Exekuce 2017 debatní

Moderátoři: Garanti, Poslanci

Yossi
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 276 poděkování
Dostal poděkování: 414 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Exekuce 2017 debatní

Příspěvek od Yossi » 31 kvě 2018, 12:57

Robert.Magni píše:
31 kvě 2018, 11:35
To nejsou moje dluhy. Dluh a pohledávka není totéž,stejně jako spravedlnost není totéž,co právo. (dluh zde používám ve významu závazek)
Cool story bro. TO bylo podáno?
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 13464 poděkování
Dostal poděkování: 2379 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 31 kvě 2018, 13:31

Yossi píše:
31 kvě 2018, 12:57
Robert.Magni píše:
To nejsou moje dluhy. Dluh a pohledávka není totéž,stejně jako spravedlnost není totéž,co právo. (dluh zde používám ve významu závazek)
Kde byl dostatek důkazů,tam jsem hodně dlouho zvládal zastavovat neoprávněné ,, dluhy,, přes soud a ty oprávněné umořovat.Pak vznikli s.exe. atd a než se rozjeli datové schránky,žili jsme v ,,zemi nikoho,,
Co se VZP týká,nikdy jsem ji neuznal jako svou pojištovnu - neuznal jsem povinnost nařízenou státem. Takže neuznávám ,,dluh,,za něco,co jsem nechtěl,nevyužíval a nepotřeboval.
Z ,,půjček,, tam mám jen OK kartu,na vině druhotná platební neschopnost.
A hlavní položka - ta z tr.č. byla už dvakrát zaplacená,jen dokázat to nejde - díky skartaci (původ je (?)94.... )
A MHD - tam zůstalo jen to,kde jsem neměl možnost prokázat nejízdu :D a čerti vědí,kolik je z toho pokut ,,poctivých,, protože po akci,,klondajk,, - vznik exe a spol.. přestalo mít časem smysl to hlídat.

Proto mě vždy pobaví hlášky o ,,,vymahatelnosti práva,,, :D :D :D
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Yossi
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 276 poděkování
Dostal poděkování: 414 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yossi » 31 kvě 2018, 17:48

Robert.Magni píše:
31 kvě 2018, 13:31
Yossi píše:
31 kvě 2018, 12:57
Robert.Magni píše:
Kde byl dostatek důkazů,tam jsem hodně dlouho zvládal zastavovat neoprávněné ,, dluhy,, přes soud a ty oprávněné umořovat.Pak vznikli s.exe. atd a než se rozjeli datové schránky,žili jsme v ,,zemi nikoho,,
Co se VZP týká,nikdy jsem ji neuznal jako svou pojištovnu - neuznal jsem povinnost nařízenou státem. Takže neuznávám ,,dluh,,za něco,co jsem nechtěl,nevyužíval a nepotřeboval.
Z ,,půjček,, tam mám jen OK kartu,na vině druhotná platební neschopnost.
A hlavní položka - ta z tr.č. byla už dvakrát zaplacená,jen dokázat to nejde - díky skartaci (původ je (?)94.... )
A MHD - tam zůstalo jen to,kde jsem neměl možnost prokázat nejízdu :D a čerti vědí,kolik je z toho pokut ,,poctivých,, protože po akci,,klondajk,, - vznik exe a spol.. přestalo mít časem smysl to hlídat.

Proto mě vždy pobaví hlášky o ,,,vymahatelnosti práva,,, :D :D :D
Mě pobavily ty výmluvy, to je fakt festival typických výmluv dlužníků. Jen ta VZP je novinka, to je fakt batshitcrazy :D
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 31 kvě 2018, 18:11

Nejspíš proto,že výmluvy nejsou výmluvami.
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 02 čer 2018, 08:04

Pokud správní orgán poruší svou povinnost a pověří vymáháním pohledávky soudního exekutora, přestože náklady spojené s tímto způsobem vymáhání budou ve zjevném nepoměru k výši dlužné částky, má dlužník právo se takovému postupu bránit a činit kroky k zastavení nezákonné exekuce. Vždy bude záležet na aktuálním stavu řízení. Každopádně se správní orgán takovým postupem dopustí nezákonného zásahu, proti kterému je přípustná soudní žaloba.
https://www.epravo.cz/top/clanky/spravn ... 06406.html
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Idaho
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho » 04 čer 2018, 13:33

Robert.Magni píše:
02 čer 2018, 08:04
Pokud správní orgán poruší svou povinnost a pověří vymáháním pohledávky soudního exekutora, přestože náklady spojené s tímto způsobem vymáhání budou ve zjevném nepoměru k výši dlužné částky, má dlužník právo se takovému postupu bránit a činit kroky k zastavení nezákonné exekuce. Vždy bude záležet na aktuálním stavu řízení. Každopádně se správní orgán takovým postupem dopustí nezákonného zásahu, proti kterému je přípustná soudní žaloba.
https://www.epravo.cz/top/clanky/spravn ... 06406.html
Tak je to hlavně článek a ne judikát, tak na to pozor. A žaloba na nezákonný zásah správního orgánu byla podána nebo ne ;) VZP má v částkách bor..., ehm nepořádek, ale neuznat pojišťovnu za svou je celkem absurdní poza. Co kdyby to bylo bez pojišťovny = bez nároku na ošetření kdekoli (i ve vážném stavu), pokud by nebyla platba dopředu? To asi ne, co? Moderní společnost prostě nějak funguje a taky nemůžu říct, že daně budu platit jen v takovém poměru, kolik odpovídají na celkových výdajích státu platby na silnice, policii, hasiče a zdravotnictví. O zbytek jsem si taky neřekl a nějaké 3/4 daní bych také mohl neuznávat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Idaho za příspěvek:
Yossi

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 04 čer 2018, 14:07

Ne všude je zdravotní pojištění povinné a funguje to. A podstatné líp,než tady. Nic absurdního na tom není,v době,kdy jsem se kvůli tomu soudil nosila VZP ještě plenky.
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Idaho
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho » 05 čer 2018, 10:09

Tak oni někde mají i ty nižší daně a funguje to. :-)

Jsem zastáncem toho názoru, že člověk musí brát "běžný systém" tak, jak je. Samozřejmě může usilovat o změnu, ale do té doby je možnost jedině se odstěhovat. Mě taky štve, že na zdravotním pojištění platím hodně, nemůžu si připlatit za nadstandard atd., ale ani by mě nenapadlo zdravotní pojištění neplatit. Toto je už ale naprostý off topic, který vůbec nic nevyřeší. Je to u toho neplacení pojistného logika asi tak stejná, jako když tykadlový malíř z trucu dostal trest natvrdo. Prostě ani v jednom případě se to nemělo nechat zajít tak daleko. Společnost pravidla potřebuje, nikdy nebudou ideální pro všechny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Idaho za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, klivan, Yossi

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 05 čer 2018, 10:17

Zrovna VZP mi trápí nejméně :D Jako nejproblematičtější se mi jeví MHD. Systém se sice zlepšil,takže nějaké pojistky proti podvodům už tam jsou,ale pořád to není neprůstřelné.
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

martin.archalous
Profese: legislativec
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.archalous » 13 čer 2018, 16:48

Dobré odpoledne,

zapracoval jsem připomínky Ministerstva spravedlnosti a je zde tedy další verze návrhu, pravděpodobně již téměř konečná:
https://docs.google.com/document/d/1SdR ... sp=sharing

Ministerstvo upozornilo, že zavádíme nový způsob přidělování exekutorů, chybí však systém jeho kontroly. Proto byla zavedena jednak možnost exekučního soudu změnit exekutora, pokud se ukáže, že byl určen chybně, jednak je zavedena "námitka," o které bude rozhodovat nadřízený soud.

Současně byla - a to na základě připomínek zde z fóra - zavedena možnost exekučního soudu změnit exekutora, pokud tento porušuje zákon (např. je nečinný). Tím se zlepší vymahatelnost práva. (Úprava je převzatá ze Slovenska.)

Byla také vyřešena situace, kdy se dostanou do rozporu pravidla "jeden dlužník - jeden exekutor" a "exekutor v místě bydliště" (např. pokud se dlužník přestěhuje). Bylo určeno, že exekuce bude dostávat původní exekutor, např. i tehdy, pokud se dlužník přestěhuje.

Došlo ke sloučení dvou kroků - určení exekutora a jeho pověření provedením exekuce. Vzhledem k nové koncepci není nutné tyto kroky oddělovat, jejich spojením se řízení zjednoduší a urychlí.

Bylo také stanoveno, že slučovat se budou pouze nové exekuce (jinak by se nové exekuce hromadily u starých exekutorů). Tohle řešení není ideální (např. nepomůže lidem, kteří mají dnes desítky exekucí u různých exekutorů), ale opačný postup by nevedl k vytyčenému cíli, naopak by situaci ještě zhoršil. Zazněl zde i návrh na automatické "přerozdělení" všech probíhajících exekucí podle nových pravidel, ale v situaci, kdy máme 4,5 milionu běžcích exekucí, to není reálné.

Prosím tedy případné zájemce o další kolo připomínkování. Upozorňuji však, že chceme návrh udržet v minimální podobě - zaznělo tu mnoho návrhů na změnu exekučního řádu a i já osobně jich mám v zásobě mnoho, ale s každou další změnou klesá šance na prosazení návrhu. Až bude tento návrh předložen, začneme pracovat na dalších.
Tito uživatelé poděkovali autorovi martin.archalous za příspěvek:
Robert.Magni

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Spravedlnost“