Petr Čáp

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Odbor - personalni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Petr Cap
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: Zubní lékař
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Petr Čáp

Příspěvek od Petr Cap » 09 lis 2018, 20:26

Zdravím vespolek,

po několika letech jsem se opět rozhodl k návratu do Pirátské strany.
Nyní je mi 28, jsem jistě "moudřejší", čerstvě ženatý, v pracovním procesu.

Nejde ani tak o prospěchářství jako o snahu podpořit tento projekt.

a) Nejprve by bylo asi dobré rozebrat, proč jsem dříve nepokračoval v PS.
Důvodů bylo více. Hlavním důvodem byla nutnost dokončit školu.
Vystudoval jsem, pracuji jako zubní lékař. Politika tedy pro mě není středobodem vesmíru. Má práce mi ale dává nové obzory i chuť.
Dalšími důvody byla i neustálá snaha pochybných členů vnutit Pirátské straně konspirační nádech, lékařskou alternu, nekritickou obhajobu čehokoli pochybného (jen aby se někdo lišil) a snahu zatrolit si místo vyhledání psychiatra.
Jména pamětníci znát budou, já jsem rád, že se od většiny těchto členů PirStr odtrhla.

b) Po celou dobu jsem v kontaktu s piráty, sleduji, fandím, při volbách lehce pomáhám.
Mám strašnou radost, kteří lidé se dostali (zůstali) v popředí. Vážím si převážně těch mladých, kteří s respektem zvládají své vysoké pozice. I to je jedním z důvodů, proč PirStr věřím.

Piráty jsem volil již v "pravěku", kdy měli 0,8%. Jako student jsem za Pir. kandidoval i do zastupitelstva středočeského kraje.

c) Rád bych se angažoval v sekci zdravotnictví.
Jedním z důvodů je i strach, kam se může neinformovaný volič v této sekci dostat. Aeronet, Rosalio, MMS či CDS a další podobné nesmysly dokáží snadno přesvědčit obrovské množství lidí, kteří velmi často umírají z důvodu nedůvěry ve skutečnou medicínu. Premiér se chlubí, že bere homeopatika na křivdu. Různí poradci, ezomatky šíří nesmysly bez nejmenší znalosti problematiky a tahají z důvěřivých lidí nelidské částky. Absolutně nekritický přístup, plný emocí.
Problém ve zdravotnictví je ale systémový a zdejší situace bude neudržitelná. Demografická křivka hraje velmi v náš neprospěch. To je ovšem na dlouhé povídání.

d) Má politická orientace - liberální demokrat. Rozdělení na pravici a levici moc nevěřím, svět se mění a stejně proměnlivé jsou i názory stran.
Jsem absolutně proevropský, pragmatik, humanista, nerad tahám emoce do politiky. Jsem pro dialog se všemi demokratickými stranami.

Nechci nicméně nudit dlouhým povídáním, jen se zeptejte na cokoli, rád odpovím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Cap za příspěvky (celkem 5):
Klara.Kocmanova, Jiri.Snizek, Jan.Mejsnar, Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Re: Petr Čáp

Příspěvek od Martin.Polak » 11 lis 2018, 01:52

Jsi tedy ze Sedlčan a nebo z Plzně?
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Petr Cap
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: Zubní lékař
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Cap » 11 lis 2018, 09:43

Jsem ze Sedlčan (trvalé bydliště).
Studoval jsem v Plzni.
Pracuji v Praze. V nejbližších několika letech bychom se rádi vrátili na Sedlčansko.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6180 poděkování
Dostal poděkování: 2122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 11 lis 2018, 11:47

S Petrem jsme k Pirátům vstupovali, i když nebyl později členem, pomáhal právě na Sedlčansku s kampaněmi, takže jsem měla příležitost nabádat ho stále k návratu, při dovozu merche, novin atp.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“