CF 3/2015 Volba garanta programového bodu Rovnoprávnost

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: ICT administrátor
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 2567 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2015 Volba garanta programového bodu Rovnoprávnost

Příspěvek od Ondra.kl » 18 úno 2015, 08:40

Petr Vileta píše: Z pohledu státu bylo a je manželství podporované pouze pro jeho schopnost (nebo alespoň velkou pravděpodobnost) zplodit děti ...
To jsou mi novinky, u lidí zplodili dítě vždy jen muž a žena, teď už to dělá manželství samotné ?! :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Michal.Gill

Michal.Gill
Místní předsednictvo
Profese: Cestovní ruch
Dal poděkování: 1663 poděkování
Dostal poděkování: 990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill » 18 úno 2015, 09:49

Petr Vileta píše:Z pohledu státu bylo a je manželství podporované pouze pro jeho schopnost (nebo alespoň velkou pravděpodobnost) zplodit děti, tedy další občany.
Pak by měl stát raději podporovat rodiny s dětmi, než manžele, ne? :) Myslím tím, podporovat onu reprodukci, nikoli dávat výhody páru, který děti nemá a třeba ani mít nehodlá. Pokud toto je a bude ta hranice, pak nemám problém. Zvýhodňujme přivádění dětí na svět, dotujme jejich výchovu například rodičovskou dovolenou, co já vím slevami na dopravu nebo bezplatným školstvím, ale nezvýhodňujme jeden pár dvou lidí před jiným párem dvou lidí. Výhody ano, ale podle objektivních kritérií.

Ještě k tomu, jestli patřím do nějaké menšiny. Samozřejmě, že ano, my všichni jsme v nějaké menšině. Jsem například, vysokoškolák. Patřím k velice malé skupině lidí, které zajímá volejbal či baseball, zatímco patřím k malému procentu dospělých mužů, kterým je zcela fuk fotbal. Nebo taky patřím k menšině bláznů, kteří chtějí dělat aktivní politiku "zdola" a nepovažují to za ztracený čas. Máš-li na mysli třeba náboženské vyznání, sexuální orientaci nebo barvu vlasů, tak na to jsem odpověděl ve druhém vlákně - hetero ateista s tmavými, stále častěji šedými, vlasy.

Jinak cítím povinnost omluvit se za to, že se mou vinou rozjela debata ve dvou vláknech, ale zájem je malý, takže zvládatelný. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Fortik, Ondra.kl, Ivan Sirko, Vojtech.Pikal, Martin.Kucera, Daniela.Bila
Bc. Michal Gill, předseda MS Karvinsko • +420 603 590 571 • [email protected][email protected] • Skype: massachusetts87 • https://www.facebook.com/michalgill • A. Lincoln: "If slavery is not wrong, nothing is wrong." • Unknown: "Nemo vir est qui mundum non reddat meliorem."

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 10271 poděkování
Dostal poděkování: 18877 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 18 úno 2015, 10:02

Líbí se mi tvůj jasný postoj ke kvótám, vyjádřený bez ptaní
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Michal.Gill
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Kohler » 18 úno 2015, 12:13

Petr Vileta píše:
Michal Gill píše:
(3) zákon o rodině/institut manželství jako takový.
OFFTOPICO mém náhledu na institut manželství/registrovaného partnerství už bylo napsáno dost. Základ je prostý: název svazku libovolných dvou lidí je zcela irelevantní, nikomu o něj nejde a klidně ponechme heterosexuálnímu svazku výsadní právo na užívání pojmu manželství. Jde o slovíčkaření. Rád bych osobně viděl manželství jako svazek libovolných dvou osob, ale je mi jasné, že je to marginálie. Každopádně uznáme-li (a že bychom sakra měli), že sexuální menšiny existují, musí být před zákonem rovny i jejich svazky, tj. veškerá jejich práva musí být rovna právům heterosexuálních svazků, včetně všech výhod i povinností, na název nehledě.
OFFTOPICObávám se, že státu není (a nemá být) nic do toho, jak a s kým kdo dosáhne orgasmu. :) Z pohledu státu bylo a je manželství podporované pouze pro jeho schopnost (nebo alespoň velkou pravděpodobnost) zplodit děti, tedy další občany. Podle toho, jestli je občanů málo nebo příliš, mění se politika státu v podpoře manželství (novomanželské půjčky, porodné atd.). Ovšem pokud je u nějakého svazku lidí tato pravděpodobnost malá, a to u gayů je hodně malá, na rozdíl od leseb, tak proč je zvýhodňovat? Jako nejsou nijak zvýhodněny hetero svazky "na psí známku", zrovna tak by neměly být zvýhodněny svazky stejného pohlaví.

OFFTOPICJá tedy chápu manželství jako něco, co je hodno podpory, na rozdíl od všech ostatních lidských svazků. Jiná věc je třeba nahlížení do lékařské dokumentace. Tam jsem pro a dokonce bych šel tak daleko, aby to platilo obecně pouze na základě projevení vůle. Např. stařenka projeví vůli, aby do její karty u doktora mohla nahlížet její sousedka, která se o ni už dlouhá léta stará. Jenže tohle nejde, kdežto registrovaní partneři a manželé to smí. Proč?

Jo a na závěr zákeřná otázka. :) Řadíš sám sebe do nějaké menšiny? Myslím si totiž, že člen menšiny by neměl být ten, kdo prosazuje rovnoprávnost. Jako člen menšiny totiž bude silně zaujatý/předpojatý/neobjektivní a navíc bude upřednostňovat "tu svoji" menšinu před ostatními menšinami.
OFFTOPICHomosexuál bude více pracovat na zrovnoprávnění homosexuálů, než třeba Romů, naopak Rom "pojede" hlavně rasismus, atd.
Asi trochu mimo téma, vzhledem k funkci tohoto vlákna, ale dotaz:
A čím že konkrétně by to měli být přesně zvýhodňováni?

Úplně toto není problematika se kterou bych byl seznámen, ale mono lidí argumentuje podobně: že proč by měli mít homosexuálové nějaké výhody atd., ale podle mě oni nemají výhody, vždyť i jako heterosexuál můžete vstoupit do registrovaného partnerství, jestli rozumíš.

S adopcí a výchovou dětí homosexuálními páry se to ve mě trochu zmítá, čistě bez emocí by to neměl být problém, ale emočně i trochu rozumem mi něco říká, že to způsobí individuální konflikty. Možná si v této otázce říkám, jestli už dozrál ten správný čas...

Na kandidáta asi zatím nic nemám, vcelku je kompatibilní s mou "vírou".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kohler za příspěvek:
Michal.Gill
| Jan Köhler | E-mail: [email protected] | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22855 poděkování
Dostal poděkování: 19825 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 18 úno 2015, 23:41

Ondra.kl píše:
Petr Vileta píše: Z pohledu státu bylo a je manželství podporované pouze pro jeho schopnost (nebo alespoň velkou pravděpodobnost) zplodit děti ...
To jsou mi novinky, u lidí zplodili dítě vždy jen muž a žena, teď už to dělá manželství samotné ?! :fet:
Ale no jo, napsal jsem to trochu neobratně. :) Myslel jsem tím, že v manželství muže a ženy je větší pravděpodobnost zplození dětí a jejich následné výchovy, než u dvou gayů (ti neporodí), nebo leseb (ty mohou, pokud si někde seženou spermie). U hetero páru "na psí známku" je zase trochu problém s tím, že volný svazek se snadněji rozpadne, takže nějaká předem deklarovaná zodpovědnost za rodinu tam jaksi chybí. I když ... postupným zjednodušováním rozvodů se došlo do stavu, že už je to skoro jedno. :(
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: ICT administrátor
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 2567 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra.kl » 19 úno 2015, 10:51

Petr Vileta píše:Myslel jsem tím, že ...
a máš pro to nějaký statistiky? Já jo ;). Podle tohodle dokumentu je tu setrvalý stav: 2/5 rozvedených manželství se rozvádí s nezletilými dětmi. Navíc podle tohodle dokumentu se procento dětí narozených vdaným ženám postupně snižuje z 71,5% v roce 2003 na 55% v roce 2013.
Petr Vileta píše:I když ... postupným zjednodušováním rozvodů se došlo do stavu, že už je to skoro jedno. :(
Bingo !!!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Michal.Gill

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Dal poděkování: 5628 poděkování
Dostal poděkování: 3960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner » 19 úno 2015, 14:42

REGPAR_CELKEM.png
Přílohy
2RegparKOMPLET2014b.xls
(61 KiB) Staženo 27 x
3Matriky2014b.doc
(46.5 KiB) Staženo 252 x
1REGPAR2014b.doc
(29 KiB) Staženo 33 x
regpar_0107_311214.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Michal.Gill
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: informatik, politik
Dal poděkování: 23299 poděkování
Dostal poděkování: 16466 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 25 úno 2015, 01:52

Pane předsedající, doručuji jednu nominaci na kandidáta; post383810.html#p383810
Michal Gill má nominaci skupiny členů, takže pokud splnil ostatní požadavky na kandidáta, je možno ho zařadit na seznam kandidátů a posunout tu volbu dále.

děkuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Michal.Gill
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 9135 poděkování
Dostal poděkování: 5746 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 25 úno 2015, 06:53

Beru návrh na vědomí. Lhůta pro navrhování kandidátů tedy potrvá do 2. března, jak bylo oznámeno.
vedoucí jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Michal.Gill
Místní předsednictvo
Profese: Cestovní ruch
Dal poděkování: 1663 poděkování
Dostal poděkování: 990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill » 25 úno 2015, 09:08

Díky všem, kteří "mi to tam hodili" a vyjádřili naději, že bych nebyl nejhorším kandidátem. :shock:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Daniela.Bila
Bc. Michal Gill, předseda MS Karvinsko • +420 603 590 571 • [email protected][email protected] • Skype: massachusetts87 • https://www.facebook.com/michalgill • A. Lincoln: "If slavery is not wrong, nothing is wrong." • Unknown: "Nemo vir est qui mundum non reddat meliorem."

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“