Dovolba předsedy kraje - kandidatura, nominace, kandidátské řeči

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Pavel.Stepanek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: živnostník
Dal poděkování: 367 poděkování
Dostal poděkování: 410 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dovolba předsedy kraje - kandidatura, nominace, kandidátské řeči

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 05 bře 2018, 11:48

Ahoj

Před několika minutami jsem rezignoval na post předsedy kraje. Je proto potřeba vyhlásit dovolbu.
Dal bych týden na kandidaturu nebo případné nominace a následné kandidátské řeči - v tomto vláknu.
Poté začneme hlasovat.

Dovoluje se pouze předseda strany, na post můžou kandidovat i současní místopředsedové. Pokud bude jeden z nich zvolen, zaniká mu mandát místopředsedy a bude probíhat dovolba na jeho místo.

O post předsedy kraje se může ucházet kterýkoli člen KS. Směle do toho :)

Hodně štěstí
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
[email protected]irati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 896 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba předsedy kraje - kandidatura, nominace, kandidátské řeči

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 05 bře 2018, 13:48

Nominoval bych Jiriho Jansu, pokud by z tim souhlasil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Stepanek, Ondrej.Karas, Filip.Mezera
two beers or not two beers?

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 153 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Karas » 05 bře 2018, 14:13

Vzhledem k tomu, že fóru dosud nemám hlasovací práva, pouze bych navrhl k nominaci Dana Lebdušku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvek:
Daniel.Lebduska

Daniel.Lebduska
Člen KS Pardubický kraj
Profese: Marketing Manager
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Lebduska » 06 bře 2018, 17:12

Tak a teď k věci:

Rád bych se tímto příspěvkem přihlásil ke kandidatuře na post krajského předsedy Pardubického kraje.

Do strany jsem vstoupil na konci roku 2016 - a od února 2017 doposud jsem byl krajským koordinátorem a myslím si, že i přes časovou vytíženost jsem to dělal vcelku dobře. Posuďte sami. Moje časová vytíženost nadále trvá a vím, že to je můj handicap, nicméně si na post předsedy troufám.
Myslím si, že když je nyní krajský koordinátor na plný úvazek, tak se povinnosti předsednictva, při dobré delegaci práce, zmenší.

Stejně jako jsem sepisoval po konci parlamentní volební kampaně to, z čeho mám radost, tak to udělám i nyní, po skončení svého koordinátorského působení.

1) Mám radost z toho, že se konečně začalo hýbat krajské sdružení a celé nespí, jako tomu bylo před rokem touto dobou.
2) Mám radost z toho, že se nám daří personálně růst a to o zajímavé a schopné lidi, kteří chtějí něco dělat a ne jen mít status člena strany.
3) Mám radost z toho, že i když rosteme, tak stále zůstáváme jednotní, nehádáme se a nehledáme vnitřní nepřítele, jako se to už nyní děje v jiných krajích.
4) Mám radost z toho, že se nám podařilo založit nové MS a tím nám začala etapa "dělení moci a prostředků" a všechno rozhodování nebude jen na PKS.
5) Mám radost z toho, že máme skvěle našlápnuto do blížících se komunálních voleb a senátních voleb a brzy budeme moct podílet se naplno na komunální politice.

K čemu bych rád krajské sdružení jako předseda směřoval ?

1) Chtěl bych pokračovat v nastoleném trendu a pracovat na zmobilizování ještě více spících členů a hlavně nedovolit, aby noví členové usnuli.
2) Chtěl bych, abychom jako krajské sdružení vyrostli personálně ještě více a neskomírali na chvostu členské základny mezi ostatními kraji. Neříkám velrybařit členy, ale postupně a stabilně růst.
3) Chtěl bych, aby nadále panovala jednota a opravdové přátelské prostředí v rámci našeho krajského sdružení - chtěl bych proto společně s koordinátorem působit jako "go-to-guy", tedy člověk, který bude řešit případné problémy.
4) Chtěl bych, aby se nám podařilo založit více MS-ek - nejlépe pro každý okres jedno - a aby tato sdružení mohla fungovat víceméně samostatně - například jim přidělit vlastní rozpočet, aby tato sdružení byla méně závislá na PKS.
5) Chtěl bych, aby se nám podařilo složit kvalitní kandidátní listiny a všude, kde budeme kandidovat, získat alespoň 15% hlasů. Zároveň chci získat alespoň jednoho senátora.

Tímto vás proto žádám o podporu ve volbě na post předsedy krajského sdružení Pardubického kraje.

Howg. :D

P.S. Děkuji Ondrovi Karasovi za "nominaci"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 8):
Ondrej.Karas, Pavel.Stepanek, Martin.Herman, Filip.Mezera, Jiri.Kratky, Jan.Hrubes, Martin.Vit, Mikulas.Ferjencik
V naléhavých případech mne zastihnete na:
[email protected], +420 775 544 666

Jiri.Jansa
Krajské předsednictvo
Profese: makroekonom
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 178 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Jansa » 10 bře 2018, 20:40

Díky Andreji Ramaušeskimu za nominaci, omlouvám se za kratší neaktivitu z osobních důvodů, a touto řečí podávám kandidaturu na krajského předsedu.

Nejprve krátký úvod:
Pirátskou stranu jsem objevil v roce 2007 při svém studijním pobytu ve Švédsku. To byla švédská pirátská strana čerstvě založena, probíhali razie proti serveru the Pirate Bay, sdílení souborů skrz DC++ či Torrenty jelo naplno a země si stále ještě nesla svůj étos svobody, demokracie a solidarity. Viz jedna z odpovědí z té doby od serveru TPB na hrozbu legálních akcí od amerických multimediálních korporací:

"As you may or may not be aware, Sweden is not a state in the United States of America. Sweden is a country in northern Europe. Unless you figured it out by now, US law does
not apply here. For your information, no Swedish law is being violated. Please be assured that any further contact with us, regardless of medium, will result in a) a suit being
filed for harassment b) a formal complaint lodged with the bar of your legal counsel, for sending frivolous legal threats. It is the opinion of us and our lawyers that you are …….
morons, and that you should please go sodomize yourself with retractable batons. Please also note that your e-mail and letter will be published in full on
https://www.thepiratebay.org. Go fuck yourself. Polite as usual, anakata" (více třeba zde: https://hypernation.wordpress.com/2007/ ... piratebay/)

Bohužel se i Švédsko stalo americkým vazalem s důsledky v podobě odsouzení a vězení pro zakladatele serveru TPB (2010) či vykonstruovaného stíhání Juliana Assange (2010). Předpokládal jsem, že pirátský program pod sebe vezme jako jednu část svého programu evropská (i česká) progresivní levice, ale to se nestalo, proto jsem se od roku 2012 stal aktivním příznivcem České pirátské strany a v Pardubickém kraji tak doplňoval ne příliš velký počet členů. Od letoška jsem se po 5ti-letém váhání nakonec rozhodl do strany vstoupit.

Nyní k mému programu na pozici krajského předsedy a směřování kraje:
a) sám nejsem politik, ale spíše mě baví věci na rozhraní společenského aktivismu a zásahů do veřejného prostoru. Proto bych rád politické věci, kampaně apod. přenechal
lídrům a čelu kandidátek, KoDo, sám se jich účastnil jen jako administrativní podpora a naopak se snažil rozvíjet v našem kraji i ty "aktivistické
věci" - viz. b) a c)

b) projekty, které bych rád nějakým způsobem v kraji pomohl jako krajský předseda rozjet:
- rozšíření Večerů Otevřeného Software o další technické věci (různé využití moderních technologií - např. měřící čidla napojená na chytrý telefon apod.)
- pravidelná Python školení (potenciálně se zaměřením na scientific journalism (https://en.wikipedia.org/wiki/Scientific_journalism))
- série přednášek/workshopů na téma "dystopická budoucnost"
- vysílání pirátského internetového rádia (z ChPICe) s celospolečenskými tématy

d) rád bych naše krajské sdružení vyprofiloval jako to lehce radikálnější a sice skrz kontaktování a aktivní nabízení fin. podpory spolkům, sdružením apod. pohybujících
se na hraně. Zde myslím například různé formy StreetGardening, aktivity Food not bombs, Underground, finanční podpora rozjezdu lokálních měn, opravování věcí, za určitých podmínek
(nevyužitý prostor ve veřejném vlastnictví či nabyt podivným způsobem v 90. letech (jako byl tuším případ squattu Cibulka), s využitím pro komunitní centrum) i squattingu. Schválení případné podpory je samozřejmě v gesci KF.

e) jsem pro co největší decentralizaci rozhodování, proto bych přivítal co nejrychlejší vznik místních sdružení. Přijímání nových členů mi přišlo delší než bylo nutné a snažil bych se ho urychlit.

g) byl bych pro vypsání různých krajských pirátských grantů pro vysokoškolské práce (bakalářky, diplomky) s pirátskou tématikou (pro technické věci - napadá mě např. vytvoření univerzálního IT systému pro lokální měnu) na pardubické univerzitě

f) snažil bych se o větší spolupráci s hradeckou buňkou pirátské strany. Přijde mi, že aglomerace Hradec - Pardubice - Chrudim a okolí s nějakými 250 000 obyvateli má velký
potenciál jako regionální silný hub (3 města těsně u sebe, mezinárodní letiště, dobré vlakové i dálniční spojení, univerzity), který není využit. HK-Pardubice jako moderní aglomerace ve stylu Kodaň - Malmö.

Tolik moje vize pirátského Pardubického kraje (která je vždy otevřená korekci od členů KF). V Pirátské straně (i v ČR obecně) je v současné chvíli hlavním tématem transparence, čímž teprve doháníme západní země. Osobně bych rád, aby náš kraj byl o krok napřed a věnoval se i "revolučněji" a "technologičtěji" laděným věcem, které budou celosvětově třeba, až přijde další silná hospodářská recese, naplno se projeví důsledky Průmyslu 4.0 na obyvatelstvo a ukáže se rozdělení společnosti na ty úspěšné - vyjma rentierské třídy převážně ti mající a umějící ovládat technologie - a na ty zdecimované.

Všem členům krajského fóra přeji dobrou volbu :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jansa za příspěvky (celkem 7):
Andrej.Ramaseuski, Ondrej.Karas, Pavel.Stepanek, Jiri.Kratky, Jan.Hrubes, Martin.Vit, Mikulas.Ferjencik

Pavel.Stepanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 12 bře 2018, 11:08

Děkuji přihlášeným kandidátům.
V tuto chvíli tedy registrujeme dva kandidáty. Dana Lebdušku a Jirku Jansu.
Navrhuji prodloužit o tři dny lhůtu ke kandidatuře a nominacím. Ne snad proto, že by se mi zdáli dva zájemci málo, ale spíše bych se rád pokusil zaprocesovat všechny nové členy, kteří zaplatili příspěvek, aby mohli už naplno využít svá práva člena a této volby se účastnit.
Má někdo něco proti?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hrubes, Filip.Mezera
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
[email protected]

Jiri.Kratky
Člen KS Pardubický kraj
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kratky » 12 bře 2018, 18:14

Některá volba je opravdu těžká!
„Nejdříve vás ignorují, pak se vám smějí, pak s vámi bojují a pak vyhrajete.“ - Mahátma Gándhí

Karsten.Sachs
Místní předsednictvo
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karsten.Sachs » 12 bře 2018, 23:21

Já bych klidně volil.

Pavel.Stepanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 13 bře 2018, 12:56

Karsten.Sachs píše:
12 bře 2018, 23:21
Já bych klidně volil.
A trváš na tom? Chceš z volby vynechat nové, ještě nezprocesované členy?
[email protected]

Jan.Hrubes
Člen KS Pardubický kraj
Profese: student, hudebník
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hrubes » 14 bře 2018, 00:31

Jsem pro prodloužení o týden, než se zprocesují noví členové, myslím si, že dává logiku, aby se mohli vyjádřit i oni.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“