Návrh TZ nebo Stanoviska

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Maria.Vasickova
Místní předsednictvo
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1661 poděkování
Dostal poděkování: 1501 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh TZ nebo Stanoviska

Příspěvek od Maria.Vasickova » 29 pro 2014, 20:30

Sansom píše:Ale to ustavni pravo proste neexistuje - ted jsem prekladal clanek z polstiny, kde to soud jednoznacne rekl, a predpokladam, ze u nas je to totez v bledemodrem. Napr. imo nemam pravo odmitnout zivot zachranujici transfuzi krve pro sve dite, protoze to moje vira zakazuje. Je to stred svobody jednotlivce a ochrany spolecnosti (a jejich clenu), takovych prikladu lze vymyslet mnoho. Proste to neni cernobile a je treba k tomu tak pristupovat - tvoje svoboda konci tam, kde poskozuje druhe.

Pokud byste rozebrali konkretne ten zakon a napadli ho jako neucinny nebo dokonce nekoho poskozujici, tak budu pro - ale to z toho textu nectu, ohanite se tam pravem rodice delat si s ditetem co chce. A to ja osobne neberu. Navic rikam - mluvite v tom za Piraty a ja nevim, zda opravnene (proto jsem ten dotaz vznesl).
Co se týče Polska jsme došli k závěru, že tam jsou rodiče pokutováni, nicméně to nemá vliv zda bude dítě přijato do školky. Stejně tak to mají na Slovensku. Takže,to, že se něco domníváš neznamená, že to tak je. U nás zákonem není stanoveno, že je povinnost očkovat a také není nikde napsáno, že doktor je ten, kdo má rodiče soudit za rozhodnutí učiněné směrem ke svému dítěti. Navrhované změny k tomu navádí. Osobně chci mít k lékaři důvěru. vědomí, že koná pod nátlakem sankcí tuto mou důvěru narušuje. Jaký to má mít efekt pro společnost?
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Profese: manažer
Dal poděkování: 10731 poděkování
Dostal poděkování: 11279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 29 pro 2014, 20:44

Sansom píše:Ale to ustavni pravo proste neexistuje - ted jsem prekladal clanek z polstiny, kde to soud jednoznacne rekl, a predpokladam, ze u nas je to totez v bledemodrem. Napr. imo nemam pravo odmitnout zivot zachranujici transfuzi krve pro sve dite, protoze to moje vira zakazuje. Je to stred svobody jednotlivce a ochrany spolecnosti (a jejich clenu), takovych prikladu lze vymyslet mnoho. Proste to neni cernobile a je treba k tomu tak pristupovat - tvoje svoboda konci tam, kde poskozuje druhe.

Pokud byste rozebrali konkretne ten zakon a napadli ho jako neucinny nebo dokonce nekoho poskozujici, tak budu pro - ale to z toho textu nectu, ohanite se tam pravem rodice delat si s ditetem co chce. A to ja osobne neberu. Navic rikam - mluvite v tom za Piraty a ja nevim, zda opravnene (proto jsem ten dotaz vznesl).
Chápu, že existují lidé, kteří prosazují státní dirigismus a omezování svobod, nicméně já jsem Pirát právě proto, že s těmito konzervativními a paternalistickými postoji zcela zásadně nesouhlasím. Katolické Polsko je pro mne odstrašující případ na kterém je vidět postupná US fašizace. Já tyhle fašistické metody - zákazy, příkazy, vyhrožování atp. nesnáším a budu proti nim bojovat v jakékoliv podobě.
https://www.pirati.cz/rules/st#cl_2_posl ... amove_cile - 3a
https://www.pirati.cz/program/zdravotnictvi - svoboda léčby
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: rastaman & barman
Dal poděkování: 3796 poděkování
Dostal poděkování: 3637 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit.Konecny » 29 pro 2014, 20:53

Piráti mají různorodé názory na všechno. Mediální odbor a garanti si občas myslí, že se raději zastřelí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvky (celkem 5):
Rostislav.Reha, Ivo.Vasicek, Pavel.Moravec, Mikulas.Peksa, Jiri.Ulip
facebook / tel.: 773 774 8nula5

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 5458 poděkování
Dostal poděkování: 5365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 29 pro 2014, 20:55

Oba odkazy jsou k teto otazce (povinne ockovani) nerelevantni, staci si je precist. Prvni mluvi o zneuzivani a druhy o svobode rozhodnuti, pokud tim neposkozuji ostatni.
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 29 pro 2014, 21:01

Maria Vasickova píše: Co se týče Polska jsme došli k závěru, že tam jsou rodiče pokutováni, nicméně to nemá vliv zda bude dítě přijato do školky. Stejně tak to mají na Slovensku. Takže,to, že se něco domníváš neznamená, že to tak je. U nás zákonem není stanoveno, že je povinnost očkovat a také není nikde napsáno, že doktor je ten, kdo má rodiče soudit za rozhodnutí učiněné směrem ke svému dítěti. Navrhované změny k tomu navádí. Osobně chci mít k lékaři důvěru. vědomí, že koná pod nátlakem sankcí tuto mou důvěru narušuje. Jaký to má mít efekt pro společnost?
U nas je zakonem stanovena povinnost ockovat - https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-258#cast1 paragraf 45 a dale.

Petros.Michailidis
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 1157 poděkování
Dostal poděkování: 1744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petros.Michailidis » 29 pro 2014, 21:09

Já bych tento pokus viděl následující optikou:

- stát zavádí povinné očkování
- stát nemá dost nástrojů, jak rodiče "umravnit" (není to tak jednoduché to povinné očkování jim vnutit nebo je za "neočkování" trestat)
- stát se rozhodl, že z těchto lidí udělá "psance" a "vyhnance" a přitom si jako Pilát Pontský umýt ruce

Z tohoto úhlu pohledu je snaha státu prosadit takový zákon, který lidi odmítající jeho zákony postaví na okraj společnosti, snahou poštvat část společnosti proti druhé. Což považuji za velice špatné opatření, jehož bohulibou snahou je dosáhnout 100% očkovanosti, ale neblahým důsledkem je hrocení klimatu ve společnosti.

Proto si myslím, že je to proti mým zásadám, proti tomu, proč jsem Pirátem (nebudu tady psát, že je to proti Pirátům :-D ).

A nic na tom nemění fakt, že určitá očkování jsou lidstvu prospěšná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvky (celkem 5):
Ivo.Vasicek, Rostislav.Reha, msuchan, Martin.Kucera, Jiri.Ulip
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)

Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 29 pro 2014, 21:19

Sansom píše:
Oba odkazy jsou k teto otazce (povinne ockovani) nerelevantni, staci si je precist. Prvni mluvi o zneuzivani a druhy o svobode rozhodnuti, pokud tim neposkozuji ostatni.
Ano jde o zneužívání zákonů a omezování svobod státem. Vystupuju proti tomu stejně jako proti plošnému zákazu kouření - a nediskutuju o jeho škodlivosti.
Zkus to řešit někde ve veřejné diskusi, tohle je vlákno MO, kde dal požadavek na zveřejnění člen RP. Já už tu nebudu odpovídat na dotazy veřejnosti, omlouvám se.
Pozn: já osobně nic proti očkování nemám, ale vadí mi ty donucovací metody.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Maria.Vasickova
Místní předsednictvo
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1661 poděkování
Dostal poděkování: 1501 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maria.Vasickova » 29 pro 2014, 22:30

Sansom píše:
Maria Vasickova píše: Co se týče Polska jsme došli k závěru, že tam jsou rodiče pokutováni, nicméně to nemá vliv zda bude dítě přijato do školky. Stejně tak to mají na Slovensku. Takže,to, že se něco domníváš neznamená, že to tak je. U nás zákonem není stanoveno, že je povinnost očkovat a také není nikde napsáno, že doktor je ten, kdo má rodiče soudit za rozhodnutí učiněné směrem ke svému dítěti. Navrhované změny k tomu navádí. Osobně chci mít k lékaři důvěru. vědomí, že koná pod nátlakem sankcí tuto mou důvěru narušuje. Jaký to má mít efekt pro společnost?
U nas je zakonem stanovena povinnost ockovat - https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-258#cast1 paragraf 45 a dale.
Hm, on existuje také Zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, který ukládá v §28 (1) Zdravotní služby lze pacientovi poskytnout pouze s jeho svobodným a informovaným souhlasem,......
Pak také existuje §50 téhož zákona, který umožňuje lékaři nevykonat úkon, pokud mu to svědomí nedovolí.
Možná proto je v tom takový hokej ;)
Otázkou je, kdo a jak bude zkoumat tyto zákony a "práva", když bude sankční paragraf, který vše "tlačí ke zdi".Jak to prospívá zdraví kohokoliv? Kde je zájem dětí ve stínu těchto sankčních opatření? Na základě jakých průzkumů a statistik vznikl tento návrh? Jaká hrozí epidemie ve školách v souvislosti s rekreací žáků? Existuje snad nějaká analýza hlášení epidemií?
Hm......jsme tady od toho, abychom ty zákony, které lidem mohou ublížit nepřipustili. Tak to cítím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Marek.Necada
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 29 pro 2014, 22:57

Tak to je jina, kdyz to rekl clen MP (a jeste boldem), tak nemam cim bych to prebil...uz mlcim.

Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 30 pro 2014, 00:14

Sansom píše:Tak to je jina, kdyz to rekl clen MP (a jeste boldem), tak nemam cim bych to prebil...uz mlcim.
Omlouvám se, že jsem diskusně zareagoval. Vlákna v MO používáme jako pracovní (členové MO a ti co něco publikují). Na diskusi či podněty jsou příslušná vlákna, na téma očkování jsou tuším dvě. Já do nich nelezu a necítím k tomu ani potřebu. Za prosazování našeho programu nesu samozřejmě také osobní odpovědnost, když se lidem nelíbí jak to dělám (jak jej prezentuji do reality), můžou mne odvolat, či příště nezvolit.

Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“