (krajských expertních týmů) - ať už zakládáním formálních skupin nebo spojováním lidí podobného zaměření.

Více o mě najdete v extra vlákně nebo na mém osobním webu.

Ať už si do předsednictva zvolíme kohokoliv, díky všem, co mají v úmyslu si ten lepší svět resp. kraj trošku odmakat. A samozřejmě lidem, kteří se (nejen) na vedení kraje podíleli v minulosti.

Na závěr si také dovolím citát:
Ohledně technologie. Vtip je v nalezení způsobu, jak do života přijmout nové věci, ale nezabít život tím, že se jim podřídím.
-- volná inspirace z Orson S. Card: Děti ducha

Petra.Smutna
Republikový výbor
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 366 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 14 říj 2018, 22:13

Vážené krajské forum,
dovolte mi v první řadě touto cestou poděkovat dosluhujícímu týmu PKS a KoKS za dobře odvedenou práci, která byla korunována úspěchy ve sněmovních i komunálních volbách. Z pozice první místopředsedkyně SčK se hlásím do dalšího volebního období, minimálně na obhajobu svého postu, v první řadě však na pozici předsedkyně kraje.
Uplynulé dva roky byly lehce turbulentní, na postu předsedy krajského sdružení se nám vystřídali postupně tři lidé a celé předsednictvo se průběžně lehce obměňovalo, nicméně, tyto změny jsme obstojně zvládali a dokázali mimo jiné úspěšně projít sněmovními, komunálními i senátními volbami. Cestou jsme nabrali mnoho cenných zkušeností.
Osobně jsem spolu s tímto působila tři čtvrtě roku jako proplácečka strany na Finančním odboru a posléze jsem přešla pod MO do týmu odpovídačů na sociálních sítích strany, kde jsem měla kromě komunikace s příznivci na starosti hlídání profilů našich poslanců. Obojí byly hektické práce a obojí mi přineslo další cenné informace i zkušenosti, které zúročuji právě v práci pro kraj.
V příštích dvou letech nás čekají Eurovolby a krajské volby. Věřím, že v obou budeme úspěšní, a za sebe pro to udělám maximum. S tím souvisí i má vize, jak hodlám v následujícím období působit v PKS:
  • rozpočet 2019 - v první řadě připravím krajský rozpočet pro příští rok, ve kterém mimo jiné budu prosazovat i vlastní rozpočtové položky pro naše MS, aby měla vlastní prostředky na menší akce během roku.
  • konkrétní zodpovědnosti členů PKS - v novém předsednictvu iniciuji diskuzi ohledně rozdělení personálních kompetencí a zodpovědností jednak pro komunikaci a podporu jednotlivých MS, jednak pro jednotlivé oblasti naší práce.
  • koncept a správa krajského facebooku - Jako bývalá spravovatelka krajského facebooku se zaměřím na naši propagaci toutou cestou a v souladu s PKS a krajským MO zkonsoliduji jeho správu tak, aby jej pověřené osoby spravovaly koncepčně, více s ohledem na propagaci kraje a jednotlivých MS a s příhlédnutím k pomalu se blížícím krajským volbám.
  • kampaň k Eurovolbám - Pokud z našeho kraje vzejde kandidát do Europarlamentu, věnuji maximum svých sil a času podpoře jeho volební kampaně, ve spolupráci s volebním manažerem.

• stabilizace a růst členské základny - S ohledem na budoucí další volby budu podporovat efektivní, postupné rozšiřování naší příznivecké i členské základny o nové Piráty hlavou i srdcem – proto budu prosazovat výjezdní setkání s našimi členy a příznivci zejména v menších městech našeho kraje, která jsme dosud opomíjeli a ve městech, kde jsme dosud schůze neorganizovali. Věřím, že v příštím roce najdeme v našem rozpočtu finance i na tisk propagačních letáků či plakátů, které napomohou šířit informace o našich aktivitách i mezi lidmi, kteří sociální sítě příliš nesledují, abychom se na našich schůzích setkávali s více příznivci.
  • náplň práce KoKS - S postupným rozšířováním členské základny a základny aktivních příznivců souvisí i má představa o práci koordinátorky krajského sdružení, již bych ráda lehce vrátila od administrativy zpět zejména ke komunikaci a aktivizaci příznivců a budoucích členů, v souladu s původní idejí práce KoDo.
  • krajské PiCe - Po skončení Eurovoleb chci otevřít krajskou diskuzi k SčK PiCe, protože mě zajímá, co si vy, členové kraje o této otázce myslíte, a jaká řešení by vám vyhovovala.
  • příprava na krajské volby – Toto téma se prolíná většinou dosavadních bodů, protože, byť technicky budou až v r. 2020, je třeba k nim začít směřovat již nyní, ať právě posilováním členské základny, hospodárným spravováním krajských financí, profesionální správou našich sociálních sítí, či podporou vhodných kandidátů a samotnou přípravou kampaně.

Kamarádi a kolegové, zdá se vám tento můj osobní program málo nebo moc? Body, které jsem nastínila, považuji za splnitelné priority své práce s vědomím, že toho, co mě čeká (zejména těch neočekávaných situací, které je třeba bezodkladně a dobře řešit), je mnohem víc. Pokud jsem zde něco nezmínila, co vás ohledně mé práce zajímá, zeptejte se, odpovím. Pokud si chcete zjistit něco dalšího o mém životě a profesních zkušenostech, podívejte se na můj profil: https://wiki.pirati.cz/lide/petra_smutna
Pokud si myslíte, že vás i další dva roky mám z pozice předsedkyně či místopředsedkyně našeho kraje podporovat, dejte mi ve volbách svůj hlas. Děkuji vám.

Stepan.Drtina
Místní předsednictvo
Profese: Asistent poslance, student FF UHK
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 453 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 15 říj 2018, 01:54

Vážené krajské fórum,

S většinou z Vás se již znám, ale pro úplnost doplňuji pár informací o sobě. V současné době studuji poslední ročník Mgr. studia oboru Novodobé české a československé dějiny na FF UHK. V plánu mám i pokračovat v doktorském studiu. Piráty sleduji již delší dobu, ale můj první osobní kontakt byl v kampani do PS 2017. Členem jsem od března letošního roku a od stejné doby do konce září jsem působil na pozici koordinátora SčK. Nedávno jsem se též stal asistentem naší středočeské poslankyně Lenky Kozlové pro oblast kultury a památkové péče. Vedl jsem také do voleb Piráty v Kutné Hoře, kde jsem byl zvolen společně s Vítkem Šnajdrem zastupitelem.

Za více než půlrok mého koordinování jsem měl šanci poznat fungování nejen středočeského kraje velmi podrobně. Tu se mi něco povedlo méně, tu více. Nicméně si myslím, že jsme společně všichni odvedli kus práce. Tímto bych Vám chtěl všem za spolupráci poděkovat. Teď je důležité se z nevydařených věcí poučit a příště to již dělat lépe (viz. podepisování osmi papírů na kandidaturu). Tyto volby nám dali obrovskou zkušenost, kterou přetavíme v kampaních následujících.

Co se týče mého dlouhodobějšího výhledu, ke kterému budeme postupně směřovat. Jedná se o krajské volby konané na podzim roku 2020, ve kterých máme potenciál udělat opravdu dobrý výsledek. Jako cíl si beru 20%. Je pro to potřeba několika věcí: dobře a efektivně vést kampaň, sestavit kvalitní kandidátku a program a především držet při sobě a mít dobrý tým. Myslím, že pro to máme výborné předpoklady.

Pro splnění tohoto nelehkého úkol je však třeba: 1) mít kvalitního koordinátora - věřím, že konečně splněno :) 2) členská a dobrovolnická základna - aktivní komunikace s členy, příznivci a sympatizanty. Pokračování v trendu veřejných mumble schůzí a jejich aktivních propagací. 3) obnovení pravidelného newsletteru obsahující veškeré podstatné informace a pozvánky na schůze, mumble aj. 4) upirátit okresy, kde ještě nemáme své zástupce (Mělník, Rakovník aj.). Určitě bych zde udělal propagované krajské schůze. Samozřejmě je třeba Piráty dále rozvíjet v jednotlivých MS - zde je třeba dát konkrétním městům veškerou možnou podporu. 5) peníze v rozpočtu budou, tak proč neudělat výběrko na volebního manažera. 6) je třeba plnit pravidelně a aktivně obsahem krajský fb a webové stránky (tímto patří Honzovi Korbelovi obrovský dík za odvedenou práci) a komunikovat s veřejností.

Ale toť pouze několik bodů, které směřují nejenom k volbám krajským, ale i k eurovolbám jež jsou za rohem. Obecně se asi nedá říci, že bych to byl program na funkci místopředsedy. Prostě a jednoduše bych chtěl, aby náš kraj hladce a efektivně fungoval, aby zde vládla přátelská atmosféra a aby nás to všechny k tomu bavilo. V SčK máme slušně našlápnuto :)

Případné dotazy rád zodpovím,

Hezký den.
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel

Bc. Štěpán Drtina
Zastupitel města Kutná Hora
Asistent poslankyně Lenky Kozlové
1. místopředseda KS SčK
[email protected]
775 221 705

Petra.Smutna
Republikový výbor
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 366 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 16 říj 2018, 11:07

Jiri.Snizek píše:
12 říj 2018, 19:52
Dalibor.Zahora píše:
11 říj 2018, 16:59
Pokud nebude nikdo proti, navrhuji upravit dobu pro navrhování a hlasování následujícím způsobem:
Dobu na navrhování stanovuji do úterý 23.10.2018 včetně, dobu na rozmyšlenou do čtvrtka 25.10.2018. Rozhodující hlasování bude od pátku 26.10.2018 od 10:00 do pondělí 29.10.2018 do 22:00 hodin. Druhé kolo se potom uskuteční od pátku 2.11.2018:10:00 do pondělí 5.11.2018 do 22:00 hodin.

Odůvodnění:
Přijde mi zbytečná týdenní prodleva mezi 31.10. a 8.11., takhle bychom měli mít už navoleno k termínu, kdy končí mandát současnému PKS. Nevidím žádný důvod to protahovat.
Podporuji tento návrh.
Jirko, na foru je zažitá tradice, že pokud podporuješ nějaký návrh, dáváš příspěvku lajk. V některých případech jsou ty lajky dokonce nutné proto, aby byl návrh přijat, atd. Nicméně, osobně asi vidím zásadní přínost v tom, že díky lajkům pak neředíme diskuzi příspěvky mimo hlavní téma, jak nyní činím i já :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Jiri.Snizek

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 19346 poděkování
Dostal poděkování: 8612 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 16 říj 2018, 22:27

Každopádně, nikdo nebyl proti návrhu na změnu termínu hlasování, takže platí, že kandidátky se podávají do 23.10.

Na to, že nám zbývá týden, diskuze žádná, žádné otázky na kandidáty? Někteří ještě nedodali řeč...
Přitom je o čem se bavit. Něco nadhodím, ale nejdřív přehled kandidátů:

na předsedu (i místopředsedu) kandiduje:
Jiří Snížek
Petra Smutná

na místopředsednické funkce:
Jana Skopalíková - chybí kandidátská řeč
Štěpán Drtina
Jan Korbel
Jan Lukášek - chybí kandidátská řeč
Michal Trešl - chybí kandidátská řeč
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Petra.Smutna, Lenka.Kozlova, Jan.Korbel
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 19346 poděkování
Dostal poděkování: 8612 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 16 říj 2018, 22:28

Nejprve také poděkuji dosluhujícímu předsednictvu. Bez jeho práce by kraj neprošel celkem náročným obdobím bez nějakého většího průšvihu. Což se ne každému kraji v souvislosti s komunálními volbami povedlo.

Měli jsme dokonce některé výjimečné výsledky (Brandýs/St.Boleslav třetí nejlepší výsledek v republice), dobré výsledky byly i tam, kde doposud nebyly pirátské buňky (Benešov, Černošice, Kutná Hora). Udatně se bojovalo i tam, kde se tolik neuspělo.

Pochválit se je potřeba, ale současně je nutné si i otevřeně říct, že kraj není v dobré kondici a má značné rezervy.
Máme prokazatelně nejhorší výsledky v obecních volbách měřeno počtem zastupitelů a lidnatostí kraje:

Praha - 115
SčK - 11,
Jihočeský - 25
Plzeň - 34
Karlovy Vary - 19
Ústí - 11
Liberec - 12
Hradec - 12
Pardubice - 29
Vysočina - 12
Brno - 29
Olomouc - 9
Zlín - 15
MSK - 32

Máme podobně zastupitelů jako kraje, které mají až cca o polovinu méně obyvatel (KHK, Vysočina, Ústí), nejmenší Karlovarský má dokonce téměř dvojnásobek. https://cs.wikipedia.org/wiki/Kraje_v_%C4%8Cesku

Asi největší neúspěchem je Mladá Boleslav, kde se nejenže nepostavila žádná kandidátka, ale nekandidoval vůbec nikdo. A to přesto, že tam historicky MS bylo a měli jsme i v místě koordinátora. K tomu v podstatě žádná místní pomoc v senátních volbách Daniel Weissové, která měla šanci dostat se do druhého kola.

Problémy jsou z velké části dány historicky (často se měnili lidé - odcházeli, chyběla kontinuita), ale také geograficky (amorfnost regionu bez přirozeného centra - Praha jím je i není, současně funguje negativně jako vysavač na schopné lidi).

Na to se ovšem nejde donekonečna vymlouvat. Pirátům v kraji se zatím celkem dařilo hrát s malým kašpárkem (slabá členská i dobrovolnická základna) hrát velké divadlo (především celostátní volební výsledky). To ovšem nepůjde stále, prubířským kamenem mohou být právě nejbližší volby do EP.

Schopné a efektivní vedení kraje je jednou z podmínek úspěchu, ale i sebeschopnějších pět lidí to pochopitelně nezvládne bez podpory všech ostatních.

Uvítal bych proto konkrétnější představy a plány kandidujících, jak chtějí kraj řídit a čeho přesně a jak chtějí dosáhnout.
např.
A) Jaké oblasti se kdo z nich chce konkrétně věnovat? Kolik času tomu mohou věnovat?
B) Jakým způsobem chtějí aktivizovat mrtvé oblasti?
C) Jaký výsledek v eurovolbách v kraji bude pro ně dobrým výsledkem?

V delším výhledu:
D) Jak vybudovat krajské expertní týmy (KET) a kvalitní kandidátku do krajských voleb 2020?
E) Jak zajistit, aby senátní volby 2020 (Kladno, Kolín, Příbram) byly úspěšnější než ty letošní?
(jasné kriterium je dostat se všude do 2. kola)

Otázek by mohlo být více, ale pro začátek to stačí. I když přidám na závěr ještě jednu osobní chuťovku - (F) Kdo z kandidátů si po zvolení založí twitter a bude tam kraj reprezentovat? (Návod a zaučení rád poskytnu ;))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 8):
Lenka.Kozlova, Jiri.Snizek, Stepan.Drtina, Tomas.Zmuda, Radek.Cernohous, Jan.Korbel, Jan.Mejsnar, Dominika.Michailidu
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“