Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Odpovědět
Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ - Podnikatel
Dal poděkování: 347 poděkování
Dostal poděkování: 423 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JČK 8/2017 nominace a volba do RV

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 22 lis 2017, 22:33

Jana.Rohova píše:
Martin.Cryo.Broz píše:Navrhuji tedy at se poslanec vzdá své výplaty a nebo si jí zredukuje na 1200,- měsíčně at je to férové :D
Poslanec kvůli tomu pustil svou práci, takže se jaksi nemůže vzdát své výplaty neb má rodinu a děti.
OFFTOPICto je něco jako kočky, akorát jsou tam několikanásobně vyšší náklady. Omlouvám se za tak přímé osvětlení.
Navíc si troufám říct, že tomu věnuje mnohem více času než ty, protože ty stíháš ještě firmu, že.
Pokud si myslíš, že si svým poslancováním vydělá více než v práci, kterou doteď dělal, o tolik víc to není, navíc to spolknou náklady, v Praze je totiž nejen blaze, ale taky draze.

Takže prosím dost těchto poznámek a navážení se do Lukáše.
Toto vlákno slouží k navrhování zástupců do RV.
Vážená paní Rohová, to si tak trošku protiřečíte. Nemyslím si že by tomu věnoval o mnoho víc práce než například kdejaký zastupitel. Práce je srovnatelná, a pokud se nepletu tak Lukáš když jsem s ním mluvil tak říkal že práci bude dál vykonávat, nehledě na fakt že říkal že je to "jen 22 bodů měsíčně" a do zastupitelstva je to jen cca 30 bodů měsíčně. Tudíž práce pro stát je zcela srovnatelná. Ke všemu jak říkal Lukáš on má k ruce lidi, kteří mu vše zpracují to bohužel zastupitelé ne. Takže tu opět nemystifikujte členstvo. stejně tak to nijak nesouvisí s rodinou, tu musí živit každý kdo jí má, a pokud na to nemá tak si jí nemá zakládat (je to vrchol pokrytectví, založit rodinu a vědět že jí neuživí). Co se pak týká Prahy tak vždyt nikdo neříká že tam musí být a pokud se nepletu poslanci mají placeno jak služební auto tak i cestovné tak nehledě i bydlení "tudíž opět mystifikace". Prosím nedělejte z nás debily :D
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 572 poděkování
Dostal poděkování: 674 poděkování

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 22 lis 2017, 23:11

OFFTOPIC[quote="Martin.Cryo.Broz"]
Vážená paní Rohová, to si tak trošku protiřečíte. Nemyslím si že by tomu věnoval o mnoho víc práce než například kdejaký zastupitel. Práce je srovnatelná, a pokud se nepletu tak Lukáš když jsem s ním mluvil tak říkal že práci bude dál vykonávat, nehledě na fakt že říkal že je to "jen 22 bodů měsíčně" a do zastupitelstva je to jen cca 30 bodů měsíčně. Tudíž práce pro stát je zcela srovnatelná. Ke všemu jak říkal Lukáš on má k ruce lidi, kteří mu vše zpracují to bohužel zastupitelé ne. Takže tu opět nemystifikujte členstvo. stejně tak to nijak nesouvisí s rodinou, tu musí živit každý kdo jí má, a pokud na to nemá tak si jí nemá zakládat (je to vrchol pokrytectví, založit rodinu a vědět že jí neuživí). Co se pak týká Prahy tak vždyt nikdo neříká že tam musí být a pokud se nepletu poslanci mají placeno jak služební auto tak i cestovné tak nehledě i bydlení "tudíž opět mystifikace". Prosím nedělejte z nás debily :D[/quote]

Jaký služební auto? To teda nemá ani mít nebude.
Jak často máte zastupitelstvo? Jak dlouho trvá? (asi ne 8 hodin 4x v týdnu, že?)
V Praze být musí, protože se účastní jednání sněmovny - kdo by to byl řekl, proto logicky nemůže vykonávat svou běžnou práci
O rodinu se stará více než dobře.
Máš potřebu srovnávat práci poslance a zastupitele? Já tedy ne, obě jsou přínosné, není třeba si měřit přirození.
Nemám zapotřebí z nikoho dělat debila, na to si někteří vystačí sami.
Krásný večer a nevykej mi.
Na další tvé útoky nebudu reagovat, zasírej si tady to vlákno sám.
ps: jsem slečna.
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
[email protected]
770113643
Learn, relearn and outlearn!

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 947 poděkování
Dostal poděkování: 901 poděkování

Re: Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Příspěvek od Ludek.Blaha » 23 lis 2017, 00:11

Martin.Cryo.Broz píše:nedělejte z nás debily

Martin.Cryo.Broz » 22 lis 2017, 22:33
Toť!
Nejlepší bude, když si každý udělá ze sebe debila sám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Dan.Lestina
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Dal poděkování: 6674 poděkování
Dostal poděkování: 2585 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 23 lis 2017, 03:35

Martin.Cryo.Broz píše:Nemyslím si že by tomu věnoval o mnoho víc práce než například kdejaký zastupitel. Práce je srovnatelná
Zaprvé, myslím, že všichni víme, že práce komunálního zastupitele je podhodnocená. Hodně. Proto už za mého, nepříliš úspěšného předsednictví kraje, jsem se snaži navrhnout způsoby, jak zastupitelům část nákladů odejmout a i přestože jsme si nemohli dovolit platit své zastupitele jako Praha, jak proplácet aspoň náklady - v Soběslavi i Písku. Ale ty i Martin Kákona to děláte s příliš velkou hrdostí, než abyste se tím vážně zaobírali (a to vás šlechtí).
Nicméně práce poslance je složitější. Stačí se podívat na přenosy ze zasedání, a je jasné, že to je jiná úroveň.

WWIOFFTOPIC, určitě jsem chtěl napsat víc, snad jsem se aspoň neztratil.
Ivo Vlasatý
člen RV a komunálního týmu v Českých Budějovicích, místopředseda MS Českobudějovicko
člen Hnutí DiEM25
[email protected]
733224619

Olda1963
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: dańový poradce ,farmář
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Příspěvek od Olda1963 » 23 lis 2017, 07:40

K morálce – vše co píšu je pravda.
K chmuře z voleb jsem schopen napsat asi toto : Dne 21.10.2017 před Uhelnou v Praze jsem byl dotázán předsedou v době, kdy piráti měli 23 mandátů, zda jsem ochoten „ pustit mandát“. Jeho otázka zůstala z mé strany, již podruhé bez odpovědi.
Mnoho otázek se však znovu zrodilo.
K výše uvedenému
- Nebojím se
- Nekradu
- Nešmelím
- Nejsem na prodej
Jsem proto moc rád, že jsem nebyl zvolen.
A nepíše se mi to lehce.
V J.Hradci nemáme žádný problém a jsme pro všechno férové.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olda1963 za příspěvek:
Martin.Cryo.Broz

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 23 lis 2017, 08:33

Jana.Rohova píše:OFFTOPIC[quote="Martin.Cryo.Broz"]
Vážená paní Rohová, to si tak trošku protiřečíte. Nemyslím si že by tomu věnoval o mnoho víc práce než například kdejaký zastupitel. Práce je srovnatelná, a pokud se nepletu tak Lukáš když jsem s ním mluvil tak říkal že práci bude dál vykonávat, nehledě na fakt že říkal že je to "jen 22 bodů měsíčně" a do zastupitelstva je to jen cca 30 bodů měsíčně. Tudíž práce pro stát je zcela srovnatelná. Ke všemu jak říkal Lukáš on má k ruce lidi, kteří mu vše zpracují to bohužel zastupitelé ne. Takže tu opět nemystifikujte členstvo. stejně tak to nijak nesouvisí s rodinou, tu musí živit každý kdo jí má, a pokud na to nemá tak si jí nemá zakládat (je to vrchol pokrytectví, založit rodinu a vědět že jí neuživí). Co se pak týká Prahy tak vždyt nikdo neříká že tam musí být a pokud se nepletu poslanci mají placeno jak služební auto tak i cestovné tak nehledě i bydlení "tudíž opět mystifikace". Prosím nedělejte z nás debily :D
Jaký služební auto? To teda nemá ani mít nebude.
Jak často máte zastupitelstvo? Jak dlouho trvá? (asi ne 8 hodin 4x v týdnu, že?)
V Praze být musí, protože se účastní jednání sněmovny - kdo by to byl řekl, proto logicky nemůže vykonávat svou běžnou práci
O rodinu se stará více než dobře.
Máš potřebu srovnávat práci poslance a zastupitele? Já tedy ne, obě jsou přínosné, není třeba si měřit přirození.
Nemám zapotřebí z nikoho dělat debila, na to si někteří vystačí sami.
Krásný večer a nevykej mi.
Na další tvé útoky nebudu reagovat, zasírej si tady to vlákno sám.
ps: jsem slečna.[/ot][/quote]

OFFTOPIC- No 4 x 8 hodin týdne zastupitelstvo netvrvá, ale stejně času spolkne veškeré běhání okolo toho, jestli si myslíš že si stačí přečíst materiály a hurá do akce, tak se trošku pleteš.
- V Praze musí být tedy 4 x 8 hodin? Ty jo, tak to neni tak špatné, co myslíš? To bych bral taky jako pracovní dobu.
- A co se týká náhrad cituji: "Každý poslanec má k dispozici celkem sedm druhů náhrad. Čtyři z nich má zaručené většina z nich - na reprezentaci, na administrativní a odbornou práci, na mzdy svých asistentů a také na telefon. Další dvě jsou vázány především na místo, odkud zákonodárce pochází, a kde má kancelář. A poslední náhradu, na ubytování, mohou čerpat pouze ti, kteří nebydlí v Praze." A ještě si dovolám citovat WIKIPEDII.
--------------------------------------------------------------------------------------
Plat a další nároky

Platové poměry poslance a jeho další nároky stanoví zákon č. 236/1995 Sb., o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu.[8] Jím stanovená pravidla platí též pro senátory. Plat se určuje jako součin platové základny a platového koeficientu. Platová základna se v průběhu času měnila, původně činila 2,75násobek průměrné nominální měsíční mzdy fyzických osob v nepodnikatelské sféře za předminulý kalendářní rok, plat se proto automaticky přizpůsoboval vývoji ostatních platů v nepodnikatelské sféře, pro roky 2011 až 2014 však byla platová základna „zmražena“ na přesně 51 731 Kč. Od roku 2015 se opětovně odvíjí od průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře, přičemž se postupně zvyšuje, od 2,25násobku v roce 2015 až zpět na konečný 2,75násobek od roku 2019. Její konkrétní výše je každoročně vyhlašována Ministerstvem práce a sociálních věcí na základě zveřejněných údajů Českého statistického úřadu. Platový koeficient pak činí u obyčejného poslance 1,08, proto tento základní plat v roce 2015 činí 61 tisíc Kč.[9] Takový však pobírá jen menšina poslanců, protože platový koeficient se významně zvyšuje všem předsedům i místopředsedům sněmovních výborů, podvýborů, poslaneckých klubů, komisí a delegací, stejně jako místopředsedům a předsedovi Poslanecké sněmovny. Například koeficient předsedy podvýboru činí 1,3, předsedy výboru 1,52 a předsedy Poslanecké sněmovny 2,9.

Navíc do platu nejsou započítány náhrady výdajů a naturální plnění, které jsou např. ve srovnání se soudci poměrně hojné. Každému poslanci jsou totiž vypláceny měsíční paušály na reprezentaci ve výši 16 % platové základny, paušály na dopravu ve výši 40–60 % platové základny (podle vzdálenosti místa bydliště od Prahy) a prokázané výdaje na asistenta až do výše 25 % platové základny. Kromě toho jsou jim např. hrazeny výdaje na ubytování a stravování při zahraničních i tuzemských cestách. Co se týče naturálních plnění, pak každému poslanci náleží zdarma ubytování v Praze, pokud zde nemá trvalé bydliště, a přiměřeně vybavená kancelář v jeho volebním kraji. Předsedům výborů, poslaneckých klubů a delegací navíc náleží služební auto bez řidiče, předsedkyni i místopředsedům Poslanecké sněmovny služební auto s řidičem a také služební byt. Vzhledem k tomu nejnižší možný příjem poslance v roce 2011 sice činil 84 tisíc Kč, ovšem průměrné celkové měsíční výdaje na jednoho poslance i bez pojištění byly ve výši už 220 tisíc Kč.

Tento stav navrhl v květnu 2011 změnit poslanec Pavel Suchánek (ODS), který v tom navázal na předchozí snahy bývalého předsedy Poslanecké sněmovny Miloslava Vlčka (ČSSD) a senátora Jaroslava Kubery (ODS).[10] Podle jeho návrhu mohl být schválen jednodušší zákon a poslanci by tak sice pravděpodobně pobírali plat ve výši až 230 tisíc Kč měsíčně, ovšem již by neměli nárok na žádné další náhrady, takže by šlo o definitivní částku jejich měsíčního příjmu.[11] Ke změně ale v daném volebním období nedošlo.

--------------------------------------------------------------------------------------
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Jana.Kolarikova

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 23 lis 2017, 09:13

OFFTOPIC[quote="Martin.Cryo.Broz"]
- No 4 x 8 hodin týdne zastupitelstvo netvrvá, ale stejně času spolkne veškeré běhání okolo toho, jestli si myslíš že si stačí přečíst materiály a hurá do akce, tak se trošku pleteš.
- V Praze musí být tedy 4 x 8 hodin? Ty jo, tak to neni tak špatné, co myslíš? To bych bral taky jako pracovní dobu.
- A co se týká náhrad cituji: "Každý poslanec má k dispozici celkem sedm druhů náhrad. Čtyři z nich má zaručené většina z nich - na reprezentaci, na administrativní a odbornou práci, na mzdy svých asistentů a také na telefon. Další dvě jsou vázány především na místo, odkud zákonodárce pochází, a kde má kancelář. A poslední náhradu, na ubytování, mohou čerpat pouze ti, kteří nebydlí v Praze." [/quote]

V Praze musí být mnohem déle, mají setkání klubu, strategické plánování, aj., udivuje mne, že si myslíš, že si to jenom odsedí ve sněmovně. Navíc tak nějak nechápu, o co ti jde.
Auto nedostane, není předseda výboru, snad už jsi klidnější.
Bydlí na poslanecké ubytovně, vypadá to tam jako na intru, nic k závidění.
Co se týče kanceláře - chce jí mít v Písku a nabídnout ji místnímu MS k užívání.
Oceňuji tvou práci zastupitele, ale tím, že budeš dehonestovat poslance, jí na důležitosti nepřidáš.
Začni se chovat jako člověk, nemáš žádné právo se do něj navážet.
Místo, abys byl rád, že máme zástupce Pirátů JčK ve sněmovně, tvrdě se do něj navážíš. Já mu to přeju, stejně jako bych to přála tobě nebo komunkoli jinému od nás.
Chováš se jak malej.
[email protected]
770113643

Jana.Kolarikova

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 23 lis 2017, 09:17

OFFTOPIC[quote="Olda1963"]
K chmuře z voleb jsem schopen napsat asi toto : Dne 21.10.2017 před Uhelnou v Praze jsem byl dotázán předsedou v době, kdy piráti měli 23 mandátů, zda jsem ochoten „ pustit mandát“.[/quote]

Lukáš se tě pouze ptal, jak to budeš dělat se vší tou prací, zvířaty a tak, rozhodně tě nepřesvědčoval, abys pustil mandát.
Takže si vymýšlíš.
[email protected]
770113643

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 23 lis 2017, 09:48

Jana.Rohova píše:OFFTOPIC[quote="Martin.Cryo.Broz"]
- No 4 x 8 hodin týdne zastupitelstvo netvrvá, ale stejně času spolkne veškeré běhání okolo toho, jestli si myslíš že si stačí přečíst materiály a hurá do akce, tak se trošku pleteš.
- A co se týká náhrad cituji: "Každý poslanec má k dispozici celkem sedm druhů náhrad. Čtyři z nich má zaručené většina z nich - na reprezentaci, na administrativní a odbornou práci, na mzdy svých asistentů a také na telefon. Další dvě jsou vázány především na místo, odkud zákonodárce pochází, a kde má kancelář. A poslední náhradu, na ubytování, mohou čerpat pouze ti, kteří nebydlí v Praze."
V Praze musí být mnohem déle, mají setkání klubu, strategické plánování, aj., udivuje mne, že si myslíš, že si to jenom odsedí ve sněmovně. Navíc tak nějak nechápu, o co ti jde.
Auto nedostane, není předseda výboru, snad už jsi klidnější.
Bydlí na poslanecké ubytovně, vypadá to tam jako na intru, nic k závidění.
Co se týče kanceláře - chce jí mít v Písku a nabídnout ji místnímu MS k užívání.
Oceňuji tvou práci zastupitele, ale tím, že budeš dehonestovat poslance, jí na důležitosti nepřidáš.
Začni se chovat jako člověk, nemáš žádné právo se do něj navážet.
Místo, abys byl rád, že máme zástupce Pirátů JčK ve sněmovně, tvrdě se do něj navážíš. Já mu to přeju, stejně jako bych to přála tobě nebo komunkoli jinému od nás.
Chováš se jak malej.[/ot][/quote]

OFFTOPIC- Mě už naopak neudivuje vůbec nic :D a o co mě jde? O princip. Na jedné straně se tu říká jak se to dělat nemá a jak je co špatně, co kdo dělá špatně a pak se vlastně ukazuje že to platí jen pro některé a ty ostatní pokud naberou dostatek palců tak to prostě dělat nebo dodržovat nemusí. Na druhou stranu já taky musím na sdílené neděle a další věci kolem, a zajímá to někoho ne.

- Jo jo auto nedostane, bydlí na intru pro poslance, skoro abych ho začal litovat. A co se týká poslanecké kanceláře, hmmm to je strašně důležitá věc, to si raději zajdu s občanem na čaj a pokecám si s ním v prostředí kde se cítíme oba stejně, než aby se ukazovalo že nad ním mám psychickou převadu na mém vlastním území. Zbytečně vyhozené peníze.

- Sorry je tu snad demokracie, můžu si říkat co chci a jak to cítím, vlastně už tak nějak od chvíli kdy nejsem předseda MS dokonce prej můžu říkat víc věcí a na plnou hubu než před tím, to jsem prej musel hájit dobrou čest sdružení. Ten jsem jen řadový člen a vlastně nic mě nenutí říkat to co chtějí ostatní. Takže jak mě huba narostla.

- Já se bohužel jako člověk chovám, můj poslanec to není (volil jsem jiné lidi od nás), měl jsem jiné adepty které bych tam viděl radši než Lukáše. Tak jako všichni nemilují mě, tak se holt vyrovnej s tím že i někdo nemiluje jeho. Je politik ted už tak se bude muset smířit s tím že se do něj lidi naváží, jestli na to nemá tak at to nedělá. Realita je krutá.

- Nu jak jsem říkal, já to bohužel přál někomu jinému.

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování

Re: Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 23 lis 2017, 17:09

Pěkná diskuze. Vidím dvě věci na které budu reagovat, plus něco obecně.

1. Cryo a peníze

Rozpočet poslanecké sněmovny je cca 1 milarda korun ročně. Rozpočet ČR přes 1300 miliard. Poslanecký plat je menší než má průměrný manager ve středně velké firmě. Většina poslaneckých náhrad není vyplácena poslanci, ale vlastníkovi nemovistostí, asistentům či nájemcům kancelářského vybavení a poskytovatelům služeb. V Tvém výčtu dokonce nějaké výhody ještě chybí. Poslanecký plat je v podstatě 127 Kč/hodina. Bylo mi jasné, že dojde k nějaké formě závisti a napadání tohoto finančního faktu a rovněž tak je mi jasné, že je takových členů v našem krajském sdružení více. Je to takové česky klasické "Čech nechce mít kozu jako jeho soused, on chce aby ta jeho chcípla". Mě to určitě nepřekvapuje a u Crya si alespon mohu vážit toho, že to přizná veřejně.

Chápu že může být flustrující představa, že stačilo málo, konkrétně 5 hlasů a mohl jsem tam sedět já. Je třeba si ale uvědomit, že podobné útočné výpady mi v dalším hlasování moc nepomáhají. Přecijen stále své kandidáty do voleb vysílá hlavně členská základna. Veř mi ale, že tak snadný to tu neni. Normálně tu musíme mezi sebou mluvit, dohadovat se, dělat kompromisy, ustupovat ze svých pozic, hledat konsenzus, neútočit na sebe, bavit se korektně a bez urážek, nechováme se jako děcka, a to všechno nejen v rámci pirátského poslaneckého klubu, ale dokonce i napříč ostatními kluby, komisemi, výbory, orgány a zaměstnanci sněmovny. Neboří se nám svět, když něco není podle nás.

Co ale nechápu je Tvůj postup při primárních volbách a kampani. Nejdříve se zůčastnit volby lídra, poté se zůčastnit volby čela, po tom co jsem ani v jedné volbě neuspěl už nikam nekandidovat, kampaně se neúčastnit a veřejně prohlašovat, že na práci poslance nejsem připravený a proto nejsem na kandidátce, mi nepřijde jako správný a konzistentní postoj. Ale to už je jiný příbeh.

2. Olda a jeho chmura

Potvrzuji, že jsem se Oldy venku před Uhelnou zeptal, zda plánuje se mandátu vzdát. Ptal jsem se ho z toho důvodu, že vím, že má ke svému náročnému zaměstnání, ještě velkou farmu a nějaké projekty v Africe. ( jenom faktická poznámka: nebylo to v době kdy jsme měli 23 mandátů ale víc ). Olda mi následně při našem telefonickém rozhovoru 3 dny po volbách, když jsem mu volal, abych ho povzbudil, protože si dokážu představit, jak moc emočně vypjaté to pro něho muselo být, potvrdil, že ho to nemrzí, že o tom přemýšlel a že by stejně farmu nemohl opustit. Tím jsem to měl za vyřízené. Z mé strany v tom rozhodně nebyl nějaký záměr k jeho ovlivnění, šlo pro mě pouze o informaci a kdybych věděl jakou paranoidní a konspirační reakci to u něho vyvolá, neptal bych se. Omlouvám se. Mrzí mě, že mi Olda tvrdí něco jiného, než ve skutečnosti říká ostatním a mrzí mě, že za tím vidí nějakou konspiraci. Myslím si, že kdyby se k jeho skvělému nasazaní v kampani připojili i Ondřej a Jiří , případně někdo další a ne pouze Vašek, tak by ty chybějíci hlasy třeba měl. Akceptuji, že se tito členové nezapojují, kromě občasných jizlivých poznámek, na úrovni krajské , ale to že se nepomáhá ani na úrovni okresní a pak se to svádí na nějakou konspiraci napříč krajem a palce, akceptovat nehodlám. Pojďme raději dělat něco smysluplného. Už máte v Hradci vytipovaná témata, které hodláte řešit v rámci komunální kampaně? Tipujete lidi které s možností kandidatury oslovíte? Chcete s tím nějak pomoct?

3. Všeobecně

To že vždycky bude v jakémkoliv spolku, natož v politické straně, nějaká opozice beru jako samozřejmost a počítám s tím. To že se opozice snaží torpédovat toho, kdo je zrovna u kormidla je přirozené a žádoucí, to že se opozice snaží převzít vedoucí pozici je vcelku logické. Pojďme to ale dělat kritikou skutečně odvedené práce, nečinnosti nebo konkrétních rozhodnutí a návrhů. Neřešme to prosím v rovině osobní, neargumentujme ad hominem, neřešme sociální zařazení a už vůbec do sporů nezapojujme rodinu, natož děti! To mi příjde opravdu pod úroveň.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 2):
Ludek.Blaha, Pavel.Sramhauser
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------
Předseda Jihočeského kraje.
Předseda MS Strakonicko.
tel: 777279221, email: [email protected], Profil

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“