Pavel Knežik

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Koordinatori, Odbor - personalni, PKS Vysocina

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Pavel.Knezik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: IT Administrator
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pavel Knežik

Příspěvek od Pavel.Knezik » 08 lis 2018, 10:46

Dobrý den všem,

čas je nejvzácnější „komodita“, která nám byla dána. Je tedy otázkou jak se svým časem naložit.

Člověku to někde vzadu hloubá v hlavě, ale nepřidává tomu většinou žádnou důležitost.
Nějak bylo, nějak bude“, říkáme si.
Mé probuzení bylo způsobeno až v konfrontaci s konečným ultimátem samotného bytí.

Najednou se začne člověk ptát jinak: kdo jsem, kam směřuji, co po mě zbyde, co jsem udělal pro ostatní?

Vždy jsem věřil v to, že pokud půjdeš s davem, dojdeš jen tam, kam dojde dav.
Věřím v jiný úhel pohledu na svět, v jiné myšlení.

A také věřím v to, že správný lídr by měl vést příkladem, inspirací, motivací.

Začalo to mojí aktivitou na poli dobrovolných hasičů, kde jako Vedoucí kolektivu - Mladých hasičů jsem měl tu čest vést své družstvo v dobách úspěšných i neúspěšných.
U hasičů jsem pochopil jednu z dalších věcí. Pokud chceš něčeho dokázat, musíš umět přesvědčit ostatní a samozřejmě to, že ten kdo stojí u kormidla má možnost nasměrovat myšlení své komunity.
Zkrátka vždy jsem musel být tím, kdo udělá víc než ostatní, tak aby náš koráb dorazil k vytouženému cíli.

I když se to nezdá tak díky hasičům jsem se dostal k politice, kandidoval jsem do zastupitelstva jako nezávislý za jednu z místních stran.
Mojí vizí bylo působit v oblasti sportu, mládeže, vzdělávání.
Do zastupitelstva jsem se nedostal a vnitřní politika strany mě trošku zklamala tak jsem se rozhodl, že svůj čas věnuji partnerovi, který je mé vizi bližší.

A proto žádám o pirátské členství, rád bych založil u nás na „dědině“ buňku pirátů.
Spolek lidí, kteří by byli schopni a ochotni pracovat pro místní komunitu, společenství.
Rád bych opět zkusil kandidovat do místního zastupitelstva a vnést tak trochu čerstvého větru do místního zřízení a podílet se na rozvoji našeho městečka.

Pavel Knežik
39 let
IT administrátor, dobrovolný hasič, akvarista, knihomol, kuchař samouk, milovník dobrého vína a jídla

Pelhřimov
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Vodova, Roman.Pasek, Milan.Dadourek, Roman.Semik, Jan.Posvar

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 3756 poděkování
Dostal poděkování: 4753 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Knežik

Příspěvek od Michaela.Vodova » 08 lis 2018, 12:04

Ahoj Pavle!

Díky za tvé představení a chuť stát se Pirátem. Máš zajímavou motivaci, ovšem tvůj popis lídra mě zaujal ještě více.

Dalším krokem, jak již víš (psala jsem ti v emailu) je osobní setkání s předsednictvem. Budeme teď spolu ladit kdy se sejdeme. Nejbližší možnost je 11.11.2018 od 16 hodin na krajském zasedání v Jihlavě, Pirátském centru, Matky Boží 9.

Budu ráda, pokud ti to vyjde, pokud ne, vymyslíme jinou příležitost. :)

Naměruji sem ostatní členy předsednictva, mají možnost položit nějaké otázky, nebo se jinak vyjádřit..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvek:
Pavel.Knezik
Koordinátorka KS Vysočina
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
web kraje, můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší je zavolat
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 8-11,16-18

Roman.Pasek
Krajské předsednictvo
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 398 poděkování
Dostal poděkování: 223 poděkování

Příspěvek od Roman.Pasek » 08 lis 2018, 15:13

Ahoj,

děkuji za představení, pěkně napsáno!

Zajímalo by mě z jakého důvodu bys rád právě pirátské členství a ne jinou stranu?

Díky za odpověď
Zastupitel města Třebíč.
https://spolecneotevremetrebic.cz

Pavel.Knezik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: IT Administrator
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Knezik » 08 lis 2018, 16:55

Proč k pirátům?

Osobní rovina etická:

Piráti jsou „mladou stranou“ a tak nemají spojení na předchozí režim.

Osobní rovina názorová:

Otevřenost a transparentnost strany je názor který je mi vlastní. Osobně se snažím být otevřený a zkoumat věci z různých úhlů. Hledat pravdu, smysl. Konstruktivně kritizovat a být kritizován, stejně tak chválit v případě úspěchu. A to mi přijde, že piráti dělají.

Osobní rovina profesní:

Věřím v to, že bych byl pro piráty přínosem. V IT se pohybuju od roku 1990 a tak si myslím, že v téhle oblasti mám nějakou zkušenost. Například v kontextu digitalizace úřadů. A nějakou dobu jsem se pohyboval v pokerové komunitě. Nejen díky pokeru jsem pochopil, že tvrdá práce nese svoje ovoce a hlavně jsem neskutečně rád za to, že mě tato hra přivedla na cestu osobního rozvoje, produktivity práce, time managementu atd.

Rovina politická:

Piráti získali u nás na městě ve volbách do poslanecké sněmovny 10,45%, v komunálních volbách získali 0%, protože tu jednoduše nemají zastoupení.
Takže je tu u deseti procent voličů názorová shoda, ale bez zastoupení ve volbách nemohli občané piráty volit. A tak zvolili menší zlo.
Myslím si, že by se to mělo změnit. Tlacháním u piva toho asi moc nezlepšíme. A věřím v to, že principy pirátů by u nás na radnici jen prospěli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 3):
Roman.Pasek, Milan.Dadourek, Ondrej.Tuma

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Vysočina“