Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Moderátor: Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9092 poděkování
Dostal poděkování: 9095 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Martin.Shanil » 23 čer 2017, 08:42

Robert.Magni píše:Těžko chtít někoho,kdo sem nechce :D
zároveň ale i lehko.
Že se k nám nehrnou a když už je po cestě do ráje tady chytli, tak se snaží zdrhnout, o čem to svědčí? Imho o tom jak píše Ivo Vašíček - jsme kolonie a kdo by chtěl v kolonii žít, když hned vedle jsou podmínky lepší. Levnou pracovní sílu máme a poptávka je jen po ještě levnější. A na to máme ukrajince. Ty nám bohatě stačí, těm rozumíme. Zato uprchlíkům imho moc nerozumíme, nevíme jestli utíkají před válkou, nebo jdou za lepším. Neumíme si ani dost dobře představit z čeho utíkají a s tím je spojen nedostatek empatie. Životní situace v postsocistánech není žádnej med a to taky samo o sobě k nějaké empatii k těm, co jsou na tom ještě hůř neprospívá. Evropský konzumismus ke kteréme jsme přičuchli a který je propagován a zaměňován za nějaké "evropské hodnoty" je v podstatě jen propaganda tlačící na změnu společnosti , ve které je sobectví a netolerance morálně ospravedlněna. Uprchlíci do toho vůbec nezapadají.
Naposledy upravil(a) Martin.Shanil dne 23 čer 2017, 08:55, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vasicek, Marek.Necada, Robert.Magni, Vit.Jurasek

Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Profese: manažer
Dal poděkování: 10458 poděkování
Dostal poděkování: 11045 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 23 čer 2017, 08:55

Vraťme se k tématu.
Hlavní příčinu "odmítačství" spatřuji v sociální situaci. V zemích V4 mají lidé a důchodci 4 až 5x nižší příjmy než v Německu, přitom životní náklady jsou podobné. Výsledkem jsou vystresovaní lidé, kteří žijí od výplaty k výplatě atd. Obavy ze zhoršení situace díky uprchlíkům jsou značné (a je nutno dodat, že fakticky oprávněné - někdo ty náklady zaplatit musí). Nutno dodat, že vyšší životní úroveň v Německu plyne i z toho, že mají u nás investováno a děláme na jejich zisky - takový zaměstnanec Škody VW vydělává nejen na české důchodce.
A ten průzkum (i jiný průzkumy od jiných agentur vycházejí podobně, v Maďarsku v referendu to dopadlo stejně) jsem uváděl, abychom znali fakta. A také proto, že nadáváním těmto lidem (97%) je pouze více utvrdí a samozřejmě také si uvědomí, kdo nehájí jejich zájmy. Ostatně na Slovensku se některé bývalé parlamentní strany o ty 3% porvali, výsledkem je, že se do PS nedostal ani jediný poslanec z "vítačských stran".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Zmuda, Martin.Shanil, Robert.Magni, Patrik Dolezal
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 457 poděkování
Dostal poděkování: 2541 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 23 čer 2017, 10:05

Hlavní příčinu já osobně vidím v nedůvěře ....
- vůči sobě samému
- vůči rodině
- vůči vedení k obce / města
- vůči vedení kraje
- vůči parlametnu a vládě
- vůči EU
- vůči všemu

... tady prostě bylo vždycky lepší táhnout to s místním mafiánem než proti němu. :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Pavel.Moravec, Ondrej.Profant

Barbora.Hradecna
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ - Freelancer
Dal poděkování: 296 poděkování
Dostal poděkování: 177 poděkování

Příspěvek od Barbora.Hradecna » 23 čer 2017, 23:14

Děkuji všem přispěvovatelům.

honza11
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od honza11 » 23 čer 2017, 23:45

Lidé tu nechtějí migranty, protože si nepřejí, aby tu vybuchovaly bomby, lidi byly přejížděny nákladáky, vznikaly tu no go zony, byly pošlápávány práva žen, křestanů, homosexuálů apod. Nepřejí si býti okrádáni, znásilnováni a vražděni. Se divím, že se tu někdo na to doopravdy ptá?

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9092 poděkování
Dostal poděkování: 9095 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 24 čer 2017, 10:19

honza11 píše:Lidé tu nechtějí migranty, protože si nepřejí, aby tu vybuchovaly bomby, lidi byly přejížděny nákladáky, vznikaly tu no go zony, byly pošlápávány práva žen, křestanů, homosexuálů apod. Nepřejí si býti okrádáni, znásilnováni a vražděni. Se divím, že se tu někdo na to doopravdy ptá?
hele, já zas nemám rád rasistický kecy třeba :) každej je holt nějakej. Zkus ty svoje hejty na foru Okamury.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Michaela.Skokanova

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 13995 poděkování
Dostal poděkování: 2521 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 24 čer 2017, 10:32

Já ale chci pošlapávat práva křesťanů.Na můj vkus už se příliš přemnožili. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 3):
Roman.Kucera, Michaela.Skokanova, Vit.Jurasek
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9400 poděkování
Dostal poděkování: 16936 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 24 čer 2017, 10:45

Jinak Chánov je typická no-go zóna. I když nevím, jak teď, možná se to zlepšilo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Robert.Magni
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

honza11
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od honza11 » 24 čer 2017, 13:06

Martin.Shanil píše:
honza11 píše:Lidé tu nechtějí migranty, protože si nepřejí, aby tu vybuchovaly bomby, lidi byly přejížděny nákladáky, vznikaly tu no go zony, byly pošlápávány práva žen, křestanů, homosexuálů apod. Nepřejí si býti okrádáni, znásilnováni a vražděni. Se divím, že se tu někdo na to doopravdy ptá?
hele, já zas nemám rád rasistický kecy třeba :) každej je holt nějakej. Zkus ty svoje hejty na foru Okamury.
Co jsem řekl rasistickýho? :) Já jsem nic o rase nepsal. Není to spíš tak, že Vy nesnášíte Čechy a přejete jim jen to nejhorší? :roll:

Vaclav.Fortik
Místní předsednictvo
Profese: manager
Dal poděkování: 2757 poděkování
Dostal poděkování: 3320 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 24 čer 2017, 18:12

1) Země V4 nemají negativní přístup k uprchlíkům, nevím o tom, že kdo na naše území přijde jako do první pro něj bezpečné země (plus minus to je ta formulace ne?), že bychom se k takovému chovali nějak špatně/negativně.

2) ČR (i její obyvatelstvo) v minulasti a dovoluji si tvrdit, že i v budoucnu (doufám) bude mít poitivní přístup k lidem prchajícím z válečných konfliktů nebo z diktátorských režimů
Jen pár příkladů - ČSR umožnilo desetitisícům Němců pobývat u nás po nástupu Hitlera k moci, desetitisíce uprchlíků v době balkánských konfliktů je celkem nedávná historie, na našem území jsou tisíce Ukrajinců (legálně) a desetitisíce (nelegálně) a mnozí z nich skutečně prchající před válkou.
Mimo uprchlíků jsou na našem území desetitisíce imigrantů ekonomických a jejich počet neustále narůstá (vietnamská, čínská, balkánská, anglofonní ... komunita) - ani v minulosti ani v současnosti nevím o politicky úspěšné formaci vymezující se proti mnou popsané realitě.
S bodem 2) to nemusí být v Polsku nebo Maďarsku stejné.

3) Hysterie některých evropských politiků kolem nepřijímaní imigrantů zeměmi V4 souvisí s jejich snahou prezentovat nějaké řešení před svými voliči doma, místo aby řešili příčiny daného stavu a reálné řešení daného stavu.

4) Náprava spočívá (v podstatě je na to odpovězeno už v našem stanovisku z loňska)
a) naprostá otevřenost informací a nebát se pravdy a nebát se jí vyslovit - kdo jsou imigranti, proč jdou do EU, proč chtějí právě do té které země ...
b) aktivně začít řešit situaci v mateřských zemích (souvisí s bodem a) - uprchlíků před válkou je zlomek, ostatní mají k imigraci sem jiné důvody, bez jejich pojmenování je jakékoli řešení bezzubé) - finance, lidská síla, vojenská síla, materiální pomoc
c) aktivně řešit situaci v prvních bezpečných zemích, kam uprchlíci/imigranti přijdou - finance, lidská síla, materiální pomoc
d) aktivně řešit obranu vnějších hranic EU
e) aktivně vysvětlovat jak novým imigrantům, tak i potomkům imigrantů, že v EU je postavena na dodržování zákonů a jedním ze stěžejných dokumentů je ZLPS (listina práv a svobod), která se váže na každého obyvatele EU, tedy, že každý má svobodu slova, svobodu víry (tedy že nejne naše děti mohou přijmout víru jejicjh, ale i jejich děti si mohou svou víru zvolit svobodně), lidé jsou si před zákonem rovni... porušování ZLPS bude nekompromisně trestáno

f) aktivně řešit situaci v EU zemích "postižených" přebytkem imigrantů - a zde se dostáváme ke kvótám, přerozdělování ... Pokud by se řešili body a), b) c), d) a e) nebude (minimálně v ČR) problém přesvědčit obyvatele V4 (ČR), že z důvodů solidarity je potřeba se postarat o imigranty - počty v tu chvíli už nebudou podstatné, výše jsem uvedl počty přijatých imigranů v minulosti nebo i v současnosti a nevím, že by někdo řešil, že je u nás několik set tisíc imigrantů ze zemí bývalého SSSR a tedy pár tisíc dalších by také nikdo (politicky významný) neřešil. Problém tedy nejsou imigranti, problém je, že nikdo (politicky významný) neřeší body a) až e), ale jen se řeší f) a pak je logické, že občanům se nelíbí nic neřešící přesouvání problémů ze zemí jejchž policici se aktivně na vzniku daného problému podíleli (ať už aktivním vyvoláním, či pasivním přístupem).

Závěrem bych řekl, že počet obyvatel ČR neustále roste již řadu let a není to díky výrazné porodnosti, ale díky imigraci a přiznám se, že mám vždy dobrý pocit, když si přečtu, že se o několik desítek tisíc lidí k nám přistěhoval než odstěhovalo, že jsou to lidé, kteří považují ČR za zemi jejíž životní standart, svobody, lidé...jsou vyhodnoceny jako vhodné místo pro život - tedy můj vztah k imigraci je veskrze kladný (v mém domě jsem měl nájemníky z Indie, Ukrajiny a dalších zemí).

Jak to, že tedy podporuji odpor ke kvótám a přerozdělování?
Když bych to velmi zkrátil, nemám pocit, že mocenský aparát EU dostatečně jasně vysvětluje imigrantům, že se dostali do prostoru, kde nejen mají svobodu volby, ale že tato svoboda (slova, volby, rovnosti před zákonem) je garantovaná každému obyvateli tohoto prostoru. Tedy, že se mocenský aparát bude aktivně zasazovat o to, že nikdo nebude tuto svobodu nikomu jinému omezovat.

OFFTOPICPřestože zmiňovaní Indové byli vegetariáni, neměli potřebu mi zakazovat konzumaci masa, pokud by se to stalo, že v mém domě mě budou nutit přistoupit na jejich přesvědčení nebude se mi to zdát úplně OK (a to sdílím jejich přesvědčení, že zabíjet zvířata není hezké, ale jsme všežravci ...)
Pokud by dokonce začali zakazovat konzumaci masa nejen mě, ale v celé Evropě, už by to nebylo nejen OK, ale bral bych to jako naprosto nepřijatelné chování.
Pokud by dokonce začali vyhazovat sebe a mé spoluobčany do vzduchu s cílem mě/nás donutit přistoupit na jejich styl života, bral bych to jako vyhlášení války ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 9):
Robert.Magni, Roman.Kucera, Patrik Dolezal, Petr.Karlik, Jan.Posvar, Michaela.Skokanova, Ales.Sura, Idaho, Vit.Jurasek

Odpovědět

Zpět na „Zahraničí“