Gratulace a "hraběcí" rady

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
klivan
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: lékař
Dal poděkování: 400 poděkování
Dostal poděkování: 437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gratulace a "hraběcí" rady

Příspěvek od klivan » 22 říj 2017, 14:37

Babiš je dobrý v obchodních jednáních v byznysu, bude tvrdě tlačit, pro strategii, aby byl Babiš premiér, udělá vše, i za cenu shánění Melčáka a Pohanky,“konstruktivních poslanců“.
Babiš vybrakoval levici (komunisty i socany) až na jádrové dno, takže kdyby šli komunisti do koalice s ANO, asi by dostali polibek smrti, protože Babiš je schopen nadrtit i tvrdé jádrové. ODS by mohlo povídat. :D
...pes chcíplý hlady u svých vrat, předpověděl státu pád...

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4280 poděkování
Dostal poděkování: 4373 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 22 říj 2017, 16:05

Michael.xChaos.Polak píše: (a STAN odmítají zákon o obecném referendu.. to jen tak na okraj, jakkoliv na mě letos zapůsobili spíše sympaticky)
U STANu bych to nevidel tak tragicky, tam bych cekal ze nad tim budou minimalne uvazovat. Ale pro TOP09 to byl neprekrocitelny problem, bohuzel.
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

karel.bilek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: IT

Příspěvek od karel.bilek » 22 říj 2017, 17:24

Já nevim, kam vám to mám napsat, protože fórum je stejně nepřehledný jako dycky bylo :D, ale

kurnik gratuluju hrozně moc, jste hustý.

Až jsem se z toho stal - oportunisticky!!! - zase RegP. Jako chci trafiky a výbory a tak, a samo se to neudělá!

Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Dal poděkování: 269 poděkování
Dostal poděkování: 414 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Breskovec » 22 říj 2017, 18:36

Já bych také byl pro vytvoření koalice Piráti + STAN (Gazdíka nemusím, ale Farský je prakticky Pirát ;-) + ODS (nikdy bych nečekal, že toto řeknu) a TOP09 bez Kalouska. Asi by se dalo uvažovat i o KDU-ČSL.
Byl by to zřejmě boj, ale ANO, SPD a komanči by měli utrum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvek:
Petr.Vileta

Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Dal poděkování: 9186 poděkování
Dostal poděkování: 4451 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 22 říj 2017, 18:50

Velmi stručně: 1) vládní angažmá teď ne, jinak nás čeká osud Zelených před lety (i tak to máme trochu nahnuté, eprsonálně je nás strašně málo - ještě napíšu). 2) Podpora ANO také ne - uvědmte si, že s kýmkoliv Babiš spolupracoval toho on na hraně zákona zneužil, potopil a přivedl ke krachu, aby jej následně levně odkoupil. Tak funguje jeho byznys, stejně se zachoval k ČSSD (přivlastnil si voleb.úspěchy koalice a neúspěchy házel na ně, dost i proto socdem skončila tak tragicky).

To abychom aspoň přežili..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 5):
Filip Hajny, Petr.Vileta, Idaho, Josef.Kadlecek, klivan
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4280 poděkování
Dostal poděkování: 4373 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 22 říj 2017, 18:52

Michal.Breskovec píše:Já bych také byl pro vytvoření koalice Piráti + STAN (Gazdíka nemusím, ale Farský je prakticky Pirát ;-) + ODS (nikdy bych nečekal, že toto řeknu) a TOP09 bez Kalouska. Asi by se dalo uvažovat i o KDU-ČSL.
Byl by to zřejmě boj, ale ANO, SPD a komanči by měli utrum.
No matematika rika, ze je to malo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Petr.Vileta
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: biolog
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 297 poděkování

Příspěvek od TomasMikus » 22 říj 2017, 19:21

Michael.xChaos.Polak píše:
Já bych nebyl proti.. ale obávám se, že většina našich voličů nás vidí nějak víc "vlevo". Středo-levo... žádné vysoké daně a tak.. ale přeci jen je tam takové to "jsme na jedné lodi", "nikoho nepošleme na vedlejší kolej", apod. Rétorika "ani levice, ani pravice" nám v minulosti přinesla mírný zájem voličů zaměřených na marginální témata. Středolevá strana, která by měla modernější vizi "sociálního smíru", než ČSSD, tady chyběla: nejde jen o smír mezi těmi, kdo si jsou nerovni a nerovni zůstanou - ale jde přeci jen o to nějak nerovnost zmírnit - ale způsobem, který nikoho nevystaví bezpráví, nezotročí, neponíží, nepotlačí soutěživost...

Jedním z paradoxních vedlejších výsledků našeho úspěchu je knock-out malých stran, sbírajících tradičně protestní hlasy.
Jinak společnou voličskou základnu s ODS a TOPkou rozhodně máme - ale viditelně jsme z těchto stran nejvíc ve "středolevu"
Stínová vláda není špatný nápad. Já se popravdě obávám, že ODS je opravdu náš budoucí koaliční partner..
ale Zelení to v roce 2006 svým voličům měli velký problém vysvětlit (a v podstatě mají tento problém dodnes).

(a STAN odmítají zákon o obecném referendu.. to jen tak na okraj, jakkoliv na mě letos zapůsobili spíše sympaticky)
děkuji za podrobnou odpověď jestli mohu měl bych k tomu ještě pár poznámek připadá mi teď s odstupem času že tato země ještě vlastně ani nedospěla k pojmu pravice levice ono se o tom mnoho mluví ale je to jak v tom vtipu co bohužel nepříjemně připomíná realitu a začíná otázkou v devadesátých letech "Koho budeš volit ? No přece komunisty koho jinýho.! No ale já se tě na tohle neptal, to je přece jasný, já se ptal jakou stranu budeš volit ?
nedávno jsem si pustil dokument nerušit vládneme z doby opoziční smlouvy a s tím co už dneska je obecně známé z toho mrazí ještě daleko více než tehdy. Některým věcem člověk prostě normální člověk který netrpěl nějakým stihomamem odmítal úplně věřit. Takže kapitalismus nám tu vybudovali bolševici z prognostického ústavu a dnes je to jen pokračovaní.
Tak tolik k levici a pravici
Pokud tedy budeme dělit lidi na ty kde je soulad mezi tím co dělají a co říkají jakožto základní podmínku spolupráce pak už jich zbude tak málo že musíme brát za vděk často i těmi s nimiž se neshodneme respektive neshodnete. Takže chtít najít koaličního partnera, který by byl zaprvé slušným člověkem a navíc ještě sdílel naše idee to už limituje k nule.
Hlavně je rozdíl mezi stínovou vládou a vládou. Ve stínové vládě nemáte povinnost řešit společně celou agendu. Máte tu možnost, oblasti kde bude veliká neshoda neřešit a nebo je komunikovat samostatně. Ale už to, že se dohodnete na nějakém, průniku a dokážete to společně prosazovat je jednak skvělou školou pro Vás i pro nás-vaše voliče a jednak to posouvá ta témata dopředu nehledě na to, že není vyloučené že i ve skutečné koalici získáte, aniž by jste o to nějak usilovali podporu pro nějaký konkrétní návrh.
Jinak ohledně zelených je spíše problém že oni jsou ideologickou stranou a na drobné výjimky spíše přírodě škodí, což je téma, které jsem zde už komunikoval tak mockrát že už tím nebudu dál obtěžovat ale vaše heslo pokud ho naplníte ekologie bez ideologie to je pro mě skutečně něco co bych Vám i sobě a především naší přírodě nesmírně přál. Ochranu životního prostředí opřenou o argumenty skutečných biologů a obecně vědeckých poznatků. Takže zelení si za to můžou sami a nemám s nimi vůbec soucit naopak, to že zmizeli alespoň na nějaký čas v propadlišti považuji za jeden z mála ze skvělých výsledků těchto voleb. Dalším skvělým výsledkem je propadák CSSD. pokud tu šanci, teď využijí alespoň tak jak to udělala ODS tak se mohou vrátit opět na svoji standardní pozici. No nic to už bych se tu moc rozepisoval díky moc za odpovědi tím více že vím že toto fórum je pro piráty trošku chápáno jako něco trošku únavného a často nekonstruktivního. díky za vaše úsilí během kampaně díky za všechno

TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od TomasMikus » 22 říj 2017, 19:41

Lukas.Hejduk píše:

Osobně to vnímám tak, že lidé volili Piráty, protože jsou autentickou, liberální stranou, která nabízí často naprosto unikátní témata.

Tím, že se půjdeme po volbách spojovat do zásadní spolupráce s kýmkoli se tohle automaticky zkompromituje.
Plně souhlasím s tím, že AB je problém a zásadní ohrožení pro naší demokracii, ale když vidím, jací lidé se hlásí k moci u ODS (Klaus ml) nebo ČSSD (Foldyna), tak vůbec nechci naskakovat na tu notu, že jediným naším problémem je AB a Okamura a v boji s Babišem se máme spojit i s ďáblem. Tihle lidé jsou potenciálně stejně nebezpeční, akorát narozdíl od Babiše nezískali 30%.
při vší úctě pirátský program jsem četl a moc se mi ve svém celku líbil ale nejde primárně o to jaká témata kdo má? ale o to jak vážně chce ten či onen svůj program realizovat, takže se zeptám asi takto, která unikátní témata máte na mysli ?
Pokud bych jako volič volil pouze podle programů pak ostatní je měli také velice zajímavé, ale oni mají za sebou historii promarněných šancí. Oni tu možnost už měli a promarnili ji Piráti jsou té šance blízko a možná ji dostanou už v příštím volebním období. Takže nejde primárně o program ale o důvěru ve Vás. Můžete dělat chyby můžete leccos zkazit a v mnohém zjistíte že je třeba dělat věci jinak než jste si představovali ale pokud zůstanete slušnými lidmi kteří dodržují pravidla pak je to všechno v pořádku.
Jinak stínová vláda není totéž co vláda můžete jasně deklarovat mantinely a tím také svoji odpovědnost za konkrétní podobu spolupráce. Například hledat společné kandidáty pro příští senátní volby pro presidentskou volbu atd. můžete také definovat ty s nimiž spolupracovat nechcete viz např. Klaus mladší to naprosto chápu a děsilo by mě kdyby to piráti měli jinak

TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od TomasMikus » 22 říj 2017, 19:47

Pavel.Moravec píše:Velmi stručně: 1) vládní angažmá teď ne, jinak nás čeká osud Zelených před lety (i tak to máme trochu nahnuté, eprsonálně je nás strašně málo - ještě napíšu). 2) Podpora ANO také ne - uvědmte si, že s kýmkoliv Babiš spolupracoval toho on na hraně zákona zneužil, potopil a přivedl ke krachu, aby jej následně levně odkoupil. Tak funguje jeho byznys, stejně se zachoval k ČSSD (přivlastnil si voleb.úspěchy koalice a neúspěchy házel na ně, dost i proto socdem skončila tak tragicky).

To abychom aspoň přežili..
lidé zůstávají konzistentní ve svých činech to platí i pro bureše takže o tom žádná spolupráci a platí to i o KDU a CSSD to jsou strany které potřebují zásadní neúspěch aby se mohli očistit.

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20525 poděkování
Dostal poděkování: 18098 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 22 říj 2017, 23:21

Michael.xChaos.Polak píše:(a STAN odmítají zákon o obecném referendu.. to jen tak na okraj, jakkoliv na mě letos zapůsobili spíše sympaticky)
STAN bych se tak nebál. Oni jsou jen málo informovaní. ;) Cenzurní zákon jsme jim kdysi rozmluvili, tak jim referendum jen více vysvětlíme. Ono to půjde. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Josef.Spak, Josef.Kadlecek
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“