Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Archiv podatelny KS Praha

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
Podatelna byla přesunuta na redmine
pro vytvoření nového podání prosím použijte https://redmine.pirati.cz/projects/kspraha/issues/new
Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 14306 poděkování
Dostal poděkování: 7592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Příspěvek od Ondrej.Profant » 20 dub 2016, 01:10

Olčo, kdyby o nás Vlasta stála tak se nás mohla zastat, resp. alespoň se vyjádřit. Ale u stolu nebylo vidět žádný rozdíl mezi Lidovci a Vlastou. De facto jsem znesl jediný požadavek a bylo o něm odmítnuto vyjednávat, že už se dohodli.

To co říkáš a to co se tu děje jen potvrzuji to, co říkám já. Jedná se o komunální politiku. Kterou si chcete zatáhnout do senátu. Následně bude Renata vydíratelná libovolným komunálním tématem. Naše senátní témata jsou dosti v rozporu s Lidovci, čili fakt nechápu, co dobrého by nám to mohlo přinést.

A s Lidovci to má opravdu mnoho společného. Lidovci jsou vladní strana, jejich pražského předsedu také všichni dobře známe, jejich senátory, jejich europoslance... ne to nejsou výjimky. Vyjímky jsou ti dobří mezi nimi (na vyšších postech samozřejmě).
profant.eu, poslanec

Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 979 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olga.Richterova » 20 dub 2016, 08:32

Zareaguju na jedinou věc: nerozumím vůbec tomu, jak myslíš "vydíratelná komunálními tématy". Naopak za ty roky spolupráce jsem se přesvědčila, že Renata rozhodně nepracuje např. na kauze Trojmezí na úkor jiných částí Prahy 10, i když na této věci začínala. Naopak na Trojmezí prosadila participaci veřejnosti jako systémově správný způsob - a o to jí šlo. Aby se věci neřešily ad hoc, ale v kontextu a principielně a procedurálně správně. Takže mi to slovo "vydíratelná" nedává smysl.
Naposledy upravil(a) Olga.Richterova dne 20 dub 2016, 08:51, celkem upraveno 1 x.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 10460 poděkování
Dostal poděkování: 19190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 20 dub 2016, 08:33

Ondro, dej se dohromady a přijď zejtra na tu grilovačku. Určitě tě napadnou zasvěcenější dotazy než mě.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4286 poděkování
Dostal poděkování: 15411 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 20 dub 2016, 09:28

Mohl bych poprosit o dojednání setkání s Renatou? Díky. Ivan
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Ivan.Mikolas
předseda Pirátů
[email protected]

milmil71
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od milmil71 » 20 dub 2016, 11:37

Ahoj,
Teď nevím jestli jsem dobře rozuměl posledním příspěvkům. Vrátil jsem se po více než měsíci z krajů bez komunikace.
To ,že by někdo kdo má aspoň minimální informace o dění na radnici na Praze 10 by mohl uvažovat o Ivaně Cabrnochovéjako o přijatelném kandidátu nepovažuji za možné. Ona je jistě schopná politička hlavně proto ,že se dokáže spojit s kýmkoli a kdykoli. To ,že je a bude rozhodně velkým kandidátem do se nátu musí být každému také jasné. Že jí někdo porazí sám považuji za velmi nepravděpodobné. Jestli ,ale existuje malá šance toho ,že by se to stát mohlo a já sám k tomu budu moci přispět tak to rozhodně udělám zvláště jestli to bude někdo kdo má aspoň nějaké kladné morální vlastnosti. To , že je pani Chmelová má, jsem si jist i tím ,že má tolik inteligence aby se v daných rozhodnutích byla schopná zorientovat. Při její úzké spolupráci s Olgo Richterovou si nemyslím ,že by se nějak výrazně názorově rozcházeli. Nemyslím si ani to,že by měla znát a vědět co považuje strana za důležité. Tolikrát jsem se v životě setkal s tím ,že akademické znalosti bez znání souvislostí a vztahů nejsou to pravé.Ona jistě těch znalostí v případě zvolení a potřeby dosáhne.
Moji podporu má a já osobně udělám vše pro její zvolení do senátu.
s přáním příjemného dne Miloš Mrkvička

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3225 poděkování
Dostal poděkování: 3559 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 20 dub 2016, 11:49

Něco mi říká (zkušenost, intelekt...), že právě snaha zamezit R.Ch. kandidaturu s podporou Pirátů, je motivováno znovuzvolením Cabrnochové...

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 1042 poděkování
Dostal poděkování: 8729 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Skorepa » 20 dub 2016, 11:54

Vaclav.Fortik píše:Něco mi říká (zkušenost, intelekt...), že právě snaha zamezit R.Ch. kandidaturu s podporou Pirátů, je motivováno znovuzvolením Cabrnochové...
Spíš paranoia než intelekt nebo zkušenost.

Jak je to s Cabrnochovou jsem popsal. Jinak prosím o vyvarování se těchto náznáků, protože to vnímám trochu osobně. Za Cabrnochovou opravdu nekopu. Jenom chci klub. Je to opravdu otázka strategického rozhodnutí, kterou bude muset nakonec vážně asi zodpovědět CF (jelikož lidé, kteří jsou jinak schopní se bez problémů dohodnout - viz řešení kandidatury Ladislava Kose - se v tomto případě názorově velmi rozcházejí).

Žádám o to, aby to z mé strany podporovatelé Renaty Chmelové nebrali jako nedůvodnou agresi. Jednoduše se snažím uplatňovat rozhodnutí, které považuji za ideově i takticky vhodnější.
Author Sensei Tyrant Pervert

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3225 poděkování
Dostal poděkování: 3559 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 20 dub 2016, 12:20

Pak tvoje snaha nedává naprosto žádný smysl v oblasti zamezení přijetí návrhu Martina Kučery - ten dává RV právo v individuálních případech umožnit podporu kandidátovi i bez daného slibu - může jít třeba o podporu kandidáta ve druhém kole a bude třeba z ČSSD, ANO (to kandiduje obvykle nezávislé osobnosti), SSO, regionálního kandidáta ...
Znovu opakuji, moje námitky jsou PROTI povinnosti vstoupit do klubu, nikoli až tak pro R.Ch., i když v tomto případě se krystalicky jasně ukazuje nevhodnost tohoto bodu v přijatém usnesení ( a je to jeden z mnoha přijatých bodů a jediný na kterém se točíme).

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 1042 poděkování
Dostal poděkování: 8729 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Skorepa » 20 dub 2016, 12:23

Václave, já chápu Tvůj postoj, v dalších vláknech jsi mi ho dostatečně jasně vysvětlil, ale zkrátka se s ním nemohu ztotožnit.
Author Sensei Tyrant Pervert

Pavel.Hajek
Místní předsednictvo
Profese: učitel
Dal poděkování: 390 poděkování
Dostal poděkování: 640 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Hajek » 20 dub 2016, 16:43

reakce na Odru:

Senátní volba je osobnostní volba a voliči budou Renatu posuzovat podle práce a názorů, která stojí za Renatou. Posuzovat Renatu podle hlasování lidí z KDU není regulérní argument proti ní, ona nemůže za hlasování členů strany, které dokonce ani není členkou.

A Vlasta není béčko KDU. 4 z 8 zastupitelů Vlasty jsou nestraníci, 1 zastupitelka Pirátka a 3 zastupitelé členové KDU, kteří mimochodem jsou opozicí proti lidem jako je Wolf. Takže je nefér jim ho předhazovat. Místní předseda lidovců Pavel Mareš dokonce proti Wolfovi kandidoval, bohužel neúspěšně, viz http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/s ... 50425.html

Tedy béčkem KDU si možná myslel to, že jejich postoje nejsou v KDU mainstreamem (jen na místní úrovni se předvedli bojem proti kamerám nebo zásadní spoluprácí v několika velmi citlivých kauzách).

Hlasování lidovců o registru smluv je také argumentační faul. Snažíš se nám vnutit představu, že se Renata bude v Senátu chovat v rozporu s tím, jak se chová posledních 7 let, kterými jasně prokázala, jaké jsou její postoje k transparenci.

reakce na Adama:

Některí lidé z pirátské buňky na Praze 10 (třeba moje maličkost) vstoupili do politiky právě kvůli odporu k chování lidí jako je senátorka Cabrnochová a celá tato Hrdličkovská parta. Někteří další kvůli ní opustili Stranu Zelených. Takže byť jen pomyšlení na to, že bych mohl podpořit Cabrnochovou s vidinou, že právě ona nám umožní vznik klubu je pro mne naprosto nepřijatelná.

Dost se mluvilo o tom, že naše důvěra v Renatu se opírá jen o zkušenosti z komunálu a nevíme nic o „velké“ politice, ale uvědomte si, že právě Prahy 10 proslula celou plejádou politiků symbolizujících to nejhorší, co v politice porevolučních let sedělo a právě Renata je člověk, díky které se už tato banda nesměje a nemlaská tak nahlas, jek tomu ještě nedávno bylo.

A rád přidám pár jmen. ČSSD Praha 10 obohatila českou politiku o Karla Březinu, Stanislava Grosse nebo Petra Hulínského, místní ODS dodala Tomáše Hrdličku nebo Milana Richtera, hrdá může být Praha 10 i na odchovance Miroslava Kalouska nebo Radmilu Kleslovou. A pozemcích v Trojmezí, které Renata vyrvala developerům ze chřtánu by mohl vyprávět Petr Kellner nebo místní vášnivý tenista Václav Klaus.

Možná by se pirátští znalci Senátu divili, kolik toho Renata ví. Její činnost už teď dalece přesahuje katastry Prahy 10, takže nemám obavu, že by se ani v Senátu rychle nerozkoukala.

Zamčeno

Zpět na „[archiv]Podatelna Krajského předsednictva Praha“