Zdravotnictví - poplatky

Moderátor: Resortni tym Zdravotnictvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zdravotnictví. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Oldrich.Fischer
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 323 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Zdravotnictví - poplatky

Příspěvek od Oldrich.Fischer » 09 pro 2013, 22:48

Zdravotnictví - poplatky.
Nezaplatím – li 30 Kč u lékaře mohu dostat pokutu 50 000 Kč a to i opakovaně.
Vymáhání 50 000Kč za dluh 30 Kč je snad nejvyšší postih za posledních 1000 let na celém světě. Před českým zdravotnictvím jistě blednou všechny odrůdy mafií světa a i naši exekutoři závistí. Už jsme zapsáni v knize světových rekordů? Lze zveřejnit kdo to navrhl? Kdo to schválil ? Kdo to uzákonil ? Lze je za to trestně stíhat ?
30 Kč za recept.
Jdu-li k lékaři stane se mi, že mi předepíše tři mastičky na tři recepty. To je 90 Kč vlastně za nákup v lékárně. Mají monopol. Jak to , že to nemohou dělat v mlékárně nebo v trafice. Jak to, že antimonopolní úřad mlčí?
U zubaře můžete zaplatit za amalgamovou plombu 30 Kč.
Já jsem za dvě amalgamové plomby zaplatil 1000 Kč.
Cenu mi sdělili až při odchodu z ordinace. Kdybych neměl, to by na mě poslali exekutora?
Též mi nabízeli lepší vyčistění zubů za 600 Kč.
Když jsem namítl že mám horní zuby falešné a dole jen dva zuby svoje, tak na to vedoucí pracovnice na VZP –Praha namítla , že ve vyhlášce počet zubů není uveden ,takže je vše v úplném pořádku. V ordinaci mi cenu sdělili, až když jsem se na ni zeptal. Při příští návštěvě ordinace jsem byl přesunut
k nově nastoupivší zubařce. Budeme se někdy smět dozvědět kdo takto vymyšlenou vyhlášku navrhl, kdo ji schválil a kdo za takto koncipované smlouvy nese trestní odpovědnost? Kolik měsíčně ti jedinci mají plat?
V nemocnici mi nabídli , že si mohu za extra výhodnou cenu 2000 Kč dokoupit léky. Neměl jsem peníze, tak mi svěřili recept. Za tyto léky v jiném vzdáleném zdravotnickém zařízení jsem bez protekce zaplatil asi 700 Kč.
Doufám , že už se nedožiji ,že obyčejný člověk bude místo k zubaři, zase chodit ke kováři a s nemocí k šamanovi.
Neoznámení ceny zdravotnického výkonu pacientovi předem může snadno pacienta zničit. Za nezaplacených 30 Kč pokuta až 50 000Kč a to i opakovaně, co potom za dluh 600 Kč za vyčištění dvou zubů? To bude exekutor žádat několik milionů a pacient půjde ještě na několik let do vězení?
Při správné koordinaci zubařů s exekutorskou komorou, by mohl v každé čekárně ordinace zároveň sedět jeden exekutor a nemovité pacienty hned odvážet v železech.
Beze zdraví Váš
Pirátek
P.S.
Situace: Po zavedení vysokých poplatků za zubní náhrady a protézy .
Zubařka : Konečně zbohatneme. Pacient: Nezbohatnete. Zubařka : Proč?
Pacient: Ti lidé nepřijdou. U firmy jsem jediný , kdo chodí k zubaři. I šéfové mají vepředu 2 až 3 žluté zuby. Čekají , až nebudou mít žádné. Komplet protéza, bez jediného zubu,je zatím plně hrazena z peněz ,co každý měsíc posíláme z výplaty do VZP.
Ta skupina , např. parlamentních manekýnů , co má zuby jako Krampol, není tak veliká , aby zbohatli všichni zubaři. Proto je tak obrovský tlak, vysoko zpoplatnit cokoliv, i kýchnutí zubaře. Takže – finančně zmasakrovat chudý. Bohužel , lékařská profese je už též morálně zdecimovaná např. svými lékařskými vzory jako jsou např: Svoboda a Bém a jiní jim podobní.

Hurvajz.jr
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: elektrikář - manager
Dal poděkování: 344 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravotnictví - poplatky

Příspěvek od Hurvajz.jr » 10 pro 2013, 10:48

02.07.2013
Ústavní soud zrušil nadstandardy ve zdravotnictví, zvýšení poplatků za pobyt v nemocnici z 60 na 100 korun za den i pokuty od pojišťoven za nevybírání regulačních poplatků. Jde o klíčové části vládní zdravotnické reformy. Nadstandardy - příplatky pacientů za kvalitnější péči - budou zrušeny v okamžiku zveřejnění nálezu Ústavního soudu ve Sbírce zákonů, zhruba do čtrnácti dní.

https://www.usoud.cz/aktualne/?tx_ttnews ... 0a1263445c

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 7749 poděkování
Dostal poděkování: 4969 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 10 pro 2013, 11:32

Oldrich Fischer píše:Cenu mi sdělili až při odchodu z ordinace. Kdybych neměl, to by na mě poslali exekutora?
Poslat je do háje a nic neplatit. IANAL, ale myslím, že na to rozhodně nemají právo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Oldrich.Fischer
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2511 poděkování
Dostal poděkování: 3018 poděkování

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen » 10 pro 2013, 12:29