MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 3

Martin.Arden
Rozhodčí komise
Profese: Kouč FJ, evangelický pastor. pracovník
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 56 poděkování

Re: MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Příspěvek od Martin.Arden » 09 čer 2018, 13:46

Děkuji Všem, kteří jste mi dali hlas a vložili důvěru! Sejdeme se v pondělí 11.6 2018. Za záclonou v 19:00. Srovnáme si noty a jedem dál. Nerad bych kdyby moje zvolení znamenalo nějakou roztržku a přineslo pnutí...čekám že budeme držet spolu od samého začátku, dobré vztahy podpořím a chci budovat.

Aneta.Heidlova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aneta.Heidlova » 15 čer 2018, 21:17

Aktualizováni kandidáti.

Michal Konvicka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: dovozce vín
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Konvicka » 23 čer 2018, 08:38

Tímto si dovoluji (ve smyslu §8 volebního řádu) se přihlásit do primárních voleb do ZMČ P3 a to do čela kandidátky (2.-6. místo). Profil je k dispozici na: https://wiki.pirati.cz/lide/michal_konvicka
Kandidátská řeč:

O komunální život a politiku na Praze 3 se zajímám již od roku 2002 a tudíž mohu hodnotit a porovnávat vývoj naší Městské části v čase. Důvodů, proč bych rád kandidoval na pozici lídra pirátské kandidátky je více. Velmi mi vadí zastaralost a schátralost veřejného prostoru Prahy 3, přičemž právě stav povrchů a veřejných prostranství má zcela zásadní vliv pro vnímání kvality městského prostředí potažmo života. Praha 3 nevzkvétá ale stagnuje. Okolní čtvrtě, ať jsou to Vinohrady, Karlín nebo Vysočany, prošly v posledních 10-15 letech výraznými proměnami. Bohužel, Praha 3 nikoliv, je zde velký dluh a mnoho práce, na které bych se chtěl podílet.
Způsob hospodaření radnice Prahy 3, která stále žije z finančního polštáře vytvořeného privatizací bytového fondu, je i přes tuto skutečnost stále schodkový. Je to projevem velké nezodpovědnosti do budoucna, kdy zdroje z privatizace vyschnou. Bude potřeba provést důkladnou revizi výdajů a příjmů. Zprůhlednit hospodaření dvou akciovek MČ, odkud odtékají finance na nečitelné projekty.
Praha 3 má kolem 300 volných nevyžitých bytů. A to v době, kdy poptávka a ceny pronájmů jsou na takových úrovních jako nikdy v minulosti. Tedy správa a efektivita využívání bytového fondu je další téma, který si vyžaduje důkladnou nápravu.
Více jak 15 let se hovoří o revitalizaci náměstí Jiřího z Poděbrad, stejnou dobu existuje i studie, která byla objednána a zaplacena radnicí. Avšak neschopnost (a vzájemná řevnivost) minulých vedení MČ komunikovat toto téma otevřeně s veřejností, vedlo k zamrznutí celého tématu. Spousta ztraceného času a financí bez jakéhokoliv výsledku. Tedy další silné téma k nápravě.
Sám, jako pravidelný sportovec, postrádám v našem obvodě multifunkční sportoviště tipu "Gutovka", přitom pozemky pro podobné využíti MČ vlastní.
Na závěr přikládám několik z mnoha článků, které jsem v minulosti na téma komunální politiky Prahy 3 napsal:

https://www.kauza3.cz/kauza-radnice/sve ... hurdy.html
https://www.kauza3.cz/kauzy/kauza-akrop ... i-ja-.html
https://www.kauza3.cz/kauzy/kauza3-pod- ... -soud.html
https://www.kauza3.cz/archiv/kauza-priv ... u-nic.html

Filip.Smoljak
Člen KS Praha
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak » 23 čer 2018, 12:42

Také já si dovoluji (ve smyslu §8 volebního řádu) přihlásit se do primárních voleb do ZMČ P3 a to na pozici číslo 2. Profil je k dispozici na https://wiki.pirati.cz/lide/filip_smoljak (Omlouvám se, že jsem bez fotky, ale najdete mě také na Fb a jinde).

Nabízím sebe, svoje schopnosti a zkušenosti jako určitá alternativa k Michalu Konvičkovi, sympatizantovi nejen Pirátů, ale zejména spojenectví Pirátů s TOPkou. Oba jsme velmi aktivní v pracovní skupině, kde já jsem garntem dvou částí programu (sociální politika a kultura). Máme ale každý dosti jiný názor na to, jak a kam by Piráti na Praze 3 měli směřovat.

Prosazuji poměrně ostrou, nikoliv však negativní kampaň, v které by se Piráti na Praze 3 vymezili vůči ostatním jako jediná jasně protikorupční a nezašpiněná strana, která kromě celé řady konstruktivních změn chce také prověřit a vyřešit největší kriminální kauzy ODS, která tu s malými přestávkami vládne cca dvacet let, včetně excesů koalice TOP-ODS-ČSSD. Líbí se mi pro tuto strategii heslo Martina Ardena “frontální útok”.

Rozkryl jsem a připravil ke zveřejnění jednu závažnou kriminální kauzu v příspěvkové organizaci P-3 Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, kde nezákonně odchází z majetku města na soukromé účty cca 5 mil. Kč ročně. Je to trochu podobná kauza jako ta aktuálně odhalená Adamem Zábranským s vyváděním desítek milionů na Praze 1 (https://praha.pirati.cz/pirati-podali-t ... aze-1.html).

Na Praze 3 se to děje v režii jedné úřednice MČ, která je zcela oddaná lídrovi ODS a nynějšímu starostovi Alexandrovi Bellu (v minulé koalici byl radním pro kulturu!) a manželkou blízkého spolupracovníka podnikatele, na jehož účet peníze odcházejí.
K šetření této věci mi trochu pomohlo jméno Smoljak, ale především tři advokátní kanceláře, můj advokát a kamarád Michal Š. - kandidát za Piráty do Senátu na Třebíčsku, jedna mezinárodní auditorská společnost, zákon č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím, trochu Zelení P-3 a také moje dobrá znalost místních obchodně právních vztahů mezi úředníky P-3, podnikateli a jejich advokáty. Některé důkazy o vysávání peněz z majetku obce vedou i do jiných příspěvkových organizací P-3 a k jiným úředníkům a externím subjektům. Sociální věci měla na P-3 na starost zase ČSSD. První várku důkazů jsem zatím poslal předsednictvu pražských Pirátů. Pro vyloučení všech pochybností a pomluv, které se o mně šíří, zdůrazňuji, že se v žádném případě nejedná o kauzu soukromou, nebo snad autorskoprávní, nýbrž o klasické porušení povinností při správě cizího majetku ze škodou velkého rozsahu.
Vím, že je to riskantní aktivita, ostatně už mi bylo místní galérkou vyhrožováno fyzickým násilím i dehonestací v médiích (ta dokonce probíhá), ale pokud se to “Palermo na trojce” nenaruší alespoň politicky a mediálně, zůstane vše při starém. Tedy ve stavu, kdy nikdo nikdy dopředu neví, kdo se s kým na Radnici spojí, aby ochránil zájmy mocné organizované skupiny a penězovody zůstaly zachovány. Proto prosazuji, aby se Piráti ve volbách předčasně nespojovali s nikým a pustili se do vyjednávání až tehdy, jakmile budou mít určitou mocenskou pozici delegovanou od občanů v říjnových volbách. Na Praze 3 je totiž zvykem, že jeden podráží druhého bez ohledu na předvolební dohody a sliby.
Bohužel i mezi sympatizanty Pirátů jsou někteří, kteří by chtěli výše naznačené kauzy zamést pod koberec. Týká se to zejména těch, kteří už mají vybudované silné vazby do konkurenčních stran.

Co se médií týká, navrhuji zvolit cestu komunikace závažných kauz a jejich nápravy ve prospěch občanů, abychom se dostali do mainstreamových médií. Nevěřím totiž na umělou fasádu médií typu spolku Kauza3.cz, který se sice tváří jako občanská investigativní aktivita proti mocným, ale již delší dobu je zcela v rukou TOPky, která sama na straně mocných působí a téměř žádné kauzy z minulosti neřeší. A buďme si jisti, že je nebude řešit ani po volbách, protože náhle bude potřeba se starou gardou spolupracovat, abychom se pohnuli vpřed. To nesmíme dopustit!
Moje profese je v oblasti sociální politiky, sociální práce, managementu a inovací, 15 let jsem působil také v oblasti PR a nekomerčního marketingu, včetně toho politického. Jsem ředitelem NNO. Nabízím také obstojnou znalost kriminologie a trestního práva. Ač jsem nesmiřitelný kritik politiky ODS, ČSSD, ANO a do jisté míry také TOPky, mám do těchto čtyř stran docela slušné osobní kontakty. Je totiž užitečné vidět do kuchyně přátel i nepřátel.
Žiji, studuji, pracuji a podnikám na Praze 3 s malými přestávkami již od roku 1972.

Frantisek.Dosedel
Místní předsednictvo
Profese: advokátní koncipient
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Dosedel » 27 čer 2018, 20:17

Frantisek.Dosedel píše:
03 čer 2018, 11:21
Tímto si dovoluji (ve smyslu §8 volebního řádu) se přihlásit do primárních voleb do ZMČ P3 a to do čela kandidátky (2.-6. místo). Profil je k dispozici na: https://wiki.pirati.cz/lide/frantisek_dosedel.
Proč nekandiduji na pozici lídra (ac jsem avizoval že budu): myslím, že Michal je lepší volba.

Kandidátská řeč:
Vzhledem k tomu, že již proběhlo grilování (a jeho výtah bude následovat) tak stručně: V rámci Pirátů se věnuji obecné právní problematice, sdílené ekonomice a bytové politice (viz: https://akirfa.cz/. To jsou oblasti jimž bych se rád věnoval i v případě zvolení (viz náš program a grilování). Vystudoval jsem Právnickou fakultu UK a 3 roky pracoval jako asistent advokáta, takže o sobě mohu tvrdit, že právu alespoň rozumím. Dlouhodobě se zajímám o transparentní vedení veřejné správy a racionální správu veřejných prostředků (vzhledem k tomu, že peníze státu jsou vlastně naše peníze, dává to docela smysl a měl by se zajímat každý, že?).

Výtah z Grilování:
Q:Jaké jsou pro tebe nejdůležitější základní pirátské principy?
A:Principy beru jako celek – hlavně ty transcendentní, které nejsou řečeny jako Pirátské principy, ale prostupují pirátskou doktrínou jako celkem a to enumerativnost veřejnoprávních pretenzí a zásadu legální licence. To první je, že stát zasahuje jen tam, kde mu to výslovně dovolí zákon a to druhé je, že občan si dělá co chce, když mu to nezakazuje zákon – z toho vychází například i ta transparentnost - občan má mít možnost ohodnotit, zda stát nakládá dobře s prostředky občana, je odpovědný občanovi a občan má možnost hodnotit a vyjádřit se k chování státu. A pak určitě Sharing is Caring.

Q:Co ty a členství ve straně a třeba legalizace?
A:Jsem členem a legalizaci podporuji – ale mám jasnou hranici – dokud to roste v přírodě, jenom si to usušíš, uvaříš, nakvasíš a vydestiluješ, pak ok, ale jakmile je pro rafinaci nebo přípravu účinné látky potřeba laboratoř, pak by užívání mělo být podmíněno svolením lékaře a tyto látky by měly být pozorně kontrolovány.

Q:Jak vidíte bytovou politiku?
A:Jednoduchá otázka, složitá odpověď... Každý chce bydet, chceme tu prostupný systém - od okamžité pomoci (jsem na ulici a potřebuju někde spát), kde se člověk stabilizuje, přesune se do azylové služby na cca půl roku, najde si práci, pořeší úvod do právního problému atp., pak přejde do startovacího/dostupného bytu (smlouva na dobu určitou do 2 let, potom zhodnocení, zda se může přesunout do bydlení v soukromém sektoru). Město (obec) nemá dělat konkurenci soukromým pronajímatelům, máme u nás model, který fungoval už za RU, přes 1. rep, ale kontinuita byla přetržena – nejdřív si má člověk pomoci sám, když mu to nejde, potom mu má pomoci rodina, potom známí a teprve tady má pomáhat obec. krom toho co jsem popsal do programových tezí se vyjádřím k prázdným bytům co nadhodil Zbyněk – základ je majetek konzervovat aby se jeho stav nezhoršoval, dle mého by bylo ideální tyto byty nabídnout – zlevněné nájemné u špatných bytů – nájemníci budou majetek zvelebovat a alespoň udržovat – zabijeme dvě mouchy jednou ranou. Ad privatizace – dokončíme, co bylo slíbeno a pak nejdřív vyhodnotíme, kolik bytů potřebujeme pro plnění úkolů a pak se teprve můžeme bavit dál.

Q:Změny územní, zastavitelnost
A:Praha 3 je teď na hranici kapacity – záleží na projektu – chceme rozumná řešení nikoliv kolaps služeb a dopravy – parky mají zůstat parky, tečka. Není možné aby zeleně ubývalo – brownfieldy ano zastavět. Na konkrétní zmíněné lokality nemám dost informací.

Q:Pokud by jste se měli rozhodnout mezi zelenou plochou a novou zástavbou...
A:Za mě spíše zelěň.

Q:Budeš trvat na prověření jak bylo nakládáno s prostředky MČP3 speciálně na sociální oblast a na příspěvkovky?
A:Základem je nastavit kontrolu od teď a pak se zaměřit na zpětnou kontrolu projektů/neziskovek, u kterých tušíme problém. Plošná kontrola je zbytečně nákladná.
Na zaklade zmen v mem zivote timto odstupuji z boje o volitelna mista (2-6) protoze nebudu schopen vykonavat v tomto case takovou cinnost, ktera by ospravedlnila me misto na kandidatce a pripadne v zastupitelstvu. Timto se zaroven hlasim do boje o 7-35 misto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Dosedel za příspěvek:
Ondrej.Profant
Mgr. František "Akirfa" Doseděl

Martin.Sumerauer
Člen KS Praha
Profese: skladník
Dostal poděkování: 11 poděkování

Příspěvek od Martin.Sumerauer » 28 čer 2018, 20:19

tímto se hlásím na kandidátku pirátské strany pro komunální volby MČ Praha 3 na 2 a následující místa.
Jsem v pirátské straně od jara loňského roku a jsem připraven pro MČ se angažovat.

Jana.Belecova
Člen KS Praha
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Příspěvek od Jana.Belecova » 02 črc 2018, 17:54

Tímto se ve smyslu §8 volebního řádu přihlašuji do primárních voleb do ZMČ P3, a to do čela kandidátky (2.- 6. místo). Profil je k dispozici na: https://wiki.pirati.cz/lide/jana_belecova

Kandidátská řeč:
O komunální politiku (a nejen o ni) se zajímám mnoho let. Věřím, že věci veřejné a občanská angažovanost se mají stát věcí osobní každého z nás. Na Praze 3, žiji s přestávkami 13 let. Dlouhodobě postrádám na žižkovské radnici transparentnost a otevřenost občanům. Chtěla bych pomoci tomu, aby se obyvatele Žižkova cítili součástí rozhodovacích procesů, aby měli snadný přístup k informacím a v neposlední řadě, aby správa věcí veřejných byla opravdu veřejná. Dále bych chtěla přispět k zlepšování kvality života na Žižkově, kterou vidím v udržení a zamezení zastavování zelených a zdánlivě prázdných ploch, v podpoře zelenějších ulic (více stromů a květin do ulic) v zklidňování dopravy a v podpoře místních komunit. Děkuji!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Belecova za příspěvek:
Nikol.Marhounova

Jan.Bartko
Člen KS Praha
Profese: analytik, finanční sektor
Dal poděkování: 66 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Příspěvek od Jan.Bartko » 04 črc 2018, 22:51

Tímto se ve smyslu §8 volebního řádu přihlašuji pro jistotu znovu do primárních voleb do ZMČ P3, a to do čela kandidátky (2.- 6. místo). Profil je k dispozici na: https://wiki.pirati.cz/lide/jan_bartko

Kandidátská řeč:
Sice jsem jen chlapec, kterému je 28 let, takže bych vlastně do politiky jít neměl, Trojku (ano, i Jarov!) jsem si ale během těch tří let, kdy tu žiji, zamiloval. Je tedy mou občanskou povinností co nejvíce přispět k jejímu rozvoji. A k tomu si musíme vzít tu radnici pro sebe.

Naše pirátská práce (rozhodně nejde jen o mě, ale i o tu správnou skupinu lidí, kterou tady máme) by se na radnici měla držet tří hlavních pilířů:

TRANSPARENTNOST - I ta nejposlednější faktura za tři propisky by měla být občanem dohledatelná na pět kliknutí. Stejně tak rozpočet, jednání komisí a rady, úřední deska, všechno. Žádné skrývačky. Stejně tak by měla být maximálně transparentní všechna výběrvá řízení. Zejména u vedoucích pozic bychom měli klást důraz nejen na odbornost, ale i soft skills, aby mohla být zásadní témata občanům artikulována tak, aby jim rozuměli.
A samozřejmě musíme vytáhnout ven všechny ty kostlivce, kteří se už roky skrývají ve skříni. Akropolis, DIvadlo J. Cimrmana, Správa zbytkového majetku P3... Všechna korupční témata MUSÍME prošetřit silami nejen našimi, ale i s pomocí auditorů z velké čtyřky.

EKOLOGIE - Trojka je plná zeleně, kterou si nesmíme nechat vzít. Parukářka, Vítkov i všechny ostatní parky musí být udržovány lépe, než jsou teď. Příroda ale potřebuje i místo sama pro sebe. Proto by v parcích měly být ponechány bezzásahové zóny, kde nebude neustále anglický trávník, ale vysoká tráva, kde může spokojeně žít hmyz. Stejně tak je potřeba aktivně chránit ta území, která jsou něčím významná. Proto nesmíme ustupovat developerovi na Nákladovém nádraží, které v sobě skrývá i evropsky významné biotopy. Ty musí přežít. K tomu, aby se nám tady žilo příjemněji, ale můžeme přispět i sami. Podporuji kompostování, sběr dešťovky, zatravňování kolejových tras (např. v Olšanské), ale i vertikální zahrady a stromy ve vnitroblocích, o které je potřeba řádně pečovat a rozhodně je nekácet.

UDRŽITELNOST - Je třeba při plánování rozpočtu ihned přestat spoléhat na příjmy plynoucí z privatizace bytového fondu. V dobách současné konjunktury také dává smysl držet rozpočet vyrovnaný nebo i přebytkový, samozřejmě ale nesmíme zanedbávat obnovu infrastruktury a ROZUMNÉ větší investice. Myslím, že nastal čas k tomu, aby MČ ve své režii podnikla kroky k rozvoji bytového fondu, ať už výstavbou v prolukách a brownfieldech nebo půdními vestavbami. Část bytů by určitě měla sloužit k bydlení těm, kteří jsou - krátkodobě i dlouhodobě - v těžké životní situaci. Městská část by také neměla ze svého rozpočtu podporovat výdělečné akce, jako jsou různá Pivo/Vínobraní, a zároveň se při plánování rozpočtu musíme více zaměřit na složku příjmovou, ať už tu transferovou (nejen z velké Prahy, ale i lepším využíváním evropských fondů), ale i tu daňovou, ač je nepoměrně menší.

Věřím, že můžeme pro trojku (a tím i pro Piráty) dosáhnout něčeho opravdu dobrého, a rád bych toho byl na zastupitelstvu součástí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvek:
Nikol.Marhounova
Everything would be lost once he (the worker) knew that he had a mind. Simon-Nicholas Henri Linguet

Martin.Arden
Rozhodčí komise
Profese: Kouč FJ, evangelický pastor. pracovník
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 56 poděkování

Příspěvek od Martin.Arden » 06 črc 2018, 10:54

Naše setkání 9.7. 2018 proběhne od 19:00 v PICE v Řehořově 19., prosím o informování všech, kteří nebudou na netu.
Navrhuji prodloužit termín k přihlašování nových členů až do pondělní schůze, jsou svátky, víkend...a nechtěl bych ostatní limitovat. Navíc další schůze bude zase za týden...Znovu opakuji, že by se mezi nás mělo dostat co nejvíce zájemců, jak dobrovolníků, tak potenciálních kandidátů. Vlákno zůstává odemčené....

Michaela.Krausova
Republikový výbor
Profese: Studentka hledající smysl na FHS
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 439 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Krausova » 12 črc 2018, 17:07

Ahoj, žižkovští Piráti :)

v zastupitelstvu bychom měli mít někoho, kdo zajistí jednotu klubu. Jestli by se téhle role ujal, ráda bych tímto navrhla Štěpána Štrébla do čela kandidátky (2. - 6. misto) Pirátů na Praze 3. Je skvělým hlídacím psem demokracie a zastane funkci spojovatele nejen zastupitelů v pirátském klubu, ale i v rámci sdružení na Praze 3. Intezivně s ním spolupracuji již od voleb do PS ČR v roce 2017, kdy nejprve jako dobrovolník a později jako volební manažer dovedl Piráty ke skvělému výsledku. Ostatně sama se chci jako kandidátka do Zastupitelstva hl. m. Prahy zasadit o hladké fungování pirátského zastupitelského klubu a plnění našeho programu a ze zkušenosti se Štěpánem vím, že on tyto schopnosti má a že jsou nepostradatelné pro další fungování Pirátů a dodržení principů, které nám jsou vlastní.

Děkuji a bouři voleb vstříc!
Naposledy upravil(a) Michaela.Krausova dne 13 črc 2018, 02:05, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Krausova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bartko, Nikol.Marhounova
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“