Mumble PO zápisy

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Odbor - personalni

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Příspěvky: 564
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 501 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

Mumble PO zápisy

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 11 pro 2017, 22:22

Mumble PO 11.12.2017

přítomni: Jana Rohová, Miloš Zmeškal, Yveta Martinková, Michaela Kleslová, Michaela Vodová, Pavel Šrámek, Barbora Hradečná, Barbora Přibylová, Daniela Bílá
omluveni: Dan Lebduška
neomluveni: Michal Jokeš, Aneta Heidlová, Zuzana Petrůvová, Samuel Machat, Jakub Zítko, Markéta Gregorová
dovolená: Michal Gill
zapisuje: Míša Kleslová, Jana Rohová

Program:
1) odměny za listopad a povolební bonusy, systém odměňování
Výplaty a bonusy řešil Jan Novák, prosinec Jana Rohová
Miloš navrhuje zvýšit objektivitu tím, že by se dotazník poslal náhodným členům v kraji
Bára: dotazník se špatně hodnotí, když máš škatulky
Pavel: zeptat se, co si koordinátor zaslouží a proč
aktualizovat tabulku PO - předsednictva
Pavel: Miluška nedostávala zpětnou vazbu
Bára: psali jsme na sebe hodnocení sami, cca půl stránky, co se nám povedlo, co se nám nepovedlo atd.
Jana: zkusím si s nimi prostě zavolat, abych měla ucelený feedback

výstup:
tabulka (upravit otázky) a hovor

2) brainstorming - jak informovat členskou základnu o tom, co koordinátoři konkrétně dělají (na základě poptávky od členů)
Pavel Šrámek: psal jsem do Pirátského kalendáře, ale připojen jeden člověk
Míša Kleslová: body nebo jednoduchá tabulka
Yveta Martinková: Vlastní vlákno na fóru zamknuté
Pavel Šrámek: Jednoduchý odkaz na kalendář koordinátora
Jana Rohová: Složky s podsložkami, kam by si koordinátor vložil svoje dokumenty a členi si to mohli zobrazit?
diskuze

výstup:
Jana založí vlákna v odboru PO do 15.12.2017, kde budou kordinátoři psát o své práci každý měsíc do 2. v následujícím měsíci - Jana nás informuje mailem, až budou vlákna utvořená.

3) aktuální náplň práce KoDo + co je třeba vyplňovat
Evidence aktuálních úkolů (+ dlouhodobé) koordinátorů

výstup:
Pokračování ve vyplňování tabulek (06_Jihočeský, 03_Karlovarský apod.), aktualizování svaté tabulky PO
Jana by zadávala úkoly do redmine i s deadline a týdně rozesílala mailem, úkoly by si každý přiřadil a veškeré změny by mu chodili mailem a nebo si úkoly hlídal bez přiřazení přímo ze seznamu v mailu. Zpětná vazba mailem nebo komentářem v redmine.

4) Shrnutí práce
Praha: Michal Jokeš, Aneta Heidlová - není
Středočeský: Zuzana Petrůvová - není
Karlovarský: Daniela Bílá - probíhají jednání o komunálkách, bude vznikat víc místních sdružení
Michaela Kleslová - budeme zakládat nové MS, plánuju akce na leden, hudební produkce, schůze, řešíme Pirátské centrum, snažíme se určit kompetence kodo a očekávání členů,
Plzeňský: Pavel Šrámek - reinkarnace MS Plzeň, máme MS Tachovsko, organizace schůzek s jinými politickými stranami, 1x za 14 dní s Piráty na pivo, nové pirátské centrum (řeší se nábytek a nápis), rozdělení centra a kanceláře poslance
Ústecký: Barbora Přibylová - směřujeme to k volbám, dáváme do kupy MSka, spolupracuju s předsedou, momentálně děláme velkou akcí v Děčíně (členové, RegP atd. na postavení kandidátky) V Ústí probíhají jednání bduoucího MS s koaličními partnery, také se rozhlížíme po pirátském centru
Jihočeský: Jana Rohová (dočasně) delegování, aktivizace členské základny, pirátské centrum, projekty do PaRa na pirátské centrum, velká Vánoční schůze - cukroví a prezentace, co jsme dokázali za celý rok (obrázky a hudba, bude vidět posun)
Liberecký: Samuel Machat (není)
Královéhradecký: Jakub Zítko, Pavel Bulíček (nejsou)
Pardubický: Daniel Lebduška omluven, důležitá schůzka komunálu)
Vysočina: Michaela Vodová (jiný mumble)
Moravskoslezský: Michal Gill (dovolená)
Jihomoravský: Markéta Gregorová (není)
Olomoucký: Miloš Zmeškal - zákládání MS, převolování předsednictev, projekty na PaRo, proplácení, pirátské centrum, pivo s poslancem, krmení bezdomovců
Zlínský: Yveta Martinková- nové MS, všechno převolené, zakládání odborů, lustrování pro kandidátky ke komunálkám, nominace na odbory, akce s důchodcema na leden
Koordinátorka dobrovolníků: Barbora Hradečná - eshop, nastavení velkoobchodního modulu, uzavření volebního účtu (je potřeba mít všechno vyfakturováno v kraji!), vypořádání smluvní spolupráce s hnutími, stranami

4) Piratecon Vysočina (Míša Vodová) - informace (max 5min a otázky max 15 min)
doodle pro hledání termínu: https://doodle.com/poll/6nrkbatumdnpycf2
forum vlákno pro diskuzi a organizaci: srazy-krajskeho-sdruzeni-vysocina-f870/ ... 38755.html
probíhající diskuzi na facebooku vynáším do fóra (přihlášené zájemce atp.)
Míša V. - mohu jen do 21:00, pak mám jednání předsednictva
-týká se komunálních voleb, pozvání si lidí, kteří se angažují v komunálkách delší dobu, kdyby měl někdo osobu, která má čímkoliv přispět, ať se ozve Míše

5) pravidelnost mumblů PO + motivační mumbly
Zájem o motivační mumbly - +- každých 14 dní je.

Výstup:
mumble PO (cca hodina) a dále motivák, od nového roku každých 14 dní, Jana informuje mailem
Návrh: otevřít motiváky členům

6) Strategie přijímání nových členů, jak se zájemci kteří čekají - formou brainstormingu
https://redmine.pirati.cz/attachments/d ... lenove.pdf
Doporučení oblastním předsednictvům

výstup:
z toho plynoucí úkol pro KoDo - ze své tabulky zjistit počet odběratelů, RegP a žadatelů o členství + počet lidí, kteří se aktuálně zapojují (někam přišli, někdo je viděl atd.)
Jana udělá úkol na redmine, kde koordinátoři napíší, kolik mají kterých lidí
odběratel novinek:
RegP:
žadatel o členství:
z toho aktivních lidí (zapojených, viděli jsme aj.)

Bára H. Koordinátoři by měli informovat o příjmání členů, že můžou, jen musí být obezřetní

7) Inventura vybavení a dofakturace - kraj + centrum
Bára H.z centra už hledáme jen petiční stánky/ nevím zda má každý kraj u sebe jeden svůj; je třeba toto zmapovat a vědět, kde jsou v rámci kraje uloženy
dokumenty, faktury po splatnosti atd. - udělat pořádek v dokumentaci krajů

Pavel Šrámek: Kancelář + PiCe, rozdělení smluv na poslaneckou kancelář a pirátské centrum, kraj platí kauce

sumarizace úkolů, poděkování rozloučení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 3):
Daniel.Lebduska, Lenka.Kozlova, Michaela.Vodova
Jana Koláříková
vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
[email protected]
770113643

Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 3796
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: osvč
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 3698 poděkování
Dostal poděkování: 4677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mumble PO zápisy

Příspěvek od Michaela.Vodova » 10 led 2018, 22:35

Mumble PO 1/2018
datum: 10.1.

přítomni: Jana Rohová, Yveta Martinková,, Václav Klecanda, Barbora Přibylová, Michal Jokeš, Michaela Kleslová, Samuel Machat, Dan Lebduška, Miloš Zmeškal
omluveni: Míša Vodová, Michal Gill přijde později, Daniela Bílá
nepřítomni: Zuzana Petrůvová, Pavel Šrámek, Markéta Gregorová
Program:
  1. shrnutí z CF
  2. co se děje v krajích + plány na leden
  3. ADMIN a FIN - problémy, kdo čemu nerozumí
  4. úkoly od PO - vyhovuje systém předávání úkolů? Problémy s dodržováním termínů
  5. vykazování na fóru PO - vyhovuje?
  6. odměny KoDo za prosinec
  7. PO + TO - spolupráce
  8. tarif a dotaz na data - řešíme s Tobiasem
  9. prosba od AO
  10. sdílení informací ze zařizování PiCenter
  11. Piratecon Jihlava
1) shrnutí z CF -
V sobotu 6.1.2018 proběhlo zasedání celostátního fóra Pirátů v Brně. Proběhla zde volba nového republikového předsednictva, které je obsazeno následovně: PhDr. Ivan Bartoš Ph.D. (předseda), PhDr. Olga Richterová, Ph.D. (1. místopředsedkyně), Mgr. Radek Holomčík (2. místopředseda), Mgr. et Mgr. Jakub Michálek (3. místopředseda) a Mgr. Mikuláš Peksa (4.místopředseda).
• Zároveň proběhlo hlasování o změně stanov ve věcech přijímání členů a omezení kumulace funkcí. Ani jedna změna nebyla odhlasovaná dostatečným procentuálním množstvím členů, tudíž k žádným změnám ve stanovách nedochází.
• Podrobnosti hlasování jsou dostupné na portále helios.pirati.cz
• Čeká se, až se dovolí poslední člen (starý pardál) strategického transformačního upgrade týmu, který má již zpracované podklady pro transformaci. Ta se dotkne všech odborů. K celému ST se bude najímat člověk, tzv. transformátor. To by měl být člověk, který má zkušenosti s upgradem velkých projektů. Celá transformace strany by se měla stihnout do komunálních voleb.
• Častým tématem byla potřeba překlopit stávající placený aparát do profesionální roviny. Po schválení rozpočtu se vyhlásí výběrová řízení na nové krajské koordinátory.
• Zde je odkaz na stream ze sálu, kde CF probíhalo. https://www.youtube.com/watch?v=3LfFG84 ... e=youtu.be
• Na Pirátských listech se změní struktura, budou zde jiné kolonky pro články. Jedna z nich bude kraj, kam bude potřeba psát články. Je především na našem mediálním týmu, co se tam bude psát. Každopádně kdokoliv může ve spolupráci s naším MT přispět nějakým zajímavým článkem z kraje do Pirátských listů. Upgrade pirátských listů má na starosti Michal Zachar a Jakub Dušánek, do konce ledna budou listy v novém.

• V neděli 7.1.2018 proběhli workshopy na různá témata, Yveta Martínková zítra (11.1.2018) obvolá přednášející workshopů a doplní o zápisy do newsletterů.

Michal Jokeš: Bere se po vysvětlení strategický tým trošku pozitivněji?
Jana Rohová: Ano, připadá mi, že se již nevnímá jako "výbor pro veřejné blaho".

2) co se děje v krajích + plány na leden
Liberecký kraj (Samuel Machat) - posezení v okresních městech, setkání s příznivci vě větším počtu, v městěch, kde budeme mít kandidátky mluvit i o problematice měst
Ústecký kraj (Bára Přibylová) - krajská schůze (grilování), průzkum příznivců v Děčíně, schůze místního sdružení v Děčíně, v Ústí založíme MS, řešení komunálek - možná společná kandidátka se zelenými a neávislými kandidáty ústí, pirátské centrum
Pardubický kraj (Daniel Lebduška) - příjímání nových členů, nové místní sdružení, řešení komunálu (kde chceme stavět kandidátku), doporučuji zadat do tabulek 03_Karlovarský apod. PSČ lidí, kde se bude chtít určitě kandidovat, na základě toho jsem jim napsal, že se blíží komunální volby, jestli jim není volný, jaká je situace ve městě a jestli budou chtít kandidovat. Nasdílím email.
Jihočeský kraj (Jana Rohová) - Včera jsme podepsali smlouvu na pirátské centrum ČePiCe, během ledna nábytek, dobrovolnická akce, schůzka krajského předsednictva, krajská schůze, propagace ČePiCe
Karlovarský kraj (Michaela Kleslová) - VyOsení každý měsíc jinde, vybavení E-pic, rozpočet, na krajské schůzi komunální volby, rozjet webovky, schůze MS, KS , proklepávání nových členů
Olomoucký kraj: (Miloš Zmeškal)- pracujeme také na webovkách, další nová místní sdružení, děláme na pivo s poslancem, schůze KS a MS o dalším fungování, snažíme se o dořešení pirátského centra (Olpice)
Zlínský kraj (Yveta Martínková) - krajské schůze, místní schůze, komunální volby, programy, akce pro lidi - domov důchodců a mateřská školka (družba), ekologická přednáška Jiří Lehejček, proklepávání členů, nové místní sdružení

3) ADMIN a FIN - problémy, kdo čemu nerozumí - Dan: dotazy hlavně k sestavení rozpočtu
Jana Rohová si postupně přebírá přihlášky.
Daniel Lebduška: Co teď v kraji máme s rozpočtem udělat, když ho máme připravený? Registrujeme teď nebo až potom, co bude centrální rozpočet?
Jana Rohová: Potom, co bude centrální rozpočet. Jestli potřebujete čerpat, můžete si udělat rozpočtové provizorium.
Někdo z PKS musí navrhnout rozpočet a krajské fórum schválí.
Daniel Lebduška: Beránek psal 6.1. mail ohledně rozpočtů, co stím? Je potřeba udělat hned krajský rozpočet?
Yveta Martínková: Byla v něm chyba, nemusíme s tím dělat nic.
Jana Rohová: U nás je to ve fázi, kdy se zjišťuje, jaké požadavky na rozpočtové položky bude mít MS.
Yveta Martínková: Budete to větvit mezi MS?
Michal Jokeš: Jestli je PKS rozumný a funkční, není potřeba dělat zvláště rozpočtovou položku.
Miloš Zmeškal: Je potřeba, aby se naučili hospodařit v rámci svého MS.
Když bude mít MS vlastní rozpočet, může mít vlastního hospodáře. Když bude mít vlastní rozpočtovou položku, hospodář je furt kraj.
Jana Rohová: Když budete potřebovat pomoct se stavováním rozpočtu, ozvěte se mi. Nejsem odborník, ale znám odborníky. Jinak jsme přišli o 1 mil. pro PO.

4) úkoly od PO - vyhovuje systém předávání úkolů? Problémy s dodržováním termínů
Jana Rohová: Mám problém s nedodržováním úkolů, prosím, ať nemusím psát několik urgencí za sebou.
Doporučuji v případě hodně emailů používat office, dá se to tam nasložkovat. Google inbox to dokáže také.
Všem přítomným systém předávání úkolů vyhovuje.
Do prvního zaškolování zařadit třízení pošty a efektivní odpovídání

5) vykazování na fóru PO - vyhovuje?
Vyhovuje všem.
Daniel Lebduška: Doporučuji aplikaci Rescue time - dá se tam nastavit, co jsme všechno udělali, automaticky to sleduje činnosti na webovkách apod.,
Dan nabízí zaškolení na rescue time :)

6) odměny KoDo za prosinec
Jana Rohová: Snažila jsem se to udělat na všechny strany dobře. Michal Jokeš má zlepšovák hodnocení.
Michal Jokeš: Byl zde průměr hodnocený z PKS, 2 lidé za FO a AO (nebylo to průměrované), dobré by tedy bylo, aby zde bylo 2xPKS, 1 človek z FO, AO a PO (váha hodocení PKS= hocnocení FO,AO,PO)
Jana Rohová: Ráda bych nastavila koeficienty - PKS - 2, PO -1,5 a ostatní hodnotitelé 1.
Michal Jokeš: Je potřeba u převoleb PKS, aby se doškolili v hodnocení.

7) PO + TO - spolupráce
Daniel Lebduška: Bylo by vhodné, kdyby zde byla kolonka telefoní číslo.
Asi bude vhodné po konzultaci s TO udělat veřejnou výzvu, kdo nám zprovozní tabulky.
Michal Jokeš: Možná by se mohlo prokonzultovat s Martinem Rejmanem, dávali jsme požadavky dohromady
rozdělit jméno a příjmení
město, okresy
telefonní číslo
aby kontakty padaly do 3 různých listů - žádosti o členství, regP, odběratelé novinek
rozdělené podle okresů
datum
box: muž/žena/jiné
Chci aby se dali upravovat, protože někteří už členy jsou, jiní si třeba napsali špatně email, nebo si to rozmysleli a už novinky nechtějí apod.

Bylo by dobré tam mít nějakou možnost si k těm lidem dělat poznámky, např. co je zajímá atp, popř vytvářet subskupiny (zemědělství, komunál… atp)

(Poznámky od M.Rejmana:)
rozdělit jméno a příjmení - již máme hotové
město, okresy - rozumím tomu správně, že máme uchazeče nechat vybrat, do jakého okresu a města patří ?
registrovaní uživatelé se budou moci zařadit do různých kategorií (žádost o členství, RegP, odběratel novinek, další … ) .... protože stejným formulářem se budou registrovat naprosto všichni, bude toto dělení ještě upraveno tak, aby to fungovalo.

Např. když přijde novinář, nedává smysl se ho ptát ani na okres, PSČ nebo jestli je RegP.
datum - tj. datum prvotní registrace ?
pohlaví - jaké má mít toto políčko následné využití ? Čistě orientační (např. když nějaké jméno není jasně můžské či ženské) ?
možnosti editace - zde očekávám několik úrovní:
uživatel sám si něco upraví přímo na SSO serveru auth.pirati.cz (Jméno, příjmení, email, heslo, PSČ).
editace mailing-nastavení : co si který uživatel přeje dostávat, s možností uživatelů se přihlásit a tyto preference si upravit,
zařazení (RegP, člen, … ) bude upravováno asi přes administrativní odbor na základě skutečnosti .

Doplňuji pad na přípravu setkání PO a TO (Míša V.)
https://pad.pirati.cz/p/po_to_priprava

8) tarif a dotaz na data - řešíme s Tobiasem
Yveta Martínková: Byla jsem se ptát ve vodafone na flešku s daty, bylo mi sděleno, že by bylo vhodné se domluvit s vodafonem skrze Piráty.

9) prosba od AO - doplnit mandáty předsednictev - měsíc nestačí, musí to být na den, mandát se počítá od zvolení předsedy (ne dovolení místopředsedů)

10) sdílení informací ze zařizování PiCenter
Miloš Zmeškal - budu mít zpracovaný 3D návrh, pak poskytnu.
Jak s placením?
Jana: zrovna dneska jsem podávala žádost o proplacení - 2x nájem, kauce ve výši tří měsíčních nájmů
email pražských koordinátorů je - [email protected]
Prosím o zkontrolování PO na wiki, zda je všechno v pořádku.
Miloš vyřešil hned všehcny požadavky na změny.
Jana "prošťouchne" emaily, že by jednoduchá forma (např. [email protected]) byla na koordinátory. Teď je na předsednictvo.

11) Piratecon Jihlava - vysocina-f84/piratecon-komunalni-volby- ... 38755.html
- 3.2. se bude konat, kdybyste sehnali jakýkoliv přednášející, budu ráda
a Praha https://www.facebook.com/events/1532195470234753/
Míša: Všem koordinátorům pošlu zítra organizační email, pozvánku na org.mumble Pirateconu v Jihlavě! Hlavní důvod je ten, aby jste informovali na kraji, že se koná akce pro ně, a výstupem té akce by mohla být příručka jak na komunál pro všechny Piráty (větší zájem má - zlínský, jčk a pardubický kraj, karlovarský kraj, Ústecký kraj )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvek:
Jana.Kolarikova
Koordinátorka KS Vysočina
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
web kraje, můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší je zavolat
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 8-11,16-18

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 18403
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 23142 poděkování
Dostal poděkování: 16470 poděkování

Re: Mumble PO zápisy

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 11 led 2018, 12:35

Zkusím reagovat na tu diskuzi o rozpočtu, když ji čtu;

1) Krajské rozpočty rozhodně nemusí a nemají čekat na centrální rozpočet. Všude by už měl být připravený návrh předsednictva, který projednává krajské fórum. Pokud ho už máte někde schválený, dejte to FO do podatelny k registraci.
2) MS prosím nezřizovat "rozpočty" ale případně pouze samostatné "položky". Při tovrbě krajského rozpočtu dané položce přidělte příslušný tým - místní předsednictvo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Jana.Kolarikova
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Příspěvky: 564
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 501 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

mumble 24.1.

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 24 led 2018, 21:53

Mumble PO 2/2018 24.1.2018
Přítomni: Jana Rohová, Yveta Martinková, Pavel Šrámek, Michal Gill, Michaela Kleslová, Michal Jokeš
Omluveni: Dan Lebduška (sezení s PKS ohledně komunálu), Barka Přibylová, Míša Vodová, Daniela Bílá, Miloš Zmeškal
Nepřítomni: Zuzka Petrůvová, Markéta Gregorová, Samuel Machat

Program:
1)školení na komunál (administrativní) Jak dlouho před vol.
Jana Rohová - Mluvila jsem s Martinem Kučerou, OVK si budou zajišťovat kraje samy, školení proběhně celkem brzy před komunálkama, aby se vše v klidu stihlo.
Yveta Martinková -mediální školení komunál pro kandidáty. Mělo by se jednat o školení s M.Ferjenčíkem. [email protected]
Jana Rohová - Představa udělat koncepci - jak se zapojit v komunálkách, jak stavět kandidátky apod., cca za měsíc se do toho pustíme.
Kraje budou proškolovat lidi na OVK, delegace krajsky (koordinátoři), je lepší, když přijdou fyzicky a nebude to delegováno celostátně
Hned poté, co proběhnou výběrka, tak by mělo proběhnout školení na adminstrativu (žádosti, přihlášky apod.)

2)Úprava stránek přes GitLab a Github, resp. kontaktní osoby a co s kým řešit (dostal jsem soukromé školení od člena TO - můžu předat informace - Dan)
Dan se omluvil, budeme řešit příště
Jana Rohová - Můžu domluvit školení na tyto systémy, jak s nimi pracovat, kdyby byl zájem

3) report ze schůzky s TO 21.1. - Pavel Šrámek
- https://pad.pirati.cz/p/po_to_priprava (nevím, zda je to ještě aktuální)
- info z workshopu CRM (na CFku) - kontaktní lidi pro systémy: Standa Štipl fórum, Zdeněk Kubala mumble
Bavili jsme se, kam bude migrovat fórum a ostatní systémy - fórum bude vypadat jako readit, čili bude otázka, argumenty, argumenty se budou moct hodnotit (podstatné argumenty nahoře, nehodnocené dole), hlasování bude vždy na Heliosu. Neutíkání na facebook, rozhoduje se, zda si zasvětíme aplikace na Android, IOS, aplikace na počítač - message skupina, může se připojit téměř kamkoliv - je to stejně rychlé, jako facebook. Mělo by se vytvořit jakési "spamovátko", které bude rozesílat maily, sms skrze jednu iniciativu. Rozebrali jsme si problémy Islandských Pirátů, doporučili jednu z message aplikací. Nové fórum jako celek by mělo být aktualizované do 2 měsíců. Wiki se ponechá čistě jako návody. Hlasování bude přes Helios, šifrování bude na našich zařízení, proto musí mít zařízení dostatečný výkon, aby se volební lístek zahesloval. Tj. telefony starší 2 let se při hlasování mohou zaseknout

Míša Kleslová - U nás v kraji chtějí školení na fórum. Bude nové hodně rozdílné? Aby mělo školení smysl.
Pavel Šrámek - Základ fóra zůstane, rozdílnost nebude veliká.
Jana Rohová - Nezmínil se Martin Rejman, kdy budou hotové tabulky PO?
Martin Rejman - Prý je to banalita, otázka několika dní, prý to už je hotové.
Jana Rohová - Není.Napíšu Martinovi, jestli se na to znovu mrkne.

4) info z Pirateconu Praha 20.1.
- Michal Jokeš
Michal Jokeš: Byl v Impact hubu, je z toho dostupný stream
Dopoledne se řešila magistrátní a komunální kampaň, vytváří se kodex kandidáta (řeší se i na krajském fóru krajske-forum-praha-f349/kf-3-2018-kode ... 39376.html), ostatní kraje si to mohou upravit a použít, odpoledne byly workshopy o různých tématech STREAM ZDE: https://www.facebook.com/events/1532195470234753/
Představoval se harmonogram k primárkám, můžete si ho převzít.
V Praze nemáme odborníka na komunální bezpečnost, kdybyste kdokoliv o někom věděl, dejte mi, prosím, vědět.
Jana Rohová - pod PO probíhá sběr všech prezentací z Pirateconu, bude v pátečním newsletteru. Stanovili jsme každý pátek jeden newsletter od PO, AO a dalších .
odkaz na prezentace z Pirateconu: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

5) zprávy z krajů
Praha - Michal Jokeš-Piratecon - plánujeme, že budeme mít grilovačku v Café v lese s lidma, co se za nás chtějí ucházet o místo v senátu, snažíme se streamovat, dáváme dohromady stream team, schůze každý 1. čtvrtek v měsíci, děláme 1x za 14 dní Guláš pro bezdomovce, zdarma rozdáváme, občas i s Ivanem, který hraje na harmoniku. Nové PiCe bude za delší dobu, nedostupnost velkých prostorů. Hledáme prostory, kde bychom mohli mít schůze, máme návštěvní dny ve sněmovně, místní sdružení máme 3, zakládáme nové na Praze 5, 4 a 11, další Prahy se zapojí, posezení s nováčky
Středočeský - Zuzka Petrůvová - nepřítomna
Karlovarský - Míša Kleslová - Několik schůzí MS, proběhla schůze KS (další na začátku února), vybacení PiCe, řešení kandidátek a komunálních týmů na komunálky v každém MS, které si bude řešit kampaň a bude v kontaktu s koordinátorem, řešíme copywritera, krajské MO zpracovává podklady pro pirátské listy a Zimník, plán akcí na další měsíce (např. Ukliďme Česko), probíhá převolba PKS - ze 3 členů na 5 členů, založení nového MS Cheb, snažím se dát dohromady harmonogram akcí v PiCe (workshopy apod.) - nejlépe v březnu
Plzeňský - Pavel Šrámek: 2x Schůze MS, 1x schůze KS, volba předsednictv, školení, akce na úklid PiCe, grand opening PiCe, zařizování PiCe, schůzky s TOP09, STAN, nezávislíma, hlavně stěhování nábytku do PiCe a jeho zařizování
Ústecký - Barka Přibylová - omluvena
Jihočeský - Jana Rohová: řešíme PiCe, máme smlouvu, vybavujeme, KS schůze pravděpodobně v únoru, scházejí se komunální týmy, máme styčné důstojníky v každém komunálním týmu, na kterého se obracejí dobrovolníci atd., vytvořili jsme novou koncepci krajského MO, nabízím k inspiraci, máme zvolené krajské předsednictvo, probíhají schůzky kvůli koalicím, vyšel nám článek kvůli PiCe, pracujeme na mediálním obrazu JčK, musíme převolit předsednictvo MS Strakonicko a Jindřichův Hradec, ještě nemáme kancelář poslance
Liberecký - Samuel Machat - nepřišel
Královéhradecký - Michal Gill: Nějak látám vyplňování tabulek a přihlášky, žádosti si zatím řešili sami.
Pardubický - Dan Lebduška - omluven
Vysočina - Míša Vodová - omluvena
Moravskoslezský - Michal Gill: 1x schůze KS, 2x schůze MS, řešíme s městem pronájem nové OPICE, keď boh dá, stěhovat se budeme během března. Seznam kandidátek máme v příslušné tabulce, zatím je to aktuální, ale teoreticky mohou ještě některé přibýt (snad Rychvald a Kravaře), pod velením Zuzky Klusové (asistentka poslanců) založen MO, probíhají schůzky ke koalicím, co vím, tak zatím se STAN v Karviné a se Svobodnými celokrajsky, resp. kde bude třeba nebo kde to bude užitečné. Začíná nominování nových lidí do PKS + plánuju start převolení PMS Karvinsko, zavedli jsme krajský mumble každý čtvrtek v osm večer.
Všechny relevantní schůzky píšem do registru lobbistických kontaktů: vstupy-a-vystupy-f570/evidence-lobbisti ... 13315.html
Poslanecké týdny (kdy jsou poslanci v kraji - vytížit je akcemi): 19.-25.2., 2.-8.4., 14.-20.5.
Olomoucký - Miloš Zmeškal - omluven
Jihomoravský - Markéta Gregorová - nepřišla
Zlínský - Yveta Martinková : 2x schůze MS, 1x schůze KS, volba 2.místopředsedy, komunikace se členy ohledně komunálu plnění kandidátek, kompletování akcí na únor,volební štáb NL https://us17.admin.mailchimp.com/templa ... cfcda_us17
PO - Jana Rohová - PO má nově na starosti všechna výběrová řízení, zpracováváme celý proces - od inzerátů po zvaní na pohovory, do konce února by měli proběhnout výběrová řízení, potom proces proškolování
Michal Jokeš - Jarka Vatay říkala, že plánujete školení, jen nevím jestli pro nás nebo pro členstvo.
Jana Rohová - školení od PO pro placené, kraje, koordinátory a další skupiny, bude se to prolínat různými skupinami a vždy budou otevřená veřejnosti. Koordinátoři si mohou dělat samy školení v krajích, vždy je dobré konzultovat s PO - přesah do dalších krajů atd. - když někdo něco vymyslí, je dobré to nabídnout ostatním, netřeba vymýšlet vymyšlené.
Spolupráce s Pirátskou Putovní univerzitou.

6) prosím o přesun termínu setkávání (Míša Vodová) - mumble probíhá každé dva týdny, Míše vyhovují ty opačné. Sejdeme se za týden na krátký mumble kvůli hodnocení za leden, dále budeme pokračovat každých 14 dní

7) Pirátská centra
Zájemci zašlou Janě mail s žádostí a adresou PiCe a bude jim zřízena patřičná sekce na fóru (a na webu?)
Přišel mail od Štěpána s kontaktem na architekta, je možné se s ním zkontaktovat ohledně vybavení apod.
Nemusíme každé PiCe designovat do kavárny.
JčK v pondělí schůze, nechají si potisknout látky s jednotným designem, látky pak budou použity na různé dekorace
Michal Gill - Už jste řešili reklamní předměty?
Pavel Šrámek - Psal jsem Štěpánovi, jestli nám skrze eshop nějaké pošle
Yveta Martinková - Do konce ledna by to mělo být
Michal Gill - Můžete objednávat, ale rychle, dochází materiál a máme to za cca. 50%. Napsat si Štěpánovi o přihlašovací údaje do e-shopu za příslušný kraj, člověk se přihlásí, naplní si košík slevněnýma věcma a jedé! Ale jsou to teď v některých sekcích trošku zbytky, ne všechno už je k mání.
Míša Kleslová: konkrétní vybavení? Může ti pomoci architekt, na kterého jste dostali kontakt
Michal Gill: Co se týče nás, tak my máme vyhlášené výběrko na architekta, který to zkoncipuje.
Pavel Šrámek: U nás jsme založili vlákno na fóru, kde se každý vyjádřil a pak to sesumírovali a hlasovali o návrzích.

Volná diskuze
Jana Koláříková
vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
[email protected]
770113643

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Příspěvky: 564
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 501 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

Mumble PO 31.1.

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 31 led 2018, 23:02

Mumble PO 3/2018 31.1.2018
přítomni: Bára Přibylová, Dan Lebduška, Jana Rohová, Míša Kleslová, Michal Gill, Miloš Zmeškal, Pavel Šrámek, Míša Vodová, Yveta Martinková
omluvení: Michal Jokeš, Daniela Bílá, Samuel Machat
nepřítomni: Zuzka Petrůvová, Markéta Gregorová

1) Sebehodnocení koordinátorů:
Praha Michal Jokeš - nemůže - sebezkušenostní vzdělávání
Středočeský Zuzana Petrůvová - ???
Karlovarský Daniela Bílá - nemoc
Karlovarský Michaela Kleslová - Komunikace s PKS. Pokud se chci dovolat, volám Petrovi Třešňákovi, Josefovi Janů se nedovolám skoro vůbec. Čili komunikace špatná! S Barčou Hradečnou nekomunikuji vůbec. Ovšem převolujeme PKS, tak snad to bude lepší. Jsou tam nanominování lidé, kteří komunikují lépe. Nejde mi řešení rozjezdu naší PiCe, nákupy a vybavovaní PiCe. V našem kraji si mne členové dobírají a zdá se jim, že vše umí udělat lépe. Vyosení se nám povedlo, byla tam velká účast. Snažím se aktivizovat mediální tým. Vysoutěžili jsme si PARO na ZIMNÍK (na který MO potřebuji). Na FB mám již nadelegované jiné členy kraje. Mé psaní se každému nemusí zdát ok. S Bárou H. jsem komunikovala, ale jen na mou práci měla narážky. PKS mne vůbec neúkoluje a já si náplň své práce musím hledat sama a jen poslouchám špatné komentáře. S nováčky je to dobré, úkolujeme se navzájem.

Plzeňský Pavel Šrámek : Komunikace supr, ale snažíme se vše ŕešit přes KF. Takže preferuji ankety na fóru a příspěvky na fb skupině kraje, kdy volně diskutujeme. Leden byl sice hodně náročný a většinu času jsem obětoval zrealizování PiCe. Za ten měsíc u nás proběhlo např. Školení pro členy, Schůze kraje i MS, 2x celodenní cesta pro nábytek do Prahy, setkání s informačními systémy, ve sněmovně posezení s Piráty/nábor nových členů/zájemců 2x, zařizování polepení výloh, v Pice zařizování stolů, zařizování židlí do PiCe, stěhování, koupě, montáž kuchyňské linky do PiCe, čištění a úklid v PiCe. oprava kotle a montáž vývodů pro vodu v PiCe pomocná tvorba rozpočtu pro PLK na rok 2018. nějaký ten Mumble, montáž televize do výlohy PiCe, montáž osvětlení do výlohy v PiCe, montáž mříže na zdi PiCe, menší kampaň na sociálních sítích, 2 tiskové zprávy úprava wiki a githubu, schůzka o designu PlzPiCe. Za co se musím pochválit, tak je to celkové zrealizování Pirátského Centra, TV ve výloze, zaplacení nájmů, nábytku, zařízení, i když to musí být vše z mojí kapsy, protože krajský rozpočet ještě není.

Ústecký Barbora Přibylová: nedostatky pociťuji hodně silně v tom, že moje osobnost je roztříštěná. Pracuji na půl úvazek, ale vlastně naplný :D, k tomu pracuji v oblastní charitě, potřebuji pomoci v mediálním oboru, Členové PKS požádáni, ovšem bez zpětné reakce.Nedovedu si představit pocity těch, kteří se k nám dostanou venku, jelikož já jsem na své PKS zvyklá. Zpětná vazba od mého předsednictva není. : chtěla bych být úkolována, třeba na fóru, nebo v redminu. Vidí mou práci celkem špatně, potřebují přehled na který by se mohli podívat ať vše vidí. Mají malé výčitky ke KoDo vzhledem k tomu, že jsem i člen. Myslí si, že by KoDo měli být nestranní a bez politické příslušnosti Doporučila jsem mumble o doodle, ale kromě jedné se nikdo nenahlásil. Podala jsem výpověď v práci, jsem připravena na plnou práci pro Piráty. Daří se mi rozjíždět schůze a neoficiální setkání, na což jsem hrdá navíc máme nádherný prostor bývalé galerie pro PiCe.

Jihočeský Jana Rohová - skoro všechno deleguji, protože nemám dostatek času, moc děkuji svému kraji, že to společně zvládáme. Členy nabíráme pomalu, je náš přes 40, není kam spěchat. Dáváme do kupy PiCe, vymýšlíme program a spolupráci s dalšími subjekty, komunálky atd. Daří se mi zapojovat lidi na správná místa. Nedaří se mi dělat akce.

Liberecký Samuel Machat - není

Královéhradecký Michal Gill : s KhK se spolupracuje dobře.

Pardubický Daniel Lebduška : S PKS se mi pracuje skvěle, zřídili jsme si Slack, převzali jsme tím veškerou agendu a převedli jsme ji na Slack. Doděláváme věci v PiCe Chrudim. Komunální volby v Pradubicích mi vede jeden ze členů. Stává se mi, že se mi ozývají lidé, se kterými jsme byl v minulosti v kontaktu, takže lidé nám přibývají a můžeme je přijímat. Mají splněné nadstandartně podmínky přijímání. Náš podstav se nám tak vyrovná. Zkouším zakládat malé regionální odbory. Já mám MO. Mám pro vás radu jak udržet mailchimp tak, aby nepadal do spamu. Na Pirati.cz budeme mít doménu, která nám s tím pomůže.Mail complet Připoj se: je možnost lepších technických řešení. Musíme buďto přejít na něco jiného, nebo komerčního. Rozjeli jsme naše první MS Svitavy

Vysočina Michaela Vodová : S předsednictvem se mi na jednu stranu spolupracuje dobře, protože jsme v neustálém kontaktu-často se scházíme, komunikujeme denně online, reagujeme rychle, na druhou stranu je třeba pomáhat KP, delegovat je a posouvat (kvůli zkušenostem). Nedaří se mi předávat práci a delegovat ji. Proto mám v plánu popsat jednottvlivé povinnosti a kompetence koordinátora a KP a další lidí v rámci kraje. Vymyslela jsem, že budeme mít kontaktních osob více (v různých koutech kraje-máme na to mapu Vysočiny), mám toho moc, kupujeme nabytek, vybavujeme PiCe. Budeme dělat více workshopů, nápady jsou na fóru! Mám pocit, že by to šlo líp kdybych zapojila členy více, chci pracovat s lidmi a né dělat jen administrativní věci, kterých mám opravdu mnoho. Snažím se zapisovat denní plán na minuty, jsem hrozně zavalená prací. Mám velkou radost, že se podařilo rozjet Třebícko, je to naše 4. místní sdružení.
odkazy:
mapa Vysočiny: https://drive.google.com/open?id=1ZVfpm ... sp=sharing
nápady na workshopy: post539761.html#p539761
můj time sheet: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Moravskoslezský Michal Gill: předsednictvo po mne toho chce málo, moc mne tedy neúkolují. Mé předsednictvo je OK jen nevidí mou práci, chci se vrátit k redmine. PKS nemá ponětí, co já dělám. Kvůli hodnocení od PKS by bylo dobré, kdyby se redmine obnovil. Můžeme začít s vykazováním. Co se fungování u nás týče - je špatné, nefunguje naše tabulka konaktů, takže dělám spíše různou jinou práci, chodím na akce, abych měl přehled. Rozpočet už máme, ale nedá se řešit PARO, Nemá cenu mít rozpočet vyšperkovaný, stačí aby byl a mohlo se z něj proplácet.

Olomoucký Miloš Zmeškal : Myslím si, že je vše OK, akorát mne trochu brzdí neschválený rozpočet a AO, chybí mi kancelář což se vyřeší OlPiCe. S předsednictvem se domluvím výborně. 8h práci odpracuji s přehledem. Udělám si celkové shrnutí a hodím PKS odkaz na fórum. Potřebuji návod na sponzorovaný facebooku, ale kontakt na Maru Housera mi to snad vyřeší.

Jihomoravský Markéta Gregorová - není
Zlínský Yveta Martinková : Nefunguje: Úkolování od PKS. Práci se de facto přiděluji sama dle potřeb. V kraji máme převážnou většinu členů nových, pracujeme na komunikaci což se nám snad daří.
Funguje: Vztahy mezi členy (až na malé vyjímky). Komunikace s předsednictvy MS. Předávání informací se velice zlepšilo. Makáme na komunálkách. Myslím nebudeme mít problém při větších akcích a já mám pocit, že oproti loňskému roku to pošlape výborně. Funguje u nás i zpětná vazba směrem ke KoDo i členům, lidé s problémy jdou za mnou i když ví, že jim nepomohu já osobně, spoléhají na mne, že je pošlu za tím pravým. Naopak pokud chci něco po členech, což chci často  , vyplní, odpoví, nahlásí. Prostě super i když je musím trochu uhánět, jde to.
Pochválit: Myslím si vedu dobře. Bez úkolů nemám problém si najít práci, která mi zabere více jak 8 hodin již nyní, to nám komunálky pomalu ani nezačaly. Vztahy se členy a komunikace je výborná. Za to jsem ráda, ale také mne to stojí dost sil. Akce i kandidátky se nám teprve rýsují, takže se budeme chválit posléze.

2) Proces odměňování
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =642235643

Jana Rohová: vyřešit s Mirou Beránkem karty na placenou reklamu na facebooku. deadline do 2.2.2018, zjistit, zda to lze plošně

Řešíme rozpočty, kdo jak sestavuje, kdo má, kdo ne
Řešíme problémy v komunikaci se členy atd.
Vzájemná podpora a motivace
Jana Koláříková
vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
[email protected]
770113643

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Příspěvky: 564
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 501 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

mumble PO 14.2.2018

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 14 úno 2018, 21:10

Mumble PO 4/2018 14.2.2018,
Přítomni: Jana Rohová, Michal Jokeš, Míša Vodová, Dan Lebduška, Michal Gill, Samuel Machat, Yveta Martínková, Míša Kleslová
Omluveni: Miloš Zmeškal, Bára Přibylová, Zuzka Petrůvová, Daniela Bílá, Michal Gill
Nepřítomni:

1) úkoly od PO
seznam PiCe: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
tabulka na komunální kandidátky má dole záložky dle krajů, pls nepište všechno do té první :D https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Míša Kleslová bude pracovat na mapě Pirátských zastupitelů: https://redmine.pirati.cz/issues/2172, dnes rezignovala na KoDo v KVK, zatím pracuje pro PO a dodělá úkoly PO, které nikdo nedělal. Cílem je vzhledná mapka, kde se klikne na konkrétní lidi s odkazem co dělají, kde sedí etc. Druhým bodem pak bude ještě mapa kandidátek.

2) úkoly od krajů
Jana: Kolik úkolů vám zadávají kraje a co si vymýšlíte sami? Jak funguje kooperace s PKS?
Míša V.: Pracujeme jako tým, ale coby nezkušenější Pirát na kraji vyvíjím iniciativu hlavně já, ale samozřejmě ve spolupráci s ostatními.
Dan: Je toho teď až dost - ohledně komunálních kandidátek toho mám až dost, hlavně prvotní kontakt s lidmi na kanidátky.
Michal G.: řeším podobné věci jako Dan. Nikdo mě zásadně neúkoluje, ale práce se objevuje. Řeším hlavně domlouvání kandidátek na menších obcích, kde nemáme přímé zastoupení co do členů (Rychvald, Třinec, Čeladná etc.)
Michal J.: Řeším spoustu "mandatorních" věcí - v Praze se neustále dějí nějaké akce, schází se týmy na městských částech, těším se hlubší profesionalizaci po ukončení výběrek; případné žádosti o nová členství v Praze posílat prosím na [email protected]; rostou nám nová MS, např. na Praze 14, kde byli jen dva příznivci, tak teď po obeslání dorazilo 24 lidí, takže objem lidí v Praze je enormní.
Yveta: Mě kraj vůbec neúkoluje, hledám si práci vesměs sama, jednou za dva týdny mě pověří hlasováním, ale to nepovažuji za úkolování, řídím si prácovni program sama. Předsednictvo je v pohodě, už zase máme nového předsedu, teď už snad napořád, musím vyvíjet iniciativu, že jim to cpu na Slack, snažím se delegovat, byť bych to stíhala, ale nechci je nechat zvyknout si na to. PKS ale super, rozumíme si, uvidíme co nový předseda (Marek Houser), uvidíme, jak mu to půjde. Vedení v kraji, který funguje jako ZLK, není easy. Komunikace se musí nějak rozprostřít, systém si najdeme.
Sam: Úkoly si z valné většiny vymýšlím sám, když PKS něco chce, zařídím to taky, ale je toho minimum. Vytvářím týmy pro zapojování dobrovolníků do činnosti. Komunikace s PKS je relativně dobrá.

3) zpětná vazba od hodnotitelů
Jana: Bude naplánováno školení pro hodnocení KoDo ze strany PKS. Nefunguje to, KoDo nedostávají zpětnou vazbu a to by se mělo změnit.
Shoda na tom, že hodnocení je veřejné, koordinátorům nevadí, že vidí výsledky ostatních.

4) výběrová řízení na koordinátory
Jana: Ve kterých krajích už všichni uchazeči prošli druhým kolem, dostanou PKS snad ještě dnes večer výsledky a instrukce pro třetí kolo, zatímco ve většině krajů ještě všichni nebyli, takže posledním termínem druhého kola je 23.2.

5) termíny povýběrových školení (jsou-li už známy) + pozici staronoví KoDo by měli být školiteli
termíny známé nejsou, momentálně dobíhají druhá kola výběrek a budou se rozbíhat třetí. Předpokládané zaškolení: začátek března
začne se Pirátskými systémy: fórum, redmine, helios, wiki (budeme utvářet profily a učit se žádosti, nic ostrého), potřebná dokumentace (+ archivace)
dále by školení mělo pokračovat - práce s dobrovolníky, akce pro veřejnost, pravidelné činnosti koordinátorů - tam určitě půjde o předání zkušeností

6) Ukliďme Česko - WEB: https://www.uklidmecesko.cz/ REDMINE: https://redmine.pirati.cz/issues/9537 PAD: https://pad.pirati.cz/p/uklidme_cesko
Jana: Založila úkol na Redminu, kde je tabulka, takže jsme pověřeni tím, abychom to vytvořili. Někdo by měl založit první FB, který se bude zase větvit na krajské a místní akce.
Míša V: Na Vysočině UČ úplně netáhne, raději bychom si udělali vlastní úklid bez návaznosti na UČ.
Jana: Michal Gill ohlídá centrální FB událost, po konsensu z padu založí. Deadline 20.2.
Každý z koordinátorů se přidá do týmu na tvorbu události nebo návodu na formulář, ať je to rychle a pěkně.

7) krajská PiCe - Bylo by vhodné, kdyby se našel člověk, který by kontaktoval pojišťovny a udělal rámcovou smlouvu pro všechny pirátská centra, bylo by to levnější.
Kdo smlouvu má a kdo ještě ne? Byl by o to zájem?
Několik lidí zná pojišťováky a poradce, kteří by s tím mohli pomoct.
Míša V: Otázka je, je-li to vůbec potřeba?
Jana: Je to hlavně pro případ, že způsobíme nějakou nehodu my.

8) nakládání s platebními kartami: https://docs.google.com/document/d/1ctr ... sp=sharing
Jana: Jde o to, aby každý kraj dostal platební kartou, se kterou bude moct nakládat. Zatím je to v plenkách.

Zajímavá nabídka:
mezinarodni-vztahy-f559/nabidka-pssi-t3 ... ml#p543650

Diskuze a motivace
Jana Koláříková
vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
[email protected]
770113643

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Příspěvky: 564
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 501 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

mumble PO 28.2.

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 28 úno 2018, 21:46

Mumble PO 5/2018 28.2.2018
přítomni: Filip Dítě, Jakub Dedek, Michal Gill, Jana Rohová, Jan Mucka, Michaela Vodová, Pavel Štěpánek, Michal Jokeš
omluveni: Katka Hůlková, Miloš Zmeškal, Štěpán Drtina, Barka Přibylová, Daniela Bílá, Michaela Kleslová, Yveta Martinková, Zuzana Petrůvová, Samuel Machat

1) přivítání nových koordinátorů, představení
Honza Můčka - nový kodo JmK, je v Pirátech od ledna, spolupracoval už déle, v průběhu týdne dochází k předání agendy
Jakub Dedek - kodo pro MsK, Pirát asi rok, nově kodo od března
Filip Dítě - kodo SČK, potvrzen tento týden, kodo napůl se Štěpánem Drtinou a hodlají se s tím úspěšně poprat, přebírání bude probíhat
Stručné představení staronových a starých KoDo - Gill a Vodová
Jana Rohová: bude mj. probíhat školení k hlasování na Heliosu
Pavel Štěpánek: z Chrudimi a bude koordinovat KS Pardubický kraj

2) co se děje v krajích, na čem se pracuje
Jana Rohová: Sumář za všechny Míša Vodová: Go!
Míša Vodová: práce s novými zájemci - osobní setkání, buďto na krajské schůzi nebo místní, snaha předávat know how k systémům a předpisům, v plánu je jezdit do MS a bavit se s nováčky, během kampaně se práce s nováčky podceňovala, v Jihlavě máme nové pirátské centrum, kde se to taky může dělat. S každým individuální rozhovor. V plánu je řada velkých akcí, třeba GDPR v Jihlavě 10.3., pravidelné schůze, Mumbly kraje a Mumbly s veřejností, Mumble s infem ze Sněmovny, takže prakticky každé úterý nějaký Mumble, poslanecká kancelář každé pondělí + od 18:00 deskové hry s poslancem :-), nějaká ta jóga, dětské dílny etc., 16.3. slavnostní otevření pirátského centra s Ivanem, pravidelné setkávání PKS i PMS, které se teď musí scházet intenzivně kvůli volbám, toho 16. chceme mít program na dva měsíce, ať to můžem prezentovat, je to hlavně pro Piráty ale i veřejnost, s dětským koutkem, pro kraj zařizuje žádosti, administrativu, PO požádají o pomoc s výběrovým řízením na člověka pro správu pirátského centra, zde dokument pro plán pozic na Vysočině: https://docs.google.com/document/d/1rrP ... iljvQ/edit
Jana Rohová: Práce koordinátora v kostce: https://drive.google.com/file/d/0B7jlU9 ... sp=sharing
Míša Vodová: Snažím se rozdistribuovat administrativu, abych při svém výpadku byla zastupitelná - aktuálně naprosto všechno papírování dělám sama a nikdo mě nezastoupí
Jana Rohová: Bude se to dramaticky lišit kraj od kraje; zařídit novým KoDo přístup do People databáze; když já jsem začínala, tak jsem pracovala hlavně s kontakty z registrací na webu a snažila jsem se aktivizovat kraj, nakopli jsme jednou schůzi každý měsíc plus mumble co týden, teď nám to celkem funguje. Vždycky, když jsem něco vymyslela, tak jsem to nadhodila předsednictvu a zorganizovali (přednášky, promítání etc.), je třeba přicházet s vlastními nápady.

3) Ukliďme Česko - zatím se nikdo nezapojil do tvorby textu na fb událost a nikdo neudělal návod na registraci na stránkách
Musí být hotovo do konce týdne.
https://pad.pirati.cz/p/uklidme_cesko
není registrováno jediné místo na úklid: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Kroky:
- do konce týdne se koordinátoři pokusí zjistit, kde se bude uklízet a doplní tabulku (práce se členy, zeptat se místních sdružení)
- do konce týdne vznikne text na událost na facebooku - na starosti to má Yveta Martínková
V příštím týdnu zaregistrujeme jednu událost na uklidmecesko.cz, která bude sloužit jako vzorová pro ostatní události (Yveta) S tvorbou textu, který upoutá pozornost, může pomoci také Katka Hůlková (JčK)
Je potřeba vytvořit události pod krajskými stránkami, které budou fungovat jako rozcestníky na konkrétní úklidové akce. Spolupořadatelem vždy bude Česká Pirátská strana.
Vyčkejte na vzorovou fb událost, podle které budeme dělat ty další - vytvoří Yveta ve spolupráci s vedoucí PO.
Pak už to bude jen copy-paste a bude to vypadat profícky stejně.
Michal: Odkaz na pad z loňska s linky na FB události: https://pad.pirati.cz/p/uklidme-cesko
Jana Rohová: Udělá se strom od jedné hlavní události na krajské, tam rozcestník na místní
Míša Vodová: Vysočina pojede maximálně po vlastní ose, asi bez oficiální registrace

4) mapa Pirátských zastupitelů - začneme zastupiteli (Pirátskými i koaličními), v dalším kroku přidáme také členy různých komisí
Jakou součinnost Míša potřebuje? Není tu, link na tabulku:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
5) výběrová řízení, proces zaškolování - všichni si udělají gmail kvůli sdíleným dokumentům. Všichni se zaregistrují na fóru.
Jana Rohová: První školení mělo být na startu března, ale posune se asi až na druhý týden v březnu, bude to na základní administrativu, specializovaná školení třeba na komunikaci později. Většinou v Praze, ale zvažuji, že by to šlo třeba u nás v JČK nebo víkendový teambuilding. Základy ale určitě v Praze. Nahodím Doodle.

6) update kandidátek - hlásit volební spolupráce a podporu - registr volebních spoluprací - všichni, kdo budou mít jinou kandidátku než čistě Pirátskou
(= nezávislí s podporou Pirátů a koalice, spolupráce s jinou stranou atd.) - nelze uzavřít volební spolupráci, pokud není týden předtím nahlášena v Redmine
https://redmine.pirati.cz/projects/regi ... spolupraci - Jana: sem dávat všechny jiné než 100% pirátské kandidátky. Netýká se jinostraníků na naší kandidátce, to je ok, ale jde o všechny koalice a jiná ad hoc uskupení. Týden před podpisem spolupráce se to musí hodit sem.
Michal: tady tabulka se všemi kandidátkami: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0 (každý kraj na samostatném listu)

doplňujte
Michal Jokeš:
- Akční tým - rozdrobení podle krajů a přeposílání zástupců, případně vnořené/přidružené skupiny (Xnejsem si jistý jak fungují). Asi je myšleno, že "akční tým" na FB byl zamýšlen pro Prahu, ale v poslední době už tam jsou stovky lidí odevšud, že by se to hypoteticky mohlo rozdrobit na kraje

- Telefonní tarify (podle mě by bylo dobré zvýšit) měl jsme teď 20 GB ve sněmovně a umožnilo mi to pracovat a nemuset si to hlídat což bylo fajn. nebo třeba vodafone social pass (neomezená data na FB včetně streamu - teď máme v praze stream team a nezávise na wifi by bylo epes)
Kde na to vzít? PO má dost napnutý rozpočet. Jana: bohužel nejsou peníze.

- sběrnice na pirati.cz/pripojse - bud ezase někdy fungovat a jak? Pokud ne asi si udělám brzy vlastní :-( - Martin Rejman z technického odboru slíbil do konce února.
Jana: Martin slíbil, že do konce února to bude hotové
Michal: Leží to od 20.12.
Jana: Snad by se to mělo dát udělat do dvou dní a musí se na to tlačit, protože je to důležité. Hodíme to do všech relevantních podatelen :D

Diskuze
Jana Koláříková
vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
[email protected]
770113643

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Příspěvky: 564
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 501 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

mumble PO 14.3.2018

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 14 bře 2018, 23:22

Mumble PO 6/2018
přítomni: Yveta Martinková, Jana Rohová, Marcela Šroubková, Líba Věříšová, Miloš Zmeškal, Mira Mašek , Katka Hůlková, Michaela Kleslová, Katka Hůlková, Michal Jokeš, Aneta Heidlová, Pavel Štěpánek, Jakub Dedek, Miša Vodová, Honza Můčka
omluveni: Bára Přibylová, Filip Dítě, Štěpán Drtina, Daniela Bílá

Program:
1) situace v krajích - jak se vám pracuje, dostáváte úkoly od předsednictva?

Honza M. (Jmk). - primárky do Brna a Znojma - jaaaj, hodně úkolů - evidence majetků,seznamy majetků, kontaktů...

Líba - KhK - primárky do voleb, volby na 2.-5. místo, chystá se ukliďmě česko - Náchod, Trutnov, HK, výběr místa pro krajskou kancelář, 15.3. hradecká schůze - témata do krajských voleb a kdo si rozebere témata

Katka (JčK) - Obvolala jsem všechna města kvůli Ukliďme Česko. Polovina z devíti už ví místa, ostatní se ještě domlouvají. Jsme v kontaktu s Lukášem Koláříkem ohledně kauzy knížete z Hluboké. Řešíme v Čepici program otvíračky. S mediálním odborem rozjíždíme plánování pirátských listů, dohodli jsme se na tom, že všechy jihočeské mutace budu editovat. Krajskou schůzi naplánovanou na sobotu doladíme zítra s Janou Rohovou. Chtěla bych řešit také vyhlášení senátních voleb. Bude mumble kraje každé úterý.
Jsem v kontaktu s Olgou Richterovou ohledně situace ohrožených novorozenců a praxe v porodnicích, kdy je maminkám zamlčována možnost umístit je k dočasným pěstounům.

Marcela Praha - snaží se ovládnout procesní technikálie, sebevzdělávání, Pirátské úterý, Grilovačky, dění v Pražském sdružení, Míša: Pirátský guláš, každý 1. čtvrtek v měsíci krajská schůze, posezení s Piráty 2x a 2. a 4. čtvrtek posezení v měsíci

Miloš OlK - Pirátské centrum, vybavení atd., tlačí na MS skrze kandidátky, úkolování od Vojty Pikala, Tour de Kraj, Pivo s poslancem

Mirek Mašek PlK - schůze s kandidátem do komunálu, problémy s internetem v pice, zápisy ze schůze, přidělena stážistka, přítomnost v centru, vytváření eventu na událost v centru, dostávám se do práce trochu pomaleji, ale mám pomoc od Pavla Šrámka

Pavel Štěpánek PaK - přihlášky, proplácení, nákupy do centra, kandidátka Pardubice, Chrudim, Svitavy, Č.Třebová, M.Třebová, asi čtyři menší obce, program, Pirátské i nepirátské kandidátky, senátní volby Svitavsko, Chrudimsko-HavlBrodsko, Pirátská poslanecká kencelář Pce, správa kraje, komunikace, nováčci, ukliďme Česko, Mumble, PKS neúkoluje, vlastní iniciativa, bez předsedy do konce týdne.

Yveta ZlK: senátní volby, předčasné volby - příprava a shánění informací, komunikace s nováčky a členy (největší podíl času), KS a další schůze, řešení programu, kandidátů, grilování, grilování senátních kandidátů, 2 úkoly od předsednictva na vyžádání, Ukliďme Česko a další akce.

Míša Klesl. KvK- vybavení pice, ukliďmě česko - všechny MS a následná after party, 1x za 14 dní setkání ke komunálkám asi ve všech aktivních MS

Míša Vodová - 6.4. vyosení a hledají se dobrovolníci, ale i návštěvnící jsou vítání, více viz event: wiki.pirati.cz/regiony/vysocina/jipice

2) Ukliďme Česko - událost: https://www.facebook.com/events/170526673599730/
- založená úvodní událost (viz odkaz výše) a pod to událost pro každý kraj pod touto hlavní událostí - stejný obrázek i text a pouze se změní místo
- ale bylo by dobré založit i událost na každý jednotlivý úklid (zase stejné parametry) a všechny tyto jednotlivé události by měly být vloženy do té vrchní krajské události - čili vznikné takový strom linků

vesty pro lidi (s pirátkým potiskem), co se zapojí do úklidu - možno objednat u Miloše, který uhradí z rozpočtu kraje a následně se vyúčtuje přes vnitřní převod (návod je v KoDo na fb vláknu KoDo Oficial)
- odkaz na redmine úkol: https://redmine.pirati.cz/issues/9537

Krajské události založit nejpozději do 15.3. a zanést akce do tabulky, místní události jdou dohazovat postupně, tam to nehoří
Výdaje si hraďte ze svých rozpočtů a netahejte z Ukliďme Česko, výdaje nejsou nikterak vysoké a nebo zkuste oslovit technické služby např. možná poskytnou pomůcky a na konci místa sběru si domluvte s technickými službami, kde necháte pytle nebo kde oni nechají kontejner.

(OT: Asistent Ferjenčíka: Jiří Hoskovec ([email protected]) - kvůli ýádostem na PaRo atd.)

3) shrnutí školení pro ty, co nebyli- není potřeba, protože pro nezúčastněné bude nový termín v pondělí 19.3. a to, co nebude v pondělním školení probráno najdete na disku PO (nováčci, schůze)

4) žádosti o proplacení
- první setkání s proplácením OK, komunikace s p. Beránkem také OK, všechny faktury musí být na českou pirátskou stranu, jinak se musí předělat nebo lze vyřešit i čestným prohlášením,ale opravdu jen v krajním případě, kde nejde faktura předělat
Pozn.: Dle zákona o Hospodaření politických stran nelze proplácet fakturu nad 5000Kč v hotovosti.

5) S čím se potýkáte / čemu nerozumíte?
(dostupné Informace k senátním volbám)
Nastavení alias na gmail - chce to přesně do puntíku dodržet postup
Pokud bude uplně nejhůř obrátit se na : Martin Rejman

6) volná diskuse


7) řešení individuálních problémů
Přístup do google kalendářů
Vykazování hodin - poměrně benevolentní, lze v redmine, ale i jinde a potom pouze export, pouze musí být podklady

Úkoly:
1) Krajské události pro událost Ukliďme Česko založit nejpozději do 15.3.
2) zaevidovat to do tabulky v redmine, zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0 do 15.3. (záložka 2)
Pozn: Stačí opravdu ty krajské události, místní můžeme dohazovat postupně. Krajské dáme mediálnímu odporu najednou, abychom je neotravovali zbytečně
3) vedoucí PO dá všem přístup na disk PO a do kalendáře
Jana Koláříková
vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
[email protected]
770113643

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Příspěvky: 564
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 501 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

mumble 28.3.

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 28 bře 2018, 22:03

mumble PO 7/2018 28.3.
přítomni::Jana Rohová, Filip Dítě, Marcela Šroubková, Michal Jokeš, Míša Vodová, Mašek Miroslav, Yveta Martinková, Míša Kleslová, Pavel Štěpánek, Aneta Heidlová, Tobias Esner, Katka Hůlková
omluveni:Miloš Zmeškal, Jakub Dedek, Jan Můčka, Štěpán Drtina, Daniela Bílá, Líva Věříšová

1) Ukliďme česko - mají všichni všechny místní události a linky v krajské události?
Praha: OK, 6 akcí
Střední Čechy: chybí Poděbrady - bude doplněno, jinak vše OK, 6 akcí
Míra: zatím 1 akce v Tachově
Zlínský: OK
Pavel: OK, 2 akce
Míša K: OK, 3 akce
Katka: s krajskou událostí bude propojeno zítra, 6 akcí
Pozn: Pytle atd. hradíme z rozpočtu Pirátů (nebereme od Ukliďme Česko)

2) Shrnutí práce v kraji:
Praha: Anet - chce se naučit proplácení a přihlášky
Zatím si každý piluje svůj skill a pak poskytne know-how dále
Akce: Hodně grilování kandidátů na Magoš, pirátské úterky, minulý týden posezení s Piráty, supportujeme MS, v neděli Pirátský guláš, zítra tým na podpoření Ivana v TV (sraz před Hlavním nádraží 19:25)
Plzeň: vymýšlení témat, které lze zařadit do komunálek, akce "setkání s Pirátky", schůzka s předsednictvem ohledně Redmine (aby mohli Míru úkolovat :)
Středočeský kraj: S poslancem na Pivo 2x, MS Brandýs n.L./Stará Boleslav, připravovaná schůze v Kladně, sestavování kandidátek v kraji, v Benešově možný kandidát na senátora (a také v Turnově)
Štěpán dělá administrativu a Filip terén
Pavel: příprava voleb-senát a komunální - konání schůzí, předělávání PiCe, příprava vyosení, plnění Paro, školení na GitHub
Vodovka: otevření PiCe, VŘ na správce PiCe, konání akcí, ježdění po kraji a rozšiřování působnosti- to je priorita (u zbytku bude snaha delegovat), senátní volby, komunální volby - příprava, schválení kodexu, dovolování předsednictva, Vyosení 6.4. v Třebíči - dobrovolnící vítáni!
Zlínský kraj Yveta - příprava komunálek (vyplňování kandidátek), komunikace s novými seskupeními které chtějí sestavovat kandidátku pod Piráty, zatím kandidátky v 5+3 městech, akce: dopravní akce s dětmi, deskové hry, ukliďme česko, vyosení (červen), předčasné senátní volby
Katka: řešíme otvíračku Čepice a Pirátské listy, jednáme s neziskovkou Aktiv z.s.

Jak oslovujeme kandidáty do primárek?- většinou mailchimp (hromadný email) nebo vytipovaní (vyfiltrovaní) z databáze

3) školení v pondělí - shrnutí + čemu kdo nerozumí, s čím potřebuje pomoci
Gmail Aliaz - bude se konat Mumble pro ty, kterým to nejde

4) ztracený/ukradený telefon - co budeme dělat dál? Nabourání osobní důvěry je ten největší problém.
Michal Jokeš věří všem
AO nevěří nikomu

5) dovolená vedoucí PO 3.-6. 4. - delegace práce
páteční newsletter - Praha (podklady na [email protected]), mustr pošle Jana na mailchimp - [email protected]. Po naplnění newsletteru poslat na [email protected] a to nejdéle do pátku do 21:00.
na koho se koordinátoři budou obracet s dotazy: Tobias Esner, Yveta Martinková 770113648, Michal Jokeš
výběrová řízení: zajistí Dan Galuszka

Míša Vodová - vlákno k dovolené: viewtopic.php?f=84&t=35814&p=551544#p551544

6) dotazy, volná diskuze

Úkoly: Sehnat bannery na Vyosení a poskytnout Míše V. O: T. Esner
KoKs: výkazy na fóru - sebehodnocení za měsíc březen, tvorba účtu na githubu, nevolat Janě příští týden
Jana Koláříková
vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
[email protected]
770113643

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Příspěvky: 564
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 501 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

Mumble 11.4.

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 11 dub 2018, 21:54

Mumble PO 8/2018
11.4.2018 od 20:00

Přítomni:Jan Můčka, Kateřina Hůlková, Pavel Štěpánek Michal Jokeš,Jana Rohová, Marcela Šroubková, Michaela Kleslová, Dítě Filip, Yveta Martinková, Miloš Zmeškal, Jakub Dedek
Omluveni: Líba Věříšová, Michaela Vodová, Štěpán Drtina, Míra Mašek
Nepřítomni: Adam Komenda

1) jak dopadlo Ukliďme Česko?
Praha (Anet) 7 - 8 akcí. Spoustu odpadu. TZ je
Stř.Čechy (Filip) - Boleslav 10 lidí, TZ zatím není
MsK (Jakub) Videa, hodně úklidů, hodně odpadu. TZ zatím není, ale videa to vyvažují
JmK (Honza) - Znojmo, Vracov, Brno - uklidilo se 2-3 pytle na hlavu, TZ není, výstup na FB včetně fotek
JčK (Katka) 7 - 8 měst, TZ bude - spoooustu dobrovoníků a odpadu.
PaK (Pavel) - uklízelo se v Pardubicích a v Chrudimi, další Piráti se zapojili do dalších akcí různých spolků. Zaplatili kontejner na odpad ve výši 3000,-, protože Pardubické technické služby odmítli, TZ bude.
ZlK. (Yveta) 7.4.2018 celkem 3 úklidy, v Kroměříži 32 pytlů, v e Zlíně asi 20 a Valmez asi 12, super počasí, super den, plánujeme hned další :) Také jsme odváželi odpad po vlastní ose, TS nám nevyhověli, ale plánuji zajít na vedení a spolupráci domluvit. Vsetín úklid po vlastní ose s jednotlivci.
OlK (Miloš) - TZ na webu, uklízeli na dvou místech.

2) co se děje v krajích (jaké akce v dubnu proběhly a proběhnou)

kandidátky na komunál psát sem: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Praha -Anet posezení s Piráty, čarodejnice, květen MMM, krajská schůze
SČK - Filip - Ukliďme Česko, založení MS, schůze v Kladně,na pivo s poslancem v Mělníce a v Praze, schůze pro nováčky 13.5.
MsK - Jakub - krajská schůze, UkliĎme Česko, pusťte nám žilou, setkání s poslanci, Ivan Bartoš, uzávěrka kandidátek do komunálu v půlce dubna
JmK - Honza - Pracovní schůze ke komunálkám, na pivo s Piráty, komunální schůzky, 19.4 ustavující schůze MS Blanensko, výroční schůze, 30.4. na pivo s pirátskými poslanci v Kyjově
Katka - proběhla otevíračka Čepice, akce v ČEPICE - Pirátky v Čepici, schůzka předsednictvo a koordinátor, přednáška Hlídejte Čekobudějovicko - workshop Hlídače státu, přednáška Dušana Majera o vesmíru, sdílená neděle v Písku, Šlágr v Písku :D
OLK - Miloš - Kandidátka komunální v Olomouci, Otevření PirCentra a kanceláře poslance - uplně plno, chystáme přednášky atd.
PaK - Pavel - sestavujeme kandidátky - 6-7 měst, Pavel jezdí na všechny schůzky, řeší rozpočty, merch, grafiku, rozdávají flashky s linuxem a dělají instalační večery, mají veřejný internet v chrudimském centru, proběhla beseda s Mikim, bylo školení na github
Yveta- Zlín - ukliďme Česko, psí den / v rámci senátní kampaně Aleše Fuks, dělají merch, webovky, kontaktní kampaň,.. Deskovky, 20.4 krajská schůze, na pivo s akčním týmem pirátů, Upgrade tým 8.5. včetně Ivana B. Větší akce na květen - dopravní akce, a další

3) školení a úkoly od PO

Tiskovky na Ukliďme Česko
interní převod na vesty
- Ukliďme Česko – prosím o doplnění odkazu na tiskovou zprávu (pokud existuje) do tabulky ke krajským událostem, popř. místním událostem. Udělejte, prosím, asap. Úkol v redmine, tabulka tamtéž.
https://redmine.pirati.cz/issues/9537
- Interní převod za vesty – konzultovat můžete s Milošem Zmeškalem, převod, prosím, proveďte do 12.4.
Katka nemá, protože nemá práva, Míša Kleslová kouká teď, Honza Můčka čeká na rozpočtovou položku-schválení rozpočtu
Brno, Karlovy Vary a Zlín ok :)

Pokud chcete upravit žádost o propacení, můžete to udělat stejně jako u jakékoli jiné stránky na wiki, dáte nahoře stránka - upravit (to je praktické třeba u poznámek)

- Školení na facebook a mailchimp je již tento pátek. Pokud jste se ještě nezaregistrovali, prosím o nápravu. https://redmine.pirati.cz/issues/10228
- Bude probíhat mediální školení pro koordinátory a krajská MO. Prosím o vaši registraci a zároveň o šíření informace vašim krajským mediálním odborům nebo lidem, kteří mají na starosti komunikaci s medii a psaní. Více se můžete (a oni také) opět dočíst na redmine. Školením nás bude provázet Kája Sadílková (PR manažerka) a Jan Vrobel (social media) a věřím, že bude pro všechny velmi užitečné. Účast koordinátorů pokládám za nezbytnou. Záměrně školení vyhlašujeme s předstihem, aby si pracovně vytížení jedinci z krajů mohli vzít volno.
https://redmine.pirati.cz/issues/10375

4) Ivanova tour na komunálky

interní tabulka (nedávat z ruky) pro koordinaci Ivanových návštěv v regionech. Uložit - není nikde nasdílená.
Nedávat dalším lidem v kraji, tabulku vyplní koordinátoři na základě požadavků z krajů.
Kdo dřív přijde, ten dřív mele :)

5) dotazy

Jak vybírat vstupné na pirátské akci? Dobrovolné - formou daru. Politické strany mohou mít příjem a nemusí v nich danit. Vnitřně je zakázáno manipulovat s hotovostí nad 5000. Většinou se to dělá kasičkou na dobrovolné vstupné, někdo jako zprostředkovatel převádí jednotlivé platby a posílá na účet.

6) volná diskuze

vracíme se ke školení a telefonu

Úkoly: Jana zjistí u Tobiase,proč nemá Katka práva na wiki a nemůže dělat žádosti
koordinátoři splní úkoly zadané mailem a zopakované v bodě 3
Jana Koláříková
vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
[email protected]
770113643

Odpovědět

Zpět na „Personální odbor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host