Pavel Felgr

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí vstoupit.

Moderátoři: Odbor - personalni, PKS Liberecky kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Profese: Programátor na rodičovské dovolené
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Felgr

Příspěvek od Jana.Schlegelova » 16 říj 2018, 18:10

Martin.Rejman píše:
16 říj 2018, 18:01

Tak si to shrňme:
  • Piráti v Liberci nepostaví kandidátku, a to ani s omezeným počtem členů.
  • Aktivní lidi zapojí do jiného subjektu, který vznikl ad-hoc pro volby.
  • Následně lidem vyčítáme, že se do toho zapojili ?
Tos mě nepochopil, já mu to nevyčítám! Jen konstatuji, že každý to má jinak.. To jsou dvě odlišný věci.
Určitě bych to nebrala jako důvod pro to ho do strany nevzít. Jen jsem nadnesla jeden, pro hlavní otázku tohoto vlákna bezpředmětný fakt, že nevím, jak bych to já jako Pirát v LOLu dělala, ale to už není moje starost. Pro mě to překážka není, já bych Pavlovu pracovitost určitě uvítala.

Osobně si myslím, že mechanizmy přijímání k pirátům by měli bránit hlavně záškodníkům, kteří by nám chtěli stranu infiltrovat. To Pavel určitě není! Není ani agentem ANO :) a jestli se cítí být Pirátem, já bych mu v tom tedy určitě nebránila. Jestli jsem se špatně vyjádřila, omlouvám se.
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)

Ivan.Dumek
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Profese: obchodní zástupce Telco
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Příspěvek od Ivan.Dumek » 16 říj 2018, 20:42

Ač nečlen, přidám se do diskuze. Problém vidím hlavně v tom angažmá na čelní pozici v LOL a v tom, že Pavel vystupuje jako hlavní aktér a co vím, tak je opravdu jednou z hybných sil uskupení LOL. Potud je vše OK a všechna čest! Sám jsem s LOLem přes léto koketoval, několikrát se s lidmi z uskupení sešel a zvažoval nabídku na kandidaturu. To jsem následně řešil i v pirátském fóru na FB. Kandidaturu jsem nepřijal a s LOL jen sympatizoval (při absenci pirátské kandidátky v Liberci opravdu nic lepšího nebylo) + poskytl připomínky k programu.

Zásadní problém ale vidím právě v té budoucnosti - v LOLu se teď povede vnitřní debata o tam, jak působit dál s ohledem na blížící se krajské volby i komunální volby. V tu chvíli se tedy Pavel, jako čelní představitel LOLu, dostává do dost problematické situace, u které zatím nikdo nevíme, jak se zachová. Myslím, že by bylo vhodné, kdyby se k tomu sám vyjádřil. Navíc tedy čistě osobně vnímám poměrně silnou obhajobu Změny v Pavlových FB příspěvcích, ale to může být dáno tím, že Změnu nemusím.

Na závěr ale mohu potvrdit, že jak jsem Pavla poznal, je to určitě dobrý člověk:-)

Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo
Profese: chemik (technolog vývoje)
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 671 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Kolek » 19 říj 2018, 06:42

Martin.Rejman píše:
16 říj 2018, 17:51

V tom případě se již musím zeptat : JAKÉ KROKY PODNIKLO PŘEDSENICTO KRAJE K TOMU, ABY V LIBERCI ROSTLA PIRÁTSKÁ KOMUNITA ??? Krajské schůze se nekonají, členská základna v Liberci není vůbec.

V Jablonci je koalice s ANO, a jednoho člověka budeme odsuzovat za to, že má stejný přístup ke komunální politice, jako zbytek republiky ?

Kdo se aktivne a hlavne bez predsudku zajima o deni v KS LiK,vi, ze:
Tusim, ze v r. 2016 jsem s Honzou Kohlerem pomahal pri narocnem uklidu Zauhlovacky. Mj. proto, abychom uozornili na Piraty.
Rok 2017 zacal zasedanim KF v Liberci s Ivanovou ucasti. Pak probehlo vice nez 5 dalsich posezeni. Nejmene jednou na nich byl opet i Ivan B. pro zvyseni prestize. Dalsi akce i se stankem byla ve Spotu. Navic jsem usporadal v Lbc Uklidme Cesko.
V r. 2018 nasledovala akce v Plzence, ktera se preklopila v akci odpadliku ze Zmeny. Pak byla sch. ve Varsave, v dubnu udalost v Kultivaru, kde jsme meli s Ivanem, Tomasem a se mnou panelovou diskuzi, kam prislo asi 100 lidi a novinari. Pak ucast na par demoskach a neformalni setkani u Jany na zahrade. Mimo to opet Uklidme Cesko v Lbc, kde jsem byl jako jediny clen. Navrch financni podpora pro Zauhlovacku.
1. 11. jdu do panelove diskuze v Kultivaru a v listopadu bude v Lbc zasedani KF.
Ciste s Pavlem jsem se setkal nejmene 3x.

Prijde mi to jako velmi vyznamna aktivita rizena ciste ze strany PKS. Zadne jine KS neresi situaci, ze by v krajskem meste nebudovali misti bunku sami mistni clenove. V kazde jine obci naseho kraje funguji Pirati samostatne s podporou PKS.

Pokud se ANO tyka, neni fer srovnavat slozitou situaci v Jablonci a celostatni politiku trestne stihaneho a ze spoluprace s STB usvedceneho Babise.

I na vzdory narocnym volebnim kampanim a slozite situaci v Jbc pri zakladani MS, cemuz bylo treba venovat pozornost, odvadime intenzivni praci. Samozrejme napadnout to lze vzdy. Neni lepsi cesta, jak prosadit lepsi fungovani PKS podle vlastnich predstav, nez se stat jeho clenem, ziskas-li duveru a nominace clenu...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vyhnal, Marek.Forster, Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo LK; Garant bodu Věda a Výzkum; Republikový výbor; [email protected]
"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Ondrej.Kolek » 19 říj 2018, 07:54

Mimochodem Liberec je priorita pro r. 2019. Bez ucasti mistnich lidi tam ale moc nezmuzeme...
Kdo ma dobre napady, necht s nimi prijde a pomuze je realizovat. Vse ostatni je nekonstruktivni prskani :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvek:
Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo LK; Garant bodu Věda a Výzkum; Republikový výbor; [email protected]

Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Ondrej.Kolek » 19 říj 2018, 08:01

Taky tu padlo, ze pred Pavlem o Piratech v Lbc nikdo nevedel. Tak to je s prominutim pitomost. Naopak nas spoustalidi presvedcovala, at nestavime na byvalych clenech Zmeny. Ja myslim, ze sve misto by mohli mit, ale postavit to musime na novych zakladech...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvek:
Daniela.Weissova

Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Schlegelova » 19 říj 2018, 08:16

Ondrej.Kolek píše:
19 říj 2018, 08:01
Taky tu padlo, ze pred Pavlem o Piratech v Lbc nikdo nevedel. Tak to je s prominutim pitomost. Naopak nas spoustalidi presvedcovala, at nestavime na byvalych clenech Zmeny. Ja myslim, ze sve misto by mohli mit, ale postavit to musime na novych zakladech...
Ondro. Tos špatně pochopil, bylo to myšleno tak, že když pavel vstupoval do komunálního života aktivního občana (rok 2011), o Pirátech tu nikdo nevěděl. Že tudíž nebylo tak divný, že skončil i se Změnou. Piráti tu prostě tehdy nebyli volba. Né že by se Piráti začli skloňovat kvůli Pavlovi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvek:
Ondrej.Kolek
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)

Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Ondrej.Kolek » 19 říj 2018, 08:27

Bude fer se s Pavlem opet sejit. Prijeti zadneho cloveka nebylo venovano tolik pozornosti a chapu, ze hlavnim duvodem zamitavych postoju se staly jeho argumenty kolem spoluprace s Babisem. Pak to zabil tim LoL, od cehoz jsem ho osobne odrazoval ze zreych duvodu.

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 191 poděkování
Dostal poděkování: 168 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova » 19 říj 2018, 08:49

Zdravím ještě jednou a děkuji Ondrovi za shrnutí stavu v LB.
Osobně si myslím, že nikde nebylo zatím tolik aktivity ve městě, kde Piráti nebyli (pardon 1) a od Martina to vnímám jako nefér, neb o tom přece ví. Co se Pavla týká, i jeho obhajování - neznám ho dlouho a vlastně ani osobně. To z jednoho setkání opravdu nezjistíš. Pavel se mohl podílet na všech našich akcích v LB - neviděla jsem ho. Co se týká hnutí ANO, já osobně vnímám jako zásadní rozdíl stát v povolebním vyjednávání, kde si navíc mohu klást nějaké podmínky a trvat na jejich dodržování a něco jiného je obhajovat lidi z ANO. Já mám přes ně černou plachtu a to, že v některým místech není zbytí a jde se do společné koalice přijímám s velkým sebezapřením. Pro mě je lidsky nepřijatelné vstoupit do hnutí, jehož předsedou je trestně stíhaný STBák, a kterému nebylo hanba spojit se s komunisty, aby mohl vládnout. A to jak vládne tady snad nemusím rozvádět. Je jistě každého věc, jak toto vnímá, ale znovu říkám, že ochota spolupráce s ANO, kterou Pavel na schůzce prezentoval, je pro mně nepřijatelná. A to, že jako reprezentant LOL, které bylo ve volbách úspěšné a staví koalici, usiluje o vstup k Pirátům, je pro mně nepochopitelné. Pokud to má zbytek předsednictva jinak, jistě bude přijat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvek:
Marek.Forster
Daniela Weissová
2.místopředsedkyně PKS
Liberecký kraj
členka RV

Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Schlegelova » 19 říj 2018, 09:43

Daniela.Weissova píše:
19 říj 2018, 08:49
Pavel se mohl podílet na všech našich akcích v LB - neviděla jsem ho.
Nicméně vidět jsi ho mohla. Mimo Ivana v Kultivaru (jehož oficiální část jsem prošvihla i já, tak nemám komu co vyčítat :D), se Pavel otočil na několika z nich. Já to počítám od Plzeňky v lednu (dál osobně nedohlédnu).
Daniela.Weissova píše:
Co se týká hnutí ANO, já osobně vnímám jako zásadní rozdíl stát v povolebním vyjednávání, kde si navíc mohu klást nějaké podmínky a trvat na jejich dodržování a něco jiného je obhajovat lidi z ANO. Já mám přes ně černou plachtu...
OK. Nicméně opravte mě, jestli se pletu. V předsednictvu byste měli rozhodovat nikoli ani tak podle osobních černých plachet, ty máme všichni nějaké. Ale podle těch pirátských obecně. A pokud vím, nemáme to všichni v Pirátech vždycky stejné. Viz třeba výsledek členské ankety ohledně zdanění církevních restitucí (já jsem proti, ale ukamenuji za to jiné?). A asi to nebude jediný příklad.
Říkám to s důrazem na to, že nevím, co jste si tehdy na té schůzce s Pavlem řekli. Snažím se přispět jen tím, že Pavla znám několik let a opravdu vím, že agentem ANO není. Jestli se Pavel cítí být Pirátem, musí vědět on sám.
Daniela.Weissova píše:
A to, že jako reprezentant LOL, které bylo ve volbách úspěšné a staví koalici, usiluje o vstup k Pirátům, je pro mně nepochopitelné.
Dá se to chápat tak, že LOL je občanská kandidátka složená pro jeden účel. Něco jako Smržovka srdcem například.. Tohle by měl Pavel vysvětlit, jak to s tím LOLem je. I v návaznosti na to, že Ivan tu psal něco o LOL a krajských volbách. Měl by osvětlit, jak ta práce následující čtyři roky bude vypadat a fungovat. Proto nápad Ondry, že byste se s Pavlem sešli ještě jednou, považuji za velmi dobrý. A já s touhle obhajobou končím, už nemám co říct.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvek:
Ivan.Dumek

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 191 poděkování
Dostal poděkování: 168 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova » 19 říj 2018, 10:21

OK :) A já končím s "žalobou" :) :)
Daniela Weissová
2.místopředsedkyně PKS
Liberecký kraj
členka RV