Sčk - diskuze o přijímání členů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Odpovědět

Jak postupovat při přijímání nových členů

zachovat přijímání krajem
15
58%
ať přijímají MS
4
15%
ať přijímají MS, ale jasná pravidla a posílit kontrolu
7
27%
zdržuji se
0
Žádná hlasování

Celkem hlasujících: 25 - Celkem hlasů: 26

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6186 poděkování
Dostal poděkování: 2125 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - diskuze o přijímání členů

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 21 říj 2018, 16:16

Je to marný , ty prostě rozumět nechceš :)

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant, řemeslník
Dal poděkování: 861 poděkování
Dostal poděkování: 1150 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 21 říj 2018, 20:44

Dalibor.Zahora píše:
21 říj 2018, 11:40
A také mi přijde velmi paradoxní, že nám tu dává rady člen PKS z kraje, který se vyznamenal zřejmě největším průserem komunálek - stažením celé kandidátky (Hranice), kterou stopnul RV. Jestli měl někdo velký problém, byl to Olomoucký kraj, ne kraj Středočeský. A neměl ho i proto, že ke komunálním kandidátkám přistupoval velmi obezřetně.

Já sice chápu, že to byl pech - když si lídr nechá pro sebe podstatné informace, a mohlo se to stát i kdekoli jinde.
Ovšem ukazuje to především na to, že naše kontrolní mechanismy nefunguji dostatečně (budou odteď přední kandidáti lustrování v insolvenčních rejstřících?). A pokud nám tu po takové zkušenosti kážeš, jak se to má dělat, promiň, ale nezbývá mi než se nad tím pousmát. ;)
Sdílím tu informace jako člen CF, to je víc než pomíjívá funkce v PKS. Nicméně ty informace a zkušenosti vycházejí z členství v personálně 2. největším KS a největším MS. Měl jsem tu čest být u přijímání mnoha schopných Pirátů, tak mám docela přehled o procesech zodpovědného přijímání členů.

OFFTOPICNevím jak to souvisí s přijímáním členů v SčK, ale Hranice nebyly největším průserem komunálek. A mimochodem nebylo to jediné stažení kandidátů, které RV řešilo. Nejsme policie, ani paranoidní, a apriori lidem důvěřujeme. Nikdy nebudeme 100% vědět, koho na kandidátku stavíme. Ale ukázalo to, že máme opravné mechanismy, které dobře fungují, pokud se věci začnou řešit včas. Byl to problém, ale vyřešil se ještě před volbami.

Došlo k mnohem větším průserům, a pro příklady není třeba chodit daleko. Přečti jsi například koaliční smlouvu se Zelenými v Benešově a udělej si představu, jak ta koalice asi bude fungovat po volbách. Evidentně jste v SčK ke komunálkám zas tak obezřetně nepřistupovali.
krizový manažer KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • [email protected] • 603 439 481

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 19361 poděkování
Dostal poděkování: 8624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 21 říj 2018, 21:06

A co tedy byl největší průser komunálek?
RV stáhlo jen dva lidi z kandidátky Prahy 3.

A když už se tady hodláš pasovat (personálně 2. největším KS a největším MS), chceš říct, že si za rok posbíral víc zkušeností s přijímáním členů než lidé, kteří jsou u pirátů několik let? :)

A poslední otázka, je podle tebe tvůj způsob přijetí příkladem zodpovědného procesu přijímání členů?
viewtopic.php?f=711&t=38141&p=526134#p526134

P.S. A dík za echo na koaliční benešovskou smlouvu, že si jim neporadil předem, že není ok...
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Petra.Smutna
Republikový výbor
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 368 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 21 říj 2018, 21:58

Ano, historii píší vítězové.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 15986 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 21 říj 2018, 23:47

Dalibor.Zahora píše:
21 říj 2018, 21:06
P.S. A dík za echo na koaliční benešovskou smlouvu, že si jim neporadil předem, že není ok...
Takže pokud někdo nemá kapacitu se předem seznámit se všemi koaličními smlouvami v jiných krajích, tak už nesmí později vyjádřit názor, že některá z nich obsahuje chyby?
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant, řemeslník
Dal poděkování: 861 poděkování
Dostal poděkování: 1150 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 22 říj 2018, 00:14

Dalibor.Zahora píše:
To že se stáhla nějaká kandidátka či kandidáti za průser nepovažuji. Co je největší průser nevím, nesleduji to, ony ty průsery vyplynou na povrch časem. Třeba ta koalice v Benešově...
Dalibor.Zahora píše:
A když už se tady hodláš pasovat (personálně 2. největším KS a největším MS), chceš říct, že si za rok posbíral víc zkušeností s přijímáním členů než lidé, kteří jsou u pirátů několik let? :)
Nejde o moje zkušenosti, jde o nějaký způsob přijímání, který osvědčeně funguje roky, a je předáván dalším členům. A i když byly obavy co bude po volbách, nic se neměnilo, přijímání členů se umělě nebrzdilo, a nebyl s tím žádný problém. A stane se, že se objeví někdo z jiného kraje, a ptá se, proč to u nás funguje "normálně" a u nich ne? A proto tady o tom diskutujeme.
Dalibor.Zahora píše:
A poslední otázka, je podle tebe tvůj způsob přijetí příkladem zodpovědného procesu přijímání členů?
viewtopic.php?f=711&t=38141&p=526134#p526134
Jo. Zapojil jsem se aktivně ještě jako příznivec. Nějakou dobu jsem byl v kontaktu, prošel jsem si grilováním jako ostatní. Na přijetí jsem nespěchal, ani jsem to tak brzo nečekal, o tom kdy je čas mě přijmout rozhodlo PMS. A pominu-li všechny kdo mě grilovali, přijali mě Michaela Skokanová a Jakub Nepejchal, což jsou oba nepochybně zkušení Piráti.
Dalibor.Zahora píše:
Nesleduji celou republiku, měl jsem dost práce s kontrolou a řešením kandidátek v OlK, abych se pod ně mohl zodpovědně podepsat. Tohle jsem se dozvěděl před pár dny, takže s křížkem po funuse.
krizový manažer KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • [email protected] • 603 439 481

Jana.Skopalikova
Místní předsednictvo
Profese: doktorand botanik, OSVČ
Dal poděkování: 199 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 22 říj 2018, 01:17

Jan.Bednarik píše:
22 říj 2018, 00:14
Dalibor.Zahora píše:
To že se stáhla nějaká kandidátka či kandidáti za průser nepovažuji. Co je největší průser nevím, nesleduji to, ony ty průsery vyplynou na povrch časem. Třeba ta koalice v Benešově...
Trochu upřesnění - v Benešově koalice nebyla, kandidátka byla podaná celá nominovaná Piráty, nicméně jsme na ní měli i členy a příznivce Strany zelených.
Kandidovali jsme pod názvem "Česká pirátská strana s podporou Strany Zelených". Zvolen byl jeden Pirát a jeden člen Zelených (díky křížkování). Ta podpora byla jen ve formě lidských zdrojů, např. finanční žádná, takže vlastně Piráti zaplatili jeden mandát Zeleným...

Na druhou stranu když se hlasovalo o zbytku kandidátky zde: viewtopic.php?f=969&t=42719, tak v předložené tabulce je jako navrhující strana i strana Zelených (a místo "Nezávislý" prý správně patří "bez PP" - kopírovala jsem to já ze sdílené tabulky na google docs), což by na koalici ukazovalo, ale pak ve finální verzi kandidátky je jen navrhující strana Piráti. Ve které části procesu se změnily údaje ve sloupečku "navrhující strana", to netuším.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 15986 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 22 říj 2018, 09:06

Jana.Skopalikova píše:
22 říj 2018, 01:17
Trochu upřesnění - v Benešově koalice nebyla, kandidátka byla podaná celá nominovaná Piráty, nicméně jsme na ní měli i členy a příznivce Strany zelených.
Kandidovali jsme pod názvem "Česká pirátská strana s podporou Strany Zelených".
Což znamená, že typ volební strany by měl být "koalice..." či něco takového, protože při samostatné kandidatuře politické strany má být název volební strany shodný s názvem této politické strany (to je odpověď přímo z ministerstva vnitra). Ale jak se tak dívám, spíš byli úředníci nedůslední při kontrole.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jana.Skopalikova
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 19361 poděkování
Dostal poděkování: 8624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 22 říj 2018, 09:17

Martin.Kucera píše:
21 říj 2018, 23:47
Dalibor.Zahora píše:
Takže pokud někdo nemá kapacitu se předem seznámit se všemi koaličními smlouvami v jiných krajích, tak už nesmí později vyjádřit názor, že některá z nich obsahuje chyby?
To jsem snad Martine ani nenaznačil, že by nesměl vyjádřit názor nebo jeho vyjádření něčím podmiňovat. ;)
Každopádně jsem to tak určitě nemyslel, jen sem se domníval, že Honza se o Benešova zajímá nějak víc, to je celé.
Jan.Bednarik píše:
22 říj 2018, 00:14
Jo. Zapojil jsem se aktivně ještě jako příznivec. Nějakou dobu jsem byl v kontaktu, prošel jsem si grilováním jako ostatní. Na přijetí jsem nespěchal, ani jsem to tak brzo nečekal, o tom kdy je čas mě přijmout rozhodlo PMS. A pominu-li všechny kdo mě grilovali, přijali mě Michaela Skokanová a Jakub Nepejchal, což jsou oba nepochybně zkušení Piráti.
Moje připomínka k přijímání je, že je to na fóru velmi stručné - samozřejmě není to jediný příklad, děje se to bohužel často. Podle mě nestačí jen ústní grilování, protože z něj většinou není záznam a nelze následně doložit, jak zájemce na co reagoval. Proto preferuji více otázek (používají se jisté sady otázek), kde je zájemce nucen si vyjádřit podrobněji.
Ani to pochopitelně není nějaká extra záruka - odpovědět můžeš jakkoli - ale pokud se dotyčný odchýlí od toho, co tehdy napsal, můžeš mu to připomenout a doložit.
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Učitel
Dal poděkování: 75 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak » 22 říj 2018, 11:58

Dalibore, na druhou stranu u toho grilování členové alespoň vědí, jak se tázaný/grilovaný tváří, jak stojí. A to je mnohdy důležitější, než samotná odpověď která může být pouze konstruována tak, aby čtenáře uspokojila. Za mě nese grilování daleko větší výpovědní hodnotu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvky (celkem 2):
Petra.Smutna, Jan.Bednarik

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“