GDPR

Moderátoři: Garanti, Poslanci

Odpovědět
Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 12767 poděkování
Dostal poděkování: 7073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: GDPR

Příspěvek od Ondrej.Profant » 22 úno 2018, 12:44

Martin.Shanil píše:mezitím ale ty návody prodávají neziskovky. Opakuje se praxe, že čím pitomější zákony nebo nařízení, tím líp se na tom dá vydělat.
Co přesně je na GDPR pitomé? (Zde spíš ty prováděcí zákony chybí)
předseda Pirátů Praha, garant programové komponenty Svoboda informací

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9092 poděkování
Dostal poděkování: 9095 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 22 úno 2018, 13:02

Ondrej.Profant píše:
Martin.Shanil píše:mezitím ale ty návody prodávají neziskovky. Opakuje se praxe, že čím pitomější zákony nebo nařízení, tím líp se na tom dá vydělat.
třeba to, že se to týká sebemenšího eshopu, že zase hrozí pokuty, že musím študovat co všechno musim a nemám jistotu, že něco opomenu a že mě to bude stát další prachy. Stejně jako třeba EET to mnohem víc zatíží malé firmy a tím zvýhodní ty velké.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Idaho, Josef.Kadlecek

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20726 poděkování
Dostal poděkování: 18189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 22 úno 2018, 17:01

Ondrej.Profant píše:
Jsem živnostník bez zaměstnanců, ze zákona musím sbírat jména, adresy, IČ svých zákazníků, abych mohl fakturovat. Používám cloudové účetnictví, verzi free (zdarma). A jsou tu otázky, na které buď nenalézám odpovědi, nebo nalézám odpovědi dokonce protichůdné.
  1. Vztahuje se na mě GDPR?
  2. Musím sám sebe určit jako pověřence?
  3. Musím něco někam hlásit?
  4. Když mi někdo hackne účetnictví, zodpovídám já, nebo firma, která ho provozuje/nabízí na internetu?
  5. Co kdybych si pronajal hotový eshop, musím mít pověřence, nebo za to zodpovídá pronajímatel služby (eshopu)?
  6. Co když někdo hackne ten eshop, kdo zodpovídá?
Otázky, samé otázky. :?
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Tomas.Martinek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Dal poděkování: 207 poděkování
Dostal poděkování: 421 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Martinek » 22 úno 2018, 17:50

Petr.Vileta píše:
Ondrej.Profant píše:
Jsem živnostník bez zaměstnanců, ze zákona musím sbírat jména, adresy, IČ svých zákazníků, abych mohl fakturovat. Používám cloudové účetnictví, verzi free (zdarma). A jsou tu otázky, na které buď nenalézám odpovědi, nebo nalézám odpovědi dokonce protichůdné.
  1. Vztahuje se na mě GDPR?
  2. Musím sám sebe určit jako pověřence?
  3. Musím něco někam hlásit?
  4. Když mi někdo hackne účetnictví, zodpovídám já, nebo firma, která ho provozuje/nabízí na internetu?
  5. Co kdybych si pronajal hotový eshop, musím mít pověřence, nebo za to zodpovídá pronajímatel služby (eshopu)?
  6. Co když někdo hackne ten eshop, kdo zodpovídá?
Přesně na tyto otázky mají odpovědět případové studie, které jsme si vyžádali od MPO... Viz tiskovka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Petr.Vileta, Vit.Jurasek, Josef.Kadlecek
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen kontrolního výboru PSP ČR

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20726 poděkování
Dostal poděkování: 18189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 22 úno 2018, 22:21

Tomas.Martinek píše:
Petr.Vileta píše:OFFTOPICJsem živnostník bez zaměstnanců, ze zákona musím sbírat jména, adresy, IČ svých zákazníků, abych mohl fakturovat. Používám cloudové účetnictví, verzi free (zdarma). A jsou tu otázky, na které buď nenalézám odpovědi, nebo nalézám odpovědi dokonce protichůdné.

[list=1][*]Vztahuje se na mě GDPR?
[*]Musím sám sebe určit jako pověřence?
[*]Musím něco někam hlásit?
[*]Když mi někdo hackne účetnictví, zodpovídám já, nebo firma, která ho provozuje/nabízí na internetu?
[*]Co kdybych si pronajal hotový eshop, musím mít pověřence, nebo za to zodpovídá pronajímatel služby (eshopu)?
[*]Co když někdo hackne ten eshop, kdo zodpovídá?[/list]

Přesně na tyto otázky mají odpovědět případové studie, které jsme si vyžádali od MPO... Viz tiskovka
Výňatek z TZ: "To nám umožní nejenom vyčíslit náklady s tím související, ale také uklidnit významnou část podnikatelů, kterých by se nařízení nijak vážně dotknout nemělo."
Zatím mne to nijak neuklidnilo, spíš ve mě panika narůstá. ;) Kdy to MPO bude mít hotové? Den po účinnosti zákona? :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Pavel.Moravec
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1698 poděkování
Dostal poděkování: 2705 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 23 úno 2018, 09:10

Tohle někdo zaregistroval? Má k tomu někdo nějaký detaily?

Za volně dostupnou wi-fi síť hrozí restauracím či hotelům likvidační pokuty
Více na https://zpravy.e15.cz/byznys/podniky-a-t ... ty-1343701
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Idaho
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování

Příspěvek od Idaho » 23 úno 2018, 12:00

Tomas.Martinek píše: Přesně na tyto otázky mají odpovědět případové studie, které jsme si vyžádali od MPO... Viz tiskovka
Ale ani takové případové studie nedávají nějakou zásadní jistotu. Pokud není zákonem stanoveno, že takováto případová studie bude pro výklad zákona zcela závazná (podobně jako třeba stanovisko finančních úřadu), tak je to na úrovni jakékoli výkladové knížky nebo komentáře.

Tomas.Martinek
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Martinek » 23 úno 2018, 16:36

Idaho píše:
Tomas.Martinek píše: Přesně na tyto otázky mají odpovědět případové studie, které jsme si vyžádali od MPO... Viz tiskovka
Ale ani takové případové studie nedávají nějakou zásadní jistotu. Pokud není zákonem stanoveno, že takováto případová studie bude pro výklad zákona zcela závazná (podobně jako třeba stanovisko finančních úřadu), tak je to na úrovni jakékoli výkladové knížky nebo komentáře.
Pokud bude zpracována Ministerstvem průmyslu a obchodu, tak právě závazná bude, protože se bude de facto jednat o metodický výklad zákona...
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen kontrolního výboru PSP ČR

Tomas.Martinek
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Martinek » 23 úno 2018, 16:40

Jinak rád se inspiruji, pokud tu někdo dokáže sepsat text pro interpelaci...

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1115 poděkování
Dostal poděkování: 1135 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 23 úno 2018, 22:22

Petr.Vileta píše:...Používám cloudové účetnictví, verzi free (zdarma). ...
A Ty jsi si jistý, že víš, co tohle svinstvo dělá a že vyhovuje té EU směrnici o GDPR? Na cloudu?!? Se - a nechci být neuctivý - prober, milý Petře! Přesně tohle teď nabízí všichni ti šmejdi (zmrdi, podvodníci), kteří vnutí nešťastníkovi 10x dražší řešení - krabici se softwarem se slovy kup a táhni&kup nebo táhni. A nešťastník si myslí, že to má z krku - a ono ani náhodou! Z dvaceti požadavků splňuje to 10x dražší řešení s vodřenejma ušimi maximálně jeden! Přesně styl Micro$oft OFFTOPICdeset let neřešená fatální bezpečnostní chyba v jejich operačním systému... :lol:. Snad GDPR ten americkej Micro$hit spolu s celým tím jejich zločineckým světem konečně zlikviduje a vypráská to z civilizované Evropy. Kdo bude používat widlows, bude muset nosit viditelné označení pro posměch :lol:
Ale asi jsem naivní... Vyhodíš ten póvl dveřma, vleze to woknem. Widle, všude widle... Dokud nepochopíš:
https://www.growjob.com/citaty/ten-kdo-v ... obudte-ho/
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Odpovědět

Zpět na „Soukromí“