Toalety zdarma

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Petr.Kubik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ajťák
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování

Toalety zdarma

Příspěvek od Petr.Kubik » 09 lis 2018, 13:05

Rád bych otevřel téma veřejných toalet (nejen) v Praze.

Jsem toho názoru, že toalety by měly být brány za veřejnou službu a měly by být dostupné zdarma a ve stavu odpovídajícím současným standardům. OFFTOPICPřiznám se, že kvůli stavu a ceně, případně kvůli prosté neexistenci zařízení, jdu občas radši za nejbližší křoví...

Zdopravy.cz: Modernější a dražší. DPP opraví toalety v dalších šesti stanicích metra
https://zdopravy.cz/modernejsi-a-drazsi ... tra-18874/
"Most people would rather die than think; many do."
"Democracy is the process by which people choose the man who'll get the blame."
Bertrand Russell

Honza.Hora
Místní předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 1128 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Toalety zdarma

Příspěvek od Honza.Hora » 09 lis 2018, 14:05

Taky už jsem nad tím přemýšlel, ale narazil jsem na jeden problém, se kterým jsem zatím nehnul - jak bys řešil odfiltrování nežádoucích individuí, které toalety ničí (někteří bezdomovci, drogově závislí)? Jediné co zatím napadlo mě je toaleta zdarma pro držitele lístku MHD, ale to dává smysl jen v toaletách patřících DPP (tj. v podstatě jen ty v metru), přitom na povrchu je jich taky hodně.
PMS Praha 4
[email protected]
Keep calm and practise Iaido

Petr.Kubik

Příspěvek od Petr.Kubik » 09 lis 2018, 14:51

Honza.Hora píše:
09 lis 2018, 14:05
Taky už jsem nad tím přemýšlel, ale narazil jsem na jeden problém, se kterým jsem zatím nehnul - jak bys řešil odfiltrování nežádoucích individuí, které toalety ničí (někteří bezdomovci, drogově závislí)? Jediné co zatím napadlo mě je toaleta zdarma pro držitele lístku MHD, ale to dává smysl jen v toaletách patřících DPP (tj. v podstatě jen ty v metru), přitom na povrchu je jich taky hodně.
Tento úkol by měla osoba provádějící úklidOFFTOPIC, které se lidově říká "hajzlbába". V nejhorším vytočí 156 nebo 158.

I dnes se na placených záchodcích usídlují různá individua, v tomto ohledu by se moc nezměnilo.
Bertrand Russell

Honza.Hora
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza.Hora » 09 lis 2018, 15:58

Právě že už teď je to bída i tam kde "hajzlbába" je. Bohužel je i poměrně hodně toalet bezdozorových (to jsou hlavně ty na povrchu). Jakmile nebudou na mince, tak mám obavu, že budou velmi rychle v dezolátním stavu. Ale fakt nevím jak tomu zabránit, tohle je věc přístupu celé společnosti, ne represe či zákazů...
PMS Praha 4
[email protected]

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 1180 poděkování
Dostal poděkování: 2184 poděkování

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 10 lis 2018, 02:51

Bezdomovci jsou právě argument pro toalety zdarma, ne proti. Nebo si myslíte, že bezdomovci nevykonávají potřebu? Pokud bezdomovec nemá možnost použít toaletu, kde potřebu vykoná? Keř v parku je ještě ta lepší varianta. O zápachu a hygieně včetně zvýšeného rizika šíření nemocí nemluvě. Zpoplatnění toalet stejně těžko utrží byť jen na náklady a naopak nezpoplatnění neznamená, že tam žádná obsluha nebude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 2):
Janka.Michailidu, Honza.Hora

Brodek
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: projektant
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brodek » 10 lis 2018, 08:59

Tak primárně nejde o bezdomovce obecně, jde o vandalismus s některými z nich spojený. Trochu by asi pomohly kamery, ale nevím zda by to mělo až tak velký efekt, aby se to vyplatilo.
Jinak pro toalety zdarma jsem všemi deseti. Respektive mě osobně by vyhovovala varianta dobrovolného příspěvku jako bývá třeba v některých OC. Většinou můj problém s placeným WC je ten, že u sebe nenosím hotovost, takže ideálně, aby byla i možnost bezhotovostní platby.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Brodek za příspěvek:
Honza.Hora

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 2158 poděkování

Příspěvek od Jiri.Janecka » 10 lis 2018, 12:36

Prostě to musí být toalety nezničitelné a snadno udržovatelné. Jde o nutnost, žádný zbytečný komfort, ale hygiena. Vyhlásil bych na to veřejné pirátské výběrové řízení.

Petr.Kubik

Příspěvek od Petr.Kubik » 12 lis 2018, 01:09

Jiri.Janecka píše:
10 lis 2018, 12:36
Prostě to musí být toalety nezničitelné a snadno udržovatelné. Jde o nutnost, žádný zbytečný komfort, ale hygiena. Vyhlásil bych na to veřejné pirátské výběrové řízení.
Trochu se tím nastínilo jakým směrem by se toalety jako veřejná služba daly postupně realizovat.
A) Toalety standardního provedení s přítomnou obsluhou a pravidelným úklidem, například v prostorách metra (dostupné v rámci města a prostory jsou již v současnosti hlídané)
B) Toalety "nezničitelné" (vzor německá dálniční odpočívadla, nerez) s pouze nejnutnějším vybavením, ve veřejných parcích, u přepravních uzlů mimo metro, u památek a na dalších místech s vysokou koncentrací lidí.

Také souhlasím s názorem, že "odfiltrování" určitých skupin lidí poplatkem není velká výhra = znečištěná veřejná prostranství.

Něco pro inspiraci :mrgreen: :
https://zpravy.idnes.cz/pariz-ekologick ... anicni_mko

Êtes-vous un pisseur sauvage?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kubik za příspěvek:
Honza.Hora
Bertrand Russell

Honza.Hora
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza.Hora » 12 lis 2018, 13:39

Hm, to by asi bylo řešení - šlo mi hlavně o tu destrukci toalet, případně používání jako "ubikace" nebo "schovka". Když budou odolné a pro jiný účel než vykonání potřeby nepohodlné, tak to asi valnou část mého argumentu vyřeší (vyšší cenu za to asi dokážu akceptovat, neb přidaná hodnota je u odolného zařízení jasně viditelná).
PMS Praha 4
[email protected]

Odpovědět

Zpět na „Praha“