KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6233 poděkování
Dostal poděkování: 2149 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 28 bře 2017, 11:48

Zdravím posádku sčk, přijímám výzvu Ivana a Martina a hlásím se do volby čela kandidátky. Od krajských voleb trochu hibernuji, ale po pěti letech mám na nějaký měsíc "dovolené" nastřádáno ;)

Pro ty, kdo mě neznají vůbec:
https://wiki.pirati.cz/lide/lenka_kozlova
https://www.facebook.com/lenka.kozlova.5
popřípadě můžete zapátrat v historii fora.

Kandidovala jsem za Piráty (za jinou stranu nikdy) od roku 2012 ve všech volbách, kromě komunálek (a prezidentkou jsem být nechtěla :D), u nás na vsi jsem s vedením obce spokojena, nebyl důvod.
Jsem tedy už trochu veřejně známá, aspoň tam, kde působím.

Proč chci kandidovat? Protože bych chtěla být u toho, až se díky Pirátům začnou v parlamentu dít věci, tam dosud nevídané :) a konečně se snad začne zúročovat práce, kterou zatím Piráti mohli dělat jen mimo sněmovnu. Doufám, že bych mohla přispět v rámci své profese a v sociální oblasti.

K otázkám Františka:
1/myslím si, že Piráti by neměli aspirovat na funkce ve vládě, především proto, že podle dosavadní situace nebudou ve vládní koalici strany, se kterými bychom měli nějak zásadní programový průnik a jejich praktiky v politice nám snad budou cizí vždycky - spolupracovat se dá nad smysluplnými návrhy z jech dílny i bez účasti ve vládě
2/v případě mého zvolení se soustředím na oblast školství a sociální
3/v kampani bychom měli oslovit dobrovolníky tak, jak jsme to dělali pokaždé (z krajských voleb máme už slušnou databázi lidí, kteří byli ochotni pomoci) tam by mělo být těžiště, osobní jednání s lidmi, ať už s pomocníky, nebo s veřejností,takže maximálně kontaktní, byla bych ráda, kdyby byla vedena pozitivně s důrazem na vtip, bez nevraživosti k protivníkům
4/do kampaně vložím svůj volný čas, organizační schopnosti a zkušenosti z kampaní minulých

dík za pozornost :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Lenka.Wagnerova, Frantisek.Kopriva, Martin.Shanil, Zuzana.Dohnalova, Dominika.Michailidu

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 19579 poděkování
Dostal poděkování: 8771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 28 bře 2017, 11:51

Jen stručně pro informaci připomenu, že v ideálním případě kandidovat nechci. Pokud bude nutně potřeba, někde na konci kandidátky ano.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Zuzana.Dohnalova
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Lenka.Wagnerova
Příznivec Pirátů – Vysočina
Dal poděkování: 4663 poděkování
Dostal poděkování: 4149 poděkování

Příspěvek od Lenka.Wagnerova » 28 bře 2017, 19:28

Začalo mi vrtat v hlavě, jestli to taky nezkusit... viz post497435.html#p497435 :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Prochazka, Lenka.Kozlova, Dominika.Michailidu, Ivo.Vlasaty

Petr.Prochazka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 188 poděkování

Příspěvek od Petr.Prochazka » 28 bře 2017, 20:14

Dobrý den všem,

Tímto se hlásím do čela kandidátky do PS také já. Jmenuji se Petr Procházka a aktuálně jsem prvním místopředsedou Pirátů ve Středočeském kraji. Vystudoval jsem gymnázium v Nymburce a mojí profesní prioritou je již od maturity vše, co se týká dopravy a logistiky. Zájmově se pohybuji v kultuře a v těchto dvou odvětvích mohu pirátům nabídnout své služby i v případě zvolení.
Při volbách do sněmovny chci podpořit piráty nejen na kandidátce, ale velice aktivně i v rámci kontaktní kampaně, neboť si myslím, že je již nejvyšší čas, aby piráti se svým programem mezi ty vyvolené konečně pronikli a mohli ukázat, co v nich/nás je.
K bodům od Františka:
1) Angažmá pirátů v poslanecké sněmovně by mělo být v konstruktivní opozici, neboť z aktuálně obsazených stranách si nedovedu představit nikoho, jako potenciálního koaličního partnera s přiměřeným průnikem společných programových bodů. Priráti mají velký potenciál k tomu, aby mohli bezpečně dohlížet na správnost všech procesů a vznikajících zákonů na půdě sněmovny.
2) Jak jsem již uvedl výše, ve sněmovně mohu nabídnout velice široké zkušenosti a schopnosti v oblasti dopravy, logistiky a také kultury.
3) Kampaň by podobně jako v předchozích volbách měla být převážně kontaktní a nenákladná. Zaměřená na oslovení co nejširšího počtu obyvatel. Buď pomocí pirátských listů, nebo akcí jako je VyOsení a podobně. Do kampaně by se mělo zapojit nejen celé čelo kandidátní listiny, ale pokud možno všichni členové strany aktivním oslovováním všech lidí v okolí.
4) Pokud mi to jakkoli čas dovolí, rád budu objíždět všechna místa a srazy s voliči a rozvážet tiskoviny nejen po okrese, ale i celém kraji, za který budu kandidovat.

Děkuji za pozornost a předem děkuji také za podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvky (celkem 6):
Frantisek.Kopriva, Lenka.Wagnerova, Dalibor.Zahora, Dominika.Michailidu, Zuzana.Dohnalova, Lenka.Kozlova

Petr.Prochazka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 188 poděkování

Příspěvek od Petr.Prochazka » 28 bře 2017, 20:15

Lenka.Wagnerova píše:Začalo mi vrtat v hlavě, jestli to taky nezkusit... viz post497435.html#p497435 :D

S chutí do toho.

Zuzana.Dohnalova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Mateřská dovolená
Dal poděkování: 119 poděkování
Dostal poděkování: 30 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Dohnalova » 29 bře 2017, 21:50

Vážené krajské fórum,

velice se omlouváme všem za komplikace a hlasování bude zahájeno, jakmile dostanu práva k založení hlasování. :weep:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Dohnalova za příspěvek:
Frantisek.Kopriva

Dominika.Michailidu
Místní předsednictvo
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 6816 poděkování
Dostal poděkování: 5626 poděkování

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 29 bře 2017, 22:23

OFFTOPICDoufám, že neporušuji nějaká pravidla ohledně času, jestli jo, tak se omlouvám a budiž to teda pro všechny alarm k tomu, jak funguju.

Kdo mě nezná, tak se může podívat tady.. Hledala jsem svůj profil na wiki a našla jsem se na wikipedii! Ale není tam všechno, jsem sice vystudovaný výtvarník, čemuž se sporadicky věnuji (to neznamená, že ne s vášní, je to o prioritách), ale v současnosti spolupracuji s manželem v jeho podnikání, což je "zemědělská výroba". Manžel se stará o cca150ha polí, já o 150t (+-) papírovaní. Máme 2 děti. Svatosvatě slibuji, že si doplním profil a webovky do nějaké aktuálnější podoby.

Hlásím se na jednu z čelních pozic, protože někdo tam být musí a padly tu jisté indicie, že bych to měla být i já.
Moje motivace: do parlamentu bych ráda Piráty dostala, a to velmi konkrétní Piráty, kterým už je strana malá a budem všichni spokojenější, když budou mít na práci "důležitější" věci. Mně osobně se ale víc líbí ve vnitrostraně a tomu bych se ráda věnovala i nadále. Slýchávám názory, že s naší rozhádaností se nikam nedostaneme, že nesmíme pořád řešit naše problémy.. Myslím, že je dobře, že je řešíme a dokonce je řešíme všem na očích. Tím se lišíme od echt organizací. Protože my bychom neměli být nikdy víc Organizace než Lidi. O tom je pro mě pirátství.

1) jak by podle nich mělo vypadat angažmá Pirátů ve Sněmovně
..jsem pro ten samý model, co kluci předvádí na magistrátu. Šťourat, prudit, zveřejňovat dokumenty.

2) co budou ve Sněmovně dělat v případě zvolení
.. čistě teoreticky.. asi bych začala psát blogísek "Z lavice", který by byl třeskutě vtipný a hodně čtený. A určitě bych dál "řešila" zemědělství. A všech bych se nevěřícně ptala, jak je možný, že jde tak málo peněz na kulturu, vzdělání a vědu a proč stojí ty tanky z dřevotřísky tolik peněz.

3) jak by podle nich měla vypadat kampaň
.. podle mě by všichni voliči měli mít internet a rozum a vědět, že kdo má nejvíc billboardů, tak je největší šméčko. A taky by měli vědět, že co si sami neuhlídají, to jim někdo veme. A když to někdo chce zařídit, tak by měli sami vědět, že ho mají volit. Čili podle mě, by žádná kampaň krom sdílení na sociálních sítích neměla být potřeba. Ale protože svět se netočí podle mě, tak dělám morální ústupek a trpím placenou reklamu. Nojono.

4) jak se zapojí do kampaně
.. to už je známá věc, že Michailidu bude mít žně, takže o sklizni to bude s výjezdy horší. Budu se ale snažit o to víc pomoct online s organizací, grafikou apod. Ve špičce září/ říjen se budu snažit zatáhnout hodně, už na to psychicky připravuji okolí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Kopriva, Zuzana.Dohnalova, Lenka.Wagnerova, Lenka.Kozlova
77S 2I 3I 3I

Antonin.Schejbal
Místní předsednictvo
Profese: student
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování

Příspěvek od Antonin.Schejbal » 05 dub 2017, 11:17

Hlasování 2. kola skončilo.

Ze druhého místa se o PS bude ucházet Dominika Michailidu, ze třetího Lenka Kozlová a ze čtvrtého František Kopřiva.

Leadrem pro Středočeský kraj je Ivan Bartoš, který si jako celorepublikoý leader vybral náš kraj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Schejbal za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Frantisek.Kopriva, Ivo.Vlasaty, Lenka.Kozlova

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4496 poděkování
Dostal poděkování: 2600 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 05 dub 2017, 12:26

Gratuluji Dominice a Lence, je mi ctí krýt záda zrovna vám. Těším se na kampaňové inferno v téhle báječné společnosti.

Děkuji všem hlasujícím! Myslím že jsme trhli rekord. :)

Nicméně sestavování kandidátky pokračuje, takže řada je na vás ostatních. Rozhodně uvítám, pokud se přihlásí i kandidáti, kteří na první pokus neprošli do 2. kola.

S dovolením tedy přebírám předsedání a ještě dnes zahájím dovolbu čela.
Oznámení moderátora:
EDIT: A tady jsem to zamkl a diskusi přesunul do vlákna dovolby.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Robert.Sip

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“