Nikola Főldešová

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Odbor - personalni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Nikol.F
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: student sociální činnost
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nikola Főldešová

Příspěvek od Nikol.F » 08 říj 2018, 12:34

Dobrý den,

Jmenuji se Nikola Főldešová,jsem studentem sociální činnosti.

Pirátskou stranu sleduji, volím a jsem velkým příznivcem a byla by pro mě čest, kdybych mohla být i členem a nezůstávat pouze příznivcem. Mám v plánu zasedat u komise u voleb v naši obci za stranu pirátů a byla bych ráda, kdyby už tomu tak po novém roce bylo. Dále bych chtěla kandidovat do zastupitelstva a hrdě pod svým jménem mít pirátskou stranu, jelikož věřím v to, co děláte a dává mi vše smysl. Nikdy jsem se o politiku nezajímala, ale díky Vám jsem se zajímat začala.

Do činnosti mohu přispět s čímkoliv. (Co neumím se hravě naučím). Ráda píšu články i tím bych mohla přispět. S čímkoliv si poradím bez ohledu na můj věk.
Jsem komunikativní, společenská, ovládám počítačové programy ke psaní, jsem aktivní vedoucí ve skauting Plaňany, miluji zvířata, děti, jezdím na koni a účastním se různých akcí. Zajímám se o sociální činnosti a o dění v naší vsi a republice. Bude mi tedy ctí být členem Pirátské strany.

Děkuji za Váš čas přečtení této zprávy,
Hezký den,
Főldešová Nikola
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikol.F za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora, Jan.Korbel

Nikol.F
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Főldešová

Příspěvek od Nikol.F » 08 říj 2018, 13:04

Zapomela jsem napsat, že jsem z okresu Kolín. Z vesnice jménem Chocenice/Břežany I

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 1985 poděkování
Dostal poděkování: 859 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 08 říj 2018, 14:10

Ahoj NIkolo, díky za tvůj zájem. Pokud máš čas, pojeď s námi z Kolína v neděli do Prahy https://www.facebook.com/events/308407113276320/ viewtopic.php?f=799&t=13752&p=583630#p583630
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 184 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Polak » 08 lis 2018, 16:35

Ahoj, Jirka Snížek ti už posílal pozvánku na zítřejší akci v Kolíně. Pro úplnost to píšu ještě sem - 9.11. od 18:00 v Restauraci Česká Koruna - https://goo.gl/maps/YSuJ83hPzTv
Je to sice schůze jen místního sdružení Kolín, ale přítomno bude i z větší části předsednictvo kraje, které pak reálně v budoucnu hlasuje o tvém přijetí.
Přítomen bude i Ivan Bartoš, takže můžeme poznat lépe my tebe a ty nás. ;-)
Pro pozdější zápis uvádím, že už jsi myslím jednou byla grilována v Praze. (grilování = série otázek a odpovědí pro posouzení uchazečky o členství)

Každý kdo se uchází o členství musí zodpovědět i na sérii otázek na fóru, protože ti je ještě nikdo neposlal, udělám to já! :lol:
Odpovídat můžeš stručně ale ať to není stylem ANO/NE.

1. Proč my a ne někdo jiný? Proč chceš do Pirátské strany?
2. Máš už nějakou politickou minulost? Byla jsi členkou nějaké strany? Kandidovala jsi už v nějakých volbách? Je někdo z tvé nejbližší rodiny člen nějaké strany či hnutí?
3. Byla jsi někdy vyšetřována policii a máš v trestním rejstříku záznam? ANO/NE
4. Co si myslíš o legalizaci či dekriminalizaci marihuany?
5. Řešení bytové politiky - Měla by mít obec možnost zvýšit daně z dlouhodobě neobydlených bytů? Aby byl majitel motivován nenechávat byty dlouhodobě prázdné.
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o geneticky modifikovaných potravinách o jaderné energetice? Podporuješ a nebo jsi proti?
8. Názor na referendum: Všeobecná referenda na různá témata ANO/NE? Má se v referendu případně hlasovat o vystoupení z EU a NATO?
9. Co nejvíc pálí Českou republiku?
10. Autorské právo: Co si myslíš o poplatku za prázdná media? OSA dostává za každý 1GB kapacity flash disku 1.50 Kč.
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Nikol.F
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikol.F » 11 pro 2018, 13:55

1. Proč my a ne někdo jiný? Proč chceš do Pirátské strany?

Díky pirátům, jsem se začala o politiku zajímat. Nikdy mě politika ničím nezaujala.

2. Máš už nějakou politickou minulost? Byla jsi členkou nějaké strany?
Kandidovala jsi už v nějakých volbách? Je někdo z tvé nejbližší rodiny člen nějaké strany či hnutí?

Nemám politickou minulost, nikdy jsem nekandidovala, ale mám to v plánu někdy zkusit a z mojí rodiny nikdo nebyl v žádné straně. Jediné, čím se naše rodina zabývá je skauting. Což dělám jen já a moje sestra.

3. Byla jsi někdy vyšetřována policii a máš v trestním rejstříku záznam? ANO/NE

Ne.

4. Co si myslíš o legalizaci či dekriminalizaci marihuany?

S legalizaci souhlasím. Myslím si, že legalizaci by se vyřešil problém s dealery a pro děti by byla marihuana nedostupná.

5. Řešení bytové politiky - Měla by mít obec možnost zvýšit daně z dlouhodobě neobydlených bytů? Aby byl majitel motivován nenechávat byty dlouhodobě prázdné.

Myslím si, že je na každém majiteli, co se svým prostorem, bytem udělá. Pokud chce mít byt neobydlených, tak ať je neobydlený.

6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?

Pokud se nám něco nelíbí, tak to slušně řeknu. Hranice je u mě vulgarismus a agresivita. Není důvod být vůči tomu, co se nám nelíbí vulgární a agresivní.

7. Co si myslíš o geneticky modifikovaných potravinách o jaderné energetice? Podporuješ a nebo jsi proti?

Geneticky modifikované potraviny nepodporuji. A o jaderné energetice ještě nejsem schopna říct, zda ji podporují nebo ne.

8. Názor na referendum: Všeobecná referenda na různá témata ANO/NE? Má se v referendu případně hlasovat o vystoupení z EU a NATO?

ANO. A nejsem si jistá zda by byl dobrý nápad vystoupit z EU. Nedokážu si představit jestli by to byl pro nás přínos a nebo problémy.

9. Co nejvíc pálí Českou republiku?

Hospodářství, školství, zdravotnictví. Hlavně to, že pojišťovna nechce proplacet např. Léčbu rakoviny, zdravotní pomůcky v některých případech. A přitom proplaci něco, co není na 1. Místě. Na 1. Místě je zachránit někomu život. Ne každý má na to, aby si zaplatil za to "aby mohl žít"

10. Autorské právo: Co si myslíš o poplatku za prázdná media? OSA dostává za každý 1GB kapacity flash disku 1.50 Kč.

Přiznám se, že o tomhle slyším poprvé a trochu nechápu, proč za každý 1GB dostávají 1.50kc. Nemohu na tuhle otázku odpovědět, ale určitě si o tom něco zjistím.
Jan.Korbel, Martin.Polak, Dalibor.Zahora

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 26252 poděkování
Dostal poděkování: 12405 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 13 pro 2018, 17:52

Nikol.F píše:
11 pro 2018, 13:55

Myslím si, že je na každém majiteli, co se svým prostorem, bytem udělá. Pokud chce mít byt neobydlených, tak ať je neobydlený.
Ahoj,
a takže když je v Praze velké množství prázdných domů a každý rok na ulici umrzne několik, možná desítky bezdomovců, tak takhle je to podle tebe v pořádku?
A co by si řekla na ustanovení LZPS
(3) Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv druhých anebo v rozporu se zákonem chráněnými obecnými zájmy. Jeho výkon nesmí poškozovat lidské zdraví, přírodu a životní prostředí nad míru stanovenou zákonem.
https://www.psp.cz/docs/laws/listina.html
A pak mám ještě tyhle otázky:

A) Co by si chtěla v rámci Pirátské strany dosáhnout, chtěla by si někam kandidovat nebo jak si představuješ svoji roli ve straně?
B) Je něco co se na Pirátech nebo jejich programu nelíbí a co by si chtěla změnit?
C) Chceš se zapojit do kampaně do eurovoleb? Jak? Jsi například ochotna rozdávat Pirátské listy či dělat podobné aktivity?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jiri.Snizek
kandidát do eRVé - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Jan.Prokop
Člen KS Středočeský kraj
Profese: ITak
Dal poděkování: 208 poděkování
Dostal poděkování: 374 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Prokop » 13 pro 2018, 18:47

Dalibor.Zahora píše:
13 pro 2018, 17:52
Ahoj,
a takže když je v Praze velké množství prázdných domů a každý rok na ulici umrzne několik, možná desítky bezdomovců, tak takhle je to podle tebe v pořádku?
Co mají společného bezdomovci s tím, jestli majitel byt pronajme nebo nepronajme, dle statistik je obsazenost bytů v městech nad 100000 cca 90-95%, tj kdyby se obsadily všechny byty, tak cena nájemného klesne max o 10%, chci vidět tu haldu bezdomovců, který neměli 10k měsičně, jak pro ně 9k měsičně nebude problém, když nejsou si schopný ani zaplatit ubytovnu za kilo na noc. Každej není anarchista jako ty a není důvod proč by nemohla být pirát.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 26252 poděkování
Dostal poděkování: 12405 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 14 pro 2018, 09:06

Já se ale ptal Nikoly, takže si s dovolením nejdřív počkám na její reakci. Jinak je velmi zajímavé, co z té otázky dokážeš predikovat. :)
kandidát do eRVé - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Nikol.F
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikol.F » 14 pro 2018, 11:12

Dalibor.Zahora píše:
13 pro 2018, 17:52
Nikol.F píše:
11 pro 2018, 13:55

Ahoj,
(3) Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv druhých anebo v rozporu se zákonem chráněnými obecnými zájmy. Jeho výkon nesmí poškozovat lidské zdraví, přírodu a životní prostředí nad míru stanovenou zákonem.
https://www.psp.cz/docs/laws/listina.html
A pak mám ještě tyhle otázky:

A) Co by si chtěla v rámci Pirátské strany dosáhnout, chtěla by si někam kandidovat nebo jak si představuješ svoji roli ve straně?
B) Je něco co se na Pirátech nebo jejich programu nelíbí a co by si chtěla změnit?
C) Chceš se zapojit do kampaně do eurovoleb? Jak? Jsi například ochotna rozdávat Pirátské listy či dělat podobné aktivity?
Ahoj, není podle mě v pořádku, že 10 bezdomovců v zimě umrzne, ale nevím, co s tím má společného majitel bytu. Pro bezdomovce tu máme prostory ve kterých mohou být. Ruku na srdce, že ne každý te možnosti využije. Ta možnost tu u nas ale je. Každý majitel si podle mě má se svým majetkem naložit podle svého uvážení. Bezdomovce bych do té otázky nezatahovala, jak už jsem zmínila pro bezdomovce prostory jsou.

A abych odpověděla na další tvé otázky.

Jak už jsem zmiňovala, jsem v politice začátečník a teprve sbírám informace. Chtěla bych být napomocna k tomu, aby se i u nás Piráti rozvíjeli. Pro lepší výsledky. U nás v Kolíně je Pirátů málo a myslím, že každá ruka se hodí.
Zatím jsem nenašla nic, co by se mi na Piratech vyloženě nelíbilo, tudíž není nic, co bych změnila, ale myslím že časem se třeba něco najde. 100 lidi 100 chut, aby člověk byl ve straně nemusí souhlasit úplně se vším, ale bojuje za to s čím souhlasí.

Ano, jsem ochotna rozdávat pirátské listy, letáky cokoliv. Žádná práce není zbytečná.

Doufam, že jsem ti odpověděla dostatečně na všechno. :)
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Dalibor.Zahora

Nikol.F
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikol.F » 14 pro 2018, 11:19

Ještě tedy chápu, že mohou tyto prostory být přeplněné. Tak by bylo možná dobré, kdyby se bojovalo i o to, aby těch prostoru bylo více. Taky tu jsou ubytovny, kde mohou za 100 na noc přespat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikol.F za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“