Zahrajme si hru

Nemoderované fórum pro témata běžné konverzace.
Pravidla fóra
Fórum Podpalubí je fórum pro libovolná témata běžné konverzace. Fórum není nijak moderováno, v žádném případě nevyjadřuje názory Pirátské strany. Neposkytuje se žádná garance jakéhokoliv druhu.

Podstatná témata prosím zakládejte ve Vnitrostranické diskuzi, nebo jinde kam se hodí.
Alice Weberova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: studentka
Dostal poděkování: 69 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zahrajme si hru

Příspěvek od Alice Weberova » 02 kvě 2015, 20:06

Je to takto:
Narodí se určité kvantum dětí. V několika kombinacích:
Krásné a inteligentní, hloupé a krásné, krásné a hloupé, hloupé a ošklivé, chytré a všelijak společensky znevýhodněné. (ono je to složitější, ale pro nastínění mé myšlenky to stačí).

Já jsem "Vrchol společnosti". Ty děti roztřídím:
Z těch krásných a inteligentních (těch potřebuji málo, tak si vyberu ty nejlepší kusy) udělám manažery a politiky, prostě své pravé ruce. Ty krásné a hloupé použili jako idoly (modelky, herci, a podobně). Ty třetí naženu někam k pasu.

A ty poslední? Ty ušikanuji k hořkosti a k samotářství. A nechám je, aby pro mě pracovali v pozicích, kde využijí inteligenci, kde ale zároveň potřebuji určitou společenskou neohebnost a samotářství. (prostě chci, aby makali jak šrouby, a neměli odvahu si stěžovat - u toho zbytku je to jedno, manažeři budou moje "výkladní skříň", u nich chci, aby se měli dobře, a zbytek je moc hloupý, na to, aby mě prokoukl).

Jistě, neudělám to osobně - ale nastavím takové společenské a kulturní klima (kdo neví, o čem mluvím, ať si přečte něco o marketingu, o působení na psychologii společnosti apod) aby se stalo to, co je popsáno výše.

Kde vy piráti berete jistotu, že nejste "ti poslední"?

Já být na špici společenské pyramidy, tak to udělám takto. A budu si kdesi sedět, s lahvinkou vína, a smát se celému zbytku planety.

Pár připomínek nakonec:

1. za druhé světové vlastnili US bankéři podíly jak v Amerických, tak v Německých automobilkách (prostě nějak, detaily si už nepamatuji)

2. citát Hermanna Göringa: " Běžní lidé přirozeně nechtějí války; ani v Rusku, ani v Anglii, a nota bene ani v Německu. To je jasné. Ale, nakonec jsou to vůdci země, kteří určují politiku, a je vždy jednoduché strhnout lidi s sebou, ať už je to demokracie, fašistická diktatura, parlament či komunistický režim. Ať už lidé mají či nemají hlas, mohou být vždy přiměni k žadonění u svých vůdců. Je to jednoduché – vše, co je třeba, je říci jim, že jsou napadeni a odsoudit ty mírumilovnější z nich za nedostatek vlastenectví a vystavování jejich země nebezpečí. Toto funguje v každé zemi stejně."

3. https://en.wikipedia.org/wiki/Military%E ... al_complex

4. https://en.wikipedia.org/wiki/Banana_republic

Piráti... mě nejde o to se Vám vysmívat. Ale řekněte mi, co vy, přesně, s tímhletím plánujete udělat? Jak lokální strana, tak mezinárodní hnutí.  
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alice Weberova za příspěvek:
Martin.Shanil

Zdenek Strnad
Profese: x
Dal poděkování: 141 poděkování
Dostal poděkování: 830 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si hru

Příspěvek od Zdenek Strnad » 02 kvě 2015, 20:32

Alice Weberova píše:A budu si kdesi sedět, s lahvinkou vína, a smát se celému zbytku planety.
Já vás podezírám, že už to děláte. Nevěřím tomu, že jste taková mesianistická masochistka, abyste si tu hubu tady nabíjela pořád dokola zcela bezdůvodně.
Alice Weberova píše: Piráti... mě nejde o to se Vám vysmívat. Ale řekněte mi, co vy, přesně, s tímhletím plánujete udělat? Jak lokální strana, tak mezinárodní hnutí.  
Řeknu jedno slovo: GOOGLE.

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1274 poděkování
Dostal poděkování: 1451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ludek.Blaha » 02 kvě 2015, 21:48

Alice Weberova píše:Z těch krásných a inteligentních ... udělám manažery a politiky
Krásné a inteligentní politiky, pravíš Alice? Nehraj si na Boha!!! Vždyť je to proti přírodě!
Krásné musejí být jejich milenky, a inteligentní jejich asistenti. Jinak to politikaření nikdo dělat nebude chtíti a moci...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Petr.Vileta
Poslední má nejlepší přehled.

Martin.Shanil
Komunální zastupitel
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 10465 poděkování
Dostal poděkování: 10868 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 02 kvě 2015, 22:25

Alice Weberova píše: Kde vy piráti berete jistotu, že nejste "ti poslední"?
tři roky už říkám, že piráti potřebují psychiatra, ale musí na ně být hodnější :) a ne jim furt připomínat co slyšet nechcou :fet:

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1274 poděkování
Dostal poděkování: 1451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ludek.Blaha » 03 kvě 2015, 01:31

Martin Shanil píše:...říkám, že piráti potřebují psychiatra...
Už jsem tu zmínil tu historku, jak mne před lety jeden ledajaký představitel státní správy a samosprávy ve školství vyzval, abych se nechal vyšetřit u psychiatra?
Poslední má nejlepší přehled.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 10271 poděkování
Dostal poděkování: 18877 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 03 kvě 2015, 09:23

Já jsem zcela určitě ten poslední.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Martin.Shanil
Komunální zastupitel
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 10465 poděkování
Dostal poděkování: 10868 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 03 kvě 2015, 09:26

Ludek.Blaha píše:
Martin Shanil píše:...říkám, že piráti potřebují psychiatra...
Už jsem tu zmínil tu historku, jak mne před lety jeden ledajaký představitel státní správy a samosprávy ve školství vyzval, abych se nechal vyšetřit u psychiatra?
povídej vyprávěj přeháněj :)

trinitrofenol
Profese: chemik
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 4339 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trinitrofenol » 03 kvě 2015, 10:32

Jj, korporát je plnej inteligentních manažerů. Smiřte.
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvek:
Janka.Michailidu
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9

Dominika.Michailidu
Místní předsednictvo
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 7875 poděkování
Dostal poděkování: 6456 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 03 kvě 2015, 15:28

" Běžní lidé přirozeně nechtějí války; ani v Rusku, ani v Anglii, a nota bene ani v Německu. To je jasné. Ale, nakonec jsou to vůdci země, kteří určují politiku, a je vždy jednoduché strhnout lidi s sebou, ať už je to demokracie, fašistická diktatura, parlament či komunistický režim. Ať už lidé mají či nemají hlas, mohou být vždy přiměni k žadonění u svých vůdců. Je to jednoduché – vše, co je třeba, je říci jim, že jsou napadeni a odsoudit ty mírumilovnější z nich za nedostatek vlastenectví a vystavování jejich země nebezpečí. Toto funguje v každé zemi stejně."

Piráti... mě nejde o to se Vám vysmívat. Ale řekněte mi, co vy, přesně, s tímhletím plánujete udělat? Jak lokální strana, tak mezinárodní hnutí.

Piráti jen začli upozorňovat na to, že teď si lidi v Rusku, Anglii a nota bene i v Německu můžou říct, že jakýkoli Géring byl, je a bude pičus, a prostě ho neposlouchat, pre si můžou díky svobodnému(!) internetu říct, že napadeni nejsou a můžou se dál vesele věnovat důležitým věcem.. Takhle by měla otevřená společnost fungovat a v tomhle zeměkoulovym akváriu nic jiného ani fungovat nemůže. Dlouhodobě. Podle nás.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Martin.Kucera, Lenka.Kozlova, Pavel.Moravec
77S 2I 3I 3I

Alice Weberova
Profese: studentka
Dostal poděkování: 69 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alice Weberova » 04 kvě 2015, 23:22

Otázkou zůstává, koho by bavil život v dokonalém světě. Lidé se vyvíjejí prekonavanim překážek.

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Podpalubí“