Pavel Knežik

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Koordinatori, Odbor - personalni, PKS Vysocina

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Pavel.Knezik
Člen KS Vysočina
Profese: IT Administrator
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pavel Knežik

Příspěvek od Pavel.Knezik » 08 lis 2018, 10:46

Dobrý den všem,

čas je nejvzácnější „komodita“, která nám byla dána. Je tedy otázkou jak se svým časem naložit.

Člověku to někde vzadu hloubá v hlavě, ale nepřidává tomu většinou žádnou důležitost.
Nějak bylo, nějak bude“, říkáme si.
Mé probuzení bylo způsobeno až v konfrontaci s konečným ultimátem samotného bytí.

Najednou se začne člověk ptát jinak: kdo jsem, kam směřuji, co po mě zbyde, co jsem udělal pro ostatní?

Vždy jsem věřil v to, že pokud půjdeš s davem, dojdeš jen tam, kam dojde dav.
Věřím v jiný úhel pohledu na svět, v jiné myšlení.

A také věřím v to, že správný lídr by měl vést příkladem, inspirací, motivací.

Začalo to mojí aktivitou na poli dobrovolných hasičů, kde jako Vedoucí kolektivu - Mladých hasičů jsem měl tu čest vést své družstvo v dobách úspěšných i neúspěšných.
U hasičů jsem pochopil jednu z dalších věcí. Pokud chceš něčeho dokázat, musíš umět přesvědčit ostatní a samozřejmě to, že ten kdo stojí u kormidla má možnost nasměrovat myšlení své komunity.
Zkrátka vždy jsem musel být tím, kdo udělá víc než ostatní, tak aby náš koráb dorazil k vytouženému cíli.

I když se to nezdá tak díky hasičům jsem se dostal k politice, kandidoval jsem do zastupitelstva jako nezávislý za jednu z místních stran.
Mojí vizí bylo působit v oblasti sportu, mládeže, vzdělávání.
Do zastupitelstva jsem se nedostal a vnitřní politika strany mě trošku zklamala tak jsem se rozhodl, že svůj čas věnuji partnerovi, který je mé vizi bližší.

A proto žádám o pirátské členství, rád bych založil u nás na „dědině“ buňku pirátů.
Spolek lidí, kteří by byli schopni a ochotni pracovat pro místní komunitu, společenství.
Rád bych opět zkusil kandidovat do místního zastupitelstva a vnést tak trochu čerstvého větru do místního zřízení a podílet se na rozvoji našeho městečka.

Pavel Knežik
39 let
IT administrátor, dobrovolný hasič, akvarista, knihomol, kuchař samouk, milovník dobrého vína a jídla

Pelhřimov
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 8):
Michaela.Vodova, Roman.Pasek, Milan.Dadourek, Roman.Semik, Jan.Posvar, Ivan.Muzik, Hana.Hajnova, Filip.Krska

Michaela.Vodova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: osvč
Dal poděkování: 3843 poděkování
Dostal poděkování: 4864 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Knežik

Příspěvek od Michaela.Vodova » 08 lis 2018, 12:04

Ahoj Pavle!

Díky za tvé představení a chuť stát se Pirátem. Máš zajímavou motivaci, ovšem tvůj popis lídra mě zaujal ještě více.

Dalším krokem, jak již víš (psala jsem ti v emailu) je osobní setkání s předsednictvem. Budeme teď spolu ladit kdy se sejdeme. Nejbližší možnost je 11.11.2018 od 16 hodin na krajském zasedání v Jihlavě, Pirátském centru, Matky Boží 9.

Budu ráda, pokud ti to vyjde, pokud ne, vymyslíme jinou příležitost. :)

Naměruji sem ostatní členy předsednictva, mají možnost položit nějaké otázky, nebo se jinak vyjádřit..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvek:
Pavel.Knezik
Koordinátorka KS Vysočina, předsedkyně KS Vysočina.
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
wiki kraje, web kraje můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 11-19

Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 477 poděkování
Dostal poděkování: 271 poděkování

Příspěvek od Roman.Pasek » 08 lis 2018, 15:13

Ahoj,

děkuji za představení, pěkně napsáno!

Zajímalo by mě z jakého důvodu bys rád právě pirátské členství a ne jinou stranu?

Díky za odpověď
Zastupitel města Třebíč.
http://spolecneotevremetrebic.cz

Pavel.Knezik
Člen KS Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Knezik » 08 lis 2018, 16:55

Proč k pirátům?

Osobní rovina etická:

Piráti jsou „mladou stranou“ a tak nemají spojení na předchozí režim.

Osobní rovina názorová:

Otevřenost a transparentnost strany je názor který je mi vlastní. Osobně se snažím být otevřený a zkoumat věci z různých úhlů. Hledat pravdu, smysl. Konstruktivně kritizovat a být kritizován, stejně tak chválit v případě úspěchu. A to mi přijde, že piráti dělají.

Osobní rovina profesní:

Věřím v to, že bych byl pro piráty přínosem. V IT se pohybuju od roku 1990 a tak si myslím, že v téhle oblasti mám nějakou zkušenost. Například v kontextu digitalizace úřadů. A nějakou dobu jsem se pohyboval v pokerové komunitě. Nejen díky pokeru jsem pochopil, že tvrdá práce nese svoje ovoce a hlavně jsem neskutečně rád za to, že mě tato hra přivedla na cestu osobního rozvoje, produktivity práce, time managementu atd.

Rovina politická:

Piráti získali u nás na městě ve volbách do poslanecké sněmovny 10,45%, v komunálních volbách získali 0%, protože tu jednoduše nemají zastoupení.
Takže je tu u deseti procent voličů názorová shoda, ale bez zastoupení ve volbách nemohli občané piráty volit. A tak zvolili menší zlo.
Myslím si, že by se to mělo změnit. Tlacháním u piva toho asi moc nezlepšíme. A věřím v to, že principy pirátů by u nás na radnici jen prospěli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 5):
Roman.Pasek, Milan.Dadourek, Ondrej.Tuma, Eva.Novakova, Ivan.Muzik

Rene.Mayer
Člen KS Vysočina
Profese: revizní technik
Dostal poděkování: 18 poděkování

Příspěvek od Rene.Mayer » 16 lis 2018, 12:45

Ahoj Pavle, rád bych se v krátkosti vyjádřil ke tvé odpovědi v politické rovině.
10,45% v parlamentních volbách neznamená zhruba stejný zisk při komunálních volbách.
Pro mne velmi neocenitelný a poučný příklad:
Nové Město na Moravě říjen 2017 parlamentní volby bez mého přičinění cca 11% pro piráty.
Nové Město na Moravě říjen 2018 komunální volby s mým velkým přičiněním cca 4% pro piráty.
Samotné pirátství ještě neznamená úspěch. Až ve spojení s časem (tebou trefně nazvaným "nejvzácnější komoditou), který k tomu správně investuješ, by se úspěch dostavit mohl.
Ale vy hasiči jste tvrdí hoši a jen tak se ničeho nezaleknete.
Tak vítej na lodi a hodně zdaru. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rene.Mayer za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Pavel.Knezik

Pavel.Knezik
Člen KS Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Knezik » 18 lis 2018, 11:22

Ahoj Rene,

dekuji za komentar. Je mi jasne, ze je rozdil mezi komunalnimi volbami a volbami do parlamentu.
Komunalni volby jsou o tom "ksichtu", ktery se uchazi o praci v zastupitelstvu.

Ale i tak si myslim, ze by bylo vhodne dat nasim volicum na meste vetsi moznost volby.

Budeme mit defakto ctyri roky na to abychom vesli ve znamost. A abychom ty sve piratske myslenky trosku protlacili mezi verejnost na te lokalni urovni.

Samotne piratstvi urcite neznamena uspech, ale je tim prvnim kruckem. Tato strana je mi opravdu blizka a myslim si, ze pracovat na vetsim celku je lepsi nez zakladat nejakou mini stranu a bojovat "jen" na lokalni urovni.

Dekuji za podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, Ondrej.Tuma

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 19 lis 2018, 19:03

Ahoj,
zítra, 20.11, se s Pavlem sejdu v 15 hod v JiPiCe, kdyby jste se chtěl někdo přidat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 3):
Hana.Hajnova, Pavel.Knezik, Roman.Pasek

Pavel.Knezik
Člen KS Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Knezik » 20 pro 2018, 10:46

Zdravim vsechny,

po domluve s koordinatorkou ks, jsem se rozhodl pozadat o zkracene rizeni k prijeti za clena.

Na zaklade doporuceni se budu snazit zodpovedet otazky v dokumentu: Doporučení PKS k přijímání členů.pdf
z google drive pro nováčky.
(Google drive pro novacky)
Omlouvam se bude to dlouhy
1. Odkud ses, cim se zivis, co dokazes, jake mas zkusenosti?
  • Pochazim ze slovenska v detstvi jsme se s prestehovali na vysocinu, kokretne do Pelhrimova, kde ziji dodnes
  • Momentalne se zivim jako Administrator systemu a spravce site ve vyrobnim podniku
  • Co dokazu? Oborove jsem elektrotechnik a pohybuju se v IT svere
  • V profesnim hledisku sem kovany ve sprave siti a systemu, mimo obor se zabyvam vetsinou tematy osobniho rozvoje: produktivitou prace, prokrastinaci,
    psychologii/komunikaci na pracovisti, vedenim atd. Dale pracuji na sve odbornosti dobrovolneho hasice.
  • Neco zkusenosti jsem uz pobral, ale clovek se stale uci, konkretne jsem pricihnul napr. k tomuto:
    • Vedl jsem skolni casopis, pocitacove krouzky, pracoval brigadne ve mlyne, na katru, na stavbe, jako ucitel VT, 10 let prace v nemocnicnim prostredi,
      10 let prace na poli technika a administratora site pro lokalniho internet providera,
      v posledni dobe pracuji s hasickou mladezi nebo pusobim jako rozhodci sportovnich soutezi

2. Znas poslani Piratu vyplyvajicich ze stanov a program? Co povazujes za nejdulezitesi, s cim naopak nesouhlasis, co te moc nezajima?

• Poslani znam
  • Programem se prokousavam
  • Za nejdulezitejsi povazuji svobodny pristup k informacim, svobodu projevu a pohybu
  • Tak nejak nemam zatim s cim nesouhlasit
  • Vsechny temata jsou zajimava, ale aktivne se da asi v realu pracovat jen na nekterych pro me asi: IT a sport
3. Byl/a jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys
volil/a nebýt Pirátů a proč?

• Nebyl jsem clenem politicke strany, ale kandidoval jsem v tomto roce do zastupitelstva jako nezavysly kandidat,
    kolektiv za ktery jsem kandidoval, ale nezapadal do me prestave o praci pro spolecnost a tak jsme se rozesli
  • Tech stran co se nechaji volit moc neni takze jsem rad za Piraty
4. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / místní / krajské úrovni, čemu by ses rád/a věnoval/a? Čím můžeš
Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?

• Politika me zacala zajimat az v dobe kdy jsem si uvedomil, ze tlachanim u piva se nic nezmeni. Clovek musi jit s kuzi na trh.
    Kde me bude treba tak pomuzu oborove jsem tvarny a mam vseobecny prehled. Takze muzu pomoci v ruznorodych oblastech

5. Sleduješ pirátské fórum? Vidíš tam možnosti pro svoje zapojení?

• Forem se prokousavam. Na prvni dojem je to pro me jedno velke mraveniste. Kdyz jsem vedl gildu na WOWku tak jsme meli taky forum,
    ale ne takto rozsahle. Chvilema to muze presahnout puvodni myslenku a muze to byt i na skodu. Spis mam radsi osobni diskuzi.
6. Víš kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
  • Google drive KS je dlezitym zdrojem informaci. Dale piratska wiki. Pirastke webovky
  • Ve strukture se zacinam orientovat, nemate to zas tak jinak od hasicu ;)
  • Ty zkratky si budu muset ale zazit, osobne je moc nerad pouzivam, protoze lide nezainteresovani nemaj pak paru
7. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam
kandidovat?

• Rozhodne, do politiky jdu abych trosku pomohl napravit deni u nas na obci. Chtel bych kandidovat za mistni sdruzeni piratu do zastupitelstva.
    Kdo vi trebas i na kraj nebo do PS (he he)
8. Moje nazory na nasledujici otazky:
  1. Jaký máš názor na členství ČR v EU?
    • Za me rozhodne ano, jsem proevropsky orientovany.
  • Co si myslíš o legalizaci, toleranci a zákazu drog?
    • Samozrejme pase jsou tezke drogy, ktere zpusobuji zavislost a poskozeni zdravi.
      Pokud se ale budeme bavit o konopi a o to navic o konopi pouzivanem k lecebnym prostredkum,
      je rozumna myslenka prosadit bezstrestne pouzivani pro vlastni potrebu.
    • Kdyz jdeme do dusledku ani zakazem nedokazem zabranit tomu jestli k drogam maji lide pristup nebo ne.
      Je na jejich svobodne volbe kdy prekrocit hranici a prevzit za sve ciny zodpovednost. (viz napr rizeni pod vlivem navykove latky)
  1. Co si myslíš o autorském zákonu?
    • Narizovat, kontrolovat, pokutovat - to je smer kam bychom se fakty nemeli posouvat
    • Je jasne ze autori by meli dostat zaplaceno za svoje prava, je otazka jestli tak jak je to ted je oboustrane vyhodne,
      co k tomu rict vic. Poplatek z media ktere nepouziju na hudebni skladby? Proc jako.
  1. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí?
    • Kdyz si statnici zacnou omlouvat sledovani obcanu na zaklade nejakeho pocitu ze by mohli byt vlastne vsichni zli.
      (Tohle je asi na sirsi diskuzi za ramec fora)
  1. Jak by měla vypadat svoboda Internetu a jaký máš názor na síťovou neutralitu?
    • Mam to stesti ze jsem byl u pocatcich internetu a tak vim jak to vypadalo v pravekych dobach sdileni ftp a telnet chatu.
      • Sam zastavam nazor ze pokud je neco na internetu je to verejne. Pokud nechci aby to verejne bylo tak to tam nedam preci.
        Snaha omezovat kontrolovat je uplne zcestna clovek mam mit svobodny pristup k informacim.
      • Jako registrovany gambler vim o cem mluvim s cenzurou intenetu jsem prisel o moznost na nejakou chvili oddavat se svemu konicku
        Hry poker. Sice doslo k naprave ale s omezenimi. Musel jsem se registrovat jako hrac pokeru.
        K tomu jsem musel overit svoji identitu a tak jasne figuruji ve statni sprave jako registrovany gambler.
      • Hrat poker muzu ale pravidla jsou nastavena tak, ze jsme jako hraci dost omezeni.
        Chapu tu myslenku ale tohle uz bylo trosku pres caru. Slo to udelat jinak si myslim.
        Je me svobodne pravo delat si ze svym casem a svymi penezi co chci.
        Dane platim tak me nechte zit.
        Z toho zakona jsem trosku rozhorcenej.
  1. Jaký je tvůj postoj k inkluzivnímu vzdělávání?
    • Praxe je neco jineho nez teorie. V dosahu pratel mam par ucitelu a tak jsme na toto tema diskutovali.
      Za me ano, ale mel by na to system byt pripraven. A co je pro me nejdulezitejsi pripravenost toho ditete.
      Co tim myslim? Jde o to aby taky nekdo dal na "pocit" vzdelavaneho, napr. mysl autisty funguje jinak nez u normalnich deti.
      Nebylo by mu nakonec lepe ve specialni skole v kolektivu v kterem se bude citit bezpecne?
      A nebo byl inkludovan jen na zaklade toho aby si reditel skoly udelal zarez?
      (dalsi tema na rozsahlejsi diskuzi)
Tak to by mohlo asi stacit co? Je mi jasne ze nekde se asi z piraty rozchazim, ale lide jsou ruznorodi
a maji hold jine nazory. Snazim se vystupovat objektivne a zkoumat problem z ruznych stran.
Clovek neni neomylny a muze zkratka zmenit nazor.

Doufam ze to prispeje k prijmacimu procesu, palec nahoru tem kdo to docetl az sem. :twisted:

Hezke vanoce

PK
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 4):
Milan.Dadourek, Ondrej.Tuma, Filip.Krska, Michaela.Vodova

Milan.Dadourek
Krajské předsednictvo
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 737 poděkování
Dostal poděkování: 674 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 20 pro 2018, 11:22

Ahoj,
díky za čas, který jsi tomu věnoval.

Jen pár poznámek:
U sledování fóra IMHO docela pomáhá vstoupit v Uživatelském panelu do skupin, které skrývají to, co nechceš sledovat (třeba ostatních 13 krajů). A pak v Nepřečtených příspěvcích mi pomohlo zmáčknout "Označit vše jako přečtené" a dál sledovat, co přibývá. Počítám, že to znáš, a píšu to spíš jako hint třeba pro další.
Jinak souhlas - fórum je široké, rozsáhlé, spousta vychladlých vláken a lehce se v tom ztratí. Ale zase to umožňuje pochopit, jak se v minulosti došlo k určitému programu, stanovisku či struktuře.

Předpisy strany se asi nejsnáz najdou přes odkaz v hlavičce fóra úplně vpravo. Struktura strany je opravdu jednoduchá, i když ve stanovách IMHO nejednoduše popsaná... je potřeba přibrat Organizační řád. Mně dalo nejvíc práce pochopit ty odbory :lol:. Ale z hlediska členů je IMHO důležité zejména rozumět mechanismu členského podnětu a vrcholnému postavení Celostátního fóra (které u Pirátů není frází, ale každodenně projevovanou skutečností).

Ty otázky byly myšlené na vyvolání zájmu a diskuse. Tak třeba někdo rukavici zvedne. Nebo určitě na fóru budou vlákna a týmy, které se zabývají tím, co tě zajímá. Bohužel ti je neporadím, protože sám sleduji docela jiné oblasti.

Jo, a dočetl jsem to až dolu, tak ten palec :lol:.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Tuma, Pavel.Knezik
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocní, vy první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 09 led 2019, 12:34

Ahoj,

byls přijat jako člen KS Vysočina. Gratuluji.
viewtopic.php?f=316&p=598613#p598613

Nyní je na řadě zaplacení členského příspěvku. Posílám ti návod jak zaplatit. Tvé ID je 14785.

Prosím, dej mi vědět, jakmile zaplatíš. Následně musím kontrolovat připsání částky na transparentní účet Pirátů a zaslat tvou přihlášku s osobními údaji administrativnímu odboru k formálnímu přijetí. Jakmile AO údaje zpracuje, pošlou ti uvítací email s informacemi a budeš formálně přijat.

Platba členského příspěvku

Členský příspěvek platí člen pravidelně každý rok přiměřeně svým finančním možnostem. Výši svého příspěvku si člen podle vlastní vůle stanoví v rozmezí 200 Kč až 49999 Kč.

Zvýrazněné údaje jsou povinné.

Číslo účtu
2600643105/2010

Konstantní symbol
4714

Variabilní symbol
Povinné! Variabilní symbol je Vaše ID

Specifický symbol
130700

Poznámka pro příjemce
Uveď prosím „členský příspěvek, Jméno Příjmení, KS název sdružení„.

Podrobněji upravují platbu příspěvku pravidla.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, Pavel.Knezik

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Vysočina“