Návrh na mimořádný přezkum - usnesení RP o smlouvě na dodávku SW

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Vyvolat mimořádný přezkum?

Anketa končí za 21 čer 2018, 19:25

Pro
102
47%
Proti
102
47%
Zdržuji se
12
6%

Celkem hlasujících: 216 - Celkem hlasů: 216

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 23160 poděkování
Dostal poděkování: 16490 poděkování

Re: Návrh na mimořádný přezkum - usnesení RP o smlouvě na dodávku SW

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 24 čer 2018, 21:30

Jan.Lipavsky píše:
24 čer 2018, 17:53
Vojtech.Pikal píše:
24 čer 2018, 17:19
Náš kluboví je Honzo ještě o stupeň větší oříšek, než rozpočty stranické.

Pokud teda nemyslíš čistě naši klubovou položku, tak tam bude. TeĎ řešíme skladbu, a pak asi orgánovou strukturu. Tak do 14 dnů až měsíce by tohle IMHO mohlo nahradit kompletně náš systém wiki+redmine s vyšší funkcionalitou. A pak se bude snad řešit napojení na FIO GUI pro napojení proplácení a párování darů, jestli se orientuju.

2klikové účetnictví by oproti tomuhle mělo nabízet zásadně jednodušší nahrávání dokladů a také přímí export do účetnictví.
Já tomu tedy rozumím tak, že to není stále ostrý provoz s daty, ale nějaká verze testu.

Známe datum, kdy to bude 100% zprovozněné a funkční?
Ne. Ale řádově dříve, než bude 1. fáze dle vyjednávané smlouvy.

Ad jednodušší nahrávání - fotky dokladů aplikací mobilem. Ale souhlasím, že to je zásadní rozdíl jen v části případů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Martin.Rejman, Petr.Vileta
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Martin.Rejman
Vedoucí technického odboru
Profese: živnostník IT, fyzik
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 387 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 24 čer 2018, 21:58

Vojtech.Pikal píše:
24 čer 2018, 21:30

Ad jednodušší nahrávání - fotky dokladů aplikací mobilem. Ale souhlasím, že to je zásadní rozdíl jen v části případů.
Pokud chceme vytvářet doklady tím, že je vyfotíme na mobilu, tak lze využít běžné vlastnosti HTML5 :https://www.html5rocks.com/en/tutorials ... dia/intro/

Nebo udělat např. následující:
- vyfotím 20 dokladů
- nahraju je hromadně do aplikace (1x vyberu z galerie 20 obrázků)
- následně si vybírám z obrázků a dělám z nich doklady - např. 15 dokladů z 20 fotografií, některé budou mít více stránek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Robert.Magni, Petr.Vileta, Ondrej.Moravcik

Martin.Rejman
Vedoucí technického odboru
Profese: živnostník IT, fyzik
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 387 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 24 čer 2018, 22:18

Jan.Lipavsky píše:
Já tomu tedy rozumím tak, že to není stále ostrý provoz s daty, ale nějaká verze testu.
Ano, v současné době jsou zapracované následující vlasnosti:
- datová struktura dle stranických požadavků
- možnosti vytvářet rozpočty
- možnost vytvářet záměry
- možnost podávat žádosti o schválení a schvalovat je nastavenými lidmi (možnost nahrát soubory k žádosti je rozpracovaná)
- sledovat plnění položek rozpočtu s rozpadem dle stavu podaných žádostí o proplacení
- sledovat plnění záměrů dle rozpočtové skladby a středisek
- je možné se přihlásit přes SSO, které předává potřebné role, jsou li vyplněny

Vlastnosti, které budou ideálně potřeba do voleb:
- nahrávání darů z účtů strany, jejich párování a realizace vnitřních převodů z přímových do výdajových položek (interní převody)
Jan.Lipavsky píše:
Jaké kroky jsou potřeba ke spuštění:
- ustavit oficiální status projektu (jediné oficiální, co se stalo, že RP vzalo na vědomí existenci aplikace. ) - opravdu to není "nějaké klikátko", ale aplikace, kterou lze reálně používat.
- určit, v jakém stavu jsme ochotni na proplácení v této aplikaci přejít (verifikovat proces, případně upravit vyhlášku FO o proplácení, kde se explicitně schvaluje na Redmine)
- určit přechodový scénář (např. data pro záměry nyní vlastně neexistují)
- pokud se sejdou odpovědné osoby, tak lze dojít ke konsensu pravděpodobně velice rychle.

Z diskuse s Vojtou Pikalem mám druhou sadu připomínek, díky "publicitě" tohoto návrhu na přezkum se ozvalo pár dalších lidí, kteří jsou ochotni přispět nějaké know-how a práci.

Na příkladu Olomouckého kraje je vidět reálná struktura dat, kterou jsme naklikali s Vojtou - Středisko, rozpočet, záměr, skladba a žádost o proplacení.Ve chvíli schválení žádosti jsme procesně ve stejném momentu, jako na WIki+Redmine po schválení žádosti. Takže CORE-funkcionalita už je z mého pohledu vlastně hotová. Schvalování se teď řídí tím, kdo je nastaven jako schvalující na Záměru, ze kterého se čerpá. Schvalování FO je dle přiřazené role na SSO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Petr.Vileta, Ivor.Kollar, Ondrej.Moravcik, Vit.Jurasek

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4280 poděkování
Dostal poděkování: 4376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 24 čer 2018, 22:27

Martin.Rejman píše:
24 čer 2018, 22:18
Jaké kroky jsou potřeba ke spuštění:
- ustavit oficiální status projektu (jediné oficiální, co se stalo, že RP vzalo na vědomí existenci aplikace. ) - opravdu to není "nějaké klikátko", ale aplikace, kterou lze reálně používat.
- určit, v jakém stavu jsme ochotni na proplácení v této aplikaci přejít (verifikovat proces, případně upravit vyhlášku FO o proplácení, kde se explicitně schvaluje na Redmine)
- určit přechodový scénář (např. data pro záměry nyní vlastně neexistují)
- pokud se sejdou odpovědné osoby, tak lze dojít ke konsensu pravděpodobně velice rychle.

Z diskuse s Vojtou Pikalem mám druhou sadu připomínek, díky "publicitě" tohoto návrhu na přezkum se ozvalo pár dalších lidí, kteří jsou ochotni přispět nějaké know-how a práci.

Na příkladu Olomouckého kraje je vidět reálná struktura dat, kterou jsme naklikali s Vojtou - Středisko, rozpočet, záměr, skladba a žádost o proplacení.Ve chvíli schválení žádosti jsme procesně ve stejném momentu, jako na WIki+Redmine po schválení žádosti. Takže CORE-funkcionalita už je z mého pohledu vlastně hotová. Schvalování se teď řídí tím, kdo je nastaven jako schvalující na Záměru, ze kterého se čerpá. Schvalování FO je dle přiřazené role na SSO.
A jeste dokumentaci :)

Diky, Martine.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Robert.Magni
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Honza.Dvorak
Místní předsednictvo
Profese: Systémový analytik
Dal poděkování: 243 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Příspěvek od Honza.Dvorak » 24 čer 2018, 22:38

Zahájeno jednání celostátního fóra k této věci zde viewtopic.php?f=477&t=42346&p=568597#p568596
Tito uživatelé poděkovali autorovi Honza.Dvorak za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Rostislav.Reha, Martin.Rejman, Tomas.Svoboda, Dalibor.Zahora, Michaela.Skokanova
Ing. Jan Dvořák
Člen AO, předsedající CF, člen KS OLK, vedoucí AO OLK, 1. místopředseda MS Olomouc
Chci každý den udělat něco, aby Země byla lepším místem k životu.

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20542 poděkování
Dostal poděkování: 18105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 24 čer 2018, 22:42

Jiri.Hoskovec píše:
24 čer 2018, 17:33
Ondrej.Kotas píše:
24 čer 2018, 09:05
Kdybysme tu stranu ridili tak jak si predstavuji Martinci, Hoskovci a Michalci,
1. plurál mého příjmení jsou Hoskovcové.
Já asi tuším, proč to skloňoval podle jiného vzoru OFFTOPICnapř. potomci ;) , říká se tomu slovní hříčka, anglicky wordplay :D

Co se týče toho rozfrcání, tak nechci tě kritizovat, vyhráli jsme, ale čistě teoreticky, když si mohu objednat plakáty na běžném papíře za 1,00/kus a na křídovém za 1,50/ks a vím, že mi to stejně někdo do týdne strhne nebo přelepí, tak křídový papír je "rozfrcávání". Miki Ferjenčík je v tomto ohledu mistr, kritizuju ho už mnoho let, ale netuším, do jaké míry už jsi tu nákazu od něj chytil, případně, jestli to také "nemáš v genech". ;)
Naposledy upravil(a) Petr.Vileta dne 24 čer 2018, 22:56, celkem upraveno 1 x.
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20542 poděkování
Dostal poděkování: 18105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 24 čer 2018, 22:44

Jan.Lipavsky píše:

Ptáš se na Rejmanovo aplikaci, takže stejná otázka, ale na to dvojklikáto: ;)

Rostislav.Reha píše:
24 čer 2018, 22:27
Martin.Rejman píše:
24 čer 2018, 22:18
...
A jeste dokumentaci :)
Rosťo, tuhle nedělej. To je pro programátora horší, než spolknout půl kila cyankáli. :twisted:
Naposledy upravil(a) Petr.Vileta dne 24 čer 2018, 22:53, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Robert.Magni
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 13611 poděkování
Dostal poděkování: 2449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 24 čer 2018, 22:47

Já se přiznám,že já bych taky použil tvar ,,Hoskovci,, a to aniž bych měl v úmyslu cokoliv. Voskovci a Werichové... Voskovcové a Weriši by mi znělo nezvykle. Nevím,jestli je nějaký tvar opravdu špatně ?
Ale to jsme už kurevsky OT :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Petr.Vileta
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Honza.Hora
Místní předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 717 poděkování
Dostal poděkování: 931 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza.Hora » 25 čer 2018, 00:58

Dovolím si vás poinformovat, že jsem prošel tu tunu dokumentů, všechny dostupné verze smlouvy, následné připomínky a další verze smlouvy, specifikaci a zhruba půl tuny teorie, abych tušil něco o životním cyklu účetních aplikací (přiznávám, tady mírná prohra, účetnictví je pro mě prostě voodoo). Já vím, není to účetnictví, nemusíte mi to opakovat. Ale když to je nadstavba nad účetnictvím, tak bude věrně kopírovat životní cyklus té podkladové služby.

Zítra s tím seznámím kohokoliv, kdo bude zrovna k zastižení, má s tím něco společného (tj. má rozhodovací pravomoc nebo byl pověřen přípravou či podpisem smlouvy) :D Jakmile bude v jednacím vlákně úvodní řeč obou stran, tak tam pak umístím svoje závěry a to, jak se k nim postavili dohnaní zúčastnění (upřímně doufám že doženu víc než jen Jakuba a Míru). Pak se tam o tom můžeme znova zhádat :D

Znova prosím, zdržte se osobních útoků (fakt se mi vaří krev, když vidím argumentaci "já tomu rozumím nejlíp, kdo nesouhlasí, není pirát", to je taková ztráta času takové egovýlevy číst, když nemají žádný věcný obsah - a že jich tu za ty dva dny bylo).

A na závěr díky Rosťovi Řehovi. Zhádali jsme se tu pořádně, ale když jsem řekl, že s tím zkusím něco udělat, tak se mnou spolupracoval a poskytl mi potřebné náměty, i když nevěří, že uspěju. Znám cenu volného času, umím ocenit, když ho někdo obětuje i na věc, kterou podle něj nejde vyhrát. I když se dost možná v jednacím vlákně zhádáme znova, patří se to ocenit ;)

A ještě dotaz na Martina Rejmana: Budeš mít v rámci TO možnost se svému řešení alespoň nárazově věnovat na plný úvazek (přinejmenším v období voleb +2 měsíce na obě strany a na konci roku +2 měsíce na obě strany)? To jsou klíčová období a může se snadno stát, že bude potřeba třeba 10-20 MD v kuse a za týden znova, ta kapacita tam musí být alokovaná, byť třeba jako záloha.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Honza.Hora za příspěvky (celkem 10):
Petr.Vileta, Martin.Rejman, Karel.Nejedlik, Robert.Magni, Vit.Jurasek, Ivo.Vlasaty, Jiri.Snizek, Vojtech.Pikal, Rostislav.Reha, Jiri.Ulip
PMS Praha 4
[email protected]
Keep calm and practise Iaido

Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: pirate
Dal poděkování: 1133 poděkování
Dostal poděkování: 1075 poděkování

Příspěvek od Jan.Kochert » 25 čer 2018, 01:02

Jan.Lipavsky píše:
24 čer 2018, 14:48
Předpokládám, že je to testovací provoz ne?

Podařilo se mě tam založit nový rozpočet TEST na jednu korunu, ale už nejde smazat...

Jak se tam překlopí reálné rozpočty, abych tam například viděl náš klubový?

Díky,

Honza
Zatímco v tom druhém systému sis nezaložil nic. Protože neexistuje. A ještě dlouho nebude, až do 1.9. si v něm ani neklikneš a i pak budeš moct lovit chyby jen pokud Piráti hned teď zaplatí firmě bez zaměstnanců, referencí, zato s dluhem 3 a půl mega, na celých 8 let dopředu (!) a podepíšou na základě ex-post upravovaných podmínkách výběrka zmršenou smlouvu, kterou se podařilo aspoň částečně napravit díky těm, které se tady snažíš opakovaně tak neobratně pasivně-agresivně trolit.

Nechceš místo kritiky OFFTOPICkteré části „dělá se na tom” jsi přesně nerozuměl? třeba zase chvíli dělat to, za co tě celej stát platí? Zatím jsem od tebe neslyšel v poslanecké sněmovně ani jednu rozumnou věc. A toho druhýho (Hoskovce) si prosimtě vezmi na pomoc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Michaela.Skokanova, Dalibor.Zahora, Ondrej.Kotas
I'm not „future”. You're retro.
Profil !

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“