CF 21/2018 Podpora zákazu obřízek nezletilých

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14035 poděkování
Dostal poděkování: 2531 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 21/2018 Podpora zákazu obřízek nezletilých

Příspěvek od Robert.Magni » 09 říj 2018, 21:25

Já moc nechápu,proč dávat do programu uzákonit něco,co už je dávno uzákoněno. (viz.citace NOZ )
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Zoom
Příznivec Pirátů – Vysočina
Profese: Dělník
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Příspěvek od Zoom » 09 říj 2018, 22:08

Takže, když ted najedu na stránky nejmenované urologie, kde nabízí na internetu obřízku malých dětí za úplatu, můžu na tuto ordinaci poslat žalobu, že jedná protiprávně? Dostanou za to alespoň pokutu? Dle ombudsmanky je to legální..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zoom za příspěvek:
Georgia.Hejduk

Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 179 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Příspěvek od Anna.Ungerova » 10 říj 2018, 00:03

Robert.Magni píše:
09 říj 2018, 21:25
Já moc nechápu,proč dávat do programu uzákonit něco,co už je dávno uzákoněno. (viz.citace NOZ )
Je samozřejmě otázka, zda je k něčemu dobré, aby to bylo součástí dlouhodobého programu. Jedním z navržených bodů usnesení je vypracování stanoviska k tématu mužské obřízky (myšleno u nezletilých) . Připadalo mi logické, aby takové konkrétní stanovisko nebylo vytrženo z kontextu, ale mělo ideovou oporu a souvislost s dlouhodobým programem. Zvolila jsem obecnější pojetí, protože psát tam konkrétně o mužské obřízce a neřešit přitom vůbec mrzačení dívek (FGM) by vypadalo divně.
Zároveň, ale CF se mnou vůbec nemusí souhlasit, mi témata jako svoboda v rozhodování o svém těle a možnost informované volby obecně připadala docela v souladu s dalšími ideály pirátského programu.

Další věc, na kterou upozornil zoom, je ta, že navzdory citované formulaci v NOZ, to v praxi funguje úplně jinak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Ungerova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vit.Jurasek

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 330 poděkování
Dostal poděkování: 472 poděkování

Příspěvek od Yossi » 10 říj 2018, 07:56

Milan.Dadourek píše:
09 říj 2018, 12:43
Zoom píše:
09 říj 2018, 09:03
Všichni se zde shodneme, že náušnice zakazovat nechceme, troufam si říct, že je to dokonce stanovisko strany :-) čeho chceme docílit je, omezení jakýchkoli AMPUTACÍ ZDRAVÝCH částí těla BEZ SOUHLASU dotyčného.
Fajn. Jenže ten text návrhu tomu IMHO neodpovídá a vyznívá jinak. Nemám problém s touto podstatou návrhu, ale mám problém se způsobem jeho slovního vyjádření - které lze IMHO chápat zcela jinak.

EDIT: Napadají mě i jiné případy zásahů z estetických důvodů, pro které není zdravotní indikace, ale dovedu si představit, že mohou nezletilému přinášet utrpení. Prostě, by text měl být IMHO konkrétnější - a mluvit tedy o odstranění částí těla.

Samozřejmě, že je to děravé, jak ementál, to se stává, když se chce prosadit nějaká hloupost, ale formuluje se to obecně, aby se na to nepřišlo. Tento návrh tedy zakazuje nejen náušnice, ale třeba i plastické operace, jako je přišití odstávajících uší, jelikož tam jde jen a pouze o estetiku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvek:
Robert.Magni
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Tonda.Vlas
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: říční kormidelník
Bydliště: Jirkov / Schwante (u Berlína), v realu na lodi Lusitania
Dostal poděkování: 20 poděkování

Příspěvek od Tonda.Vlas » 10 říj 2018, 11:38

Yossi píše:
10 říj 2018, 07:56
Milan.Dadourek píše:
Zoom píše:
Všichni se zde shodneme, že náušnice zakazovat nechceme, troufam si říct, že je to dokonce stanovisko strany :-) čeho chceme docílit je, omezení jakýchkoli AMPUTACÍ ZDRAVÝCH částí těla BEZ SOUHLASU dotyčného.
Fajn. Jenže ten text návrhu tomu IMHO neodpovídá a vyznívá jinak. Nemám problém s touto podstatou návrhu, ale mám problém se způsobem jeho slovního vyjádření - které lze IMHO chápat zcela jinak.

EDIT: Napadají mě i jiné případy zásahů z estetických důvodů, pro které není zdravotní indikace, ale dovedu si představit, že mohou nezletilému přinášet utrpení. Prostě, by text měl být IMHO konkrétnější - a mluvit tedy o odstranění částí těla.

Samozřejmě, že je to děravé, jak ementál, to se stává, když se chce prosadit nějaká hloupost, ale formuluje se to obecně, aby se na to nepřišlo. Tento návrh tedy zakazuje nejen náušnice, ale třeba i plastické operace, jako je přišití odstávajících uší, jelikož tam jde jen a pouze o estetiku.
Žel, v tomto případě nejde jen a pouze o estetiku. Při radikální obřízce je nenávratně odstraněno 5/7 těch nejcitlivějších erotogenních zakončení mužského těla a mnozí muži mají kvůli tomu veliké potíže ve svém sexuálním životě. Někteří kvůli tomu dokonce trpí i anorgasmií. To je skutečnost, kterou zarytí obhájci obřízky vehementně popírají. Kdyby šlo jen a pouze o estetiku, tak se touto věcí vůbec nebudu zabývat. Tato věc je v každém případě záležitost bioetická a základy bioetiky jsme na fakultě probírali. Na toto téma dojít nemohlo, protože jsem promoval rok předtím, než Dr John Taylor zahájil své výzkumy. Já se o nich dověděl teprve před 4.5 lety. Pak jsem svůj názor na tu obřízku radikálně změnil. O celých 180°. Sám jsem byl dříve obhájcem obřízky, ne však zarytým.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tonda.Vlas za příspěvek:
Robert.Magni

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Yossi » 10 říj 2018, 12:26

Tonda.Vlas píše:
10 říj 2018, 11:38
Yossi píše:
Milan.Dadourek píše:

Žel, v tomto případě nejde jen a pouze o estetiku. Při radikální obřízce je nenávratně odstraněno 5/7 těch nejcitlivějších erotogenních zakončení mužského těla a mnozí muži mají kvůli tomu veliké potíže ve svém sexuálním životě. Někteří kvůli tomu dokonce trpí i anorgasmií. To je skutečnost, kterou zarytí obhájci obřízky vehementně popírají. Kdyby šlo jen a pouze o estetiku, tak se touto věcí vůbec nebudu zabývat. Tato věc je v každém případě záležitost bioetická a základy bioetiky jsme na fakultě probírali. Na toto téma dojít nemohlo, protože jsem promoval rok předtím, než Dr John Taylor zahájil své výzkumy. Já se o nich dověděl teprve před 4.5 lety. Pak jsem svůj názor na tu obřízku radikálně změnil. O celých 180°. Sám jsem byl dříve obhájcem obřízky, ne však zarytým.

Netuším, co to má společného s mým postem. Ale budiž. Link na ty studie máte, to si rád přečtu.

Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 179 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Příspěvek od Anna.Ungerova » 10 říj 2018, 13:20

Yossi píše:
Milan.Dadourek píše:
Zoom píše:
Všichni se zde shodneme, že náušnice zakazovat nechceme, troufam si říct, že je to dokonce stanovisko strany :-) čeho chceme docílit je, omezení jakýchkoli AMPUTACÍ ZDRAVÝCH částí těla

Super, že se zapojil do debaty advokát, škoda že ne moc konstruktivně :)
Mohlo by se vyjasnit hned několik věcí.
Jak je to s tím přímým prospěchem podle NOZ?
Je tato podmínka splněna v případě obřízky bez zdravotní indikace, v případě propíchnutí uší kvůli náušnicím a v případě odstátých uší? Je přišití odstátých uší skutečně trvalým a nevratným zásahem do integrity?
Samozřejmě respektuju názor, že se snažíme prosadit hloupost, ale zajímalo by mě, jestli současnou praxi opravdu považujete za bezproblémovou a naprosto v pohodě, i z hlediska zbytečných zákroků prezentovaných jako zdravotní důvody.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Ungerova za příspěvky (celkem 2):
kengura, Robert.Magni

kengura
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: rentiér
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování

Příspěvek od kengura » 10 říj 2018, 14:01

Nejsem Žid,ale kdyby mě měli v mých 65 letech dělat obřízku asi bych velmi řval! Osobně si myslím,že je to součást židovské víry a je to jen jejich věc.Ale rozhodně bych to zakázal ve vyšším věku... Shalom.
Quo fobiam habet sic laxat in atreo...

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Yossi » 10 říj 2018, 14:13

Anna.Ungerova píše:
10 říj 2018, 13:20
Yossi píše:
Milan.Dadourek píše:

Super, že se zapojil do debaty advokát, škoda že ne moc konstruktivně :)
Mohlo by se vyjasnit hned několik věcí.
Jak je to s tím přímým prospěchem podle NOZ?
Je tato podmínka splněna v případě obřízky bez zdravotní indikace, v případě propíchnutí uší kvůli náušnicím a v případě odstátých uší? Je přišití odstátých uší skutečně trvalým a nevratným zásahem do integrity?
Samozřejmě respektuju názor, že se snažíme prosadit hloupost, ale zajímalo by mě, jestli současnou praxi opravdu považujete za bezproblémovou a naprosto v pohodě, i z hlediska zbytečných zákroků prezentovaných jako zdravotní důvody.

Prosím, neberte to arogantně, ale máte k dispozici čtvrt miliardy Kč, pokud chcete od advokátů právní stanoviska, zaplaťte si je. :)

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 16077 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 10 říj 2018, 14:19

Naštěstí existují i advokáti, kteří jsou skuteční příznivci Pirátů, nechovají se jako *** a jsou ochotni poskytnout i bezplatný právní názor.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“