KF Olk 24/2018 Volba předsednictva krajského sdružení

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni

Odpovědět
Honza.Dvorak
Místní předsednictvo
Profese: Systémový analytik
Dal poděkování: 252 poděkování
Dostal poděkování: 773 poděkování

Re: KF Olk 24/2018 Volba předsednictva krajského sdružení

Příspěvek od Honza.Dvorak » 28 říj 2018, 20:40

Tak to nevím proč ti nedošlo. Rozesílal jsem SZ na fóru i email z Heliosu.
Ing. Jan Dvořák
Člen AO, předsedající CF, člen KS OLK, vedoucí AO OLK, 1. místopředseda MS Olomouc (v demisi)
Chci každý den udělat něco, aby Země byla lepším místem k životu.

Antonin.Stepan
Profese: muzikant,pedagogo
Dal poděkování: 108 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Příspěvek od Antonin.Stepan » 28 říj 2018, 20:42

Nevím. Třeba to dojde zítra :D
Jelikož však pravidelně fórum sleduji nema problema :)
OFFTOPICTel : 733147625

Marek.Blaha
Místní předsednictvo
Profese: prodejce, produkční
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Příspěvek od Marek.Blaha » 29 říj 2018, 10:21

Robert.Srejma píše:
24 říj 2018, 21:41
Marek.Blaha píše:
23 říj 2018, 07:27
RE ad 3 - Děkuji Petře za reakce, jsou zajímavé a velice
podnětné. Jen bych doplnil a dovysvětlil jak to skutečně bylo : KDU-ČSL bylo osloveno, ale po schůzce jsme byli rozčarováni, jelikož starosta měl v plánu jen povolební koalici, která mě osobně tolik neoslovila, jelikož jsem chtěl opravdovou změnu pro Zábřeh a né se nechat naverbovat a schvalovat to co je dobré jen pro někoho. Lidovci mají u nás obrovskou voličskou základnu a prokázalo se to i u uren. I když výsledek komunalek s malou účasti a kandidáti napříč stranami, kdy prakticky nebylo koho volit, nepovažuji za moc šťastnou budoucnost na další 4 roky.
Potom jsme řešili s novými Piráty ze Zábřehu (Robertem a Alešem) možnou spolupráci se STAN. Po pár schůzkách byl domluven postup stejný jako v Olomouci. Některé lidi jsem sehnal já, některé Aleš a Robert. Kampaň na sociálních sítí jsem se snažil rozvíjet na všech frontách a využít veškerých prostředků, které byli možné a to se mi stalo osudným. I když jsem s předstihem a sám dělal kontaktní kampaň roznosem novin. A domluvil sdílení našich příspěvků na různých stránkách Facebooku. Kandidáti, ne členové StANu, cca 3 lidé, nechtěli, jelikož jsem v minulosti vystupoval v opozici proti městu, abych byl na této kandidátce. Proto to musel nakonec řešit kraj a proto jsem díky Bohu ani nekandidoval, když se na to dívám zpětně. Moje doporučení bylo počkat 4 roky, zamakat a postavit jen Pirátskou kandidátku. Kluci to chtěli zkusit tak hodili podporu. Jako důvod neúspěchu vidím v tom, že jsme do toho nešli sami. A před volbami - táhnout za jeden provaz a podporovat se. Vyslechnout a být přítomen. Což MS Šumperk neudělalo a že střípků názorů z venčí si vytvořili nějaký ne zcela pravdivý názor.
Pro doplnění: Kvůli Markovu přístupu a neoprávněné kritice všeho co město udělalo kandidáti na společné kandidátce řekli, že s Markem do toho nepůjdou. Lidé, které nominoval STAN to tak také cítili (vše řešili s p.Sršněm ze STANu), takže v Zábřehu jiné řešení nebylo, a Markuv nápad na to kandidovat pouze ve 3 členech na kandidátce byl zcela mimo.
Kandidátka s podporou pirátů dostala 3-tí největší počet hlasů, což nemůže být bráno jako neuspěch, máme místa v komisích města a při kontaktní kampani se lidé o Pirátech v Zábřehu dozvěděli, takže myslím, že tyhle volby dopadly dobře- je to něco od čeho se v Zábřehu můžeme odrazit.
Pro další doplnění : nevím, kdo si myslíš, že jsi a jakým právem můžeš soudit a posoudit, co je a co není neoprávněná kritika. Je to věc co nekritizuješ ty sám? Nebo to, co vadí většímu počtu lidí a tobě a tvým kamarádům ne, je pak neoprávněné? Tento postoj mi připadá neobjetivní a krátkozraký. Je důležité přece vidět věci z více úhlú pohledu a ptát se a zjišťovat co si ostatní skutečně myslí. Kteří lidé na společné kandidátce? Vím jen o tobě, z jinýma jsem nikdy problém neměl (tak velká je chuť po postu?)! Chápu STAN, tam se cíleně zbrojilo proti mé osobě, aniž by mě někdo z nich znal a vyslechl - upekl jsi to ty, ať vědomě nebo nevědomě - tvůj problém. Můj konečný nápad byl - nekandidovat a počkat 4 roky, nápad před tím - kandidovat s těmi co jsme měli (nakonec by to mohlo něco přinést, jelikož, dle očekávání - lidé kroužkovali), kandidovat ve 3 členech byla čirá ironie někdy půl roku před volbami. :lol:
Místa v komisích města byli již před volbami obsazeny ne Piráty, kteří se stali Piráty následně. Co vím, jedná se o jednoho člena - Václava Doubravu. Takže nevím o jakých místech je tu řeč. STAN, které jste podpořili a byli úspěšní - nepočítám, jelikož jsou to nezávislí kandidáti, kteří nebudou prosazovat "naše" zájmy.
Nic si nemyslím, jen vím, že nás čekají 4 roky, kdy se bude na změnu muset opět počkat.
Spolu a otevřeně

Honza.Dvorak
Místní předsednictvo
Profese: Systémový analytik
Dal poděkování: 252 poděkování
Dostal poděkování: 773 poděkování

Příspěvek od Honza.Dvorak » 29 říj 2018, 22:40

Výsledek hlasování: Jan Bednařík získal 26 hlasů, zdrželo se 1 hlas. Celkový počet hlasujících 28. Ke zvolení bylo potřeba 15 hlasů.

Jan Bednařík byl zvolen předsedou KS OLK.

Gratuluji!
Výsledek volby v systému Helios je zde https://helios.pirati.cz/helios/e/kf-ol ... 8-predseda
Děkuji všem za účast v hlasování.

Hlasování o místopředsedech bude zahájeno v pátek 2.11.2018 v 10:00 a potrvá do pondělí 5.11.2018 do 22:00 hodin. Případné druhé kolo se bude konat od pátku 9.11.2018 od 10:00 do pondělí 12.11.2018 do 22:00 hodin.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Honza.Dvorak za příspěvky (celkem 5):
Antonin.Stepan, Jan.Bednarik, Petr.Lysek, Lubomir.Vlcek, Marek.Blaha
Ing. Jan Dvořák
Člen AO, předsedající CF, člen KS OLK, vedoucí AO OLK, 1. místopředseda MS Olomouc (v demisi)
Chci každý den udělat něco, aby Země byla lepším místem k životu.

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant, řemeslník
Dal poděkování: 859 poděkování
Dostal poděkování: 1143 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 29 říj 2018, 23:55

Děkuji všem za podporu. Vážím si toho.
krizový manažer KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • [email protected] • 603 439 481

Robert.Srejma
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Manager lékáren, rozhodčí
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od Robert.Srejma » 30 říj 2018, 13:35

Marek.Blaha píše:
29 říj 2018, 10:21
Robert.Srejma píše:
24 říj 2018, 21:41
Marek.Blaha píše:
23 říj 2018, 07:27
RE ad 3 - Děkuji Petře za reakce, jsou zajímavé a velice
podnětné. Jen bych doplnil a dovysvětlil jak to skutečně bylo : KDU-ČSL bylo osloveno, ale po schůzce jsme byli rozčarováni, jelikož starosta měl v plánu jen povolební koalici, která mě osobně tolik neoslovila, jelikož jsem chtěl opravdovou změnu pro Zábřeh a né se nechat naverbovat a schvalovat to co je dobré jen pro někoho. Lidovci mají u nás obrovskou voličskou základnu a prokázalo se to i u uren. I když výsledek komunalek s malou účasti a kandidáti napříč stranami, kdy prakticky nebylo koho volit, nepovažuji za moc šťastnou budoucnost na další 4 roky.
Potom jsme řešili s novými Piráty ze Zábřehu (Robertem a Alešem) možnou spolupráci se STAN. Po pár schůzkách byl domluven postup stejný jako v Olomouci. Některé lidi jsem sehnal já, některé Aleš a Robert. Kampaň na sociálních sítí jsem se snažil rozvíjet na všech frontách a využít veškerých prostředků, které byli možné a to se mi stalo osudným. I když jsem s předstihem a sám dělal kontaktní kampaň roznosem novin. A domluvil sdílení našich příspěvků na různých stránkách Facebooku. Kandidáti, ne členové StANu, cca 3 lidé, nechtěli, jelikož jsem v minulosti vystupoval v opozici proti městu, abych byl na této kandidátce. Proto to musel nakonec řešit kraj a proto jsem díky Bohu ani nekandidoval, když se na to dívám zpětně. Moje doporučení bylo počkat 4 roky, zamakat a postavit jen Pirátskou kandidátku. Kluci to chtěli zkusit tak hodili podporu. Jako důvod neúspěchu vidím v tom, že jsme do toho nešli sami. A před volbami - táhnout za jeden provaz a podporovat se. Vyslechnout a být přítomen. Což MS Šumperk neudělalo a že střípků názorů z venčí si vytvořili nějaký ne zcela pravdivý názor.
Pro doplnění: Kvůli Markovu přístupu a neoprávněné kritice všeho co město udělalo kandidáti na společné kandidátce řekli, že s Markem do toho nepůjdou. Lidé, které nominoval STAN to tak také cítili (vše řešili s p.Sršněm ze STANu), takže v Zábřehu jiné řešení nebylo, a Markuv nápad na to kandidovat pouze ve 3 členech na kandidátce byl zcela mimo.
Kandidátka s podporou pirátů dostala 3-tí největší počet hlasů, což nemůže být bráno jako neuspěch, máme místa v komisích města a při kontaktní kampani se lidé o Pirátech v Zábřehu dozvěděli, takže myslím, že tyhle volby dopadly dobře- je to něco od čeho se v Zábřehu můžeme odrazit.
Pro další doplnění : nevím, kdo si myslíš, že jsi a jakým právem můžeš soudit a posoudit, co je a co není neoprávněná kritika. Je to věc co nekritizuješ ty sám? Nebo to, co vadí většímu počtu lidí a tobě a tvým kamarádům ne, je pak neoprávněné? Tento postoj mi připadá neobjetivní a krátkozraký. Je důležité přece vidět věci z více úhlú pohledu a ptát se a zjišťovat co si ostatní skutečně myslí. Kteří lidé na společné kandidátce? Vím jen o tobě, z jinýma jsem nikdy problém neměl (tak velká je chuť po postu?)! Chápu STAN, tam se cíleně zbrojilo proti mé osobě, aniž by mě někdo z nich znal a vyslechl - upekl jsi to ty, ať vědomě nebo nevědomě - tvůj problém. Můj konečný nápad byl - nekandidovat a počkat 4 roky, nápad před tím - kandidovat s těmi co jsme měli (nakonec by to mohlo něco přinést, jelikož, dle očekávání - lidé kroužkovali), kandidovat ve 3 členech byla čirá ironie někdy půl roku před volbami. :lol:
Místa v komisích města byli již před volbami obsazeny ne Piráty, kteří se stali Piráty následně. Co vím, jedná se o jednoho člena - Václava Doubravu. Takže nevím o jakých místech je tu řeč. STAN, které jste podpořili a byli úspěšní - nepočítám, jelikož jsou to nezávislí kandidáti, kteří nebudou prosazovat "naše" zájmy.
Nic si nemyslím, jen vím, že nás čekají 4 roky, kdy se bude na změnu muset opět počkat.
Neoprávněná kritika je kritika bez důkazů, což tvoje byla. S jinýma si možná ty problém neměl, ale oni s tebou evidentně jo, když s tím přišli. Jasné já upekl všechno z čeho si ty vyšel špatně, to dává smysl. Pokud vím tak ted jsou piráti ve 3 komisích nebo výborech v Zábřehu, takže si první zjisti, než něco budeš psát. Na schůži v Zábřehu si prezentoval sám před klukama z kraje, že klidně do toho pujdeš sám, a to bylo těsne před odevzdáním kandidátních listin. Takže když se v Olomouci dostali do zastupitelstva nezávislí kandidáti nebudou prosazovat naše zájmy?

Marek.Blaha
Místní předsednictvo

Příspěvek od Marek.Blaha » 30 říj 2018, 16:26

Neoprávněná kritika je kritika bez důkazů, což tvoje byla. S jinýma si možná ty problém neměl, ale oni s tebou evidentně jo, když s tím přišli. Jasné já upekl všechno z čeho si ty vyšel špatně, to dává smysl. Pokud vím tak ted jsou piráti ve 3 komisích nebo výborech v Zábřehu, takže si první zjisti, než něco budeš psát. Na schůži v Zábřehu si prezentoval sám před klukama z kraje, že klidně do toho pujdeš sám, a to bylo těsne před odevzdáním kandidátních listin. Takže když se v Olomouci dostali do zastupitelstva nezávislí kandidáti nebudou prosazovat naše zájmy?

Konstruktivní kritika, která posouvá věci k prospěšným změnám, ta je správná a z mého pohledu oprávněná. Když lidé spolu a otevřeně mluví a domluví se na něčem co město obohatí.
Pokud vím, tak lidé co se začali ochomýtat kolem Pirátské strany na Šumpersku, chtěli/jí hlavně vytěžit z našeho jména. Je to smutné, ale děje se to i u Pirátů. (viz dopis Aleše Valnohy a mé postřehy z jiných příspěvků). Olomouc sem netahej, do něj nevidíš ty ani já. Přesto Olomouci věřím, tam se lidé chovají jinak, Šumperku však ne.

P.S. Díky, že vyjmenuješ 3 Piráty v komisích a taky výhody, jaké to v našem městě přinese. Poznámka : kontrola není výhodou, která může něco lidem přinést - jen aby bylo jasno.

Žij si a měj se...těším se na odpověď....

např.
viewtopic.php?p=586461#p586461

👋
Naposledy upravil(a) Marek.Blaha dne 31 říj 2018, 08:37, celkem upraveno 1 x.
Spolu a otevřeně

Milos.Zmeskal
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Koordinátor
Dal poděkování: 533 poděkování
Dostal poděkování: 560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milos.Zmeskal » 30 říj 2018, 20:28

Já bych rád měl v PKS lidi, kteří nemají potřebu řešit drescode, to jakou hudbu lidé poslouchaji, kteří respektují ostatní lidi, kteří se nemusí omlouvat za svoje výroky, protože prostě nedělají z lidí kretény, mají ustálený názor, respektují to, na co mají mandát a na co ne a hlavně mají společný cíl a přístup k "vesmíru".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Zmeskal za příspěvky (celkem 7):
Martin.Smida, Radek.Vojtek, Marek.Blaha, Viktor.Tichak, Zdenek.Zak, Jana.Skopalikova, Michaela.Skokanova
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

Winston Wolfe z Xolku
OFFTOPICmilos.zmeskal(avkrouzku)pirati.cz
77O ll3 65O
fb.com/milhauzz18

Marek.Blaha
Místní předsednictvo

Příspěvek od Marek.Blaha » 31 říj 2018, 08:40

Milos.Zmeskal píše:
30 říj 2018, 20:28
Já bych rád měl v PKS lidi, kteří nemají potřebu řešit drescode, to jakou hudbu lidé poslouchaji, kteří respektují ostatní lidi, kteří se nemusí omlouvat za svoje výroky, protože prostě nedělají z lidí kretény, mají ustálený názor, respektují to, na co mají mandát a na co ne a hlavně mají společný cíl a přístup k "vesmíru".

Souhlasím, taky mám pocit, že si Šumperští se Šrejmou spletli stranu, do které vstoupili :fet:
Spolu a otevřeně

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2269 poděkování
Dostal poděkování: 3930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 31 říj 2018, 09:17

myslím, že to nebylo mířeno konkrétně na šumperáky... ;)

je to obecný princip.

s Milošem souhlasím. Jsem u Pirátů delší dobu a vždycky se mi líbila ta volnost, ten vzájemný respekt a tolerance odlišnosti mezi členy i vůči společnosti.

líbí se mi i to zmiňované rebelství, to se ale nemá vyznačovat nadřazeným, povrchním a arogantním chováním k "obyčejným" lidem, kombinované s vlezdoprdelkováním k těm rádoby "významnějším".

Tak jako i skladník ve šroubkárně si může přečíst Vergilia v originále, tak
i pankáč může mít často lepší chování, než kravaťák. ;-)

Piráti by si neměli hrát na elitu. jsme autentičtí zástupci/zastupitelé lidí - "my jsme vy"

Já vím, že Piráti procházejí vývojem a nemá cenu neustále vzpomínat na "starý dobrý časy". Rosteme, dospíváme a měníme se, ostatně sám jsem těm změnám nápomocen v Upgrade teamu a republikovém výboru. Ale přesto, nebo právě proto, si uvědomuju rizika spojená s překotným růstem. a vytrácení toho původního pirátského ducha je jedním z těch rizik. A z mýho pohledu by byla škoda, kdybychom se stali "normální" politickou stranou. Chci aby na prvním místě zůstaly ideje a ideály pirátství, tak jej i naše Česká Pirátská strana v posledních devíti letech pomáhá definovat.

v neposlední řadě bych chtěl poděkovat za odpovědi na moje otázky, které v mnoha případech nahradily kandidátskou řeč :-D a děkuji všem kandidátům, že do toho jdou.
...a všem členům přeji šťastnou ruku při volbě krajského předsednictva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 7):
Marek.Blaha, Antonin.Stepan, Viktor.Tichak, Jan.Bednarik, Zdenek.Zak, Martin.Morong, Radek.Vojtek
Zastupitel za Piráty v obci Majetín (od října 2014). V Pirátské straně v současnosti člen Republikového výboru (zvolený celostátním fórem v prosinci 2017) a Strategického týmu pro upgrade strany. Během parlamentních voleb 2017 člen volebního výboru. Od dubna 2016 do prosince 2017 - 2. místopředseda České Pirátské strany. Od listopadu 2013 do dubna 2016 předseda XOLKu.
Člen mediálního odboru, social media týmu, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“