Doprava, parkování, P+R aj.

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer
Dal poděkování: 2409 poděkování
Dostal poděkování: 6682 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Doprava, parkování, P+R aj.

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 09 kvě 2018, 09:00

Bavili jsme se včera o vytíženosti P+R parkovišť. Takže reportuji: dnes 9.5.2018 8:30 P+R Ústřední hřbitov, obsazenost okometricky 90-95%.
Hezký den, J.

EDIT: Pro zájemce vizualizace tramvaje na Plotní zde https://drive.google.com/open?id=1WRJ-P ... I926WMB3AH
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvek:
Tomas.Pastircak
Zakladatel České pirátské strany

Jiri.Kaderavek
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava, parkování, P+R aj.

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 15 kvě 2018, 18:37

Doufám, že se ponaučíme, zde článek o aktuální situaci v Praze:
https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ ... 80515.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvek:
Pavel.Moravec

Karel666
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Mám
Dal poděkování: 58 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel666 » 16 kvě 2018, 10:34

Kaderavek:
Zeptám se jinak, zavádějí se parkovací zóny do praxe, kolik je P+R parkovišť a jsou u každého "uzlu" (nebo alespon u smeru co uzel obsluhuje), kam by mohli lidi zaparkovat? Tedy aby nebyla situace, že jous zony, ale když někdo přijede z moravské třebové, že musí projet celým brnem?
Otázka zní, jsou funkční P+R parkoviště k datu kdy se zpustí parkovací zóny nebo budou někdy v budoucnosti do té doby řidiči prostě mají smůlu?

Jsem hnusnejh rejpal na toto téma, ale neustále slyším od brnenské koalice, kde jsou pirati jak to maji vymyslene, ze parkoviste existuji (pak dostanu odkaz, ze se planuji...) atd. Tak se chci zeptat rejpave, kdyz ty zony budou s pusteny k nejakemu datu, zda k tomu datu existuje p+r nebo je pouze jedno pro PR a ostatni dodatecne budou někdy :D Protože to pak bude už černej humor vůči řidičům...
A to nekomentuju, že místa na která P+R plánují jsou myšlena snad jako blbej humor viz zábor parku u ronda nebo vedle porodnice zábor dalšího parku nebo zábor zelené plochy vedle fotbalovýho stadionu, kde zbytou jenom silnice...

Ondrej.Kotas
Místní předsednictvo
Profese: filosof
Dal poděkování: 3593 poděkování
Dostal poděkování: 3085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Kotas » 16 kvě 2018, 11:28

Karel666: Vy jste ten návrh evidentně vůbec nečetl. Zóny jsou zamýšlené v první fázi na historické centrum města, navíc pouze na ulice - pokud si přijedete z Moravské Třebové, využijete služeb parkovacích domů, kterých v centru je hned několik.

Občané Brna-střed dlouhodobě volají po rezidentním parkování a já je naprosto chápu.
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: 3. místopředseda MS Brno, člen mediálního odboru JmK, kastelán Pirate Space Brno
e-mail: [email protected] | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: https://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas

Karel666
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel666 » 16 kvě 2018, 11:49

Parkovací domy, které stojí kolik 60kč na hodinu a to využiju, když jedu ze směru moravské třebové a pracuju v centru?

A když už, já myslel, že P+R je i pro ty co nejezdí každý den to Brna, ale musí tam něco celý den vyřídit.

ALE, hlavní otázkou je, zavádíte parkovací zóny, ale nexistují P+R, tedy jedno ano. Super, takže když jsem z hodonína, mám kde zaparkovat za 20kč/12h, ale když jsem třeba z Boskovic, tak zaparkuju pod divadlem, za 60/hodinu?

Občané volají, tedy máte nějaké referendum, nebo nějaký průzkum veřejného mínění, kde to vidím kolik procent těch co tam bydlí a kolik procent co dojíždějí za prácu s tím souhlasí? Nebo je to pouze "slyšel jsem"?

A co na ty návrhy, kdy P+R se mají stavět v zelených pruhách a parcích? Můžu znát odpověď, kdy jste někde napsali že toto je nepřijatelné nebo s tím souhlasíte? Právě, že jsem to celé četl a vidím, že P+R mělo být například na zeleném pásu veedle ronda a vím a souhlasím, že dál po ulici v braunfieldu byl jiná plocha a souhlasím, že tam může být.
To, že jsem to četl a ptám se na celek ukazuje i to, že chci vědět, kde je P+R pro dojíždějícího z Boskovic, aby nemusel jet přes celé Brno a uznávám, že někdo z Hodonína to P+R má. Nebo je logické zavádět zony do praxe, ale nemít P+R parkoviště, že tento stav je profesionálně provedené zavádění zón?

Když mi logicky odpovíte, pak ok, uznám svoji chybu, ale P+R za 20kč/hod, porovnávat za parkoviště 60kč/hodinu, to myslím nemyslíte vážně?

Tomas.Kolacny
Republikový výbor
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1074 poděkování
Dostal poděkování: 2480 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 16 kvě 2018, 13:00

Takže, parkovací domy v centru stojí 30 Kč/h. 60 stojí parkování ve veřejném prostoru. Parkoviště P+R jsou zde:https://bit.ly/2wJjh2v a připravují se další. Bohužel to nefunguje tak, že by někdo luskl prstem a objevilo se nové parkoviště. V rámci první vlny rezidentního parkování bude tento systém zaveden na území městské památkové rezervace, kam bez povolení ani dnes nikdo nevjede, jelikož se jedná o prostor s plně regulovaným vjezdem. Rozšiřování rezidentního parkování na další oblasti na Brně-střed je plánováno na listopad letošního roku a Piráti spuštění 2. vlny v plánovaném "květinkovém" režimu dlouhodobě odmítají. Podotýkám, že listopad bude až po volbách, takže pokud květinkové rezidentní parkování nechcete, stačí, abyste volil Piráty, všechny ostatní brněnské partaje totiž zavádět plošné rezidentní parkování v širším centru města chtějí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Kotas, Pavel.Moravec, Jiri.Kaderavek, Robert.Cuma
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno a člen republikového výboru
statutární město Brno - radní města Brna, předseda komise organizační a otevřenosti úřadu RMB a člen kontrolního výboru ZMB
tel: +420 736 661 244 e-mail: [email protected]

Karel666
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel666 » 16 kvě 2018, 14:16

Děkuji za odpověď.
Takže, parkovací domy v centru stojí 30 Kč/h.
(omluva za 60)
Já se ptám zda je ekvivalent P+R 20kč/hod vs 30kř/hod
Bohužel to nefunguje tak, že by někdo luskl prstem a objevilo se nové parkoviště.
A někde jsem jenom trochu naznačil, že je někdo postaví zítra? Já se ptám zda je logické zavádět zóny dřív jak parkoviště.
květinkovém

je prosím co?

všechny ostatní brněnské partaje totiž zavádět plošné rezidentní parkování v širším centru města chtějí.
Ale váš kolega napsal,
Občané Brna-střed dlouhodobě volají po rezidentním parkování a já je naprosto chápu.
Já napsal:
Občané volají, tedy máte nějaké referendum, nebo nějaký průzkum veřejného mínění, kde to vidím kolik procent těch co tam bydlí a kolik procent co dojíždějí za prácu s tím souhlasí? Nebo je to pouze "slyšel jsem"?
Tak bych očekával třeba výsledky toho co je v článku:
Šak omluvit se nemám problém, ale jaksi očekávám odpověd na to co se ptám...

Co trochu zapracovat na komunikaci? Postupně se ukazuje, že na docela dost nejasností a otázek, se vždy doberu odpovědi, ale trvá to desítky dotazů jako kdyby to bylo tajné. Viz vaše jednání z přesunem, kde jste řekli důvod hlasování až potom co někdo začal prudit.
Já docela věřím, že postupně se dobereme kloudné odpovědi co dává smysl i teď (i když sní nemusím souhlasit), ale vypadá to, že komunikace brněnských pirátů je vždy až potom že někdo začne prudit a to ještě musí dlouhodobě...

P.S. Zde bych dodal, stojí P+R, které řeší nárůst nových aut, protože zóny ne přejmenování existující plochy, jako třeba hřbitov nebo i pod mostem v krpoli, která jsou plná a řeší situaci před zavedením.... Dovolím si citovat zprávu pro noviny
Do roku 2020: ulice Bohunická, Mariánské náměstí (obě Brno-jih), výstaviště, kampus v Bohunicích, u stadionu v Králově Poli, třída Generála Píky (Černá Pole), u Sono Centra, v Obřanech
Do roku 2025: poblíž areálu Zetoru (Líšeň), u přehrady, nádraží v Králově Poli, nádraží ve Slatině, nedaleko Technologického parku, v severní části Lesné, Jemelkova (Starý Lískovec)
Po roce 2025: mezi Ostravskou a Olomouckou ulicí (Černovice), u křížení D1 s D2 (Brno-jih)
Kde další vlna bude na podzim, ale parkoviště 2020 :-o, kolik vln bude kdy bude stát nová plocha P+R (=nepřejmenovaná)?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel666 za příspěvek:
MatejBelohoubek

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 481 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 16 kvě 2018, 15:04

Parkovací dům s cenou 30 Kč / hod je příliš drahý a pro většinu lidí, co jedou do Brna za prací, naprosto nevyužitelný. Pro srovnání, v centru Plzně máme parkovací dům s cenou 10 Kč / hod a maximálně 60 Kč za den (od rána do večera), dát tohle za dvě hodiny je trošku moc.

Osobně mi v brněnském kontextu chybí jakákoliv varianta parkování "déle než na den, méně než na měsíc". Jezdívám do centra Brna čas od času za prací třeba na tři dny a nic než parkování mimo placenou zónu pro mě v tuto chvíli není rozumná varianta, s tím, že jak se bude placená zóna rozšiřovat, prostě zaparkuju co nejblíže za ní.

To je i můj problém s rezidentním parkováním - pokud ta zóna není tak velká, aby do bodů zájmu bylo fakt potřeba jet MHD, problém to nevyřeší, pouze jej odsune a podstatně zvětší těsně za hranicí této zóny. Bydlet 50 metrů za hranicí modrých zón jsem si taky zažil, v pracovní den sice nezaparkuješ, ale nárok na rezidentní kartu taky nemáš, je to peklo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Jiri.Kaderavek
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Jiri.Kaderavek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 17 kvě 2018, 11:01

V podstatě mají pak ty zóny tendenci se šířit na úplně stejném mechanismu jako vznikají obchodní války. Jakmile začne chránit jeden, přidávají se další a další, nikdo nechce trpět na úkor jiných. Pro mne jsou rezidentní zóny sice pochopitelné, ale to jsou pro mne pochopitelná i cla a obchodní bariéry a hranice a celnice. Takže ne vše co je pochopitelné musím podporovat, zvláště pokud se jedná o stavění bariér a zvýhodňování jedněch na úkor druhých. A argumentovat tím, že jsem zde pro své voliče a ti ostatní mne nezajímají a budu přijímat opatření proti nim, tak to je prostě jen menší verze izolacionismu. To, že se rezidentní zóny postupně šíří světem je špatně a příklad by si z toho nikdo neměl brát. I to, že se v Brně vymýšlejí nějaké fáze zavádění je jen opis postupného šíření zón městem. Začíná to velkými městy, ale neskončí to u nich.

Jinak dnes, čtvrtek 17.5.2018 P+R Ústřední hřbitov v 9:30, obsazenost okometricky 95%
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Pastircak, Pavel.Moravec, Jaroslav.Kamen, Tomas.Gottwald, Filip.Krska

Jiri.Kaderavek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 22 kvě 2018, 15:56

Včera okolo 9h zmíněné P+R obsazené, dnes tak 90-95%