Sčk - diskuze o přijímání členů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Jak postupovat při přijímání nových členů

zachovat přijímání krajem
15
58%
ať přijímají MS
4
15%
ať přijímají MS, ale jasná pravidla a posílit kontrolu
7
27%
zdržuji se
0
Žádná hlasování

Celkem hlasujících: 25 - Celkem hlasů: 26

Jana.Skopalikova
Místní předsednictvo
Profese: doktorand botanik, OSVČ
Dal poděkování: 177 poděkování
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: Sčk - diskuze o přijímání členů

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 22 říj 2018, 13:27

Souhlasím s Vaškem - ústní "grilování" kandidáta je něco úplně jiného než odpovědi na fóru.
SčK má svou "oblíbenou sadu otázek", kterou dává všem kandidátům, takže není nic jednoduššího než si pročíst pár příspěvků nade mnou a vybrat si z toho odpovědi, které se líbily. A i v případě, že by člověk nechtěl takhle "opisovat", může si k jakékoliv problematice dohledat cokoliv na internetu včetně argumentů pro a proti atd. Takže tyto sady otázek podle mě nemají vysokou vypovídací hodnotu, naopak nové konkrétní otázky podle okruhu zájmů kandidáta mi přijdou mnohem lepší.
Ad to, že lze dohledat, jaký měl člověk na co názor - tobě se nestává, že ho na základě argumentů a diskuse změníš? (to jen tak na okraj)

Naopak ústní "grilování" kandidáta nese ty výhody, že je to na živo (psychologicky je to naprosto jiná situace), člověk má omezený čas na rozmyšlení si odpovědi, nemůže nikde hledat další informace a díky tomu se dá lépe poznat, jestli jeho názory jsou nebo nejsou v souladu s Pirátskými hodnotami, jestli má znalosti v oblastech, o kterých to tvrdí nebo se opravdu alespoň částečně seznámil se základními předpisy strany. :)

Představení na fóru a sada otázek je určitě dobrý základ, podle mě by se ale ono "grilování" osobně nemělo vynechat z přijímacího procesu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Petra.Smutna

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 19261 poděkování
Dostal poděkování: 8578 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 22 říj 2018, 14:53

Vaclav.Kubaljak píše:
22 říj 2018, 11:58
Dalibore, na druhou stranu u toho grilování členové alespoň vědí, jak se tázaný/grilovaný tváří, jak stojí. A to je mnohdy důležitější, než samotná odpověď která může být pouze konstruována tak, aby čtenáře uspokojila. Za mě nese grilování daleko větší výpovědní hodnotu.
To si nerozumíme, já prosazuji samozřejmě oboje, jak fyzické grilování, tak i písemné otázky a písemné odpovědi na foru. Takže s tebou souhlasím. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Vaclav.Kubaljak
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 217 poděkování
Dostal poděkování: 276 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 22 říj 2018, 15:30

Na tom se shodneme - oboje je potřeba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Kubaljak, Dalibor.Zahora

Hana.Chalusova
Člen KS Středočeský kraj
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 141 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Chalusova » 23 říj 2018, 15:00

Souhlasím s tím, že stanovy hovoří jasně - PMS přijímají nové členy. A pokud by byla dobře nastavevá komunikace mezi krajem a místními sdruženími, nevidím v tom žádný problém. Vypadá to tak, že ideální situace by byla, aby nové členy mohl přijímat jen Ivan (ftip). Pro mě je OK dodržení stanov a tedy přijímání nových členů v místních sdruženích, ale taky si myslím, že je potřeba diskutovat o strategii přijímání členů. Co se týče eliminace rizik, pak se mi zdá pravděpodobnější, že spíše členové MS budou mít více iformací o přistupujících členech, než je jedno setkání s grilováním na krajské schůzi. Předpokládám, že žadatelé se účastní aktivit MS a schůzí.

Přečetla jsem si diskusi v tomto vlákně a jako členka MS Benešov se ohrazuji ke způsobu interpretací situace okolo našeho sdružení. Diskuse není věcná, dojmy se vydávají za argumenty. Kdo z předsednictva a dalších včetně tebe Lenko se vážně a kompetentně zabýval doopravdy situací v Benešově? Vaše obvinění a komentáře jsou vágní a nepodložené. To že se někdo někde o něčem hádá vypovídá o čem? Co tím vlastně chcete říct? Opravdu si troufáte to od stolu interpretovat a vyvozovat z toho nějaké závěry?
Sami se tu teď hádáte, oprava diskutujete za použití různých komunikačních strategií.
Příspěvek od Lenka.Kozlova » 20 říj 2018, 01:05

Vůbec nechápu, co to tady Jana i Václav chrlí za nesmysly.
Žádné přijímání na dvakrát neexistuje a jestli, tak to dělá jen MS Benešov :fet:
A mimochodem, Jana tyhle bludy šíří kudy chodí. Už jsem to slyšela i na zasedání RV v létě. Václav je její ozvěnou?
A mimochodem podruhé, víc zmatené MS, než je Benešov jsem ještě za 6 let nezažila, sami mezi sebou se neumíte dohodnout a teď jste vyrazili do kraje?
Ani jednoho z vás jsem v životě na krajské schůzi mimo Benešov neviděla. Jste přesně ti, kterým je zatěžko někam dojet a chcete 5 lidí z PKS prohánět po kraji. Každou neděli je veřejná a pro každého přístupná mumble schůze PKS. Kolikrát jste tam byli? Řeknu vám to přesně 1x když jste se opět (pokolikáté už?) rafali s dalšími členy MS Benešov a potřebovali jste rozhodčí z kraje, kteří předtím jako blázni museli jezdit do Benešova a do Prahy rovnat vaše hádky.
Nemít Honzu Ličku, žádné MS Benešov by neexistovalo, takže šetřete knížecími radami a přestaňte šířit poplašné zprávy. Díky

Jestli někomu nevoní, že musí dvakrát jet na schůzi mimo svůj okres, pak nevím, jak se mu bude dobrovolničit.

Schůze v Praze - tenhle model jsme zkoušeli, když vy jste nevěděli, že Piráti existují, díky za radu, neosvědčil se.

PS: Nejezdíte na krajské schůze a tak ani netušíte, jaké exoty se podařilo eliminovat, proto být vámi, fakt nechám revoluci revolucí, nebo si jdu raděj založit rychlošípáckou klubovnu.
V tomto tvém příspěvku a i těch dalších Lenko vnímám k Janě a Václavovi fauly a osobně mě to vzhedem k našemu předchozímu vztahu velmi mrzí. A co se týče dalších tvých postů v tomto vlákně, historii založení MS Benešov vidím jinak, stejněě tak osobní role aktěrů. Včetně potíží, které jsme jako mladé MS měli, možná i díky tomu, jak na tyto potíže reagovalo PKS v SČK. Osobně by mě zajímala i tvoje role. Asi bych uvítala, kdyby tvé iterpretace situace v našem sdružení byly konkrétní, takto se na ně nedá vlastně dost dobře reagovat a vnímám to jako další faul. Doufám, že to nebyl úmysl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvky (celkem 3):
Jana.Skopalikova, Vaclav.Kubaljak, Petra.Smutna
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6164 poděkování
Dostal poděkování: 2108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 06 lis 2018, 20:53

Nebudu tady nic rozpitvávat, faktem je, že dokud jste se ty s Petrem nechtěli přidat k Pirátům, v Benešově žádné konflikty nebyly a potom chodily stížnosti ze všech stran.
Moje role nebyla žádná, protože mi stačil jeden večer v Praze, kde jste mi s Petrem několik hodin vysvětlovali, jak jsou všichni v Benešově hrozní a vy se nemůžete vůbec realizovat. Tam jsem zjistila, že na tohle nemám. Kluky už jsem znala dva roky, kdy nám pomáhali nezištně, jako příznivci.
Takže moje role tím pádem nebyla žádná, ale věř, že mi jich bylo upřímně líto.
PKS se vám věnovalo neustále několik měsíců na každé fyzické schůzi i mumble. Tony a myslím, že i Petra i osobně.
Tím považuju naší debatu za uzavřenou.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 lis 2018, 09:50

repost - podstatné tučně
Martin.Kucera píše:
06 lis 2018, 17:11
viewtopic.php?p=589094#p589094
Jan.Bednarik píše:
06 lis 2018, 16:40
Já mám občas pocit, že tyhle problémy nemají MS/PMS, ale PKS. Chtěli by mít absolutní kontrolu nad přijímáním členů, aby jim do toho nikdo nekecal. A cítí se ohroženi vznikem MS.
Hele, kdyby nic jiného, tak mají právo (dokonce AFAIK dané v předpisech) mít přehled o nově přijatých členech jednotlivými MS (protože každý člen MS se automaticky stává členem nadřízeného KS).
A já se obávám, že kdybych kupříkladu teď dal Lucce za úkol projít všechny členy přijaté různými MS za poslední rok a prověřit, jestli byla dodržena povinnost veřejného hlasování (tj. buď se o přijetí hlasovalo na fóru, nebo aspoň na redmine, nebo byl zveřejněn zápis z příslušného zasedání PMS), tak by asi neshledala všechno stoprocentně v pořádku.

Ono jde totiž i o to, že se založením MS přicházejí též povinnosti a zodpovědnost, což si IMHO ti žadatelé o vlastní MS leckdy ne zcela uvědomují.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Stepan.Drtina, Jan.Korbel
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 08 lis 2018, 10:11

Ještě si dovolím repostovat - zaujala mě ta karenční doba pro nové MS
Honza.Hora píše:
07 lis 2018, 10:02
viewtopic.php?p=589189#p589189
Hele, reálně existence MS pomáhá v kontaktu s médii. Když novináře zaujmeš, volají předsedovi. Když máš MS, volají předsedovi MS a můžeš ho dostat do veřejného prostoru. Když ho nemáš, volají předsedovi KS a šance medializovat existenci konkrétních místních pirátů je pryč. Ale to je detail, spíš pořád vidím, že se snažíme řešit důsledek problému místo jeho příčiny. Zvednutí povinného počtu členů sice odstíní některé faily, ale zároveň přináší nějaké problémy v případě atypických situací. Přitom není samo o sobě zárukou, že vzniklá MS budou kvalitní, nebo že ta co vzniknout nemohou kvůli novému limitu by byla špatná.

Tohle je soft faktor, nejde podle mě ošetřit natvrdo pravidlem a nějakým číslem. Na tomhle musí makat PKS, aby dobře dohlíželo na činnost MS a v případě rýsujícího se průseru použilo včas opravné mechanismy (proto je taky máme).

Jediné, co by mi dávalo smysl, je dát novým MS karenční dobu na přijímání členů, kdy jim po nějakou dobu bude dál přijímat členy PKS (aby nejdřív dostali školení, nastavili si interní procesy, případně převolili předsednictvo pokud zjistí, že si ty úkoly rozdělili nevhodně - a teprve pak převzali agendu náboru). IMHO tak 3 měsíce by stačily, za tu dobu si provoz v MS sedne a pokud se vyrýsují problémy, tak si PKS už stihne všimnout.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 08 lis 2018, 17:41

a ještě: 10 členů jako minimum pro přijímání členů přímo v MS
Vaclav.Fortik píše:
08 lis 2018, 12:31
viewtopic.php?p=589427#p589427
Aniž by se šahalo do počtučlenů MS, možná je na debatu, zda přijímání do MS (a tedy zprostředkovaně i do kraje) by se nestanovilo na minimálně 10 šlenů daného MS a do té doby by se všichni místní přijímali přes KS - zamezilo by to velrybaření, vytváření názorových enkláv ...

Dále se musí ve stanovách nějak řešit automatika příslušnosti k MS, když se přestěhuji, přijme mne KS atd. Ohledně struktury strany je potřeba celkem dost drobných inovací, ael pro permanentní volební kampaň a nechuť nikoho se tím důkladně zabývat tak nějak věci plynule plynou (nesystémově).

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 149 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 08 lis 2018, 23:04

Chápu to správně. Že MS by muselo mít 10 členů, aby mohlo přijímat členy?
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 10 lis 2018, 12:31

Martin.Polak píše:
08 lis 2018, 23:04
Chápu to správně. Že MS by muselo mít 10 členů, aby mohlo přijímat členy?
Ano ;)

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“