Doprava, parkování, P+R aj.

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 208 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava, parkování, P+R aj.

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 22 kvě 2018, 18:16

Btw, v rétorice k rezidentnímu parkování bych doporučil omezit dávání najevo, že z lidí, kteří v Brně nemají trvalý pobyt, Brno nemá příjmy. Důvody:

a) Větší města mají v rozpočtovém určení na obyvatele víc peněz, než menší obce, právě kvůli tomu, že zajišťují služby i obyvatelům mimo tato města. Nepřijde mi fér se tvářit, že to tak není.
b) Obrat, který tito lidé v Brně generují, rozhodně není zanedbatelný.
c) Neexistuje byrokraticky jednoduchý způsob změny TP. V Brně jsem strávil pět let, během kterých jsem se pětkrát stěhoval. I kdyby se mě rezidentní parkování týkalo, fakt budu radši parkovat někde dál a martyrium změny TP absolvovat nebudu.
d) V Brně žije a pracuje poměrně dost cizinců (mezi nimi zejm. Slováci, ale i další), ti dostanou TP běžně až po pěti letech v ČR.

Chápu důvody, proč je člověk s TP pro Brno výhodnějším, ale nepovažuju za fér se na to odvolávat. Napadají mě podobné podpásové paralely, které používají ve své rétorice poněkud extrémnější strany.
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: Mám
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 149 poděkování

Příspěvek od Karel666 » 22 kvě 2018, 19:13

Tak další perlička Koláčný píše, že je to jenom na staré Brno, ale je "o celý měsíc" později 1.listopadu je to po Lužánky :D

U mě by normální selský rozum pochopil, že postavím P+R a v jeho sousedctví udělám zónu, např. u jediného funkčního u hřbitova zavedu zónu, ne že P+R bude půl Brna daleko od zóny...

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 23 kvě 2018, 08:18

Teď jsem se díval na face jak to komunikují piráti v Brně, a docela mě to šokovalo (hlavně informace, že neplatí nájemce bytu za popelnice :D kdy si Koláčný asi myslí, že tento náklad pronájemce nepromítne do nájemného...)

Martin Čežík
Ziju v Brne skoro 10 let. Pracuji zde, platim zde najem, popelnici, salinkartu, utracim vydelane penize. Presto z urcitych duvodu zde nemam trvale bydliste.
Citim se jako obyvatel Brna, mam Brno rad a takovym krokem mi radnice naprosto jasne rika, ze tu nejsem vitan. Ono je blbe, kdyz si radni spravuji mesto a oni jim tam bydli lidi...

Tomáš Koláčný
Tomáš Koláčný On je problém v tom, že na těch cca 100 až 150 tisíc lidí, kteří denně užívají městskou infrastrukturu a tedy i generují náklady na její údržbu, nedostává město ze státního rozpočtu přímo ani korunu, protože se daňové příjmy obce dle rozpočtového určení daní z centrálního státního rozpočtu přerozdělují právě na základě trvalého pobytu.

Martin Čežík
Martin Čežík Tomáš Koláčný to je ovsem velka lez a populisticky blabol.

1)
Platim popelnici
Platim energie
Platim MHD
Platim veskere sluzby s Brnem spojene

2)
Za muj byt plati majitel dan z nemovitosti (jde primo Brnu)
Majitel meho bytu plati z najemneho dan z prijmu (jde neprimo Brnu)

3) Za budovu kde sidli muj zamestnavatel plati dan z nemovitosti (jde primo Brnu)
Z meho platu platim dane. Nezanedbatelna castka se opet vraci do rozpoctu Brna.

4) Pokud byste si neco nastudoval o rozpoctovem urceni dani (coz z vasi pozice chapu jako samozrejmost a zarazi me, ze to evidentne neznate - tedy spise jste to docetl jen do casti, kde se pise, ze to je dle poctu obyvatel), vedel byste, ze u velkych mest je prave koeficienty zohledneno to, ze mesta poskytuji sve sluzby vetsi skupine obyvatel nez tam fakticky bydli. A to prave z toho duvodu, aby se velkym mestum kompenzovaly naklady na poskytovani infrastruktury zejmena dojizdejicim za praci a pote castecne naplave jako jsem ja.

Mluvite tu o 100-150 tisicich lidech, kterych se toto tyka. Zrejme si neuvedomujete, ze se jedna o lidi v nejlepsim produktivnim veku, pripadne studenty, kteri za par let budou produktivni. Ze prave kvuli takovym lidem se do Brna nastehovaly velke korporace a mesto prosperuje. Ze prave takovi lide nejenom ze nejvice vydelaji, ale zaroven v Brne vetsinu vydelku utrati?

Kdyz se ja a 150 tisic z Brna zvedne, protoze z nas nemate tech par tisicovek od statu, v Brne to chcipne.

Zkuste se prosim proto divat na veci v sirsim kontextu.

Tomáš Koláčný
Tomáš Koláčný Martin Čežík To je od Vás pěkné, nicméně:

1) Poplatek za odpad se týká pouze osob, které mají v Brně TP, nebo vlastní nemovitost (rezidentů). Nerezidenti nejsou poplatníky poplatku za odpad, viz: https://bit.ly/2GHccir

Poplatek za energie platíte dodavateli, Brno s tím má jen velmi málo společného.

Totéž se týká MHD, u které navíc platí, že se na jízdném vybere pouze cca 900 milionů ročně, ale další cca 1,8 miliardy na dokrytí ztráty doplácí město Brno, tedy obyvatelé Brna s TP.

Nejinak je tomu i v případě služeb - platíte dodavateli služeb, nikoli městu.

Ano, je pravdou, že se do Brna vrátí něco málo nepřímo na dani z příjmů právnických osob a DPH, ale i tyto daňové příjmy přímo ovlivňuje počet obyvatel obce.

2) Ano, daň z nemovitosti platí majitel bez ohledu na to, jestli u něj bydlí Brňák, nebrňák, nebo nikdo. O dani z příjmu to platí obdobně, platil by i v případě ubytování Brňáka.

3) Daň z nemovitosti viz bod 2), na dani z příjmu FO ze závislé činnosti má město dle místa výkonu zaměstnance 1,5%, to podle mě není zrovna nezanedbatelná část.

4) Mám nastudováno, nemějte strach, ale tvrdit,, že jsou to právě nebrňáci, kvůli kterým do města přicházejí velké korporace, je minimálně úsměvné. :)

Btw, těch cca 150 tisíc nebrňáků pak pro město znamená nižší příjmy ze SR o více, než 1 miliardu a to není zrovna málo. ;)

Martin Čežík
1) "e) fyzické osoby, které mají na území města ve vlastnictví stavbu určenou k individuální rekreaci, byt nebo rodinný dům, ve kterých není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba, a to ve výši odpovídající poplatku v základní sazbě za jednu fyzickou osobu."

Tak to vidite. Poplatek za odpad se me tyka a platim ho.

2) Samozrejme. Plati se kdyz bude prazdny i kdyz tam bude obyvatel jakehokoli mesta, statu nebo planety. Ale 150 tisic chybejicich lidi by se asi docela na vlastnicich bytovych prostor projevilo, co? Tj. kraktodobe to mesto nevytrhne, dlouhodobe by ti silne ovlivnilo veskere nemovitosti, vystavbu a vubec cele bydleni v Brne.

3) opet plati co u bodu 2 - zamestnavatel bez zamestnancu musi platit dan z nemovitosti. Ale jak dlouho takovy zamestnavatel prezije?
A k tomu 1.5 % - mam tomu tedy rozumet tak, ze Brnu je jedno, kolik lidi tu pracuje? Pokud je to oficialni stanovisko magistratu, dekuji, uspisi to me rozhodovani o mem budoucim zivote. Vite, v nekterych mestech jeste lidi chteji.

4) Ano, je velmi tezke dolozit to nejakymi cisly, ale kdyz vezmu v potaz strukturu lidi ve firmach, kterymi jsem v Brne prosel, tvrdit opak neni usmevne, ale smutne... Korporace tu urcite nejsou jen kvuli nim, ale mit o 150 tisic potencialnich zamestnancu vice je urcite dobry bonus vzhledem k pracovnimu trhu v CR.

1 miliarda je pro obcana jako jsem ja nesmyslne cislo. Pro mesto to je cca 1/12 soucanych prijmu. Za vyse zminene veci (zvysena pracovni a trzni sila obyvatel) to dle meho nazoru stoji.

Tomáš Koláčný
Tomáš Koláčný Martin Čežík 1) Pokud zde vlastníte stavbu nebo byt, pak ano, ale z vašich odpovědí plynulo spíš to, že si byt pronajímáte.

2) No, asi by bylo na místě, abyste zde přestal opakovat fikci, že se nějakých 150 tisíc lidí zvedne a odejde z Brna. Nicméně pokud by nebrňáků ubylo, tak by to na bytový trh mělo z pohledu obyvatel spíše pozitivní dopad -> snížily vy se ceny na bytovém trhu. (majitele nemovitostí by to pravda asi nepotěšilo) Ale to jsme v hodně utopistických scénářích.

3) Brnu samozřejmě není jedno, kolik lidí tu pracuje, máme zájem na tom, aby ekonomika dále rostla (je-li to možné) a tedy aby přibývalo pracujících, to ale neznamená, že mají být mimobrněnští pracující městem preferování před občany města a o tom je tu řeč.

Martin Čežík
Martin Čežík 1) Chcete mi tvrdit, ze neplatim popelnici?
2) Ok, fike nefikce - nesouhlasite, ze moje (jakozto cloveka produktivne cinneho, odvadejiciho dane) bydleni ma pro Brno pozitivni dopad?
3) Kdo tu mluvi o preferenci? Rezidencni zony totiz obyvatele Brna (ty, kteri vsak nejsou jeho obcany) naopak diskriminuji! A to je to, co mi celou dobu vadi.

Kroko Pruhovaný
Kroko Pruhovaný Trochu to vypada, ze lidi vlastne za nic neplati a chudaci radni to musi platit ze svyho :D

Andi Cibula
Andi Cibula Potom ešte zamestnanci cudzáci a čobolovia ako ja, ktorí by trvalý pobyt chceli, ale mať ho nemôžu. :D
Budem si môcť kúpiť rezidenčnú kartu ? :D

Jakub Onderka
Jakub Onderka Andi Cibula Proč bys nemohl mít trvalý pobyt v Brně?

Em Ou
Em Ou Jakub Onderka Cituju z MVCR: A) po 5 letech nepřetržitého pobytu na území ČR.
A připočti fronty, vyplnovani formularu, overovani kopii, aby vubec mohl pozadat, lhuta na vydani 60 dnu.
Ja sam nemam v Brne trvalej pobyt, protoze financni urad atd. je rychlejsi a lepsi vsude v okoli jenom ne v Brne...
Naposledy upravil(a) Karel666 dne 23 kvě 2018, 12:09, celkem upraveno 1 x.

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 208 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 23 kvě 2018, 08:53

Ano, to je přesně ta rétorika, o které mluvím.

OFFTOPIC(Jen pro úplnost dodám, že se s Martinem Čežíkem už pěkných pár let znám, na tuto komunikaci jsem jím byl upozorněn a s nemalou částí jeho vyjádření v té diskusi nesouhlasím.)
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 23 kvě 2018, 12:17

Dnes Český Rozhlas veřejně říkal, že v Praze je vydáno 2x víc karet než je parkovacích míst (ptali se ve dvou čtvrtích)...

Marek.Lahoda
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: Geograf, datový analytik, zastupitel
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování

Příspěvek od Marek.Lahoda » 25 kvě 2018, 16:40

Tomas.Kolacny píše:
16 kvě 2018, 13:00
Parkoviště P+R jsou zde:https://bit.ly/2wJjh2v a připravují se další. Bohužel to nefunguje tak, že by někdo luskl prstem a objevilo se nové parkoviště.
Tomáši, vzhledem k tomu, že město stále nemá jednotný web, na kterém by prezentovalo všechny své investiční projekty a jejich aktuální stav ... a neboť Ty se v tom zřejmě orientuješ ... můžu Tě poprosit o stručné shrnutí stavu příprav těch parkovišť P+R? Nemusíš psát všechno, spíš jen o těch, která jsou už nejpřipravenější a mohla by se zrealizovat v horizontu řekněme do pár let.

Ať všichni víme, o čem se tu bavíme ...

Předem moc děkuju :-)
Marek

Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1113 poděkování
Dostal poděkování: 2669 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 25 kvě 2018, 18:41

Tomas.Pastircak píše:
22 kvě 2018, 18:16
[...]
Chápu tvůj postoj k mé rétorice, ale nesouhlasím s ním. Jako zastupitel jsem se zavázal hájit zájmy obce a jejich občanů (to neznamená, že budu na nebrňáky kašlat, nebo je z města vyhánět, ale jsou zkrátka v jiném postavení), viz slib zastupitele dle zákona: OFFTOPIC"Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu obce a jejích občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky." a jelikož jsou zájmy občanů města odlišné od zájmů ostatních uživatelů města, můžu buďto hájit zájmy občanů, nebo porušovat zákon.

Co se týká příjmů města za nebrňáky, ano, na tom facebooku jsme to docela dopodrobna rozebrali, není to tak, že by město z nebrňáků nemělo vůbec nic, ale pokud by měli všichni nebrňáci trvalý pobyt, dostalo by město z RUDu o miliardu víc a to je zatraceně nezanedbatelná částka, o kterou má město míň na budování a údržbu infrastruktury.

Btw, změna trvalého pobytu v Brně je na 15 minut u okýnka (ke kterýmu se dá objednat na konkrétní čas) a dva týdny čekání na nový OP.

Ano, jiné ohlašovací povinnosti jsou pak samozřejmě administativa navíc, ale celé to rozhodně není tak náročné, aby to někdo, kdo žije v Brně 5 a více let, nemohl absolvovat. No a pokud nechce, tak pak nemůže čekat, že bude město preferovat jeho zájmy před zájmy svých občanů.
Karel666 píše:
22 kvě 2018, 19:13
U mě by normální selský rozum pochopil, že postavím P+R a v jeho sousedctví udělám zónu, např. u jediného funkčního u hřbitova zavedu zónu, ne že P+R bude půl Brna daleko od zóny...
Tak to jste vůbec nepochopil princip parkovišť typu P+R, jejichž smyslem je umožnit odstavení auta na periferii (park) a další pohyb po městě prostřednictvím MHD (ride). Proto se dělají v blízkosti křížení hlavních přivaděčů a MHD na periferiích a naopak zóny rezidentního parkování se stanovují v husté městské zástavbě, kde není dostatek prostoru na realizaci odstavných parkovišť. Principielně je ten systém správný, nicméně kapacita P+R v Brně není dostatečná na pokrytí poptávky mimobrněnských, takže zavedení rezidentních zón v centru povede jen k vymístění nerezidentních aut mimo zóny, kde následně způsobí ten samý problém a bude nutné zde opět zavést rezidentní zóny, a tak dále.
Marek.Lahoda píše:
25 kvě 2018, 16:40
můžu Tě poprosit o stručné shrnutí stavu příprav těch parkovišť P+R?
Pro aktuální stav se musíš obrátit na hospodářský úsek MMB, nám na radu nechodí žádné progress reporty, popř to můžu nechat vytáhnout. Co se týče těch v současnosti nejpokročilejších, tak asi parkál naproti SONO centru (kterej ale financuje soukromej investor), pak u Purkyňky, u Campusu, u Zetoru a u KrPole nádraží.
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: [email protected]

Martin.Cezik
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od Martin.Cezik » 28 kvě 2018, 10:26

Dobry den,
Jelikoz v prispevcich vyse je zmineno moje jmeno a diskuze na Facebooku beru spis jako odlehcujici plkani, rad bych vyuzil moznosti vaseho fora a vyjadril se k nekterym vyrokum pana Kolacneho zde.
Jeho retorika mne totiz pomerne pobourila. Nektere jeho vyroky povazuji za skandalni a ocekaval bych je spis od zastupcu jinych stran.
V Brne ziji temer 10 let. Studoval jsem zde, pracuji zde, mam Brno rad. Pochazim vsak z Mlade Boleslavi. At uz prijedu za kamarady do Hradce Kralove, Prahy, Plzne nebo Ostravy, jsem pro ne Brnak. Mesto Brno se vsak v poslednich letech snazi davat najevo, ze si svych obyvatel nevazi, pokud nejsou zaroven obcany. To mne mrzi.

Tomas.Kolacny píše:
25 kvě 2018, 18:41
Chápu tvůj postoj k mé rétorice, ale nesouhlasím s ním. Jako zastupitel jsem se zavázal hájit zájmy obce a jejich občanů (to neznamená, že budu na nebrňáky kašlat, nebo je z města vyhánět, ale jsou zkrátka v jiném postavení), viz slib zastupitele dle zákona: OFFTOPIC"Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu obce a jejích občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky." a jelikož jsou zájmy občanů města odlišné od zájmů ostatních uživatelů města, můžu buďto hájit zájmy občanů, nebo porušovat zákon.

Me by zajimala ta odlisnost zajmu. Dle meho pohledu totiz maji obcane i ostatni obyvatele mesta v tomto pripade zajem stejny – chteji v okoli sveho bydliste parkovat sve automobily. Nevidim zde zadnou odlisnost zajmu. Citace slibu zastupitele je pekna vec, ale ten slib nikde nerika, ze zastupitel nesmi hajit zajmy lidi, co nejsou obcany Brna. Pouze takove konani nesmi byt v rozporu se zajmy obcanu.
Navic si myslim, ze citovanym zajmem obce je zaroven spokojenost vsech obyvatel i navstevniku mesta.
Nevidim zde tedy zadne porusovani zakona a vnimam to pouze jako populisticky vyrok.

Tomas.Kolacny píše:
Co se týká příjmů města za nebrňáky, ano, na tom facebooku jsme to docela dopodrobna rozebrali, není to tak, že by město z nebrňáků nemělo vůbec nic, ale pokud by měli všichni nebrňáci trvalý pobyt, dostalo by město z RUDu o miliardu víc a to je zatraceně nezanedbatelná částka, o kterou má město míň na budování a údržbu infrastruktury.

Mohu poprosit o zdroj vypoctu te miliardy? Castku nezpochybnuji, jen bych rad vedel, jak se k ni dospelo.
Na co bych rad upozornil, tak na velke mnozstvi obcanu Brna, kteri v Brne nebydli. Stejne tak, jako je v Brne urcite mnozstvi „naplavy“, znam mnoho obcanu Brna, kteri bydli mimo mesto. Je nemozne ziskat presne cislo, ale uvedomte si, ze kdyz „nasilim“ donutite obyvatele Brna prepsat bydliste, ostatni obce v republice pociti ubytek obyvatel a zavedou stejna opatreni. Tj. Brno pak prijde o pravdepodobne nemale mnozstvi obyvatel a ta vase miliarda ziskana prirustkem mozna bude zase fuc.
Navic nezapominejte na nezanedbatelne mnozstvi zde zijicich cizincu, zejmena Slovaku, kteri, ac by casto chteli, trvale bydliste ziskat nemohou.

Tomas.Kolacny píše:
Btw, změna trvalého pobytu v Brně je na 15 minut u okýnka (ke kterýmu se dá objednat na konkrétní čas) a dva týdny čekání na nový OP.

Ano, jiné ohlašovací povinnosti jsou pak samozřejmě administativa navíc, ale celé to rozhodně není tak náročné, aby to někdo, kdo žije v Brně 5 a více let, nemohl absolvovat. No a pokud nechce, tak pak nemůže čekat, že bude město preferovat jeho zájmy před zájmy svých občanů.
Citim se byt mlad, rozhoduji se, co se svym zivotem, momentalne nemam stalou partnerku. Proto bydlim v podnajmu. Mozna zde budu bydlet dalsi dva roky, mozna zitra narazim na zajimavy inzerat a poridim si vlastni byt. Je tu i sance prace v zahranici. Neprijde mi proto logicke si v tuto chvili prehlasovat bydliste do pronajateho bytu, kde zitra jiz nemusim byt.

Tim druhym odstavcem jste presne urcil druhy duvod, proc v tuto chvili nad zmenou trvaleho bydliste neuvazuji.
To, co pro vas je 15 minut u okynka a pak nejaka ta administrativa navic, je pro me nekolikatydenni obihani uradu a jinych instituci. Napriklad ridicsky prukaz a prehlaseni tri automobilu zabere vice nez 15 minut (nebojte, v Brne parkuji jen jeden, zbyle dva jsou historicka vozidla, za jejichz garagovani platim nemale penize). Pojistovny, osetrujici lekari, banky, zamestnavatel, skola, financni urad... Alespon na Policii uz staci jen zaslat pisemny dopis a prehlaseni mych zbrani a zbrojniho prukazu udelaji automaticky.
Z ceho mam jeste trochu strach je Armada CR. Jsem clenem Aktivnich zaloh a slouzim na Krajskem vojenskem velitelstvi dle mista trvaleho bydliste. Svou rotu kvuli zmene bydliste opoustet nechci a nevim jak velky by to byl pro tak malo pruznou organizaci jako je ACR problem.
Z vyse vypsaneho jiste chapete, ze z tech vasich 15 minut se pro me stava nocni mura obihani uradu, nekolika dni dovolene a troufam si rict, ze nekolika tisic za spravni poplatky, doporucene dopisy atd. A to prosim do bytu, ze ktereho se v radu jednotek let planuji stehovat.

Tomas.Kolacny píše:
… kapacita P+R v Brně není dostatečná na pokrytí poptávky mimobrněnských, takže zavedení rezidentních zón v centru povede jen k vymístění nerezidentních aut mimo zóny, kde následně způsobí ten samý problém a bude nutné zde opět zavést rezidentní zóny, a tak dále.
Takze resenim jsou rezidentni zony vsude? Co nejdrive dobudovat ta P+R parkoviste a az pak resit jak dostat prebytecna auta z centra?

Proti rezidentnim zonam bych v Brne bojoval i v pripade, ze bych tu trvale bydliste mel. Platit mestu za „sluzbu”, kterou mi mesto nedokaze garantovat mi prijde naprosto skandalni.

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 28 kvě 2018, 14:02

Hmm, a proč tedy zatěžujete místní obyvatele další daní a nedáte to "automaticky na požádání"? Jednou je to chránění místních za peníze z daní okolních, pak zase, že místní mají moc aut, takže s emusí omezit oni. O těch daních je fakt, že každej by chtěl větší odvody, ale zajhímavé, že s těch odvodí některé části města dokáží hospodařit tak, že z auty nemají problém a jiné ano... Jako natáhnout ruku na další poeníze dokáže každej, hospodařit s tím co má bez navyšování daní dokáže pouze skutečný hospodář...
No brněnští piráti, jdou raději cestou navyšování daní, pardon povolenek na auto :D

Brně 5 a více le
No pane Koláčný 5 LET TO TOMU SLOVÁKOVY ZAKAZUJE ZÁKON, nebo znáte nějakou výjimky s ekterou zajde na MVČR? Jestli né, pak plácáte blbosti bez znalosti reálných zákonů, ktewré musí lidi dodržovat...
preferovat zájmy před svýma občanama
Takže souhlasíte, že by neměli být platby na hlavu podle velikosti města, ale pouze na hlavu? Protože pak by preferování občanů města za peníze z daní ostaních lidí, bylo něco jako parazitování, kdy máte peníze na úkor ostatních a stavíte za ně pouze stavby pro místní...
V programu pirátů jsem nikde neviděl bod "budeme parazotovat na ostatních obyvatelých okolo Brna, aby se brmáci měli dobře" :D
Tomas.Kolacny píše:
Tak to jste vůbec nepochopil princip parkovišť typu P+R, jejichž smyslem je umožnit odstavení auta na periferii (park) a další pohyb po městě prostřednictvím MHD (ride). Proto se dělají v blízkosti křížení hlavních přivaděčů a MHD na periferiích a naopak zóny rezidentního parkování se stanovují v husté městské zástavbě, kde není dostatek prostoru na realizaci odstavných parkovišť.
Principielně je ten systém správný, nicméně kapacita P+R v Brně není dostatečná na pokrytí poptávky mimobrněnských, takže zavedení rezidentních zón v centru povede jen k vymístění nerezidentních aut mimo zóny, kde následně způsobí ten samý problém a bude nutné zde opět zavést rezidentní zóny, a tak dále.
[/quote]

Zeptal jsem se poprvé Já se ptám zda je normální nebo logické omezit parkování a potom začít stavět P+R.
Odpověděl jste, že ODS to rezideční chce taky...

Zeptal jsem se podruhé Já se ptám zda je normální nebo logické omezit parkování a potom začít stavět P+R.
Odpověď je, že my vysvětlujete princip, kdy musí existovat P+R a omezení, ale proč neopovíte na tu otázku???

Ve druhé odpovědi rozvíjíte logiku, že problém z parkováním se přesune do okrajových částí, kde dosud neexistoval a to donutí rezideční parkování zavést i tam. Vám se zdá normální, že vy jako zastupitel jedné městké části řešíte problém tím, že ho přesunute do vedlejšího katastru kde neexistoval, protože politici tam jednali tak, že vznik nedovolili, ale díky vám ho buoud mít a vlastně přesunem problému od souseda budou donuceni zavést něco co nikdy nemuseli zavádět, kdyby politici ve vedlejším katastru dělali dobře svoji práci NEBO nepřenášeli svoje problémy k osusedům...
Tuto logiku fakt myslíte vážně?

Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1113 poděkování
Dostal poděkování: 2669 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 28 kvě 2018, 15:50

Martin.Cezik píše:
28 kvě 2018, 10:26
Mesto Brno se vsak v poslednich letech snazi davat najevo, ze si svych obyvatel nevazi, pokud nejsou zaroven obcany. To mne mrzi.
Na základě čeho jste k tomuto dojmu došel? Město Brno se aktivně snaží motivovat uživatele města, aby si sem přepsali TP, a to formou benefitů (za mě zcela korektní postup). Rozhodně odmítám, že by si město uživatelů bez TP nevážilo, ale z podstaty věci jsou tito lidé v jiném postavení,, než občané města a je to tak podle mého názoru správně (samozřejmě můžete nesouhlasit).
Martin.Cezik píše:
Me by zajimala ta odlisnost zajmu. Dle meho pohledu totiz maji obcane i ostatni obyvatele mesta v tomto pripade zajem stejny – chteji v okoli sveho bydliste parkovat sve automobily. Nevidim zde zadnou odlisnost zajmu.
Že je předmět zájmu stejný neznamená, že je i zájem stejný, ba naopak, uvedu příklad -> pokud v bytovém domě bydlí 2 lidé, Brňák a nebrňák a před domem je jen jedno parkovací místo, pak zájmem obou je, aby mohli na daném místě parkovat, což ale znamená, že je i zájmem obou, aby na daném místě neparkoval ten druhý. Jejich zájmy jsou tedy přímo protichůdné.
Martin.Cezik píše:
Mohu poprosit o zdroj vypoctu te miliardy? Castku nezpochybnuji, jen bych rad vedel, jak se k ni dospelo.
Přes palec - daňové příjmy ze závislé činnosti fyzických osob za 350 tisíc občanů jsou cca 2,3 miliardy, tedy pokud by bylo občanů o půlku víc, byly by o půlku vyšší i příjmy z daně fyzických osob (reálně by to bylo víc, než ta miliarda - se všemi synergickými efekty by to bylo přes 2, ale to se bavíme o ideální situaci, kdy by se všichni zapsali a nikdo neodepsal.
Martin.Cezik píše:
Na co bych rad upozornil, tak na velke mnozstvi obcanu Brna, kteri v Brne nebydli. Stejne tak, jako je v Brne urcite mnozstvi „naplavy“, znam mnoho obcanu Brna, kteri bydli mimo mesto.
Ano, suburbanizace je reálný problém, proti kterému jde ale bojovat pouze snižováním cen na realitním trhu, které jsou přímou příčinou suburbanizace.
Martin.Cezik píše:
kdyz „nasilim“ donutite obyvatele Brna prepsat bydliste, ostatni obce v republice pociti ubytek obyvatel a zavedou stejna opatreni. Tj. Brno pak prijde o pravdepodobne nemale mnozstvi obyvatel a ta vase miliarda ziskana prirustkem mozna bude zase fuc.
Dle dat ze sčítání lidu 2011 je v Brně cca 150 tisíc nebrňáků a mimo Brno cca 25 tisíc Brňáků, tedy rozdíl je šestinásobek a vzhledem k jejich rozptylu po republice si nedovedu představit situaci, ve které by ostatní obce zavedly taková opatření, která by vedla k tomu, co popisujete.
Martin.Cezik píše:
Navic nezapominejte na nezanedbatelne mnozstvi zde zijicich cizincu, zejmena Slovaku, kteri, ac by casto chteli, trvale bydliste ziskat nemohou.
Ano, to máte pravdu. TP získat mohou, ale až po 5ti letech a je to komplikované, ale zde se bavíme o jednotkách až desítkách tisíc lidí (řada Slováků tu už TP má)
Martin.Cezik píše:
Citim se byt mlad, rozhoduji se, co se svym zivotem [...]
Ano, jak jsem psal, samotná změna TP je na 15 minut, ale s navazujícími ohlašovacími povinnostmi administrativa nabývá. Každý si musí zvážit, jestli mu to za to stojí, nebo ne, ale pokud ne, pak jste návštěvníkem města se vším všudy -> nedovedu si představit, že bych odjel žít do Londýna a očekával, že se ke mě bude okamžitě vedení Londýna chovat jako k občanu Londýna.
Martin.Cezik píše:
Takze resenim jsou rezidentni zony vsude? Co nejdrive dobudovat ta P+R parkoviste a az pak resit jak dostat prebytecna auta z centra?
Je to jednoduché a rychlé řešení, což ovšem neznamená, že je to nejlepší řešení. Jak už jsem mnohokrát deklaroval, já jsem proti současně zaváděnému modelu rezidentního parkování. Osobně nemám problém s tím rezidentní parkování podmínit předcházejícím vybudováním dostatečných kapacit, ale tato varianta bohužel není na stole a já mám jen jeden hlas.
Martin.Cezik píše:
Proti rezidentnim zonam bych v Brne bojoval i v pripade, ze bych tu trvale bydliste mel. Platit mestu za „sluzbu”, kterou mi mesto nedokaze garantovat mi prijde naprosto skandalni.
Souhlasím.
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: [email protected]

Odpovědět

Zpět na „Brno“