Doprava, parkování, P+R aj.

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

Karel666
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Mám
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 132 poděkování

Re: Doprava, parkování, P+R aj.

Příspěvek od Karel666 » 29 kvě 2018, 07:31

Tomas.Kolacny píše:
28 kvě 2018, 16:09
Přestaňte mi tu podsouvat nesmysly. Já nikoho nezatěžuji, já jsem PROTI zavádění nové daně. Přijatelné zpoplatnění je pro mě jen na úrovni správního poplatku (cca 50 Kč za vydané oprávnění - stejně jako u řidičáku).
Jasně, omluvil jsem se ne daň, ale regulační poplatek :D
Ale když jste dal příklad, tak prosím, můžete odpověď co regulujete poplatkem 50kč, který musím zaplatit za vydání nového řidičského průkazu protože končí platnost starého (jsou časově omezeny...), co tím poplatkem je regulováno?
Nebo co regulujete poplatkem 50kč, když syn udělá řidičský průkaz a zajde si nechat vydat novej co se tímto poplaatkem reguluje při vydání prvního řidičáku?

Edit:
Se mě nezdálo s tím poplatkem, a psal jsem že jsem věřil to co jsi napsal jako fakt a ono se ukázalo že povinná výměna není za poplatek ale zdarma :D Takže tvoje obecná odpověď je zase nahrávka, kdy mi pak napíšeš, jako u cizinců, že jsi nemluvil o těch co řidičák chcou vyměnit u povinných, ale u těch co ztratí apod. že zase něco nechápu a nevím :D

Karel666 píše:
28 kvě 2018, 14:02
Nemluvil jsem o cizincích, mluvil jsem o těch 150 tisících Čechů, kteří v rámci sčítání lidu uvedli Brno, nebo jeho metropolitní oblast jako místo přechodného pobytu, ale TP maj jinde.
Aha takže vaše slova patří jenom pro některé lidi :D No jo, obecně je vlastně jenom o vybrané skupině obyvatel :D A když jsem se za posledníéch 5 let 4x stěhoval, tak je pro mě otázka změny trvelé adresy 4x15 minut :D Vlastně ne, ty jsi vlastně mluvil jenom o samotné změně, navazující martirium v řádu týdnů už je o něčem jiném za co ty nemůžeš :D

Karel666 píše:
Ne, to mi zase jen podsouváte nesmysl. Nikdy jsem neřekl, že město nemá poskytovat služby a infrastruktuju i návštěvníkům. Řekl jsem pouze, že návštěvníci jsou v jiném postavení, než občané města a že nebudu návštěvníky preferovat.
No tak mi napiště co město dělá, zavědli jste zóny, tak mi řeknite, kde dojíždějící mají parkovat, když ony P+R nejsou? Ano jsou v postavení, že z nich děláte parazity, protože si dovolili přijet do města a chou tam zaparkovat a vy jim to zakážete s tím, že mají parkovat na kraji města u přivaděče, ale jaksi tam parkoviště postavíte první v roce 2020 :D
Karel666 píše:
Dostatečná kapacita P+R nebude nejspíš nikdy, takže čekat s jakýmkoli řešením parkování ve městě na dostatečnou kapacitu P+R je nesmysl. To ale neznamená, že souhlasím se zaváděnou formou rezidentního parkování. Už jsem k tomu dával mnoho vyjádření, několik stanovisek a v postoji jsem konzistentní. Rezidentní parkování v aktuálně zaváděném modelu je nepřiměřená regulace a nesouhlasím s ním.
Hmm, někde v té otázce je naznačeno, že se ptám na kapacitu toho P+R?
Takže potřetí opakuji otázku:
Je logické a normální zavést zóny, když nestojí P+R parkoviště?
Karel666 píše:
Ta logika odsouvání problému je reálným výsledkem zavedení rezidentního parkování. Já netvrdím, jestli je to dobře, nebo špatně - je to prostě fakt. Občané Brna-střed požadují, aby se problém s parkovacími možnostmi řešil a řešení formou regulace na území MČ Brno-střed vždy povede k tomu, že se regulovaná auta přesunou do nejbližší neregulované oblasti. Neřešit problém ale taky není řešení. Já osobně se domnívám, že regulace má být co nejméně restriktivní s co nejmenšími negativními dopady. Nesouhlasím s květinkovým modelem rezidentního parkování a už se v tédle diskusi dost opakuju....
Tak opakujete, v čem? Vdyť jste ani neodpověděl zda je špatné či dobré, že jedna čtvrŤ řeší své problémy na úkor vedlejší, takže fakt se neopakujete...

Tomas.Kolacny
Republikový výbor
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1075 poděkování
Dostal poděkování: 2481 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 29 kvě 2018, 09:30

Karel666 píše:
29 kvě 2018, 07:31
[...]
správní poplatek neslouží k regulaci, slouží k pokrytí nákladů správních činností.

Já jsem žádné zóny nezavedl a jejich zavedení má v současnosti jen okrajovou souvislost s parkovišti typu P+R, jelikož jejich dopad bude jiný, takový, jaký jsem popsal. Opakovat už se nebudu, pokud to někdo nechce pochopit, těžko ho můžu nutit...
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno a člen republikového výboru
statutární město Brno - radní města Brna, předseda komise organizační a otevřenosti úřadu RMB a člen kontrolního výboru ZMB
tel: +420 736 661 244 e-mail: [email protected]

Martin.Cezik
Profese: Pracovnik IT
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Příspěvek od Martin.Cezik » 29 kvě 2018, 09:55

Tomas.Kolacny píše:
29 kvě 2018, 09:30
správní poplatek neslouží k regulaci, slouží k pokrytí nákladů správních činností.
OFFTOPICTohle sem nepatri, ale cekal bych, ze zrovna Pirat bude proti tomuto bojovat. Banky a jine organizace postupne poplatky za to, ze chcete vyuzivat jejich sluzby, rusi. Stat vesele zavadi a navysuje. Platit urednikovi za to, ze dela svou praci... Ja delam na uzivatelske podpore. Ze bych take zacal prijimat poplatky za vyrizeni ticketu?
Tomas.Kolacny píše:
Já jsem žádné zóny nezavedl a jejich zavedení má v současnosti jen okrajovou souvislost s parkovišti typu P+R, jelikož jejich dopad bude jiný, takový, jaký jsem popsal. Opakovat už se nebudu, pokud to někdo nechce pochopit, těžko ho můžu nutit...
S tim nelze souhlasit. P+R a zony jsou veci, ktere spolu uzce souvisi. Zavedenim zon totiz nevyresite, kde maji ta prebytecna auta zaparkovat. Ona totiz nezmizi, jen se presunou jinam. A pokud se nemohou presunout jinam, presunou se do jinych ctvrti, ktere zony nemaji. V extremu to muze dopadnou tak, ze se zony budou tak rozsirovat, az lide budou parkovat v Kurimi a dojizdet vlakem. Ano, vy jste vas problem vyresili, ale vasi bezohlednosti bude trpet Kurim, ktera z toho nebude mit nic.
A pak od toho date jen ruce pryc, protoze slibem jste se zavazal hajit zajmy jen obcanu Brna...
Tomas.Kolacny píše:
28 kvě 2018, 20:52
Město Brno rezidenta definuje jako fyzickou osobu, která má v oblasti města dle § 23, odstavce 1), písmena c) Zákona č. 13/1997 Sb. místo trvalého pobytu, nebo zde vlastní nemovitost.
Návštěvníka město definuje jako fyzickou osobu, která v oblasti města dle § 23, odstavce 1), písmena c) Zákona č. 13/1997 Sb. není rezidentem.
Přičemž oblasti si město stanobuje dle vlastního uvážení vyhláškou, tedy může jich být 500 a nebo může být 1 pro celé město.
Tak to je ovsem jina. V jake mestske vyhlasce je toto definovano? Nevedel jsem to a rad bych si definice dostudoval.

Tomas.Kolacny
Republikový výbor

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 29 kvě 2018, 10:48

Martin.Cezik píše:
29 kvě 2018, 09:55
[...]
Psal jsem, že je pro mě akceptovatelné zpoplatnění vydávání rezidentních parkovacích oprávnění ve výši správního poplatku a to v situaci, kdy je navrhováno zpoplatnění za 1. vůz do 900,- Kč. Město má na vydání přímý náklad cca 35 Kč, nepřímý, vycházející ze vstupní investice na SOBD a nové parkovací automaty pak při předpokladu 50 000 vydaných oprávnění cca 900 Kč (jednorázově). Správní poplatek tedy umožňuje nastavit nějakou střednědobou návratnost. Vydávat to úplně zadarmo není politicky průchozí, takže moc nemá smysl se tím zabývat.

Ano, dopady zavedení zón jsem popsal, jen doplním, že fakticky není pravda, že by se problém při zavedení zón přesouval ve stejné míře -> zavedení zóny nepovolené vozy vymístí do širšího perimetru a tím sníží jejich plošnou koncentraci. Data k tomu opět moc nejsou, ale už současný stav ukazuje, že rovnováhy nabídky a poptávky parkovacích míst jde dosáhnout v rámci města, problém tedy nezasáhne okolní obce. Ale k té rovnováze dojde na vnějším obvodě města, tedy často kilometry od cílových bodů parkujících. Důvod, proč je dle mého názoru dnes souvislost P+R a zón jen okrajová, je ten, že parkovacích míst P+R je 100x míň, než jaká je jejich poptávka. Nezpochybňuji jejich nedostatek, ale jejich dopad na vytíženost ostatních parkovacích míst, který je takřka zanedbatelný. Neříkám, že je to dobře, jen že je to aktuální stav věci.

Ta definice rezidenta plyne z nařízení, kterým se zavedly ty rezidentní zóny. Hledal jsem ho na webu města, ale nejspíš ještě není vyvěšené (schvalovalo se před týdnem), až bude, tak ho sem doplním.
Tomáš Koláčný
statutární město Brno - radní města Brna, předseda komise organizační a otevřenosti úřadu RMB a člen kontrolního výboru ZMB

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 29 kvě 2018, 12:45

Tomas.Kolacny píše:
Karel666 píše:
29 kvě 2018, 07:31
[...]

Takže chápu dobře, na 3x jasně položenoáu otázku se prostě neodpoví přímo a jediné co jsi ochoten na to odpověděď je typu "ODS to chce taky" :D

Mě to takto stačí, je to přímá odpověď, že na položené otázky neodpovíš, tímto děkuji a další otázky nemám, je zbytečné klást otázky na které nikdo neodpoví ;) Smutné je že jinde na facebookuz druhej brněkskej pirát odpověděl napřímo a úderně (a fakt odpověděl), ale předcházelo tomu několik vašich odpovědí stejného typu jako dáváte zde, nechete raděj Brno předat mu a být jeho zástupce , když komunikační schopnosti jsou až tak o několik levelů jinde... Ale na toto nechcu odpověĎ, nad tímto by se měli zamyslet brněnští piráti, zda tam mít někoho kdo komunikuje skoro jako Hollan nebo někoho kdo umí odpovědět a setřít jako to na face dokázal jinej pirát...

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 29 kvě 2018, 12:51

Martin Cezik
Hele jak chcete debatovat, když každej nepřímo i Hollan přiznává přesouvání problému sousedovy (jasne nebude na druhym kraju vedlejsi ctvrti, ale v okrajove casti bude nasobne vetsi jak v te co drze prenesli svuj problem sousedovy), tedy zonama neresi ten problem o kterým furt kolácný tvrtí dokola.

A výsledkem podle Koláčnýho má být "zlepšení podmínek pro rezidenty", no kdyz vezmu, ze ve stredu mesta nadavaji ze se jim to zhorsuje a zhorsuje, tak nevim, mam verit residentum nebo obecnym prohlasení Kolacnyho :D

P.S. Je smutne ze zvolene reseni neresi samotny problem, ale za penize residentu prenese problem k sousedovy...
Naposledy upravil(a) Karel666 dne 29 kvě 2018, 12:52, celkem upraveno 1 x.

Tomas.Kolacny
Republikový výbor

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 29 kvě 2018, 12:52

Jiná, "údernější" odpověď, než jakou jsem poskytl, by byla zkratka. O ODS jsem nemluvil, postoj ODS neznám (znám pouze postoj Brno autem, kteří kandidují spolu s ODS a mají k rezidentnímu parkování stejný postoj jako já (až nápadně stejný, skoro jako by se inspirovali :) )
Tomáš Koláčný

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 29 kvě 2018, 12:54

Tomas.Kolacny píše:
29 kvě 2018, 12:52
Jiná, "údernější" odpověď, než jakou jsem poskytl, by byla zkratka. O ODS jsem nemluvil, postoj ODS neznám (znám pouze postoj Brno autem, kteří kandidují spolu s ODS a mají k rezidentnímu parkování stejný postoj jako já (až nápadně stejný, skoro jako by se inspirovali :) )
Ale ja se na ODS neptal ja se ptal na logiku zavedeni zon a neexistenci P+R. Takze ano vase odpoved je ve stylu "u vas mlatite cernochy", to vic ocenim odpoved "kaslu na vas", kdy je mi primo receno, ze vas seru a nechcete odpovedet nez vase snaha vypadat, ze odpovidate, to beru jako vysmech...

Největší sranda, když povezu otca do nemocnice a bude tam na nej cekat, tak nezaplatim oněch 30kč jako pod divadlem, ale krásných 70kč za každou započatou hodinu :D Ale jasně, je lepší nechat starý lidi nechat kodrcat bud v MHD nebo vybírat 500za auto, pardon bydlim v jine ctvrti, takze 500za auto + 70kč za každou započatou hodinu a když vyvednu otca, tak se budu muset hlasit na nějakej úřad a bych dostal povolenku vyzvednou otca :D
Co Koláčný, systém jak noha, peníze se sypou, všude budu muset mít registrace, tomu říkám služba pro občana, snyžování nákládů města a tím občanů a navíc snižování sledování občanů :D

Martin.Cezik
Profese: Pracovnik IT
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Příspěvek od Martin.Cezik » 29 kvě 2018, 13:18

Karel666 píše:
29 kvě 2018, 12:54
Největší sranda, když povezu otca do nemocnice a bude tam na nej cekat, tak nezaplatim oněch 30kč jako pod divadlem, ale krásných 70kč za každou započatou hodinu :D Ale jasně, je lepší nechat starý lidi nechat kodrcat bud v MHD nebo vybírat 500za auto, pardon bydlim v jine ctvrti, takze 500za auto + 70kč za každou započatou hodinu a když vyvednu otca, tak se budu muset hlasit na nějakej úřad a bych dostal povolenku vyzvednou otca
V zavislosti na dosavadni komunikaci pana Kolacneho na Facebooku a zde si dovoluji predpovedet jeho odpoved:

Nevozte otce do nemocnice v Brne, budete tim zabirat mista rezidentu a to je spatne. Je v zajmu obcanu Brna, abyste ho odvezl napriklad do Ivancic. Nejenom ze nebudete zabirat verejny prostor svym automobilem v centru Brna, navic se tak snizi vytizeni brnenskych nemocnic a obcane na tom jen vydelaji.

Tomas.Kolacny
Republikový výbor

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 29 kvě 2018, 13:21

Karel666 píše:
29 kvě 2018, 12:54
[...]
A já znovu odpovídám, že ta konstrukce není relevantní. V nejbližších 10ti letech nebude dostatečná kapacita P+R, takže můžeme dopravu neřešit vůbec, nebo ji řešit nějak. Pro mě je akceptovatelné takové řešení, které je založené na relevantních datech a které má minimální negativní dopady na Brňáky, jak už jsem několikrát deklaroval.

Co se týká ceny parkování u nemocnic, byť jsem byl proti aktuálním ceníkům, tak se domnívám, že je lepší zaplatit 60 Kč, než nezaparkovat vůbec, pokud by tam bylo parkování zadara. (osobně bych preferoval regulaci maximální dobou zastavení).

Ale jinak souhlasím, nemá smysl se tu do nekonečna točit, vy jste evidentně přesvědčený o své pravdě a vše co napíšu považujete za špatné, takže bude pro obě strany přínosnější investovat čas do něčeho smysluplnějšího, než do této debaty.
Tomáš Koláčný

Odpovědět

Zpět na „Brno“