Zálohy na PET lahve

Moderátoři: Garanti, Poslanci

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 13451 poděkování
Dostal poděkování: 2377 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zálohy na PET lahve

Příspěvek od Robert.Magni » 23 čer 2018, 13:10

Fajn,vytvořil jsem anketu
viewtopic.php?f=637&t=42318
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Jan.Nezhyba
Garant programového bodu
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Dal poděkování: 924 poděkování
Dostal poděkování: 696 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Nezhyba » 23 čer 2018, 14:28

kucik píše:
18 čer 2018, 13:05
Jan.Nezhyba píše:
16 čer 2018, 05:28
Co se týče studie - ta většinou vyznívá podle toho kdo ji zadal :)
Pak nezbývá, než zkusit postavit takové studie proti sobě, či zadat další s cílem zjistit skutečný stav.
Ono jakkoliv může znít zálohování a recyklace obalů trendy, je třeba se dívat racionálně na celý koloběh.
Ja to přihodil jen jako připomínku kdy mnohdy sudie nejsou nestranně zadané - a navíc se sám s tímto setkávám při jednáních - říká se tomu "naše data vaše data"
rálně to vidím na zalohy pro jednocestné pet jak jsem tu už myslím i psal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Nezhyba za příspěvek:
Robert.Magni
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca

Dan.Lestina
Místní předsednictvo
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan.Lestina » 23 čer 2018, 14:45

furt mám pocit, že je to další velikej státní systém, kterej někde na někoho někde dopadne. jsem schopnej domyslet třeba dopad na malý obchody na vesnicích, kterejm přibyde zase další věc, o kterou se budou muset starat. a nevím, co domyslet nedokážu...
odpovídal někdo na tyhle pochybnosti od ministerstva?https://www.mzp.cz/cz/news_180404_PET

jinak Honzo, když si dvě studie odporujou, je jedna nebo obě blbě, což se zpravidla dá poznat při bližším pohledu. neni možný se vykašlat na realitu a rozhodovat se dojmologií, studie jsou důležitý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 2):
kucik, Jan.Nezhyba
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 23 čer 2018, 14:52

Když dostanou autoři studií zfalšovaná data,tak výsledný studie nejsou k ničemu. A data falšují svozové společnosti,protože ,,zisk,, ( dvojí faktury na jednu tunu atd.... )
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Honza.Dvorak
Místní předsednictvo
Profese: Systémový analytik
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 656 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza.Dvorak » 23 čer 2018, 14:55

V zásadě bych nebyl proti zavedení takového systému zálohování, ale obávám se dalšího byrokratického systému v souvislosti s ochranou životního prostředí, a že jich už je, zatěžujícího podnikatele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Honza.Dvorak za příspěvek:
Dan.Lestina
Ing. Jan Dvořák
Člen AO, předsedající CF, člen KS OLK, vedoucí AO OLK, 1. místopředseda MS Olomouc
Chci každý den udělat něco, aby Země byla lepším místem k životu.

Dan.Lestina
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan.Lestina » 23 čer 2018, 19:57

Robert.Magni píše:
23 čer 2018, 14:52
Když dostanou autoři studií zfalšovaná data,tak výsledný studie nejsou k ničemu. A data falšují svozové společnosti,protože ,,zisk,, ( dvojí faktury na jednu tunu atd.... )
Ale kuš, opět, potom je ta studie blbě, ale není to důvod všechny studie prostě a priori házet do koše a dělat legislativu na základě dojmologie.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 23 čer 2018, 20:41

Dan.Lestina píše:
23 čer 2018, 19:57
Robert.Magni píše:
Ale kuš, opět, potom je ta studie blbě, ale není to důvod všechny studie prostě a priori házet do koše a dělat legislativu na základě dojmologie.
Já nejedu dojmologii,já vím,co a jak se z odpadem skutečně děje. Skutečná produkce odpadu je tak o třetinu nižší,než kolik vykazují svozové firmy,že ho je.
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

kucik
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: Analytik, vývojář
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik » 27 čer 2018, 12:43

Trochu offtopic, ale přesto zajímavé.
Studie zadaná Nizozemským ministerstvem životního prostředí. Nikoliv na PET lahve, ale na tašky.
Pro některé ekologisty s možná překvapivě kladným výsledkem vůči plastovým taškám.

https://www2.mst.dk/Udgiv/publications/ ... 4-73-4.pdf
Tito uživatelé poděkovali autorovi kucik za příspěvek:
Robert.Magni

Karel666
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Mám
Dal poděkování: 58 poděkování
Dostal poděkování: 121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel666 » 03 črc 2018, 10:46

Dan.Lestina píše:
23 čer 2018, 19:57
Robert.Magni píše:
Která studie a kdo ji dělal... Na školení jsem se bavil z člověkem co dělal statistické rozvbory výsledků studií pro lékaře a fungovalo to systémem "zde máte nasbíraná data a výsledkem má být toto", on potom našel statistickou korelaci pro cokoliv co bylo v zadání... Skončil až když odmítl vytvořit/vygenerovat i nasbíraná data. Takže když někdo napíše "četl jsem studii" a byje se v prsou, že pak je vše čisté a jasné, by se měl spíše zamyslet zda jeho víra má něco společného s realitou a zda je normální věřit všemu co je sané, protože když to někdo zapaltil a spočítal pomocí matematiky je to přeci vždy pravda...

Tím nechci říci, že zrovna tato nemůže být pravdivá, ale zkušenost v práci mi ukazuje, že věřit dneska většině statistickým výstupům může jenom blázen :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel666 za příspěvek:
Robert.Magni

Dan.Lestina
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan.Lestina » 05 črc 2018, 23:47

Karel666 píše:
03 črc 2018, 10:46
Která studie a kdo ji dělal... Na školení jsem se bavil z člověkem co dělal statistické rozvbory výsledků studií pro lékaře a fungovalo to systémem "zde máte nasbíraná data a výsledkem má být toto", on potom našel statistickou korelaci pro cokoliv co bylo v zadání... Skončil až když odmítl vytvořit/vygenerovat i nasbíraná data. Takže když někdo napíše "četl jsem studii" a byje se v prsou, že pak je vše čisté a jasné, by se měl spíše zamyslet zda jeho víra má něco společného s realitou a zda je normální věřit všemu co je sané, protože když to někdo zapaltil a spočítal pomocí matematiky je to přeci vždy pravda...

Tím nechci říci, že zrovna tato nemůže být pravdivá, ale zkušenost v práci mi ukazuje, že věřit dneska většině statistickým výstupům může jenom blázen :(
Ach jo... :? Ano, takhle se učí nejzákladnější statistika, aby to studenti byli schopní odhalit a rozlišit lepší a horší studie. Když se dvě bijou, je zpravidla jedna lepší a druhá horší. Když je jich hodně, ty lepší se ukážou na jedné nebo druhé straně...
Jakou tady navrhujete alternativu? Každý má svou pravdu? A jestli je z envi nebo ekonomického hlediska lepší recyklovat obaly prostě rozhodne ten, kdo je zrovna u koryta, podle toho, jak to cítí, nebo s kým je kamarád...? Vážně, zajímalo by mě to, podle čeho se řídit, když studie nejsou důvěryhodné zdroje :roll:
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Životní prostředí“