Střídavá péče - podpora Pirátů

Moderátoři: Garanti, Poslanci

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum pro konzultace k bodu Rovnoprávnost.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 13464 poděkování
Dostal poděkování: 2379 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Střídavá péče - podpora Pirátů

Příspěvek od Robert.Magni » 01 dub 2017, 09:42

Jenže vše jde do kelu,jakmile jde o ,,nemanželské,, dítě.
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6912 poděkování
Dostal poděkování: 3416 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Bajgar » 02 dub 2017, 12:26

Jde to jen je třeba efektivně vyjednávat Pozitivní vývoj naštěstí nečeká na podporu od tzv. Pirátů.

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 02 dub 2017, 12:49

Petr.Bajgar píše:Jde to jen je třeba efektivně vyjednávat Pozitivní vývoj naštěstí nečeká na podporu od tzv. Pirátů.
Hlavně,že jsi tentýž článek lajkoval u Janečky :D Takže co nám chceš sdělit kromě toho,že nemáš rád piráty ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Lenka.Kozlova
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6912 poděkování
Dostal poděkování: 3416 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Bajgar » 02 dub 2017, 14:42

Robert.Magni píše:Takže co nám chceš sdělit kromě toho,že nemáš rád piráty ?
Co to meleš "Rád/nerad" co to je zase za nesmysl? Vracíš jím Piráty daleko do minulosti do dob rozhodování podle "Líbí/nelíbí" "Chci/nechci" atp. místo racionálního užitečné/neužitečné prospěšné/neprospěšné atp.

Buď Piráti podporují pozitivní vývoj nebo konzervativně setrvávají na zastaralých nefunkčních řešeních.

Jsou tradice které má smysl dodržovat a pak hloupé zlozvyky které je jen těžké opustit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Jiri.Janecka

Vladimir.Lansky
Člen KS Středočeský kraj
Profese: jednatel společnosti
Dal poděkování: 340 poděkování
Dostal poděkování: 146 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladimir.Lansky » 02 dub 2017, 16:01

Ten, kdo si střídavou péčí neprošel, by tuto tématiku tady neměl řešit. Ten,kdo si jí prošel a prochází (jako já a již jsem se tady v úvodu k tomu vyjádřil) musím konstatovat,že střídavá péče je výborná ,pokud
1) rodiče jsou normální a dohodnou se skoro na všem a střídavka probíhá bez emocí jedné nebo druhé strany.
2) pokud mají děti zájem o střídavou péči obou rodičů.
3) pokud tím netrpí ostatní sourozenci ,kteří jsou v jiném režimu.

Osobně jsem si se třemi dětmi prošel situaci, kdy jsem neměl děti v péči jen proto, že jsem v prvním stání soudu narazil na soudkyni - feministku. Evidentně rozvedenou a nesnášející chlapi,takže co chlap ,to hajzl.
Později soud i sociálka začala hodnotit vztah obou rodičů k dětem a starostllivost o život i vzdělání ,vývoj dítěte a postupně (pro některé z mých dětí a mě bohudík) postupně soudy přiřkly střídavou péči( během 3-4 let) a poté během 2 let pro bohužel pro děti ,,zvláštní ,,způsob přístupu k životu do mojí péče.
Říkám bohužel ,protože děti potřebujou oba rodiče . Mámu i tátu.
Pokud nefunguje otec......... je to špatné,ale dá se to zvládnout ,pokud neškodí a platí výživné.
Pokud nefunguje matka.........je to průser pro děti o okolí a děti to poznamená na celý život.
Výsledek : nejstarší dcera se vzdala jména matka je pro ni cizí žena a mě vyčítá ,že jsem všechno v její pubertě nezvládal ,takže jsem skončil.(23 let)
prostřední syn dnes dospělí je psychicky labilní a stojí to mnoho energie ,aby život nezabalil, ale snaží se. (21 let)
Nejmladší Mia je od 6 let v mojí péči a zvládá situaci zatím skvěle. je jí samozřejmě maminky líto (jaká je) ,ale snad jí to do života posílí.

Kdyby matka dětí měla chuť se chovat normálně ,neškodit druhým a fungovat ,jak každý normální člověk ,pak je to věc jiná.
Z toho vyplývá ,že někdy může být střídavá péče ,,brutální pro děti,, v tom že ,jeden týden jsou v normální prostředí a v druhém týdnu,,v asociálním ,,prostředí a poté bych doporučoval jen v péči toho v pracovním týdnu, koho především sociálka a škola v prvních letech doporučí soudu jako rodiče pro výlučnou péči a tomu méně schopnému nebo asociálnímu třeba na víkendy.

Jedna důležitá věc: pokud nemáte dobrého, slušného a lidského právníka za nízký paušál, tak jste předem zatracen a vše bývá dost marné ,pokud narazíte na soudce alibistu nebo zamindrákovanou soudkymi, která nesnáší chlapy.
Takže tak ,některé ty vaše řeči na 10 stránkách se nedají číst. Je to jako bych měl rozhodovat o tom, jak by chirurg měl postupovat spíše při operaci prostaty, když jsem tu operaci nikdy nedělal a bolest prostaty taky nepoznal.

Piráty bych rád poprosil o podporu ,,Střídavky,, i když již nejsem členem ,bohužel byl jsem mezi vámi rád.
mita lansky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Lansky za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Petr.Bajgar, Idaho, M.S.

Zombik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: nyní provozní ekonom
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zombik » 23 kvě 2017, 14:52

Ahoj, letos počátkem roku jsem se angažoval ve věci rovnoprávnosti v platbách nemocenského pojištění, kde jsem se mimo jiné zabýval i problematikou střídavé péče. Bylo to připomínkování stanoviska vlády k chystané novele pro TOP09 jíž jsem tehdy byl registrovaným podporovatelem (než mně Langšádlová zdvihla ze židle na ČR-Plus). Za Adamovou jsem chodil kvůli novelizaci zákoníku práce a také stran nerovnoprávnosti v pohledu na přesčasovou práci zaměstnanců na zkrácený ůvazek (bota v zákoně). K tomu a dalším jsem jí předal návrh novely v paragrafovaném provedení s analýzou dopadů.
Chcete to vidět a případně použít. Od TOP09 nemám dosud zprávu o stavu věci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zombik za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Lenka.Kozlova

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 23 kvě 2017, 16:16

Zombik píše:Ahoj, letos počátkem roku jsem se angažoval ve věci rovnoprávnosti v platbách nemocenského pojištění, kde jsem se mimo jiné zabýval i problematikou střídavé péče. Bylo to připomínkování stanoviska vlády k chystané novele pro TOP09 jíž jsem tehdy byl registrovaným podporovatelem (než mně Langšádlová zdvihla ze židle na ČR-Plus). Za Adamovou jsem chodil kvůli novelizaci zákoníku práce a také stran nerovnoprávnosti v pohledu na přesčasovou práci zaměstnanců na zkrácený ůvazek (bota v zákoně). K tomu a dalším jsem jí předal návrh novely v paragrafovaném provedení s analýzou dopadů.
Chcete to vidět a případně použít. Od TOP09 nemám dosud zprávu o stavu věci.
S tím se obrat přímo na Zdeněk Hrib (zdravotnictví) a Vít Simral (práce a sociální věci) nebo na někoho z RP
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Dan.Lestina
Místní předsednictvo
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 312 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan.Lestina » 04 říj 2017, 09:11

v reakci na příspěvek jednoho potenciálního voliče ba fb přidávám odkaz na tzv. Cochemskou praxi. Už tu padl, ale asi zapadl. Asi těžko něco namítat, ne?
Cochemská praxe stojí na 4 základních principech:

1. Je snaha o co nejrychlejší vyřešení sporu mezi rodiči, aby konflikt dále neeskaloval a situace se nezhoršovala. Soud například nařídí jednání do 14 dnů od podání návrhu.

2. Základním principem řešení je zachování rodičovské odpovědnosti za dítě u obou rodičů. Otázkou tedy není, kdo z nich bude mít dítě v péči, ale jak bude mezi ně péče rozdělena.

3. Vždy je preferována dohoda rodičů před názorem soudu.

4. Rodiče jsou vedeni k dohodě za pomoci odborníků. Zpočátku může jít i o vynucenou spolupráci rodičů (pod hrozbou znevýhodnění v soudním sporu), postupně se však obvykle stává dobrovolnou.
https://www.cochem.pro/
Jestli už máme garanta/až bude, mohl by zvážit zapracování?
Vím že už to tam do určité míry je, ale body 1 a 4 jsou důležité.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Robert.Magni
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 04 říj 2017, 14:15

Cochem zní dobře a pokusně už se i místy zavádí,tak počkejme,jak to v našich podmínkách bude fungovat
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Rovnoprávnost“