Úplné zrušení hotovosti

Moderátoři: Garanti, Poslanci

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1746 poděkování
Dostal poděkování: 2821 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úplné zrušení hotovosti

Příspěvek od Ales.Sura » 04 led 2015, 16:28

Roman Kucera píše:Celý tento topic je jen o tom, jestli zcela obětujeme svobodu za ne zcela jisté snížení korupce. Myslím, že pro Piráty je zcela jasné, co si vyberou..
No, to doufám. Jinak už tu nemám co dělat.
Marek Dluhos píše:V jednom nesmyslném článku, kde se jistý člověk na Neviditelné psu stylizoval do role podporovatele Pirátů, byla informace, že údajně hlásáme nutnost zrušení peněz a přechod k bezkontaktnímu finančnictví.
Osobně to považuji za cestu do otroctví, možnost umožnění absolutní kontroly za co občan utrácí peníze a tendenci mu tyto různé způsoby utrácení zakázat (např. proč chodíš na ten kroužek, jakto, že jsi seděl u stolu a pil s těmi a těmi lidmi, proč kupuješ ty a ty knihy).
Takže občané by měli být za zachování možnosti platit klasickými penězi a navíc podporovat to, aby člověk mohl cokoliv platit či platbu přijmout (ze zaměstnání atd.) aniž by měl účet v bance!
Opět plně souhlasím. Já chci plnou transparenci pro stát a plné soukromí pro občany. Zatím vidím spíš opačné tendence. :-(
Jinak ten článek z Neviditelného psa je tady. Taky mě nadzvedl ze židle. Už jsem se lekl, že jsem něco tak zásadního ve straně minul. Napíšu tam, že je to hoax ať to opraví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Jana.Syrovatkova
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 5458 poděkování
Dostal poděkování: 5365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 04 led 2015, 16:52

Ten clanek spatne ctete, je tam vyslovne napsano, ze je to autoruv osobni nazor...
A tuhle zombii bych uz nevyhrabaval, protoze je to fakt totalitni strasidelny navrh :)
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1746 poděkování
Dostal poděkování: 2821 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ales.Sura » 04 led 2015, 17:19

Sansom píše:Ten clanek spatne ctete, je tam vyslovne napsano, ze je to autoruv osobni nazor...
A tuhle zombii bych uz nevyhrabaval, protoze je to fakt totalitni strasidelny navrh :)
Článek jsem četl vícekrát, abych se ubezpečil, že ho čtu dobře. Web Neviditelného psa je sice "one man show" (tj. reprezentuje názory autora). Celý článek je ale o Pirátech a názory jsou podávány jako fakta.
Osobně jsem pro naprostou transparentnost ve smyslu skleněné společnosti: zrušit papírové a kovové peníze a nechť se vše děje bezhotovostně a pod veřejným dohledem. To je ale pirátský nápad!
Nerad Vám taky beru iluzi, že zrušení hotovosti je zombie. Je tomu právě naopak - viz. Švédsko, Izrael, Norsko a další. Stejně je na postupu očipování obyvatel. Bezkontaktní platební karty jsou jen dalším krokem při "vaření žáby".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Martin.Shanil
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 13464 poděkování
Dostal poděkování: 2379 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 04 led 2015, 17:26

Největším úletem je stejně Pirátská schizofrenie,kdy se bojuje zároveň za,,svobodný přístup k informacím,, a za cenzuru,skrytou pod,,ochranou osobních údajů blá-blá-blá,, :fet: Kam se na tohle hrabe pár čipů :twisted: Ať žije kavárna :lol: :lol: :lol:
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 04 led 2015, 17:49

To se imho nevylucuje (resp. vylucuje, ale jen u vybranych jedincu, tzv. verejnych cinitelu ;) )

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 04 led 2015, 18:02

Sansom píše:To se imho nevylucuje (resp. vylucuje, ale jen u vybranych jedincu, tzv. verejnych cinitelu ;) )
V praxi se to vylučuje absolutně. Zatímco šmejd si zjistí jakékoliv informace o obyčejném člověku,obyčejný člověk bude opotrestán,když si o šmejdovi zjistí,že je šmejd.
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Petros.Michailidis
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 1157 poděkování
Dostal poděkování: 1744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petros.Michailidis » 04 led 2015, 20:57

Já normálně zírám. Vy se tady úplně klidně bavíte na téma, které já považuji za absolutní tabu k diskuzi. K němu mám jenom jeden postoj. Zrušit "šustivé" peníze je nejkrásnější cesta do nesvobody.

Opravdu se zde najde někdo takový, kdo svěří svůj život do rukou institucí zcela a absolutně? Protože pokud budou peníze sloužit ke směně jako univerzální platidlo, pak jakýkoliv systém, který drží "vaše" peníze ve svých rukou, představuje pro vás smrtelné nebezpečí.

Proto debaty na jakkoliv mírné, či onaké způsoby rušení peněz (fyzických) nemůže být vlastní Pirátům. My bychom měli debatu na takové téma odmítat a jasně říkat (nahlas), proč tomu tak je. A netvářit se státotvorně účastí v diskuzi na toto (smrtelné) téma.

SVOBODA TRANSPARENCE ZODPOVĚDNOST

Máte pocit, že takový návrh není v rozporu s těmito třemi premisami?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvky (celkem 4):
Martin.Kucera, Petr.Nemecek, Robert.Magni, Roman.Kucera
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)

Marek.Dluhos
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 723 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Dluhos » 04 led 2015, 21:24

Petros Michailidis píše:Já normálně zírám. Vy se tady úplně klidně bavíte na téma, které já považuji za absolutní tabu k diskuzi. K němu mám jenom jeden postoj. Zrušit "šustivé" peníze je nejkrásnější cesta do nesvobody.

Opravdu se zde najde někdo takový, kdo svěří svůj život do rukou institucí zcela a absolutně? Protože pokud budou peníze sloužit ke směně jako univerzální platidlo, pak jakýkoliv systém, který drží "vaše" peníze ve svých rukou, představuje pro vás smrtelné nebezpečí.

Proto debaty na jakkoliv mírné, či onaké způsoby rušení peněz (fyzických) nemůže být vlastní Pirátům. My bychom měli debatu na takové téma odmítat a jasně říkat (nahlas), proč tomu tak je. A netvářit se státotvorně účastí v diskuzi na toto (smrtelné) téma.
Já s Tebou naprosto souhlasím v názoru na daný jev, absolutně ale nemohu souhlasit s názorem že pro nás nějaké téma bude jasné tabu. Navíc když se objeví odkazy na článek, kde se někdo tváří jako propirátský aktivista a tvrdí, že jedním ze zdrojů nápadu na zrušení hotovosti a zavedení bezkontaktního styku jsou Piráti!

Tohle musíme okamžitě a naprosto dementovat, kdekoliv se to objeví. Neb když o tom budeme mlčet, můžou si to lidé vykládat jako náš souhlas a budeme v háji a za absolutní blbce (před těmi uvažujícími a nezmanipulovanými, ne před ovcemi, těm musíme důvody proč jsme proti jasně vysvětlovat - a k tomu je i tato diskuse).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Dluhos za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ales.Sura

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 04 led 2015, 22:48

Ja vas sice chapu a sohlasim s vami, ale obavam se, ze uz jdete pet minut po dvanacte. Uz dneska jste s vetsim obnosem "sustivych" penez povazovan kdyz ne za zlocince, tak minimalne za "sprosteho podezreleho". Cili predstava, ze doma nekde susim miliony v bankovkach je spise naivni a ne prilis prakticka.
Rusit penize v malem obemu je samozrjeme blbost, protoze tady pak nejde jen o moznost tu potencialni karticku zrusit, ale hlavne o to, ze z pohybu penez na ni se o vas dozvedi absolutne vsechno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Roman.Kucera

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 04 led 2015, 22:58

Sansom píše: Uz dneska jste s vetsim obnosem "sustivych" penez povazovan kdyz ne za zlocince, tak minimalne za "sprosteho podezreleho".
Tohle je jen výsledkem propagandy,nikdo rozumný nemá veškeré prachy v bance...
Jsou věci,které stářím cenu neztrácejí a ještě se dají ,,sušit,,nenápadně - třeba známky...
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Finance“