Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

Odpovědět
Dasa Zvedava
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Dasa Zvedava » 12 říj 2018, 14:44

Pochopila jsem to tak, že odcházet nemusí. A ani nepodal před 2 měsíci výpověď. Prostě jen naštěstí našel ve smlouvě dodatek o tom, že jeho pracovní pozice je vázaná na osobu současného primátora. Takže jakmile nebude primátorem,
může odejít.
(Já nikdy ve státní správě nepracovala a tak netuším jak to chodí ve smlouvách na Magistrátě města Brna. Každopádně asi si pán úplně nevymýšlel, neměl podle mě důvod.)

Dasa Zvedava

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Dasa Zvedava » 12 říj 2018, 14:50

Žít Brno mělo nebo možná má k Pirátům blízko. Takže jestli jsou ty sociální programy Pirátů nebo Žít Brno je už asi jedno. Každopádně na českou sociální rigidní politiku/nepolitiku jsem dost citlivá, tak mě to včera docela namíchlo.

Vidiecan
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od Vidiecan » 12 říj 2018, 16:10

Dasa Zvedava píše:
12 říj 2018, 14:15
Včera večer jsem nepozorovaně v jednom brněnském nákupním středisku vyslechla rozhovor jednoho mladého muže s mladou slečnou. Mladý muž: "Jako ODS chce zrušit pirátské sociální programy. Naštěstí mám ve smlouvě dodatek o tom, že moje funkce je vázaná na osobu primátora. Takže jakmile nastoupí nová primátorka, tak končím. Odcházím....
Patrně zaměstnanec Magistrátu. Mluvil o tom, že odejde na začátku listopadu. Bude jich víc ??
Pokud to bude pravda a ODS šmahem zruší něco co jiní jedno volební období připravovali, tak to samo je nepěkná vizitka ODS.
Ale jak to, že mám z médií dojem, že vyjednávání o nové koalici v Brně je zalité sluncem ??
Jj, pustili jsme Vás na ně..

Pěkný den
Dáša
Upřesním to. Celý TIC, zaměstnanci dopravního odboru, Bcomu a většina odboru kultury minulou neděli večer otevírala šampaňské, protože odchází ŽtB a Mrázek z ANO. Zaměstnanci magistrátu ve své absolutní většině očekávají s radostí novou
koalici, ale ano, je třeba přiznat, že Vokřála měli rádi. Na středu je situace podobná.

Tomas.Kolacny
Republikový výbor
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1079 poděkování
Dostal poděkování: 2536 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 12 říj 2018, 19:26

Zadna pracovni pozice (krom osobnich asistentu v kancelari primatora) neni vazana na osobu primatora a uz vubec ne smluvne. A to se bavime jen o neurednickych pozicich, jelikoz ty urednicke se ridi sluzebnim zakonem. Socialku zrejme bude mit ODS (my nemame mezi zastupiteli nikoho kompetentniho v soc. oblasti a ostatni to nechteji), ale to neznamena zadne ruseni cehokoliv - >rapid rehousing bude nadale rozsirovan, na tom jsme se shodli a housing first budeme analyzovat a proverime, jestli ti ubytovani drivebezdomovci ty byty nelikviduji, ale pokud normalne bydli a plati najem, nikdo je tez vystehovavat nebude a pokud se ukaze ten projekt dlouhodobe prinosny, take se v nem zrejme bude pokracovat. Radi bychom take spolupracovali s Martinem Freundem, aby se to dobre, co v Brne za posledni 4 roky v teto oblasti vzniklo, zachovalo a rozsirovalo.
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno a člen republikového výboru
statutární město Brno - radní města Brna, předseda komise organizační a otevřenosti úřadu RMB a člen kontrolního výboru ZMB
tel: +420 736 661 244 e-mail: [email protected]

Martin74

Příspěvek od Martin74 » 12 říj 2018, 22:03

Tomas.Kolacny píše:
12 říj 2018, 19:26
Zadna pracovni pozice (krom osobnich asistentu v kancelari primatora) neni vazana na osobu primatora a uz vubec ne smluvne. A to se bavime jen o neurednickych pozicich, jelikoz ty urednicke se ridi sluzebnim zakonem. Socialku zrejme bude mit ODS (my nemame mezi zastupiteli nikoho kompetentniho v soc. oblasti a ostatni to nechteji), ale to neznamena zadne ruseni cehokoliv - >rapid rehousing bude nadale rozsirovan, na tom jsme se shodli a housing first budeme analyzovat a proverime, jestli ti ubytovani drivebezdomovci ty byty nelikviduji, ale pokud normalne bydli a plati najem, nikdo je tez vystehovavat nebude a pokud se ukaze ten projekt dlouhodobe prinosny, take se v nem zrejme bude pokracovat. Radi bychom take spolupracovali s Martinem Freundem, aby se to dobre, co v Brne za posledni 4 roky v teto oblasti vzniklo, zachovalo a rozsirovalo.
A co prosím výstavba sídliště v Novém Lískovci? Piráti veřejně slíbili, že "Jakákoli výstavba (na Kamenném vrchu) však musí být šetrná k blízké přírodní rezervaci a v souladu s vůlí obyvatel městské části. ". V referendu 83% lidí odmitlo výstavbu pro více než 200 lidí. Budete tedy proti výstavbě? Protože třeba pan Hladík po volbách klasicky lidovecky otáčí a chce tam stavět bez ohledu na názor občanů!

Dasa Zvedava

Příspěvek od Dasa Zvedava » 12 říj 2018, 22:12

Ano tedy, jednalo se patrne o osobniho asistenta primatora.
Nicmene me nenaplnuje optimismem to, ze ODS bude mit socialni veci. Socialni citeni nemaji, to vi mozna kazde brnenske dite. Pirati nemaji nikoho kompetentniho a ostatni to nechteji.. ODS nekoho kompetentniho z klobouku vytahne o tom neni pochyb. Mozna nezrusi ani ani jeden Housing, jen kvalita tech projektu pujde do p....

Jako stara Brnanda rikam: Pirati me v Brne zklamali

Pekny vikend
Dasa

Re.K

Příspěvek od Re.K » 12 říj 2018, 23:29

Tato diskuze mi připadá "plná" trolů z jiných stran, kteří se vydávají za voliče Pirátů a působí "pro" nebo hlavně "proti" dojednávané koalici. Pak tady vypadnou bludy, jako že "žádný " odeesak nemá sociální cítění - no to je dost odvážné tvrzení. Někdo říká sociální cítění tomu, když se nezaměstnaným dá 5000 a byt zdarma. A jiný to může vidět tak, že když dotyčný nemůže (nebo nechce) pracovat, dostane pouze stravu bez peněz v hromadné jídelně 3x denně a bydlení v hromadné ubytovně, třeba tělocvičně- jde o hodnoty a poměr mezi citem a rozumem, jak je to vše vyváženo, a podle toho a své víry hodnotí každý situaci. Těch možností je víc, jen jsem ukázal dva extrémy. Navíc se těžko rozlišuje, zda dotyčný vůbec chce dělat nebo ne. To žádný zákon ani formulář ani úředník dost dobře nerozezná, i když mezi lidmi výjimky na "čuch" jsou :-)
Proro jsou tu strany :-) i když je v nich dost korytářů ( a nejen v ODS a ČSSD, ale i v té ANO - vždyť Babiš v touze vládnout za každou cenu a dělat "své dobro pro všechny " byl ochoten sáhnout v podstatě ve sněmovně ke skryté koalici ANO, komunisti a okamurovci. Takže tady psát o tom, že ODS pak s Piráty vyšplouchne a spojí se třeba s Okamurou je sice hezké, ale ANO to může udělat po vzoru šéfa nebo na jeho pokyn též :-) ). Vždyť těch sviňáren taky dělají dost.
Takže spíše jde opravdu hlavně o program. A pak se uvidí. Jednání jde kdykoli ukončit, stejně tak je možné kdykoli ukončit koalici.
Psát, že mě někdo zklamal, protože chci raději koalici s ANO ? To zase jiný může napsat, že volil Piráty, protože nechce agenta Babiše a jeho KSČ a Okamurovce.... A podobně....
Vokřál prostě začal blbě, když neoslovil prvně původního koaličního partnera a "kmotři " mu nevadili. Teď najednou je ochoten "uplácet" vyšším množstvím koryt, protože mu teče do bot.
Mohu se na to dívat z "leva" nebo "prava" nebo ze zadu a předu.... ale jde taky o držení slova. Čestné lidi stejně jako podrazáky najdu všude. A v politice je podrazáků a mocichtivých moc.... Když sleduju politiku, tak bych rozhodně nenapsal, že nejhorší jsou kmotři z ODS a ČSSD a ANO a KDU jsou lepší. Napsal bych to takto:
V ODS, ČSSD i ANO je hodně kmotrů (oligarchů a jiných....), ale jsou tam i slušní, i když třeba méně. A pak ať člověk chce nebo ne, je ZAUJATÝ v drtivé většině (málo lidí na to jde s chladným rozumem a nějakými "hodnotami") a proto tíhne podle nějakých svých VROZENÝCH případně ZÍSKANÝCH SKLONŮ do "leva" nebo "prava" nebo k nějaké osobnosti a jinde má odpor - a rozjede se diskuze typu - jsem vás zklamán(a) a jedou emoce a snaha ovlivnit....
:-) ;-)
Tak taková emoční diskuze a snaha ovlivnit mínění tu teď jede :-(
Takže držím palce, ať je rozhodování co nejméně emotivní a čestné :-)

Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Technology Manager
Dal poděkování: 4554 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Ulip » 13 říj 2018, 01:03

Tomas.Kolacny píše:
12 říj 2018, 19:26
... Socialku zrejme bude mit ODS (my nemame mezi zastupiteli nikoho kompetentniho v soc. oblasti a ostatni to nechteji), ale to neznamena zadne ruseni cehokoliv...
Nechat dělat ODS sociálku mi přijde jako solidní oxymoron. Chápu, že u nás se na ni nikdo nespecializuje, ale to na ni nikoho nemají KDU nebo ČSSD? I když je tedy pravda, že ČSSD se v minulém období k socíální oblasti stavěla poněkud asociálně.
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett

ypsilonx
Profese: finanční poradce

Příspěvek od ypsilonx » 13 říj 2018, 12:42

Chápu že jsou tady vzory jako Babiš nebo i jiné karikatury na politiky, že od nich se ledacos přebírá, nicméně nehazel bych to do jednoho pytle. Pan Vokřál je solidní člověk a získal si docela velkou část Brna, tak proč mu neumožnit dokončit co začal a taky rozjet další projekty? Podle mě bych přestal s podrazy a z hodiny na hodinu měnit stanoviska. Proč se bránit koalici s ANO? V komunální politice jde o to že to jsou lidé se kterými v tom městě zijeme, tak nekazme si pověst. Paní Vaňková asi neví co chce když jedou jede tak a pak najednou v protisměru nakonec zjistí že se nikam neposunula.

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 180 poděkování
Dostal poděkování: 563 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 13 říj 2018, 12:52

ypsilonx píše:
13 říj 2018, 12:42
Podle mě bych přestal s podrazy a z hodiny na hodinu měnit stanoviska.
Jakože přestat z hodiny na hodinu měnit stanoviska, a jako prostředek k tomu z hodiny na hodinu změnit stanovisko, vykašlat se na jedny partnery a začít jednat s druhými, kteří změnili stanovisko z "nepočítám s Piráty" na "nikdo jinej mě nechce, tak slíbím Pirátům úplně všechno".

A vám to fakt dává smysl?
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Odpovědět

Zpět na „Brno“