Zálohované obaly

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.

Má Pirátská strana tvrdě prosazovat povinné zálohování obalů ? (vzor např. Německo )

Anketa do 23 črc 2018, 13:08

Ano
31
69%
Ne
7
16%
Zdržuji se
7
16%

Celkem hlasujících: 45 - Celkem hlasů: 45

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1128 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zálohované obaly

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 15 črc 2018, 15:37

Robert.Magni píše:
15 črc 2018, 09:46
Asi tolik k tvrzení,že kokotistán nemá problém https://plzensky.denik.cz/zpravy_region ... 80713.html
Když jsme v minulých pěti deseti letech pádlovávali s dětmi, tu Vltavu, tu Lužnici, sbírali jsme na hladině PETky, abychom je v tábořišti dali do koše. Tohle z článku mi přišlo divný už v sedmdesátých letech. Mi hlava nebere; jako by neexistovaly sběrné dvory... Fotopasti by asi (dle současného zákona) nepomohly :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Robert.Magni
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Stanislav.Podojil
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Technik kvality
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanislav.Podojil » 16 črc 2018, 00:14

Myslím, že tvrdé prosazování zálohování je špatná cesta. Je potřeba spíše prosazovat biodegradibilní obaly a zvýhodňovat je oproti klasickým plastům.

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 16 črc 2018, 09:35

Stanislav.Podojil píše:
16 črc 2018, 00:14
... biodegradibilní obaly...
OFFTOPICNo, to mi takhle před rokem a půl žena pověřila nákupem kelímku (s víčkem) na kávu z "rozložitelného plastu" v Liberci v nějaké kavárně na rohu. Zrovinka jsme tam montovali asi deset zařízení Dalyn (jó, přesně ten Dalyn!!!) pro Saunii...
Vím, že jsme tam docela bloudili; no a pak ten kelímek - ale asi za 300,- :evil: - někdo doma rozšlápl. Skončil v kompostu. Za tři měsíce jsem pak v zimě kompost prohazoval, ale o nějaké degradaci nemůže být ani řeči!!!.
To jsem teda moooc zvědavej, zda se vůbec nějaké biodegradace dožiju.
Jen aby to zas nebyl jeden velkej podvod...
Robert.Magni
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.

Stanislav.Podojil
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Technik kvality
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanislav.Podojil » 16 črc 2018, 14:09

Josef.Kadlecek píše:
16 črc 2018, 09:35
Stanislav.Podojil píše:
OFFTOPICNo, to mi takhle před rokem a půl žena pověřila nákupem kelímku (s víčkem) na kávu z "rozložitelného plastu" v Liberci v nějaké kavárně na rohu. Zrovinka jsme tam montovali asi deset zařízení Dalyn (jó, přesně ten Dalyn!!!) pro Saunii...
Vím, že jsme tam docela bloudili; no a pak ten kelímek - ale asi za 300,- :evil: - někdo doma rozšlápl. Skončil v kompostu. Za tři měsíce jsem pak v zimě kompost prohazoval, ale o nějaké degradaci nemůže být ani řeči!!!.
Nechápu jak to myslíte. Biodegradibilní obaly jsou například plasty z přírodních materiálů. Narozdíl od běžných plastů neuvolňují jedovaté látky a v přírodě se bezpečně rozkládají. Již existují firmy které je vyrábějí, a ty by jsme měli zvýhodnit.

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 18 črc 2018, 09:18

Stanislav.Podojil píše:
16 črc 2018, 14:09
Josef.Kadlecek píše:
16 črc 2018, 09:35
Stanislav.Podojil píše:
Nechápu jak to myslíte. Biodegradibilní obaly jsou například plasty z přírodních materiálů. Narozdíl od běžných plastů neuvolňují jedovaté látky a v přírodě se bezpečně rozkládají. Již existují firmy které je vyrábějí, a ty by jsme měli zvýhodnit.
Myslím to, co píšu v offtopic. Ne každého zajímají dlouhé texty zkušeného dredatého geronta.
Až ty bioplasty uvidím stopro rozložené v kompostu OFFTOPICjak dlouho takové rozkládání vlastně trvá?, podpořím takový projekt. V opačném případě nezbývá, než podporovat https://www.theoceancleanup.com/ apod.
Robert.Magni

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“