Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

Odpovědět
Evzen lovec zen
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Evzen lovec zen » 11 říj 2018, 10:46

Jan.Podhajsky píše:
11 říj 2018, 10:26
Evzen Onegyn píše:
11 říj 2018, 07:48
Me by zajimalo, kolik ANO plati tem lidem co tu pisi ty "logicky" pokulhavajici a "rozhorcene" prispevky o tom, jak k volbam pro Piraty privezli svoji babicku na kresle a po ceste ukecali jeste dva domovy duchodcu, ktere to chtely hodit komarum. Ja Piraty nevolil, ale volil jsem tak, abych omezil vliv Babise na deni v Ceske republice. Pokud si nejaky clen Piratu skutecne mysli, ze pro ohrozeni demokracie a verejne rozpocty je vetsi nebezpeci Vankova, ktera zna Blazka, nez babisovon ANO, tak rikam, ze je to M, mmmm, mmmmmm, maggooor.
Ty ses placenej Evzene. :fet:
Dosly argumenty? To je takove nepiratske, ne? Svoboda informaci! Rad bych do teto emocni debaty nejake informace dostal.

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 184 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 11 říj 2018, 11:21

Pavel Kalis: Ve všech městech je to o jistém kompromisu a velmi zralé úvaze, co je lepší: několik menších kmotrů v pozadí ODS a ČSSD může být menší i větší riziko pro dané město, než Babiš v pozadí ANO. Berte to taky tak, že průšvihy a aféry především ODS a ČSSD daly Babišovi růst tím směrem, kde je teď, a nemám dojem, že by se od toho nějak znatelně odstřihli nebo udělali nějaké kroky k nápravě, jedni ani druzí. Asi každá strana by město nejradši vedla v klidu sama, ale to je varianta jen výjimečně, zbytek je o kompromisu a výběru té nejlepší varianty, mnohdy nejlepší ze špatných. Brněnským Pirátům do toho nemám moc co kecat, ale fandím jim a věřím, že si odhlasují tu nejlepší variantu ;)
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Lukas.Hejduk
Člen KS Vysočina
Profese: Sportovní sázkař
Dal poděkování: 315 poděkování
Dostal poděkování: 449 poděkování

Příspěvek od Lukas.Hejduk » 11 říj 2018, 11:34

Já jen zopakuju to, co jsem psal a pak už se Vám do toho moc plést nebudu. Z celýho tohohle kolotoče vyjdete jako zoufalci, který se zařadí po bok dalších stran, kterým je jedno s kým a jak, hlavně že budou v tý radě na placenejch pozicích - většinou s odůvodněním, že jsou schopni 'aspon neco prosadit'. Celou dobu v podstatě uznáváte, že Vaňková je 'shady', napojená na Blažka, na exekuce dp v Ostravě atd. Uznáváte, že brněnská ČSSD prošla téměř nulovou očistou. A stejně do toho půjdete? Odůvodnění, že budete někoho kontrolovat z koalice je směšný. Z opozice se dá kontrolovat taky (viz. Piráti v Praze) a v některých ohledech je to i jednodušší (nehrozí, že pro kontrolování položíte koalici a vlastní rozdělanou práci).
Už jsem to psal - ale argument, že ANO je taky špatný a proto půjdeme s ODS (a ČSSD) mi zní z pirátských úst už úplně neskutečně. To tam fakt neslyšíte jak moc špatně to zní? A propos já bych fakt rád od TK slyšel vyjádření k tomu, jestliže je ANO opravdu tak špatný, lidi jako Mrázek tak problémový a vliv Babiše tak velký, tak jak je možný, že čtyři roky seděl v tý koalici? Není to na hlavu a na vlastní rezignaci? De facto přiznat, že podporoval čtyři roky (a dva roky seděl v radě) téměř polo-kmotrovský koalice?

Někdo tu psal, že cílem Pirátů má být vstoupit do koalice a jinak že nemá cenu kandidovat. Já si vždy myslel, že cílem Pirátů je účastnit se pouze těch koalic, které se blíží ideálu a nemají žádné zásadní negativy, protože nechceme/te dělat tu politiku stejně jako ostatní. Myslel jsem si, že aspoň na tomhle je u Pirátů konsenzus. Evidentně jsem se spletl. Sorryjako.
+420 777 212 272
Bydlím aktuálně v Brně-Žabovřeskách.

Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 84 poděkování

Příspěvek od Jan.Adam » 11 říj 2018, 12:42

Lukas.Hejduk píše:
11 říj 2018, 11:34
Už jsem to psal - ale argument, že ANO je taky špatný a proto půjdeme s ODS (a ČSSD) mi zní z pirátských úst už úplně neskutečně. To tam fakt neslyšíte jak moc špatně to zní? A propos já bych fakt rád od TK slyšel vyjádření k tomu, jestliže je ANO opravdu tak špatný, lidi jako Mrázek tak problémový a vliv Babiše tak velký, tak jak je možný, že čtyři roky seděl v tý koalici? Není to na hlavu a na vlastní rezignaci? De facto přiznat, že podporoval čtyři roky (a dva roky seděl v radě) téměř polo-kmotrovský koalice?
Podle mého je tohle fakt deformované vidění toho, co se děje. Měli zájem to zkusit s Vokřálem dál? Měli. Měl zájem on? Ne, od začátku se namlouval s ODS a je poslal de fakto do pr*ele.

Pro mne je mj. pirátství mimo jiné schopnost vidět svět střízlivě, nikoli v extrémech, kam tě většinou mediální diskurs/většinové vnímání tlačí, a tyhle řečičky typu "není to na hlavu a na vlastní rezignaci" jsou - sorryjako - pro mne zbytečně hysterickým, nepirátským projevem. No offense.

Za druhé, Vokřál mi tak moc nevadil jako člověk a Brno posunul. Ale proboha, nedělejte tady z toho chlapa skoro světce jenom proto, že Vaňková a lidi za ní jsou ještě horší. Pořád je to ANO, pořád je to Babišův pucflek.
Lukas.Hejduk píše:
Někdo tu psal, že cílem Pirátů má být vstoupit do koalice a jinak že nemá cenu kandidovat.
Zajímalo by mne kdo. S tímhle samozřejmě nesouhlasím.
Lukas.Hejduk píše:
Já si vždy myslel, že cílem Pirátů je účastnit se pouze těch koalic, které se blíží ideálu a nemají žádné zásadní negativy, protože nechceme/te dělat tu politiku stejně jako ostatní.

Dá se na to tak dívat. V případě, že by to mělo být takto, tu není žádné dobré řešení, jedině opozice. Jenže koalice, které se blíží ideálu a nemají nějaké zásadní negativy...kolikrát na takovou narazíš? A kde je psáno, že nepůjde být v této koalici a dělat pirátskou politiku?

Nacházíme se v momentě, kdy získáváme možnosti věci reálně ovlivňovat. K tomu patří i vyjednávání a snaha prosadit program. To, že se tady zahájí jednání - pouhé JEDNÁNÍ - s ODS, není snad důvod k lynčování. Však i na celostátní úrovni se Piráti baví o věcech se všemi, nebo ne?

Tady se střetává pirátské pojetí politiky (viz "nechceme ji dělat jako jiní") s reáliemi té současné. Lze vyjednávat se stranami, jako je ODS, s jejich lidmi?, lze s nimi vládnout v koalici a zachovat si přitom pirátský přístup a nezpronevěřit se zásadám? Lze být transparentní a zároveň nenechat konkurenci to zneužívat?

Upřímně: Nevím.

Vím jen, že to bude zatraceně těžké. Věřím, že ano. Ukáže to jenom čas, schopnosti vyjednavačů na komunální úrovni (nejen tady), schopnost fungovat v současném prostředí a nezpronevěřit se zásadám. V parlamentu se to daří, snad se to bude dařit i tady. Nebude to lehké, zejména v době, kdy je doslova každý krok pod drobnohledem a navíc v eminentním zájmu médií, které často věci překrucují či neuvádějí přesně.

Co tomu ale určitě nepomáhá, je (z pozice člena, veřejnost teď neřeším) naskakovat na mediální bandwagony, nechávat se strhnout k silným soudům a kritice jen za prostý fakt, že byli v tomto případě ochotni začít vyjednávat s ODS...
Lukas.Hejduk píše:
Myslel jsem si, že aspoň na tomhle je u Pirátů konsenzus. Evidentně jsem se spletl. Sorryjako.
Ani zbytečné melodrama nepomáhá.

P.S.: Neber to prosím jako útok, urážku, nebo posměch. Prostě říkám věci na rovinu, jak je vidím já.
Naposledy upravil(a) Jan.Adam dne 11 říj 2018, 13:21, celkem upraveno 1 x.

Apu

Příspěvek od Apu » 11 říj 2018, 12:54

Když bych měl sestavit žebříček největší špíny v Brně, na prvním místě by byla jistojistě ODS, na druhém ČSSD a třetí bych rozdělil mezi ANO a KDU. Bezvýznamné strany pro zjednodušení vynechávám. Začít se pachtovat s vrcholem žebříčku je asistovaná sebevražda v přímém přenosu.

Apu

Příspěvek od Apu » 11 říj 2018, 13:05

Jan.Adam píše:
11 říj 2018, 12:42
Měli zájem to zkusit s Vokřálem dál? Měli. Měl zájem on? Ne, od začátku se namlouval s ODS a je poslal de fakto do pr*ele.
Sorry jako, ale tohle není nic jiného než uražená ješitnost. Teď ta nabídka je a vy trucujete. Zajímalo by mě, kdy konečně politicky dospějete.
Za druhé, Vokřál mi tak moc nevadil jako člověk a Brno posunul. Ale proboha, nedělejte tady z toho chlapa skoro světce jenom proto, že Vaňková a lidi za ní jsou ještě horší. Pořád je to ANO, pořád je to Babišův pucflek.
Uznáváš, že Vaňková je horší, ale stejně jí dáváš přednost. I Don't Want to Live on this Planet Anymore.

Jan.Adam
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 84 poděkování

Příspěvek od Jan.Adam » 11 říj 2018, 13:26

Apu píše:
11 říj 2018, 12:54
Když bych měl sestavit žebříček největší špíny v Brně, na prvním místě by byla jistojistě ODS, na druhém ČSSD a třetí bych rozdělil mezi ANO a KDU. Bezvýznamné strany pro zjednodušení vynechávám. Začít se pachtovat s vrcholem žebříčku je asistovaná sebevražda v přímém přenosu.
"Pachtovat" znamená "pronajímat zemědělský pozemek na omezenou dobu". Just saying.

Apu píše:
11 říj 2018, 13:05
Jan.Adam píše:
Měli zájem to zkusit s Vokřálem dál? Měli. Měl zájem on? Ne, od začátku se namlouval s ODS a je poslal de fakto do pr*ele.
Sorry jako, ale tohle není nic jiného než uražená ješitnost. Teď ta nabídka je a vy trucujete. Zajímalo by mě, kdy konečně politicky dospějete.
Co to je zase za slint? Nikdo netrucuje, prostě řekli, že dokud nedojednají s ODS, nebudou paralelně jednat s nimi. Na to snad mají právo.
Apu píše:
Uznáváš, že Vaňková je horší, ale stejně jí dáváš přednost.

Jak víš, čemu dávám přednost? Nikde jsem nenapsal, že pro mne je koalice s Vaňkovou preferovaná. Trochu klídeček a laskavě nevkládej jiným do úst, co neříkají, ju?
Apu píše:
I Don't Want to Live on this Planet Anymore.
Popravdě, to je čistě tvoje věc. Prý na to pomáhá Linka důvěry...

Pavel.Moravec
Profese: IT
Dal poděkování: 9283 poděkování
Dostal poděkování: 4522 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 11 říj 2018, 13:43

A to se mi toto vlákno tak líbilo svou věcností, konstruktivností i kultivovanou kritikou.. :(
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Profese: sociolog, process hacker
Dal poděkování: 487 poděkování
Dostal poděkování: 864 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Podhajsky » 11 říj 2018, 14:17

Evzen lovec zen píše:
11 říj 2018, 10:46
Jan.Podhajsky píše:
11 říj 2018, 10:26
Evzen Onegyn píše:
11 říj 2018, 07:48
Me by zajimalo, kolik ANO plati tem lidem co tu pisi ty "logicky" pokulhavajici a "rozhorcene" prispevky o tom, jak k volbam pro Piraty privezli svoji babicku na kresle a po ceste ukecali jeste dva domovy duchodcu, ktere to chtely hodit komarum. Ja Piraty nevolil, ale volil jsem tak, abych omezil vliv Babise na deni v Ceske republice. Pokud si nejaky clen Piratu skutecne mysli, ze pro ohrozeni demokracie a verejne rozpocty je vetsi nebezpeci Vankova, ktera zna Blazka, nez babisovon ANO, tak rikam, ze je to M, mmmm, mmmmmm, maggooor.
Ty ses placenej Evzene. :fet:
Dosly argumenty? To je takove nepiratske, ne? Svoboda informaci! Rad bych do teto emocni debaty nejake informace dostal.
Ja s tebou neargumentuju. Ja s tebou vyjebavam. Po piracku, Evzene. :fet:
Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email [email protected]
Sem pirát i bez předpicu.

Lukas.Hejduk
Člen KS Vysočina
Profese: Sportovní sázkař
Dal poděkování: 315 poděkování
Dostal poděkování: 449 poděkování

Příspěvek od Lukas.Hejduk » 11 říj 2018, 14:54

Jan.Adam píše:
...
Podle mého je tohle fakt deformované vidění toho, co se děje. Měli zájem to zkusit s Vokřálem dál? Měli. Měl zájem on? Ne, od začátku se namlouval s ODS a je poslal de fakto do pr*ele.

Pro mne je mj. pirátství mimo jiné schopnost vidět svět střízlivě, nikoli v extrémech, kam tě většinou mediální diskurs/většinové vnímání tlačí, a tyhle řečičky typu "není to na hlavu a na vlastní rezignaci" jsou - sorryjako - pro mne zbytečně hysterickým, nepirátským projevem. No offense.

Já nevím, kdo tu dělá z Vokřála světce. Tím spíše v kontextu toho, jak o něm a spolupráci s ním Tomáš Koláčný mluví - to naopak beru fakt vážně a pokud je to daný takto (brněnské ANO je pod silnou kontrolou AB, Mrázek je gauner, spolupráce byla předtím špatná), tak bych byl naopak nerad, kdyby do takové spolupráce Piráti šli. Jen v takovém případě fakt nechápu, proč s ním ty čtyři roky v té koalici byli (resp. TK teda) a myslím, že by to zasloužilo vysvětlení (kdo jsem já, abych volal po nějaké rezignaci nebo něčem - jen tam vidím velký logický rozpor). A stejně tak mi to prostě nepřijde jako argument proto, proč skočit do 'jen o trochu lepší varianty, která je uskutečnitelná'.
Zajímalo by mne kdo. S tímhle samozřejmě nesouhlasím.
Ivo Vašíček. Vím, že má na vyjednávání asi nulový vliv, ale padlo to tu, tak jsem to zmínil. Chování Pirátů po volbách tak koneckonců trochu vypadá.
Dá se na to tak dívat. V případě, že by to mělo být takto, tu není žádné dobré řešení, jedině opozice. Jenže koalice, které se blíží ideálu a nemají nějaké zásadní negativy...kolikrát na takovou narazíš? A kde je psáno, že nepůjde být v této koalici a dělat pirátskou politiku?

Já si myslím, že třeba koalice, která se rýsuje v Praze, znamená takový posun dopředu, že tam ta spolupráce asi smysl má (a určitě ne za cenu velkých kompromisů). Koalice s velmi málo obrozenou ODS v Brně a téměř neobrozenou ČSSD (mimochodem třeba O. Pospíšil několikrát zmínil Piráty jako anti-tezi jejich představy o politice) se nejen neblíží ideálu, ale pro mě se téměř blíží neideálu.
Nacházíme se v momentě, kdy získáváme možnosti věci reálně ovlivňovat. K tomu patří i vyjednávání a snaha prosadit program. To, že se tady zahájí jednání - pouhé JEDNÁNÍ - s ODS, není snad důvod k lynčování. Však i na celostátní úrovni se Piráti baví o věcech se všemi, nebo ne?

Tady se střetává pirátské pojetí politiky (viz "nechceme ji dělat jako jiní") s reáliemi té současné. Lze vyjednávat se stranami, jako je ODS, s jejich lidmi?, lze s nimi vládnout v koalici a zachovat si přitom pirátský přístup a nezpronevěřit se zásadám? Lze být transparentní a zároveň nenechat konkurenci to zneužívat?
Já si nemyslím, že někdo lynčuje. A mrzelo by mě, kdyby to tak vypadalo.
Já si nemyslím, že by Piráti neměli jednat s ODS (to vůbec), dokonce si myslím, že jsou v pohodě možné koalice s ODS. Ale škatulka ODS zahrnuje tisíce lidí. Vždyť z jednoho a stejnýho města vyšli jak Petr Fiala, tak Don Pablo.
Mně vadí, že se tady operuje na jednu stranu s tím, že i TK a další Piráti otevřeně říkají, že Vaňková nic moc, Mrázek nic moc, Babišův vliv na Vokřála nic moc, lidé v zákulisí ČSSD nic moc a hned druhým dechem se dodává, že tedy s nimi ale stejně půjdeme do koalice, protože chceme prosadit program? Já jsem žil v domnění, že nespolupráce s lidmi, kteří mají kontroverzní minulost/současnost je základní pirátská deviza.

A jinak chill samozřejmě. Vůbec si to osobně neberu, ani nikdo ze zainteresovaných by neměl. Děláme/děláte politiku.

edit: a abych to teda shrnul - jako pasivní pozorovatel brněnský politiky jsem si myslel, že pokračování koalice s ANO je dobrý nápad (protože na ní Piráti participovali). Podle posledních vyjádření to vypadá že ne. Vzhledem k tomu, co se říká o ODS a ČSSD v Brně a co nepřímo potvrzují i Piráti, tak za sebe říkám, že tohle je přesně ten případ, kdy se prostě autentická pirátská politika v Brně dělat nedá - ne bez špatnejch kompromisů. Takže dělat pořádně práci z opozice a za čtyři roky z toho těžit by mi přišlo jako správný řešení. A stejně jako to napsal Freund, i já věřím tomu, že spoustu jiných pirátských buněk jinde po ČR by do té opozice za této situace šlo (ale to je jen spekulace). Ale taky jsem jen obyčejný pasivní pozorovatel a ne-člen v Brně.
+420 777 212 272
Bydlím aktuálně v Brně-Žabovřeskách.

Odpovědět

Zpět na „Brno“