Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

Odpovědět
Josef.Steinbauer
Zahraniční odbor
Profese: technik
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Josef.Steinbauer » 11 říj 2018, 15:14

Piráti mají v zásadě na výběr jen dvě možnosti -> Buď jít do opozice nebo být v koalici....

Možností jak být v nějaké koalici je málo a nebudeme si nalhávat, za každou TRADIČNÍ politickou stranou stojí nějaký kmotr. Z tohoto pohledu se tedy nemůžou Piráti dívat jesli ta nebo ona politická strana má většího kmotra nebo na koho je v zákulisí napojená, ale důležité je, jak bude vypadat výsledná koaliční smlouva. Pokud opravdu chtějí být Piráti v koalici a ne v opozici, budou muset najít kompromis možného a do výsledné koaliční smlouvy prosadit maximum z volebního programu. A podle této smlouvy se tzv. pojede. Pokud pak budou náznaky že vnější vlivy narušují tuto smlouvu, není přeci problém odsouhlasit v budoucnu vystoupení z koalice.

Nechal bych proto důvěru na vyjednávacím týmu, který určitě ví jak má postupovat. Výsledná koaliční smlouva tu bude jistě prezentovaná.

Mějte na paměti, že nikdo a nic není nikdy dokonalé :)

Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Profese: manažer
Dal poděkování: 10445 poděkování
Dostal poděkování: 11037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 11 říj 2018, 16:29

Lukas.Hejduk píše: Někdo tu psal, že cílem Pirátů má být vstoupit do koalice a jinak že nemá cenu kandidovat.
Jan.Adam píše: Zajímalo by mne kdo. S tímhle samozřejmě nesouhlasím.
Lukas.Hejduk píše: Ivo Vašíček. Vím, že má na vyjednávání asi nulový vliv, ale padlo to tu, tak jsem to zmínil. Chování Pirátů po volbách tak koneckonců trochu vypadá.
Nic takového jsem nepsal, proč si to vymýšlíš?
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

karabinm
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: vědec a vysokoškolský pedagog
Dostal poděkování: 14 poděkování

Příspěvek od karabinm » 11 říj 2018, 16:47

Martin.Kucera píše:
11 říj 2018, 09:54
Tak si to shrňme:
1) Napřed zkouší ANO koalici s kmotry z ODS a z ČSSD, bez Pirátů.
2) Poté přijdou lidovci s nápadem koalice též s kmotry z ODS a z ČSSD, a s Piráty, ale bez ANO.
3) A teď je tu ještě nabídka ANO na koalici s Piráty (a zřejmě tedy ještě s někým, protože sami většinu nemají), která by při troše snahy mohla být bez kmotrů z ODS a z ČSSD.

Tak jaký je důvod dávat přednost koalici s těmi kmotry?
Možnost, že Vokřál reálně s Piráty jednat nechce, jenom potřebuje narušit jednání s ODS tě nenapadla?

Apu
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od Apu » 11 říj 2018, 16:58

karabinm píše:
11 říj 2018, 16:47
Možnost, že Vokřál reálně s Piráty jednat nechce, jenom potřebuje narušit jednání s ODS tě nenapadla?
A potřebuje snad Vaňková Piráty na něco jiného, než aby jí pomohli k primátorskému křeslu?

Lukas.Hejduk
Člen KS Vysočina
Profese: Sportovní sázkař
Dal poděkování: 315 poděkování
Dostal poděkování: 449 poděkování

Příspěvek od Lukas.Hejduk » 11 říj 2018, 18:42

Ivo.Vasicek píše:
11 říj 2018, 16:29
Lukas.Hejduk píše: Někdo tu psal, že cílem Pirátů má být vstoupit do koalice a jinak že nemá cenu kandidovat.
Jan.Adam píše: Zajímalo by mne kdo. S tímhle samozřejmě nesouhlasím.
Nic takového jsem nepsal, proč si to vymýšlíš?
"Spíš bych se v případě preferování opozice ptal, jestli jsme měli ve volbách vůbec kandidovat, když se nechceme podílet na moci."
Já to takto pochopil, jestli jde o dezinterpretaci, tak samozřejmě omluva.
Naposledy upravil(a) Lukas.Hejduk dne 12 říj 2018, 09:53, celkem upraveno 1 x.
+420 777 212 272
Bydlím aktuálně v Brně-Žabovřeskách.

Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 84 poděkování

Příspěvek od Jan.Adam » 12 říj 2018, 08:35

Apu píše:
11 říj 2018, 16:58
karabinm píše:
11 říj 2018, 16:47
A potřebuje snad Vaňková Piráty na něco jiného, než aby jí pomohli k primátorskému křeslu?
Hmmmm....let me think....třeba...hlasování v zastupitelstvu? :lol:

Idaho
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Příspěvek od Idaho » 12 říj 2018, 09:44

Marek.Lahoda píše:
10 říj 2018, 13:57
Ahoj,

Dovolím si sem pro připomenutí nedávné historie a pro kontext nově vznikající koalice nasdílet pár článků: Tímto bych se proto rád obrátil na všechny členy Místního sdružení Brno, které potenciálně čeká schválení Koaliční smlouvy:
  • Co pro Vás znamenají hesla "Pusťte nás na ně" a "Držíme kurz"?
  • Jak si představujete Pirátský styl politiky?
  • Opravdu chcete svými hlasy podpořit nástup Markéty Vaňkové na post primátorky našeho města a podíl Pirátů na její vládě?
Toť za mě pro tuto chvíli vše. Hodně štěstí Brnu a nám všem v držení našeho kurzu.

Pěkný den,
Marek Lahoda
Nechci se nějak zastávat Brněnské ODS nebo paní Vaňkové, jen bych chtěl poukázat, že je zde trochu zavádějícím způsobem chápán vztah klient advokát (a v podobné logice pak můžete z politiky selektovat kde koho i v jiných profesích - "vždyť u jeho společnosti si kdysi koupila něco společnost někoho problémového nebo přímo ta problémová osoba", "vždyť k němu někdo problémový chodí jako k lékaři či zubaři", "učil děti někoho problémového" a vůbec by se nehodnotil konkrétní obsah, ale už jen ten samotný prodej či poskytnutí služby by se bez dalšího bral jako problém). Nezapomeňte na to, že v naprosté většině případů je vazba mezi advokátem a klientem podobně volná, jako jakákoli jiná obchodní vazba. Tím nerozporuji, že mezi některými advokáty a klienty je vazba poměrně úzká, že v některých případech je advokát spíše hlavou dané věci a podobně. Chce to ale něco specifičtějšího nebo to brát tak, že ODS nevěříte, ale zaštiťovat se spekulativními články není to pravé.

Vymáhání pohledávek je běžná činnost. Přitom ty odkazové články si protiřečí. Na jednu stranu je paní Vaňková označována jako bílý kůň a na druhou stranu je naznačováno, že v dané věci měla působit s nějakým zásadnějším osobním prospěchem. Pokud za tou společností stála ona, tak asi nebyla bílý kůň. Pokud někdo provádí vymáhání pohledávek, tak se také jen z tohoto důvodu nedá označit jako bílý kůň. Vymáhání pohledávek samotné není ani praním špinavých peněz, jak je články umně podsouváno. To mohli samozřejmě být nějaké transakce s těmi pohledávkami jako takové, ale tam by to zase chtělo informaci, že třeba ty smlouvy o postoupení dotyčná za některou ze společností v řetězci alespoň podepisovala, i když ani to samo o sobě by nic moc neznamenalo - ale tam už by mohla vznikat určitá odpovědnost ohledně nutnosti identifikovat potenciálně podezřelé obchody. Pokud je tam spekulováno o výběru hotovosti z banky, tak on někdo z těch autorů článků ví, že měla plnou moc v nějaké konkrétní podobě? Navíc pokud ta banka byla v EU, tak by se vědělo, kdo to vybral, protože banka u takových výběrů identifikuje vybírající osobu. Pokud to bylo někde mimo EU v nějaké daňovém ráji, tak předpokládám, že by asi vyšetřovatelé daňových podvodů z USA dopátrali časově odpovídající letenku z Evropy, na kterou by letěla do místa výběru paní Vaňková.

Prodávání pohledávek zmíněné v jednom z článků je naprosto normální. Pohledávky se přeprodávají poměrně často, a to i několikrát. Předpokládám, že důvody budou někdy daňové. Někdy mi přijde, že za tím může vězet trochu i záměrné levné vyvádění majetku některých původních věřitelů, ale to je spíš starost vlastníků těchto subjektů. Nic z uvedeného ovšem také není v daném případě zmíněné.

U společnosti Jižní centrum Brno jsem podle názvu myslel, že je to některá z těch podivných městem nevlastněných společností spekulujících na pozemky kolem možného posunu nádraží, ale ona to byla společnost patřící městu, takže potkání dvou radních v nějaké společnosti vlastněné městem také není nic zvláštního. Nevím tedy, jestli tato společnost v dané době její přítomnosti konala něco vadného?

Jinak řečeno, pokud máte pocit, že ODS pořád má podivné vazby či jsou v ní podivní lidé, tak ok, je logické do koalice nejít. Ale nelíbí se mi, že by se ostrakizovali advokáti z politiky jen na základě toho, že měli jako klienta nějaký nepěkný subjekt aniž by bylo jasné, že právě oni jsou strůjci něčeho nestandardního. Prostě rozlišujte mezi vymáháním pohledávek a sepisováním smluvní dokumentace pro složité transakce zaštiťující nějaké "kmotrovské čachry", protože jinak by opravdu měl být podobný metr i na jiné profese.

Dasa Zvedava
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od Dasa Zvedava » 12 říj 2018, 14:06

Zdravím

Dasa Zvedava
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od Dasa Zvedava » 12 říj 2018, 14:15

Včera večer jsem nepozorovaně v jednom brněnském nákupním středisku vyslechla rozhovor jednoho mladého muže s mladou slečnou. Mladý muž: "Jako ODS chce zrušit pirátské sociální programy. Naštěstí mám ve smlouvě dodatek o tom, že moje funkce je vázaná na osobu primátora. Takže jakmile nastoupí nová primátorka, tak končím. Odcházím....
Patrně zaměstnanec Magistrátu. Mluvil o tom, že odejde na začátku listopadu. Bude jich víc ??
Pokud to bude pravda a ODS šmahem zruší něco co jiní jedno volební období připravovali, tak to samo je nepěkná vizitka ODS.
Ale jak to, že mám z médií dojem, že vyjednávání o nové koalici v Brně je zalité sluncem ??
Jj, pustili jsme Vás na ně..

Pěkný den
Dáša

Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 9283 poděkování
Dostal poděkování: 4522 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 12 říj 2018, 14:29

Dasa Zvedava píše:
12 říj 2018, 14:15
Včera večer jsem nepozorovaně v jednom brněnském nákupním středisku vyslechla rozhovor jednoho mladého muže s mladou slečnou. Mladý muž: "Jako ODS chce zrušit pirátské sociální programy. Naštěstí mám ve smlouvě dodatek o tom, že moje funkce je vázaná na osobu primátora. Takže jakmile nastoupí nová primátorka, tak končím. Odcházím....
Patrně zaměstnanec Magistrátu. Mluvil o tom, že odejde na začátku listopadu. Bude jich víc ??
Pokud to bude pravda a ODS šmahem zruší něco co jiní jedno volební období připravovali, tak to samo je nepěkná vizitka ODS.
Ale jak to, že mám z médií dojem, že vyjednávání o nové koalici v Brně je zalité sluncem ??
Jj, pustili jsme Vás na ně..

Pěkný den
Dáša
Upřesněme si současný stav:
  • ona se teprve vyjednává možná koalice, bez určení pravomocí (a ODS zřejmě sociál.politiku nezíská takže do toho nebude mět moc co kecat i kdyby v koalici bylo)
  • nikde není pevně dáno, že ODS bude v koalici
  • volby byly začátkem října, výpovědní lhůta na zaměstnance je tuším 2 měsíce, pán chce odejít k začátku listopadu
Takže ten pán už měsíc dva dopředu před volbami věděl, že po volbách bude Vaňhalová primátorkou, zruší sociální programy a proto podal výpověď?

Nějak mi to nesedí..

(jen technicky, ty soc.programy jsou více dílem ŽTB, byť my s nimi celkem dost souhlasíme a podporujeme a chceme v nich pokračovat)
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Odpovědět

Zpět na „Brno“