Úprava volebního zákona

Moderátor: Resortni tym Bezpecnost

Odpovědět
Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20754 poděkování
Dostal poděkování: 18201 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava volebního zákona

Příspěvek od Petr.Vileta » 20 říj 2018, 22:49

pvy píše:
20 říj 2018, 21:20
Vyberu, volím, nevyšlo to, tak v druhém kole volím proti tomu, koho určitě nechci. Lehčí už je jen jednokolový systém a v jednoduchosti je síla a transparetnost.
No jo, vy to tak uděláte. Jenže spousta lidí to má jinak. Neprošel ten "jejich", tak už na druhé kolo nejdou vůbec. Než volit "menší zlo", zvolí raději víkend na chalupě.

Dnes jsem v TV slyšel názor jakéhosi politologa, že prý v prezidentských volbách byla účast ve druhém kole dokonce vyšší než v prvním. Myslím, že
a) byly to první přímé volby
b) prezident se zdá lidem mnohem významnější než senátoři
c) jednalo se o 1 volební okrsek
d) bylo možné použít voličský průkaz.
Až budou další volby, už druhé kolo nemusí účastí překročit to první a pořád tam bude to d).
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

pvy
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Příspěvek od pvy » 21 říj 2018, 10:24

Matej.Sandor píše:
20 říj 2018, 22:14
Neříkám, aby byl neomezený. Můj návrh byl, aby to byli až 3 hlasy, takže v podstatě to stejné co Jan.Hrebicek. Do senátů zpravidla kandiduje více než 5 lidí v jednom obvodu, tudíž lze předpokládát, že alespoň tři z nich nebudou tou šedou myší.

Tím by pak právě odpadla ta nutnost druhého kola a nedošlo by k takovému propadu hlasů.
Pak víceméně shoda (já bych dal dva, ale já jsem minimalista): tohle je cesta, která by mohla eliminovat druhé kolo.

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: Mám
Dal poděkování: 79 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování

Příspěvek od Karel666 » 09 lis 2018, 10:58

Petr.Vileta píše:
20 říj 2018, 22:49
Dnes jsem v TV slyšel názor jakéhosi politologa, že prý v prezidentských volbách byla účast ve druhém kole dokonce vyšší než v prvním. Myslím, že ....
Jednoduché vysvětlení nešlo o sobnosti jako takové, jinak řečeno jedné straně byl u zádele Zeman a druhé byl u zádele Drahoš, ty volby ani omylem nebyli o tom, jeslti je jeden Mirek dušín a druhej Štetináč, bylo to médiame vyostřená situace, kdy kdo měl možnost do medií mluvit, psát atd. až na výjimku neříkal "volte toho, protože dokáže to či ono", ale stylem "volte toho, aby rozdrzil onoho"...
Lidi se pak dívali, že jim někdo druhej vysvětlulje, že jsou blbové a pak nasraně šli volit, protože nikdo nemá rád dobrosery, kteří kudy chodí tu poučují, že je člověk blbec...

Normální je a učit na reálných fungujících příkladech jak a co funguje, u kandidátů se ptát co dokážou udělat nového.

Takže politolog, který tvrdí hodně keců a nevidí, že to byla protestní účast, protože se nevzájem strany ponižovali a povyšovali se nad druhou, že jenom oni jsou ti lepší a tak "donutili jít k volbám všechny", pak by se měl zamyslet, zda je to politolog a ne jenom někdo kdo se rád účastní debat...

Odpovědět

Zpět na „Přímá demokracie“