[Rozprava] Volba předsednictva MS Blanensko

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihomoravsky kraj, PMS Blanensko

Petr.Springinsfeld
Rozhodčí komise
Profese: Student práva
Dal poděkování: 343 poděkování
Dostal poděkování: 200 poděkování

[Rozprava] Volba předsednictva MS Blanensko

Příspěvek od Petr.Springinsfeld » 30 říj 2018, 14:14

Ahoj Piráti z Blanenska,

z pověření předsedy místního sdružení Blanensko svolávám jednání místního fóra ve věci volby předsednictva místního sdružení Blanensko. Zvolit lze až 5 členů předsednictva (předseda a 4 místopředsedové). Pro fungování tohoto orgánu je třeba obsadit alespoň 3 pozice v předsednictvu.

Důvod svolání
Jednání je svoláno na základě kolektivní rezignace předsednictva.

Volební komise
Pokud není nikdo proti, navrhuji volební komisi ve složení Róbert Čuma, Markéta Gregorová a Pavel Nevrkla.
Kandidatura
Kandidovat může libovolný člen místního sdružení. Přihlásit se můžete příspěvkem v tomto vlákně. V příspěvku uveďte, čeho chcete ve funkci dosáhnout, popište způsob, jakým budete funkci vykonávat, a uveďte, jakou máte k výkonu funkce způsobilost.

Pracovní náplň volené funkce
Pracovní náplň vyplývá z Čl. 7 Stanov:
(5) Oblastní předsednictvo
a) sestává z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů,
b) odpovídá oblastnímu fóru,
c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,
d) shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu, mj. předsedovi strany navrhuje volebního zmocněnce,
e) zabezpečuje primární volby ve své oblasti a určuje, zda v nich mohou hlasovat i registrovaní příznivci; pro tento účel může zřídit oblastní volební komisi.
Dále z § 23 OŘ.:
§ 23 Oblastní předsednictvo
Oblastní předsednictvo má ve své působnosti následující úkoly:
a) vedení a organizace činnosti oblastního sdružení a plnění jeho úkolů, pokud není k jejich plnění určen jiný tým,
b) plnění usnesení oblastního fóra,
c) přijímání nových členů a vzetí na vědomí zániku členství.
Kandidáti:

Kandidáti se mohou hlásit do úterý 6. listopadu, rozprava potrvá do středy 7. listopadu a poté proběhne doba na rozmyšlenou. Hlasování bude zahájeno v pátek 9. listopadu volbou předsedy. Poté bude následovat volba místopředsedů. Obě volby budou dvoukolové a každé kolo potrvá 48 hodin.

Otevírám rozpravu a děkuji za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
Tomas.Gottwald
Petr Springinsfeld
3. místopředseda KS JmK a člen rozhodčí komise
608 366 554, [email protected]

Ondrej.Vichta
Místní předsednictvo
Profese: Násrojař
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: [Rozprava] Volba předsednictva MS Blanensko

Příspěvek od Ondrej.Vichta » 30 říj 2018, 14:32

Ahoj, chci obhájit post prvního místopředsedy, myslím že jsem tuto funkci zatím vykonával podle mého nejlepšího svědomí. V letošních volbách jsem byl pomoci jak v Brně tak v Boskovicích kde jsem se snažil ulehčit a vyjednat problémy s kampaní. Podle převážně kladných ohlasů jsem byl pomocí v kampani Boskovic. Vzhledem k tomu že jsem se aktivně zúčastnil prvních komunálních voleb tak i přes drobné chyby se mi celkem dařilo. Kompetence bude muset posoudit komise kde vzhledem k tomu že se s jejími členy aktivně shledáváme tak sami ví jestli tuto funkci mohu obhájit. Do budoucna bych si přál větší stabilitu a klid v MS Blanensko. Máme zde dobrý team který své kvality teprve ukáže. S pozdravem Kenny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Vichta za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Gottwald, Petr.Jelinek

Lubos.Sedlak
Místní předsednictvo
Profese: student zemědělství
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 89 poděkování

Příspěvek od Lubos.Sedlak » 30 říj 2018, 15:03

Ahoj,

rád bych chtěl obhájit post předsedy místního sdružení. Dle mého názoru jsme dosáhli v těchto komunálních volbách dobrého výsledku. Do budoucna chci dobrý tým lidí, kteří budou odhodláni do toho jít se mnou, zároveň chci ale zabránit prospěchářům, kteří se spíše honí za vlastním prospěchem a nehledí co je to stojí, jako je důstojnost a čest. Neuhnu od stanovených pravidel jako jsou přijímání nových členů, pravidla jaká jsme si stanovili, takové chci. Chci se držet pravidel, která dělají naši stranu takovou jaká je a jaká i bude. A taky zde chci podotknout, že pokud jsem udělal nějakou chybu, nebo udělám nějakou chybu, taky za ni chci nést následky. Poslední co bych řekl, tak že máme za sebou dobrou práci, až na výjimky a chci pokračovat.

Děkuji a přeji hezký den.

Luboš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubos.Sedlak za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Vichta, Tomas.Gottwald, Petr.Jelinek
Luboš Sedlák
Předseda MS Blanensko
773 917 508; [email protected]

Tomas.Gottwald
Místní předsednictvo
Profese: Nabídkový inženýr (Large Drives Siemens)
Dal poděkování: 193 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 03 lis 2018, 09:07

Ahoj Piráti,

mojí kandidaturou si přeji obhájit post místopředsedy místního sdružení a prosím o vaši podporu v této volbě. Přeji si, aby se Pirátům na Blanensku dařilo, a aby místní sdružení Blanensko zůstalo i nadále otevřené novým lidem, kteří sdílejí pirátské hodnoty, mohou se ztotožnit s pirátským programem a stranu podporují.
Funkci budu vykonávat dle mého nejlepšího vědomí a svědomí.
S cílem vyhubit a pozitivně řešit vznikající animozity mezi lidmi a budu fakticky postupovat dle jednacího řádu a stanov strany především na internetovém fóru Pirátů např. bych rád otevřel rozpravu k bodům komunálních programům, které budeme jako hlavní v zastupitelstevch jednotlivých měst na okrese prosazovat z opozice a hledat pro ně politickou podporu.
Při přijímání nových členů a zabezpečení jejich odborné a politické přípravy budu otevřený, laskavý, přátelský a zodpovědný v přístupu ke každému jednotlivci.
K posouzení způsobilosti mohou poskytnout komisi a členům tyto řádky a čas, který jsme společně strávili.
Jsem pro menší autokratičnost řízení a spravedlivější přerozdělení úkolů v předsednictvu místního sdružení. Předešlému předsedovi Luboši Sedlákovi a prvnímu místopředsedovi Ondřejovi Vichtovi děkuji za odvedenou práci. Věřím že kampaň můžeme uzavřít a začít pracovat. Každou dobrou věc pro jednotlivá města na okrese, ktrá se objeví, podpořím.

Be a Pirate, T.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Gottwald za příspěvek:
Petr.Jelinek
místopředseda MS Pirátů Blanensko
[email protected]

Petr.Jelinek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: učitel VŠ
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Příspěvek od Petr.Jelinek » 03 lis 2018, 20:32

Ahoj,
také já se připojuji se svou kandidaturou na místopředsedu v MS Blanensko. Do pirátské politiky jsem se zapojil v létě 2017, když už se mi zdálo, že snad zase skončíme v objetí Rusa za asistence stran, které si dříve říkaly demokratické. A to se nikterak nezlepšilo, pan prezident se obklopuje lidmi spjatými s korupcí a naše nejsilnější strana je řízena jediným neomylným mozkem, jenž už nahromadil tolik polí, že už podniká i v lesích. A ty mi leží na srdci velmi. Korupce, nahrávání zakázek a postů kamarádům je problémem i lokální politiky, kde by Piráti měli být důležitým neúplatným prvkem. Je mi blízká otevřená průhledná radnice a mám radost, že nás bude první Pirát v Blansku a tři Piráti v Boskovicích reprezentovat. Snad jsem tomu trochu pomohl. Dosud jsem se zapojil v kampani do komunálních voleb v Blansku, byť jsem ze Křtin. Pomáhal jsem právě v Blansku, které je mi blízké, i geograficky. Krom pomoci v Blansku, kam jsem nasadil pirátského Brouka, s jehož výzdobou pomáhala má nepirátská dcera a žena, která právě z Blanska pochází, snažím se sledovat celopirátské lesnické a environmentální otázky, které mi jsou odborně nejblíže.
Na místní úrovni Blanenska jsem působil a nadále působit hodlám organizačně a snažím se také řešit případné spory. Tmelit. Máme tu mladou, politicky nezkušenou partu, často s odlišnou představou o kampani, ale cíl by měl být a podle mého soudu také je jednotný - demokratičtější a funkčnější radnice. Tedy pojďme to dotáhnout a chovejme se k sobě velkoryse. Dalším úkolem může být pirátský tým rozšířit do dalších míst, kde bude reálné zaklíčit v zastupitelstvech.
Zdraví Petr Jelínek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jelinek za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Gottwald, Lubos.Sedlak

Petr.Springinsfeld
Rozhodčí komise

Příspěvek od Petr.Springinsfeld » 07 lis 2018, 13:21

Oznámení moderátora:
Ukončuji tímto možnost přihlásit se do volby. Rozprava potrvá ještě 24 hodin, poté bude zahájeno hlasování.
Petr Springinsfeld

Kristyna.Znamenackova
Profese: klavíristka, pedagožka
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Příspěvek od Kristyna.Znamenackova » 07 lis 2018, 18:26

Ahoj, navrhuju tímto možnost přihlásit se do rozpravy o další tři dny.

Petr.Springinsfeld
Rozhodčí komise

Příspěvek od Petr.Springinsfeld » 07 lis 2018, 19:08

Registruji návrh na prodloužení možnosti hlásit se do volby. Tento návrh z pozice předsedajícího beru za svůj a není-li nikdo proti, prodlužuji tímto možnost hlásit se do volby a tím i rozpravu o tři dny.
Petr Springinsfeld

Kristyna.Znamenackova
Profese: klavíristka, pedagožka
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Příspěvek od Kristyna.Znamenackova » 09 lis 2018, 10:41

Ahoj,

kandiduji na místopředsedkyni MS Blanensko. Jednak si myslím, že bude po všech stránkách fajn mít v předsednictvu aspoň jednu ženu :) a jednak chci pomoct a přispět tomu, aby naše místní sdružení fungovalo líp než doposud. Myslím si, že by do budoucna bylo skvělý umět z profesionálního kontaktu odfiltrovat emoce a zbytečné výlevy, které ve výsledku působí v kolektivu spíš destruktivně. Myslím si, že zrovna v tomto dokážu fungovat dobře, nepouštím se do samoúčelných konfliktů a problémy řeším klidně a věcně. Pevně věřím, že nová volba předsednictva bude krokem dopředu a že se nám podaří fungovat dobře nejen v rámci jednotlivých komunálních politik Blanska a Boskovic, ale i jako celku.

Mějte se fajn (a děkuju za prodloužení lhůty :))!

K.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kristyna.Znamenackova za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Gottwald, Lubos.Sedlak, Robert.Cuma

Petr.Springinsfeld
Rozhodčí komise

Příspěvek od Petr.Springinsfeld » 09 lis 2018, 13:59

Oznámení moderátora:
Ukončuji tímto možnost hlásit se do volby. Rozprava (během které je například možné pokládat kandidátům otázky související s výkonem funkce) potrvá alespoň dalších 24 hodin. Poté bude následovat doba na rozmyšlenou, která potrvá alespoň 48 hodin a následně (tedy v pondělí 12. 11. 2018) bude zahájeno 1. kolo volby předsedy MS.
Petr Springinsfeld

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Blanensko“